ייעוץ לימודים חינם!

קורס אומנות הקעקועים

לימודי אומנות הקעקועים - לדעת לעשות קעקועים

קעקוע הוא ציור כלשהו אשר מוחדר לתוך העור באמצעות מחט ודיו מתוך כוונה להשאירו על העור לעד. עולם הקעקועים מלווה את האנושות עוד מימי קדם. אמנם הטכנולוגיה ושיטות הביצוע של הקעקועים השתכללו, כמו גם סגנונות האמנות השונים המבוצעים על הגוף. הקעקועים נחשבים לאמנות מודרנית שיש באפשרותה לסייע לאנשים לבטא את עצמם ולקשט את גופם בדרכים יצירתיות, שונות ומגוונות. 

בעבר, נחשבו הקעקועים לסממן של קבוצות מסוימות בחברה, לרוב בעלות הקשר שלילי, למשל: פושעים, מרדנים, עבריינים וכדומה. אמנם כיום חלק גדול מן האוכלוסיה בוחר לקשט את גופו בקעקועים, מבלי להתחשב במעמד חברתי, מין או גיל. ישנם קעקועים שחורים וישנם קעקועים צבעוניים, ישנם סגנונות ציור וביצוע שונים, ישנן משמעויות שונות לקעקועים וכל אחד יכול לבחור את הציור המועדף עליו.

למי מתאים ללמוד קורס אומנות הקעקועים?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס אמנות הקעקועים

עבודתם של המקעקעים משלבת בין עולמות האמנות והציור לבין עולמות האסתטיקה, הטיפוח והאופנה, והיא דורשת אחריות רבה ומיומנויות מקצועיות מפותחות, שכן הקעקועים נשארים על גופו של האדם לצמיתות, אלא אם כן מבצע האדם תהליך הסרה של הקעקוע, תהליך יקר, כואב וארוך. בתחילת התהליך, מסייע המקעקע למקועקע להחליט על המיקום בגוף בו תתבצע העבודה ועל העיצוב המבוקש. לאחר מכן, מכין המקעקע סקיצה ושבלונה של הקעקוע. בהמשך, משרטט את הציור בקווים כלכליים ומתחיל בהזרקת הדיו על קווי המתאר, ממשיך להצללות ומילויים ולבסוף מתקבל העיצוב המלא. 

הלימודים בקורס אמנות הקעקועים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מעניין ויצירתי זה. המשתתפים ילמדו על חומרי העבודה, הצבעים, המזרקים, חומרי האלחוש, המחטים, טכניקות הציור השונות, שיטות העבודה הקיימות ועוד. 
פתיחה

למי מתאים קורס אמנות הקעקועים?

הלימודים בקורס אמנות הקעקועים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום האופנה והאסתטיקה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים יצירתיים ואמנותיים, בעלי כשרון ציור וזיקה לתחום האופנה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להעביר את יצירותיהם מן הדף אל גופם של אנשים רבים, תוך שמירה על כללי ההיגיינה הנדרשים ושימוש בחומרים האיכותיים ביותר.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס אמנות הקעקועים?

תנאי הקבלה לקורס אמנות הקעקועים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה, בעלי כישרון ציור מפותח ולעיתים אף נדרשים המועמדים להציג תיק עבודות המרכז את יצירותיהם או לעבור מבחני קבלה ייעודיים בציור.

כמו כן, מקיימים מוסדות לימוד רבים ריאונות קבלה אישיים מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אמנות הקעקועים?

משך הלימודים בקורס אמנות הקעקועים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 70 ל-130 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס אמנות הקעקועים?

תכנית הלימודים בקורס אמנות הקעקועים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מבוא לקעקועים, מבנה העור, הכרת המכשור לקעקועים, שיטות קעקוע שונות, שמירה על סטריליזציה והיגיינה, סכנות רפואיות בקעקועים, הפיגמנטים של העור, אמנות היצירה, עזרה ראשונה, ביטוח, כיסוי ושיפוץ קעקועים, תיקון קעקועים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס אמנות הקעקועים?

לבוגרי קורס אמנות הקעקועים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. כמו כן, מקנים מרבית מוסדות הלימוד תיק עבודות המאגד את כל יצירותיהם של הבוגרים. לאחר הלימודים, נדרשים המועמדים לעבור סטאז' ורק לאחר מכן יוכלו לעבוד בסטודיו, בתחילה תחת מקעקע מוסמך ולבסוף לקעקע בעצמם. 

בפני בוגרי קורס אמנות הקעקועים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת סטודיו ומכונים לקעקועים ופירסינג. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית ופתיחת סטודיו משלהם בו יוכלו להציע את שירותיהם המקצועיים לקהל לקוחות רחב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אמנות הקעקועים?

בוגרי קורס אמנות הקעקועים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס איור. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לאיור בסגנונות שונים ומגוונים, תוך התמקדות בטכניקות העתיקות והחדשות בתחום, דרכי אפיון דמויות, הוספת פרשנות לטקסט באמצעות איורים ועוד.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס איפור קבוע. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לביצוע קעקוע שאינו תמידי, אך נשאר על העור לתקופה ממושכת, ומטרתו היא לדמות מראה של איפור פנים, תוך מתן דגש לסוגי עור ותווי פנים שונים.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ