ייעוץ לימודים חינם!

קורס הלחנה ועיבוד

לימודי הלחנה ועיבוד - רוצים לדעת להלחין ולעבד?

המוזיקה הינה בעלת כוח רב והשפעה חזקה. היא משמעותית במיוחד, היא יכולה להשפיע על רגשותינו, לעורר את הדמיון שלנו, להזכיר לנו מאורעות נשכחים, להעלות בנו תחושות ומחשבות וכדומה. המוזיקה מהווה מעין שפה בין לאומית, שאין צורך ממשי בלהבין אותה בכדי להרגיש אותה ולחוש את עוצמתה, ועל כן היא מחברת בין אנשים שונים ובין עולמות מגוונים. 

המלחינים הינם בעלי המקצוע אשר יוצרים את המוזיקה עצמה, הם אלו האחראיים על חיבור הלחן, התאמתו לכלי הנגינה ולטקסט במידה ויש ועוד. המעבדים המוזיקליים אחראיים על התזמור, המקצב והסגנון המוזיקלי. לחן זהה יכול להיות מבוצע בעיבודים מוזיקליים שונים ולהישמע שונה לגמרי, כלומר, את התוצאה הסופית קובע העיבוד.

למי מתאים ללמוד קורס הלחנה ועיבוד?

1
אמנותי
2
יזם
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס הלחנה ועיבוד

כמעט כל בני האדם יכולים להבין את שפתה הקסומה והמרגשת של המוזיקה, אמנם רק מעטים יכולים ליצור ולהפיק אותה בעצמם. ההלחנה והעיבוד מהווים את הבסיס לכל יצירה מוזיקלית באשר היא ועל כן יש ללמוד תחומים חשובים ומרכזיים אלו לעומקם. הביקוש למלחינים מקצועיים ולמעבדים מוזיקליים ואיכותיים הינו רב, כיוון שכמעט כל הפקה זקוקה לשירותיהם של בעלי מקצוע אלו, בין אם מדובר בפרסומות בטלוויזיה, הצגות תיאטרון, תוכניות, סרטי קולנוע, שירים ועוד. 

הלימודים בקורס הלחנה ועיבוד כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום רחבי היקף ומרתקים אלו. המשתתפים יפתחו את יכולותיהם בתחום ההלחנה המלודית וההרמונית והעיבודים המוזיקליים השונים, בכלל הסגנונות. 
פתיחה

למי מתאים קורס הלחנה ועיבוד?

הלימודים בקורס הלחנה ועיבוד פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום המוזיקה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי זיקה לעולם המוזיקה, המאופיינים בשמיעה מוזיקלית מפותחת, המעונינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מרתק ויצירתי זה, לרכוש כלים ומיומנויות ליצירת מוזיקה איכותית ונעימה בסגנונות השונים הקיימים. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מפיקים, זמרים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס הלחנה ועיבוד?

תנאי הקבלה לקורס הלחנה ועיבוד יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, אמנם חלק מן הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בוגרי 12 שנות לימוד.

כמו כן, לעיתים נדרשים המועמדים לדעת לקרוא תווים ולעבור מבחני קבלה ייעודיים בנגינה, שירה, הלחנה וכדומה, כמו גם ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס הלחנה ועיבוד?

משך הלימודים בקורס הלחנה ועיבוד עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין שנה אחת לבין שלוש שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס הלחנה ועיבוד?

תכנית הלימודים בקורס הלחנה ועיבוד משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: הקניית מיומנויות ליווי, מוזיקה לתיאטרון, הלחנה מלודית, טכניקות בפיתוח מוטיב, התאמת הרמוניה למלודיה נתונה, הלחנה של קול שני, תחליפים הרמוניים, התאמה של קווי באס לגרוב, הלחנה לפי מבנים מוזיקליים, יסודות הכתיבה להרכב, פיתוח שמיעה, ניתוח וביצוע של מהלכים הרמוניים, קצב, משקלים לא סימטריים, תולדות המוזיקה המערבית, הקלאסית והפופולארית, מוזיקה אתנית ומוזיקה יהודית, קריאת תווים, מוזיקה לפרסומות ולסרטים, כתיבה יוצרת, טכניקות בקומפוזיציה, סגנונות בהלחנה, ניתוח יצירות, הפקה מוזיקלית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס הלחנה ועיבוד?

לבוגרי קורס הלחנה ועיבוד אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בפני בוגרי קורס הלחנה ועיבוד עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת אולפני הקלטות, חברות הפקה ויצירה לטלוויזיה, לקולנוע, לתיאטרון, לתעשיית הפרסום, האינטרנט, משחקי המחשב, האנימציה וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית וקידום יצירותיהם המוזיקליות באופן מקצועי ופרטי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס הלחנה ועיבוד?

בוגרי קורס הלחנה ועיבוד המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס מוזיקה אלקטרונית. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לעבודה עם כלים אלקטרוניים שימושיים בתחום הנדרשים לצורך יצירת מוזיקה אלקטרונית מקצועית ואיכותית. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס טכנאי סאונד וקול. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להפעלת מערכות הגברה, הקלטות, עיצוב וערבול צלילים, עריכת מוזיקה ועוד, הן באולפן הביתי והן באולפן המקצועי.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ