ייעוץ לימודים חינם
קורס מפעילי מלגזה

קורס מפעילי מלגזה

מה כדאי לדעת על קורס מפעיל מלגזה?

המלגזה היא חלק מהציוד ההכרחי בתחום הלוגיסטיקה של מפעלי תעשייה רבים, סדנאות עבודה, מחסנים גדולים, נמלים וכדומה, וקשה לדמיין את העבודה במפעלים מבלי להשתמש במלגזה. לכן, בעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום נחשבים למבוקשים ונדרשים במיוחד בשוק העבודה. ישנם סוגים שונים ומגוונים של מלגזות, כאשר כל אחד מאלו משמש לצורך ביצוע עבודות שונות. בין הסוגים ניתן למצוא מלגזות ידניות וחשמליות, מעמיס טלסקופי, מלגזות שדה, מלגזות חשמליות, מלגזות דיזל ועוד.

קורס מפעיל מלגזה מוצע במכללות מקצועיות שונות, והלימודים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות לשם השתלבות בתחום חשוב ומשמעותי זה. המשתתפים ילמדו כיצד להפעיל את המלגזה תוך שמירה על כללי הבטיחות והזהירות הנדרשים בתחום.

למי מתאים ללמוד קורס מפעילי מלגזה?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס מפעילי מלגזה?

מלגזה היא כלי רכב תעשייתי אשר משמש לצורך העמסה, הרמה ושינוע של סחורות, מטענים וציוד במשקל כבד של בין עשרות קילוגרמים לאלפי טון ולמרחקים קצרים. הדגם הבסיסי ביותר של המלגזה כולל זרועות פלדה אשר נעות מעלה ומטה בצורה אנכית, דבר המאפשר להרים את המטענים ולהוביל אותם ממקום למקום. ישנם דגמים מסוימים של מלגזות בהן ישנה אפשרות להזיז את זרועות הפלדה בשיפועים שונים. אפשרות זו משנה את מרכז הכובד של המלגזה ומאפשרת הרמת מטענים כבדים גם במישורים לא מאוזנים.

המלגזה כיום היא חלק מציוד הכרחי במפעלי תעשייה רבים, כמו גם בסדנאות עבודה ונמלים, וקשה לדמיין את העבודה במפעלים ללא השימוש בה. בדומה להפעלת עגורן או כל כלי רכב כבד אחר, הפעלת מלגזה ללא האישור הנדרש אינה רק מסכנת חיים, אלא עבירה על החוק ועל פי תקנות משרד התחבורה יש לעבור קורס הכשרה בכדי להפעיל מלגזה ולנהוג עליה.
פתיחה

למי מתאים קורס מפעילי מלגזה?

הלימודים בקורס מפעילי מלגזה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לכל מי שמעוניין או זקוק מתוקף עבודתו להפעיל מלגזה, שכן הכשרה מקצועית בתחום היא דרישה לקבלת הרישיון המקצועי לעסוק בו. הפעלת מלגזה ללא האישור הנדרש העא עבירה על החוק על פי תקנות משרד התחבורה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס מפעילי מלגזה?

תנאי הקבלה לקורס מפעילי מלגזה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. כיוון שלימודים אלו מתקיימים בכפוף למשרד התחבורה, תנאי הקבלה ללימודים אלו כמעט זהים.

על המועמדים להיות בני 18 ומעלה, בעלי רישיון נהיגה ישראלי בתוקף בדרגה B (רישיון נהיגה על רכב פרטי) או בדרגה 1 (רישיון נהיגה על טרקטור) לפחות. כמו כן, נדרשים המועמדים להציג טופס רש"ל 18 - טופס בקשה לניפוק רישיון נהיגה הנקרא גם טופס ירוק. חלק מן המוסדות אף דורשים כי יהיו המועמדים בוגרי 12 שנות לימוד ובעלי תעודת בגרות מלאה וכי יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מפעילי מלגזה?

משך הלימודים בקורס מפעילי מלגזה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 15 ל-20 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כשני ימי לימוד מרוכזים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מפעילי מלגזה?

תוכנית הלימודים בקורס מפעילי מלגזה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מבוא להפעלת מלגזה, חוקים ותקנות, יסודות הפיזיקה - יציבות, משקלים, חוזק חומרים, היכרות עם סוגי מלגזות שונים, אחזקה וביקורת, כללי בטיחות ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מפעילי מלגזה?

לבוגרי קורס מפעילי מלגזה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם, ולהיתר הפעלת מלגזה מטעם משרד התחבורה שיופיע ברישיון הנהיגה הרגיל של הבוגרים.

ללא רישיון זה, לא ניתן לעסוק בשלל העבודות המוצעות בתחום, שכן הפעלת מלגזה ללא רישיון היא עבירה על החוק. בפני בוגרי קורס מפעילי מלגזה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מפעלי ייצור ותעשייה, סדנאות עבודה, מחסנים, נמלים וכדומה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מפעילי מלגזה?

בוגרי קורס מפעילי מלגזה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס קציני בטיחות בתעבורה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לשמירה על נהיגה בטוחה, הדרכת נהגים, שמירה על תקנות כלי הרכב בארגון או העסק ועוד. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס מסיעי ילדים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להסעת ילדים, תוך שמירה על כללי הבטיחות והזהירות בנהיגה ושמירה על בטיחות הילדים ברכב.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ