ייעוץ לימודים חינם
קורס סייעות

קורס סייעות

לימודי סייעות - רוצה לטפל בילדים בגיל הרך?

אחד התחומים הבולטים והמרכזיים בעולם החינוך והטיפול הוא תחום הסייעות. מקצועה של הסייעת חשוב ומשמעותי עבור ילדי הגיל הרך, שכן לה חשיבות מרכזית להתפתחותו התקינה של הילד. תפקידה של הסייעת הוא להוות עזר עבור הגננות ואנשי במקצוע במסגרת גני הילדים. במהלך שעות הלימוד בגן, תומכת הסייעת בשיפור היכולות המוטוריות של הילדים בפעילויות מותאמות לכך, בגן הילדים עצמו או בחצר המשחקים.

עבודה עם ילדים בגיל הרך הינה מאתגרת, מגוונת, מהנה, מספקת ומעצימה. אנשי החינוך על כל תחומיהם משפיעים על עיצוב דור העתיד במידה רבה, ועל כן תפקידם חשוב במיוחד. הסייעת אחראית לטפל בילדי הגן במסירות ובאחריות ולדעת להתמודד עם הקשיים האפשריים בצורה הטובה והמקצועית ביותר.

למי מתאים ללמוד קורס סייעות?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס סייעות

במסגרת תפקידה אחראית הסייעת על הפעילויות השונות כמו לימוד, יצירה ומשחק, היא זו אשר מלווה את הילדים במשך היום, מחליפה חיתולים, מחליפה בגדים, שוטפת את ידי הילדים כאשר נדרש, מסייעת להם בשירותים, מעודדת אותם, מפתחת אותם, עורכת את שולחן האוכל, מקנה לילדי הגן ערכים המעצבים את אישיותם ואת אופיים כבר מגיל צעיר ועוד. 

הלימודים בקורס סייעות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרכזי ובעל השפעה חשובה זה. המשתתפים יוכשרו להבנת הילד ושלבי ההתפתחות אותו הוא עובר, את הצרכים הייחודיים שלו, את מרכיבי העבודה החינוכית בגן הילדים, התמודדות עם האתגרים השונים בעבודה, הבנת יחסי התקשורת אל מול הגננת, צוות הגן, ההורים, הילדים וכדומה. 
פתיחה

למי מתאים קורס סייעות?

הלימודים בקורס סייעות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום החינוך ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים סבלניים, בעלי אינטלגינציה רגשית גבוהה וזיקה לעבודה עם ילדים בגיל הרך, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום חשוב ומרכזי זה, אשר באמצעותה יוכלו להשתלב בתפקיד חשוב זה, לבצע את שלל העבודות הנדרשות ולהתנהל אל מול צוות הגן, הילדים וההורים. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים גם סייעות הפועלות בתחום זה מכבר ויש ברצונן להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהן.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס סייעות?

תנאי הקבלה לקורס סייעות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד הינם בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

מרבי מוסדות הלימוד אף דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים. זאת על מנת לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס סייעות?

משך הלימודים בקורס סייעות עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים כ-270 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנה וחצי לשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס סייעות?

תכנית הלימודים בקורס סייעות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: פסיכולוגיה התפתחותית (מינקות ועד בגרות), ארגון הסביבה הלימודית, חינוכית של הילדים ועיצוב הסביבה הלימודית, דרכים ועקרונות עבודה בגן הילדים, תנועה, משחק ואמנות לגיל הרך, ספרות ילדים, חגים ומועדים בגן הילדים, תפקיד הסייעת ומהותה, מעורבות הורים בחינוך, גידול ותקשורת בונה עם ההורים, התמודדות עם קשיים בטיפול וחינוך ילדים, המתמודדות עם מוגבלויות שונות, עזרה ראשונה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס סייעות?

לבוגרי קורס סייעות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס סייעות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מעונות יום, גני חובה, גנים פרטיים, גני עירייה, במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. תפקידה של הסייעת הינו תפקיד חשוב ומשמעותי במיוחד ועל כן בוגרים המחזיקים בתעודת הסמכה בתחום, אשר מבטיחה כי רכשו את מרב הידע והכלים, מבטיחה אפשרויות תעסוקה רבות יותר.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס סייעות?

בוגרי קורס סייעות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס סייעות לחינוך מיוחד. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם למתן מענה יעיל ומקצועי לילדים בעלי צרכים מיוחדים במסגרות החינוך השונות, תוך הקשבה לצרכיהם וסיוע להם באופן אישי ומותאם.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס מדריכי התפתחות תינוקות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להבנת דרכי ההתפתחות המוטורי של התינוק, וליווי אישי של הורים ומשפחות במהלך שלבים אלו.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ