ייעוץ לימודים חינם!

קורס מוזיקה אתנית

מה כדאי לדעת על קורס מוזיקה אתנית?

המוזיקה האתנית כוללת בתוכה מגוון סגנונות וז'אנרים מכל רחבי העולם, שכן כל תרבות פיתחה במהלך ההיסטוריה את הסגנון המוזיקלי הייחודי לה ומבטא את הסיפורים, התרבות והפולקלור שלה. על אף התחדשות העולם והפיכתו למתקדם וטכנולוגי יותר, רבים מבקשים להתחבר לעבר, לשורשים ולתרבות מסורתית הקשורה לדת שלהם או למוצא שלהם, זאת על מנת ליצור חיבור בין ההווה לעבר ולשמר את ההיסטוריה.

הלימודים בקורס מוזיקה אתנית כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק ורחב היקף זה. המשתתפים יכירו מסורות, תרבויות ודתות שונות, ילמדו על ההיסטוריה שלהן ועל מאפייניהן, ילמדו על סגנונות מוזיקליים שונים ויבינו את הרגש הבוקע מכל יצירה מוזיקלית באשר היא.

למי מתאים ללמוד קורס מוזיקה אתנית?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס מוזיקה אתנית?

מוזיקה נחשבת לאחד מהכלים השימושיים ביותר לביטוי רגשות ומחשבות, ואף משמשת כמעין שפה בינלאומית אשר יש באפשרותה לקרב בין לבבות ולגשר בין תרבויות שונות. בכוחה של המוזיקה לחדור אל עמקי נפשותינו, לעורר בנו זכרונות ומחשבות ולאפשר לנו להרגיש ולחוש תחושות מיוחדות. מוזיקה אתנית, הנקראת גם מוזיקה עממית, הינה שם כולל לסגנון מוזיקלי המועבר בעל פה מדור לדור. זהו הסגנון המוזיקלי הנפוץ ביותר בעולם, משום שאינו מוגבל לתקופה אחת או לאזור גיאוגרפי מסוים והוא כולל את כל מה שמחוץ להגדרתה של המוזיקה הקלאסית או המוזיקה הפופולארית.

המוזיקה האתנית התפתחה על ידי אנשי העם השונים אשר שילבו בה מרכיבים שונים שמבטאים את חווייותיהם האישיות מאזור מגוריהם. המוזיקה האתנית כוללת בתוכה גם תפילות, שירי פולחן, שירי חג, שירי אהבה, שירי ערש, שירי מלחמה, שירים טקסיים ועוד. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת משרות חינוך והדרכה הכוללות תכנים מתחום מרתק זה. 
פתיחה

למי מתאים קורס מוזיקה אתנית?

הלימודים בקורס מוזיקה אתנית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ההיסטוריה או המוזיקה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים ואמנותיים, אוהבי המוזיקה העממית על כל גווניה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מרתק זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים אנתרופולוגיים, נגנים, זמרים, כותבים ומוזיקאים, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולפתח את יצירותיהם באמצעות מוטיבים וכלים מעולם המוזיקה העממית.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס מוזיקה אתנית?

תנאי הקבלה לקורס מוזיקה אתנית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

מוסדות לימוד רבים דורשים כי המועמדים יעברו ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. חלק מן הקורסים אף דורשים מן המועמדים להיות בעלי ניסיון מעשי בנגינה או בשירה, לדעת לקרוא תווים ולעבור מבחני קבלה ייעודיים בתחומים הרלוונטיים.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מוזיקה אתנית?

משך הלימודים בקורס מוזיקה אתנית עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים הבסיסיים על תקופת זמן של בין חודשיים לארבעה חודשים ואילו קורסים מקיפים ומעמיקים יותר נפרשים על פני כשלוש שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מוזיקה אתנית?

תכנית הלימודים בקורס מוזיקה אתנית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תיאוריה מוזיקלית מערבית ומזרחית, תולדות המוזיקה, תורת המקאם, סולפג', הרמוניה, קומפוזיציה, תזמור ויסודות ניצוח, אלתור מערבי ומזרחי, קצב, הופעה אישית, פסיכולוגיה חינוכית, מתודיקה, כלי נגינה (דרבוקה, קמנצ'ה, קאנון, סנטור, קלרינט, חליל ועוד), שירה ועוד שלל תכנים מרתקים. כל אלו מקנים לבוגרים כלים ומיומנויות שיאפשרו להם להיות אנשי מקצוע מומחים ומיומנים. 
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מוזיקה אתנית?

בוגרי קורס מוזיקה אתנית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. בוגרי הקורסים המקיפים בתחום יזכו לתעודת "אומן מבצע במוזיקה אתנית" ולעיתים אף לתעודת "מדריך מוסמך במוזיקה". חלק מן המוסדות אף מקנים לבוגריהם תעודות מוכרות ומאושרת על ידי מנהל התרבות.

בפני בוגרי קורס מוזיקה אתנית עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת משרות חינוך והדרכה הכוללות תכנים מתחום מרתק זה. כמו כן, יוכלו הבוגרים לשלב את הכלים הייחודיים של המוזיקה האתנית ביצירותיהם השונות.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מוזיקה אתנית?

בוגרי קורס מוזיקה אתנית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בלימודי תואר ראשון בתולדות האמנות. לימודים מקיפים ומעמיקים אלו מכשירים את הבוגרים לניתוח, הבנה והערכה של יצירות אמנותיות מהתקופות והתרבויות השונות. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס מוזיקה אלקטרונית. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים ליצירה והפקה של מוזיקה אלקטרונית, תוך שימוש בציוד אלקטרוני מתקדם.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ