ייעוץ לימודים חינם!

קורס מוזיקה אלקטרונית

לימודי מוזיקה אלקטרונית - לעבוד באולפן דיגיטלי!

כמעט כל מוזיקה הנוצרת בימינו כוללת בתוכה אלמנטים אלקטרוניים מסויימים, שכן המוזיקה האלקטרונית השתלטה על תחום זה. המוזיקה האלקטרונית היא סוג מוזיקה אשר נוצר באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם וכלים אלקטרוניים משוכללים, כמו מכשירים אפקטים, תוכנות ממוחשבות וכדומה. המוזיקה האלקטרונית עברה שינויים רבים מאז שנוצרה, היא נחשבת לעדכנית ומפורסמת ואף שולטת בשירים וביצירות שאנו מכירים גם בימינו אנו.

כמעט כל סגנון מוזיקלי בימינו כולל בתוכו אלמנטים אלקטרוניים, בין אם מדובר בפופ, רוק, מוזיקה מזרחית ועוד, וישנם סוגי מוזיקה הנחשבים אלקטרוניים בלבד, למשל טכנו, טראנס, דאבסטפ ואחרים. רבים רואים במוזיקה האלקטרוניקה סגנון ממשיך למוזיקה הקלאסית, עקב מורכבותו של סגנון נפוץ ופופולארי זה. 

למי מתאים ללמוד קורס מוזיקה אלקטרונית?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מוזיקה אלקטרונית

תחום המוזיקה האלקטרונית הינו תחום מרכזי במיוחד בעבודתם של התקליטנים, של היוצרים והמפיקים המוזיקליים ושל כל העוסקים בתחומים הדומים. יצירה והפקה של מוזיקה אלקטרונית דורשות ידע נרחב והבנה מעמיקה בתחום, שכן על האומן היוצר להיות מומחה בסאונד ובקול, וכן עליו להיות בקיא בעולמות ההלחנה והעיבוד.  

הלימודים בקורס מוזיקה אלקטרונית כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום רחב היקף זה. המשתתפים ילמדו לעבוד עם הכלים האלקטרוניים השונים כמו מחשב, סינתיסייזר, תופים, סמפלר וכדומה, הן במסגרת האולפן הביתי והמצומצם והן במסגרת אולפנים גדולים ומקצועיים. כמו כן, יעסקו בתולדות המוזיקה ובמאפייניה במהלך השנים ולאורך תהליך התפתחותה.
פתיחה

למי מיועד קורס מוזיקה אלקטרונית?

הלימודים בקורס מוזיקה אלקטרונית פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הטכנולוגיה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים, אוהבי המוזיקה בכלל והמוזיקה האלקטרונית בפרט, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית אשר תקנה להם ידע וניסיון בעריכת מוזיקה ויצירתה, זאת על מנת שיוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום ולהעשיר את עולמם הפרטי. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים תקליטנים, מוזיקאים וכדומה אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מוזיקה אלקטרונית?

תנאי הקבלה לקורס מוזיקה אלקטרונית יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד הינם בני 18 ומעלה.

כמו כן, לעיתים נדרשים המועמדים לעבור מבחני קבלה ייעודיים בתחומי היכולת המוזיקלית, הידע המוזיקלי ותיאוריות מוזיקליות, כמו גם שימוש ביישומי המחשב ותוכנותיו השונות והצגת תיק עבודות המעיד על יכולותיהם ביצירה ובהפקה. בנוסף, דורשים מרבית מוסדות הלימוד כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מוזיקה אלקטרונית?

משך הלימודים בקורס מוזיקה אלקטרונית עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 300 ל-500 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנה לשלוש שנים. קורסים מקוצרים בתחום כוללים כ-40 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מוזיקה אלקטרונית?

תכנית הלימודים בקורס מוזיקה אלקטרונית משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: תורת המוזיקה, תורת הצליל, יסודות בהרמוניה והלחנה, סינתזה, קיובייס, סגנונות מוזיקליים: האוס, טראנס, טכנו, מינימל, דראם אנד בייס, היפ הופ, דאבסטפ ועוד, סמלפרים, מיקסרים וקונסולות, מיומנויות נגינה, הקלטות, מיומנויות הופעה, שילוב כלים אנלוגיים, תוכנות מחשב, אפקטים, ציוד הגברה, תפעול מערכות וחיבורים, הכוונה בקניית מוזיקה, דרכי עדכון מוזיקה חדשה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים לאחר קורס מוזיקה אלקטרונית?

לבוגרי קורס מוזיקה אלקטרונית אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס מוזיקה אלקטרונית עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת אולפני הקלטות, חברות יצירה והפקה לטלוויזיה או לקולנוע וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית, בה יוכלו ליצור ולהפיק קטעי מוזיקה שונים באופן פרטי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מוזיקה אלקטרונית?

בוגרי קורס מוזיקה אלקטרונית המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס פיתוח קול. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לשיפור איכות הקול שלהם ויכולת ההבעה הקולית, ושמירה על מיתרי הקול שלהם.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס מוזיקה אתנית. במסגרת לימודים אלו יעסקו הבוגרים בסגנונות המוזיקליים השונים מכל רחבי העולם, על ההיסטוריה של התרבויות והדתות השונות, מאפייני המוזיקה העממית ועוד. 
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ