ייעוץ לימודים חינם!

קורס אבחון דידקטי

מה כדאי לדעת על קורס אבחון דידקטי?

האבחון הדידקטי הוא צעד ראשוני והתחלתי בתהליך ההתמודדות עם ליקויי למידה והפרעת קשב וריכוז, והוא נעשה עבור בני כל הגילאים. האבחון נערך על ידי מאבחן מוסמך ומטרתו להעריך ולמפות את הכישורים והקשיים הלימודיים של התלמיד, לזהות את נקודות החולשה והחוזק של הנבדק ולהקנות דרכי התמודדות מומלצות, כמו גם תוכניות לימודים אישיות ומפורטות, התאמות והקלות בבחינות שמטרתן לסייע לנבדק לשפר את הישגיו.

הלימודים בקורס אבחון דידקטי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרתק וחשוב זה. המשתתפים יוכשרו לביצוע אבחון ילדים ומבוגרים בעלי קשיים קוגנטיביים בלימודים בתחומי השפה, קריאה, כתיבה, מתמטיקה ומיומנויות עיבוד נוירו-פסיכולוגיות. כמו כן, יעסקו בשיטות אבחון שונות ולשיטות הערכה מגוונות.
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס אבחון דידקטי?

לקות למידה היא מושג אשר מתאר קושי נוירולוגי ברכישת מיומנויות למידה בסיסיות כמו קריאה, כתיבה וחשבון. הלקות מתבטאת בדרך כלל בפער גדול בין יכולתו ורמתו החשבתית של האדם לבין רמת תפקודו בפועל. קשיים אלו אינם נובעים מפיגור שכלי או מבעיות רגשיות שונות, אלא מליקויים נוירולוגיים בתחומי השפה והתפיסה החזותית או מהפרעה בתהליכי הקשב.

הקשיים יכולים להופיע בדרגות שונות - החל מליקווים קלים שאינם מפריעים לתפקוד היום יומי ואינם מונעים שילוב במסגרות חינוך ועבודה רגילות, וישנם ליקויים חמורים אשר מחייבים התייחסות מיוחדת והתאמה של מסגרות מיוחדות. המודעות לצרכים הייחודיים של תלמידים בעלי לקויות למידה עולה בשנים האחרונות, כמו גם אחוזי הילדים המאובחנים כבעלי לקויות אלו ומספר התלמידים הפונים לאבחונים, ועל כן הביקוש למאבחנים דידקטיים הוא רב.
פתיחה

למי מתאים קורס אבחון דידקטי?

הלימודים בקורס אבחון דידקטי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום האבחון והטיפול ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

לימודי קורס אבחון דידקטי מתאימים במיוחד לאנשי מקצוע מנוסים מתחומי ההוראה, הייעוץ והטיפול, לדוגמה מורים בחינוך הרגיל ומורים בחינוך המיוחד, יועצים חינוכיים, פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק, מטפלים באמנות וכדומה, כמו גם בעלי הכשרה במקצועות הפרא רפואיים המגוונים, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית ולהעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס אבחון דידקטי?

תנאי הקבלה לקורס אבחון דידקטי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. על פי רוב, נדרשים המועמדים ללימודים אלו להחזיק בתואר ראשון בתחומים הרלוונטיים, ביניהם חינוך, הוראה, פסיכולוגיה וכדומה. תואר שני בתחום רלוונטי מקנה יתרון מהותי בקבלה ללימודים.

כמו כן, נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת הוראה וניסיון מעשי בהוראה של חמש שנים לפחות. נוסף על כך, מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי המועמדים יעברו ועדת קבלה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס אבחון דידקטי?

משך הלימודים בקורס אבחון דידקטי עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים כ-600 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של כשנתיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס אבחון דידקטי?

תוכנית הלימודים בקורס אבחון דידקטי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תפקיד מאבחן דידקטי, מאפיינים של ילדים ומבוגרים בעלי קשיים קוגניטיביים ולימודיים, לקויות שונות בתחומי שפה, קריאה, כתיבה, מתמטיקה ומיומנויות עיבוד, הכרה ולימוד שיטות אבחון שונות, כלי אבחון העומדים לרשותו של מאבחן דידקטי, טיפולים פסיכולוגיים רפואיים ופארא רפואיים בקשיים שונים, שיטות הערכה בית ספריות, אבחון חוזקות וחולשות של הילד, בניית דוח אבחון, בניית תכנית עבודה על סמך אבחון ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס אבחון דידקטי?

לבוגרי קורס אבחון דידקטי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות אף מקנים לבוגריהם תעודת הוראה מתקנת.

בוגרי קורס אבחון דידקטי הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בשלל המשרות השונות המוצעות בתחום, בהתאם להעדפותיהם ורצונותיהם, הן במסגרת מכוני האבחון השונים בכל רחבי הארץ, אשר מקיימים אבחונים הנחשבים בעלי תוקף, במסגרות החינוכיות של בתי הספר לכל הגילאים והן באוניברסיטאות ובמכללות השונות ברחבי הארץ.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס אבחון דידקטי?

בוגרי קורס אבחון דידקטי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס קואוצ'ינג ADHD.  לימודים אלו מכשירים את בוגריהם כמאמנים מקצועיים ומיומנים שיש באפשרותם לסייע למטופליהם בעלי הפרעות קשב וריכוז להתמודדות עם הבעיות ולהובילם להצלחה מבחינה אקדמית וחברתית. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס פענוח ציורי ילדים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לפענוח ציורים בהתבסס על התוכן המצויר, הצבעים בהם נעשה שימוש ועוד, ובאמצעות כך יוכלו לאבחן ולהעריך פחדים חבויים, קשיים בהתמודדויות וכדומה.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ