ייעוץ לימודים חינם
קורס משחק

קורס משחק

מה כדאי לדעת על קורס משחק?

ישנם הנולדים עם כישרון משחק טבעי, ואלו פונים למקצוע זה מבלי לרכוש הכשרה מקצועית, וישנם אלו המעדיפים להשתלב בלימודים מקצועיים מתוך מטרה לרכוש טכניקות שונות שיסייעו להם במציאת עבודה בתחום. עם זאת, לימודי משחק אינם מבטיחים קריירה בתחום נחשק זה, והבוגרים עדיין יצטרכו לעבור אודישנים ולהציג תיק עבודות כדי להשתלב בשוק העבודה, אך הם ללא ספק יכולים להעלות את הסיכוי להשתלב בשלל העבודות בתיאטרון, בטלוויזיה או בקולנוע.

הלימודים בקורס משחק כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום זוהר ומרתק זה. המשתתפים יוכשרו לעמידה על הבמה, משחק מול מצלמה, שימוש נכון ברגש, בקול ובתנועה ועוד. כמו כן, יעסקו הלימודים גם בתרבות ובמסורת של התיאטרון והמחזאות ובאמנויות הבמה.

למי מתאים ללמוד קורס משחק?

1
אמנותי
2
יזם
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס משחק?

תעשיית הטלוויזיה והקולנוע בישראל נמצאת בעלייה מתמדת בכמות הערוצים ותוכניות השידור אשר מציעים תכנים אלו, בין אם מדובר בסדרות, תכניות, פרסומות, סרטים וכדומה. לצד אלו, מתפתח גם עולם התיאטרון, וגם הוא, כמו הטלוויזיה והקולנוע, שואפים לצרף לשורותיהם שחקנים חדשים ומיומנים, בדרגות השונות ובתחומים השונים.

עולם המשחק הוא עולם דינמי, נוצץ, זוהר, מאתגר, מספק ומרתק, אשר מושך אליו אנשים רבים המעוניינים להתנתק מעצמם לכמה רגעים, להיכנס לעורן ואל ליבן של דמויות שונות ומגוונות ולגלם אותן בהצלחה. עם זאת, משימה זו אינה פשוטה כלל ולכן מבקשים רבים להשתלב בשלל מסלולי הלימוד המוצעים בתחום. שחקני התיאטרון והקולנוע זוכים להצלחה ולתהילה רבה, דבר שמושך רבים להפוך לשחקנים מקצועיים בעצמם.
פתיחה

למי מתאים קורס משחק?

הלימודים בקורס משחק פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום אמנויות הבמה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים בעלי ביטחון עצמי גבוה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתלמד אותם כיצד לעמוד על הבמה ולהיכנס לדמות מעניינת ומגוונת. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אנשים בעלי כישרון טבעי במשחק או ידע קודם בתחום, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולפתח את כישורי המשחק שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס משחק?

תנאי הקבלה לקורס משחק יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, חלק מן המוסדות דורשים כי המועמדים יהיו בני 18 ומעלה וכי יעברו מבחני קבלה מעשיים על מנת לבחון את כישורי המשחק שלהם. כמו כן, המועמדים יידרשו לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. קורסים מתקדמים יותר בתחום פונים לבוגרי הקורסים הבסיסיים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס משחק?

משך הלימודים בקורס משחק עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 40 ל-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לחצי שנה. קורסים מקיפים יותר נפרשים על פני תקופת זמן של בין שנה לשלוש שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס משחק?

תוכנית הלימודים בקורס משחק משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מהות המשחק, תולדות התיאטרון, בניית דמות אמינה, ניתוח טקסט, סגנונות תיאטרון שונים, בימוי, התנהלות טבעית, עבודה על דמות, פיתוח קול, שיעורי דיבור, משחק מול מצלמה, משחק דרמטי, תיאטרון גוף ותנועה, משחק תיאטרון, משחק קולנוע וטלוויזיה, אימפרוביזציה, פנטומימה, תקשורת עם קהל, מונולוגים, הכנה לאודישנים, התפתחות הקולנוע, פיתוח רגש, שינון טקסט, כתיבה, עבודה עם שחקנים, מחויבות לתפקיד, עמידה על במה, ביטחון עצמי ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס משחק?

לבוגרי קורס משחק אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אמנם אינה מבטיחה קריירה מצליחה בתחום, אך יש באפשרותה להגדיל את סיכויי הקבלה של הבוגרים להשתלבות בתפקידים שונים.

בפני בוגרי קורס משחק עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה כשחקנים מקצועיים בתיאטרון, בטלוויזיה או בקולנוע. בכדי להתקבל לתפקידים השונים, נדרשים הבוגרים לעבור אודישנים ומבחנים שונים וכן לשלוח תיקי עבודות הכוללים את התנסויותיהם הקודמות. כמו כן, בוגרים אשר יהיו מעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם יוכלו להמשיך ללימודים נוספים בתחום.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס משחק?

בוגרי קורס משחק המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס פסיכודרמה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם בכלי טיפולי יעיל אשר עושה שימוש בדרמה לצורך התמודדות עם בעיות, קשיים והפרעות. עם זאת, בכדי לעסוק בתחום נדרשים הבוגרים להחזיק בהסמכה טיפולית כלשהי. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס תסריטאות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לכתיבת תסריט איכותי ומקצועי אשר מבטא את רעיונותיהם בצורה הטובה ביותר.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ