ייעוץ לימודים חינם
קורס קבלן שיפוצים

קורס קבלן שיפוצים

לימודי קבלן שיפוצים - מעוניין להיות קבלן שיפוצים?

תחומי הבנייה המגוונים תופסים תאוצה בשוק העבודה ונחשבים למבוקשים במיוחד. קבלנות השיפוצים הינו תחום אשר מצוי תחת עולם קבלנות הבניין והוא אחראי על ביצוע עבודות שיפוץ של דירות, בתים, עסקים וכדומה, ובתוך כך כוללים גם עבודות צביעה, תיקוני ריצוף, אינסטלציה, עבודות גבס, עבודות חשמל וכדומה. 

תהליך השיפוץ הינו תהליך מורכב ומסובך למדי, אשר כולל בתוכו נושאים מהותיים רבים בנוגע לעבודת הבניין. על המשפצים לשמור על בטיחותם של העובדים ועל דיירי המבנה, בין אם מדובר בבניים מגורים, בבית פרטי, בבניים משרדים או בעסק. כאשר כולל השיפוץ מגוון עבודות, כדאי להעסיק בעל מקצוע שיהיה אחראי על ניהול וביצוע הפרויקט - קבלן שיפוצים. 

למי מתאים ללמוד קורס קבלן שיפוצים?

1
יזם
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס קבלן שיפוצים

בכדי להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים, נדרשים המעוניינים בכך להירשם ללימודים מפוקחים ומאושרים על ידי משרד התמ"ת ולעבור את מבחני ההסמכה הנדרשים לשם קבלת הרישיון התעסוקתי בתחום. בוגרים שעברו את בחינות ההסמכה רשאים להירשם כקבלנים מורשים ברשם הקבלנים על פי חוק רישום קבלנים 1969, לפתוח עסק משלהם ולהעסיק עובדים תחתם. קבלני שיפוצים מקצועיים הינם בעלי מקצוע מבוקשים במיוחד בשוק העבודה.

הלימודים בקורס קבלן שיפוצים, הנקרא גם קורס קבלני 131, כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים מבעלי מקצוע איכותיים בתחום זה. המשתתפים יוכשרו לניהול עבודות שיפוץ הכוללות מעורבות של בעלי מקצוע מגוונים ושל פועלים כלליים שונים.
פתיחה

למי מיועד קורס קבלן שיפוצים?

הלימודים בקורס קבלן שיפוצים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הבנייה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לעובדי שיפוצים ולבעלי מקצוע נוספים מהתחומים המגוונים בעולם הבנייה, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להשתלב בשוק העבודה כבעלי מקצוע מבוקשים במיוחד ולהירשם ברשם הקבלנים, על פי חוק רישום קבלנים 1969.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס קבלן שיפוצים?

תנאי הקבלה לקורס קבלן שיפוצים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד הינם בוגרי 10 שנות לימוד לפחות.

חלק מן הקורסים אף דורשים כי יהיו המועמדים בעלי ניסיון מעשי של חמש שנים לפחות בעבודות שיפוצים שונות. כמו כן, דורשים מוסדות לימוד רבים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס קבלן שיפוצים?

משך הלימודים בקורס קבלן שיפוצים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 300 ל-350 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לעשרה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס קבלן שיפוצים?

תכנית הלימודים בקורס קבלן שיפוצים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: חומרי בנייה, בטון מזוין, כלים וציוד בנייה, תורת הבנייה ויציבות, מצב רכיבי הבנייה, רכיבי גמר והטיפול בהם, מבוא למדידות, קריאת תוכניות ותרשימים, מלאכות גמר בנייה, בטיחות וגהות בעבודה, חישוב כמויות, ארגון אתר וניהול ביצוע, תחשיב ותמחיר, חוקים ותקנות בנייה, ניהול פרויקט, ניהול עובדים, ניהול עסקי, עזרה ראשונה, טופוגרפיה ומדידות, עבודה על חוזים ומסמכים, תמחור, יישומי מחשב, יחסי עבודה, ניהול עובדים, שימור מבנים, פיתוח סביבתי ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס קבלן שיפוצים?

לבוגרי קורס קבלן שיפוצים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה מהווה אישור לעסוק בתחום. רק לאחר שיעברו המועמדים את בחינות ההסמכה החיצוניות מטעם משרד התמ"ת, תוענק להם תעודת קבלן רשום על ידי רשם הקבלנים בענף משנה 131 - קבלן שיפוצים והם יוכרו כבעלי מקצוע איכותיים הרשומים בפנקס הקבלנים. 

בפני בוגרי קורס קבלן שיפוצים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה כשכירים בתחום הבנייה והשיפוצים, או לפתוח עסק עצמאי משלהם ולהעסיק עובדים שיעבדו תחתם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס קבלן שיפוצים?

בוגרי קורס קבלן שיפוצים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס תיווך ומכירות נדל"ן. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לתיווך ומכירה של נכסים שונים ומהווים הכנה לבחינות ההסמכה החיצוניות מטעם משרד המשפטים אשר מהוות תנאי לקבלת רישיון לתיווך מקרקעין.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו לימודי הנדסאי בניין. במסגרת לימודים מעמיקים אלו יוכשרו הבוגרים לפיתוח וניהול של פרויקטים, תכנון הנדסי למבנים, תכנון ופיקוח של דרכים במסגרת הקמת מבנים ופיתוח אזרחי סביבתי.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ