ייעוץ לימודים חינם!

קורס הוראה מתקנת ללקויות למידה

לימודי הוראה מתקנת ללקויות למידה

אחוז הילדים המאובחנים כסובלים מקשיי למידה בשנים האחרונות הולך ועולה, ועל כן הביקוש לאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש באפשרותם לסייע לתלמידים בהבנת החומר הלימודי ולהקנות להם כישורים ומיומנויות ללמידה נכונה מתפתח וגובר גם הוא. הוראה מתקנת הינה שיטה חינוכית אשר נועדה לאפשר לתלמידים בעלי לקויות למידה שונות להתמודד בצורה טובה יותר עם המשימות הלימודיות השונות בפניהן הם נדרשים לעמוד, וכן להקנות להם אסטרטגיות למידה נכונה בכדי שיוכלו לממש את הפונטציאל שלהם, לגרום להם להכיר ביכולותיהם, לפתח את תחושת המסוגלות העצמית שלהם ואת בטחונם העצמי, לתרום לשילובם עם החברה והסובבים אותם ועוד.

ההוראה המתקנת מתייחסת בעיקר לתחומי הקריאה, הכתיבה והמתמטיקה, זאת בהתבסס על תכנית לימודים פרטנית אשר ניתנה על ידי המאבחן הדידקטי, וזו מכוונת ישירות לצרכיו הייחודים של התלמיד בכדי לאפשר לו לצמצם את הפערים שצבר במהלך הלימודים. 

למי מתאים ללמוד קורס הוראה מתקנת ללקויות למידה?

1
יזם
2
חברתי
3
אמנותי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס הוראה מתקנת ללקויות למידה

מטרתה של ההוראה המתקנת היא שיפור יכולותיהם הקוגנטיביות והתקשורתיות של תלמידים בעלי לקויות למידה, לקויות שפה, הפרעות קשב וריכוז וליקויים חברתיים, כמו גם חיזוק בטחונם העצמי, זאת מתוך כוונה לשלב אותם במערכת החינוך ובחברה. בנוסף, שמה ההוראה המתקנת דגש על עקרון הלמידה הפעילה בה לוקח התלמיד חלק בשיעור, וכן על יוזמה ויצירה המפתחות את יכולות הלמידה של התלמיד.

הלימודים בקורס הוראה מתקנת ללקויות למידה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות בכדי לעסוק בתחום חשוב, מרכזי ומבוקש זה. המשתפים יוכשרו להשתלבות בשוק העבודה כאנשי חינוך מומחים בלקויות למידה, כך שיוכלו לתרום ולהוות עזר לאחרים, להנות מעבודה מספקת ומאתגרת.
פתיחה

למי מתאים קורס הוראה מתקנת ללקויות למידה?

הלימודים בקורס הוראה מתקנת ללקויות למידה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום החינוך ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לעובדי הוראה מוסמכים, בעלי תארים אקדמיים בחינוך, בעלי תעודת הוראה, בעלי תארים אקדמיים בפסיכולוגיה, מטפלים מהסוגים השונים, יועצים חינוכיים, מאמנים אישיים ולכל העוסקים בתחומי החינוך, הייעוץ והטיפול, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית ולהעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם. כמ וכן, יוכלו למצוא עניין בלימודים הורים לילדים בעלי בעיות לימודיות שונות, אמנם אלו לא יוכלו להשתלב בעבודות בתחום ללא תעודת הוראה.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס הוראה מתקנת ללקויות למידה?

תנאי הקבלה לקורס הוראה מתקנת ללקויות למידה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. אחת הדרישות הנפוצות בה יידרשו המועמדים לעמוד הינה כי יהיו בעלי תעודת הוראה. מוסדות לימוד אחרים מקבלים לשורותיהם גם חסרי תעודת הוראה, אך אלו אינם מורשים לעסוק בתחום עם סיום הלימודים.

כמו כן, מרבית הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בעלי ניסיון מעשי בחינוך ובעלי תואר ראשון אקדמי באחד מן המקצועות הרלוונטיים - חינוך, פסיכולוגיה וכדומה. מוסדות לימוד רבים אף דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס הוראה מתקנת ללקויות למידה?

משך הלימודים בקורס הוראה מתקנת ללקויות למידה עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 60 ל-170 שעות לימוד אקדמיות, כתלות במספר ההתמחויות הנלמדות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס הוראה מתקנת ללקויות למידה?

תכנית הלימודים בקורס הוראה מתקנת ללקויות למידה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: סוגי לקויות - אבחון והבנת הקושי, אבחון כתומך בתכנית הלימוד, הכרת מרכיבים פיזיולוגיים בכתיבה, פיתוח יכולות ההבעה בכתב, קשיים רגשיים וחברתיים בקרב תלמידים בעלי לקויות למידה, אסטרטגיות לאיסוף מידע וארגונו, בניית תכנית טיפולית בכתיבה וקריאה, שגיאות כתיב, קשר אישי עם הילד, דו"חות ארגון ותרגום המלצות לתכנית למידה, שילוב המחשב בקרב תלמידים בעלי ליקויי למידה והפרעות קשב, כלים למעקב אחר התקדמות התלמיד, בניית תכנית טיפולית, בניית מרכזי למידה, יישום אסטרטגיות למידה בתחומי תוכן ספציפיים על פי קבוצות גיל ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס הוראה מתקנת ללקויות למידה?

לבוגרי קורס הוראה מתקנת ללקויות למידה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו הינה תעודת הוראה מתקנת בהתמחות הספציפית בה למדו, למשל קריאה, כתיבה וכדומה.

בפני בוגרי קורס הוראה מתקנת ללקויות למידה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת תפקידי הוראה, בין אם במסגרת החינוך הפורמלי ובין אם במסגרת החינוך הבלתי פורמלי, במכוני הוראה שונים המאפשרים קבלת אבחון דידקטי מקצועי מצד אחד או הקניית אבחון מיומנויות שיקלו על התלמיד בעת ההתמודדות עם הקשיים מצד שני.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס הוראה מתקנת ללקויות למידה?

בוגרי קורס הוראה מתקנת ללקויות למידה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס קואוצ'ינג ADHD. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לביצוע תהליכי אימון אישי באנשים המתמודדים עם בעיות קשב וריכוז וסיוע להם בכל הנוגע לדבר ולהשתלבות מוצלחת בתחומי החינוך והחברה.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס טיפול באמנויות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לטיפול בשלל בעיות באמצעות כלי יעיל וייחודי.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ