פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

  16/06/2020 15:53
  חשבתי ללמוד כלכלה אבל אני רואה ושומעת שהיום מאוד מומלץ ללמוד חשבונאות רציתי לדעת לאן זה עוד יכול להוביל מלבד להיות רואי חשבון? תודה רבה
  28/06/2020 14:50
  היי,

  אפשר לראות את לימודי ראיית חשבון כשילוב של מנהל עסקים וכלכלה, לכן אם את מתעניינת בלימודי כלכלה ייתכן שגם לימודי חשבונאות יעניינו אותך. לימודי ראיית חשבון מכשירים את הבוגרים לניהול פיננסי של מוסדות שונים ולניתוח והבנת תופעות כלכליות שונות באופן מעמיק. בנוסף לראיית חשבון, עם תואר ראשון בחשבונאות תוכלי לעסוק גם בייעוץ השקעות, ניהול כספים, ייעוץ כלכלי, ייעוץ מס ועוד.

  כמובן שהמגוון האקדמי שמוצע כיום מאפשר לך לא לבחור, אלא ליהנות משני העולמות. מוסדות לימוד רבים מציעים מסלולי תואר ראשון שמשלבים גם לימודי כלכלה וגם לימודי חשבונאות כמו למשל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות. תואר משולב עשוי לפתוח בפנייך אפשרויות תעסוקה והתמחות רבות יותר, ולהרחיב את אופקייך האישיים והמקצועיים. 

  בהצלחה!

  אלינה.
  22/05/2020 11:15
  אני בקרוב בת 20, עשיתי שירות מקוצר בצבא (9 חודשים) ובסוף אוגוסט הקרוב מסיימת שירות שנה בשירות לאומי בו אני עוסקת בליווי תלמידים בגילאי יסודי. אני מעיקר מתחברת לליווי ילדים בעלי עיקוב התפתחותי כלשהו וקשיים חברתיים, לימודיים ורגשיים. אני מתחברת לנושא של חינוך, חינוך מיוחד וטיפול בילדים. אני לא בטוחה מה כדאי לי ללמוד ומה האפשרויות שלי ללימודים בתחומים אלו. אשמח לעזרה
  24/05/2020 08:44
  היי שקד,

  התשובה שלי תתחלק לשני חלקים מאחר שאת מתחברת גם לתחום החינוך וגם לתחום הטיפול בילדים. בשני התחומים עומד בפנייך מבחר רחב של מקצועות ואופקים תעסוקתיים. 

  לגבי תחום החינוך - כמובן שיש באפשרותך לבחור בלימודי חינוך, לימודי חינוך מיוחד או לימודי חינוך ולדורף בהתאם למה שהכי מעניין אותך. לימודי החינוך בשילוב עם תעודת הוראה יאפשרו לך להתשלב במערכת החינוך בהתאם להתמחות בה תבחרי בזמן הלימודים ואולי אף לעשות תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך, תואר שני בייעוץ חינוכי וכו'. עבודה בתחום החינוך תאפשר לך לממש את ההתעניינות והחיבור שיש לך לילדים, להשפיע על החינוך שלהם ולהוות להם דוגמא.

  לגבי תחום הטיפול - מאחר שציינת שאת מתעניינת בטיפול בילדים ושואפת לעזור לילדים עם עיכובים התפתחותיים וקשיים חברתיים, אני יכולה להמליץ לך לשקול מקצועות שיאפשרו לך לטפל בילדים אשר זקוקים לסיוע בשל בעיות התפתחותיות שונות כמו קשיים בדיבור, במוטוריקה, קשיים חברתיים ועוד. לדוגמא: תוכלי לפנות ללימודי קלינאות תקשורת, לימודי ריפוי בעיסוק, לימודי טיפול באומנות ואף לימודי פסיכולוגיה. אחרי תואר ראשון בפסיכולוגיה תוכלי אף להתמקצע בתחום ההתפתחותי באמצעות לימודי תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית.

  בהצלחה!

  אלינה.
  20/05/2020 14:55
  שלום רב! אשמך לעזרתכם,למדתי בתיכון שלא היה לי כיף ללמוד בו בשנתיים האחרונות מבחינת חברים , אך לא רציתי להתעסק בזה יותר מידי. למדתי שם במגמת מחשבים -סך הכול הצלחתי לעמוד במשימה(8 יחידות)- לא הצלחתי להתקבל לאיזה יחידה כזאת שמסדרת אותי באזרחות. השתחררתי יחסית מאוחר מהצבא (24) והתעסקתי במערכות צבאיות לא משהו ספציפי , אחר כך מועדפת ועד עכשיו למדתי בקורס ניהול רשתות ואבטחת מידע , אך לא בטוח עד כמה זה יקדם אותי. אני יודע שאם אני נמצא במסגרת טובה ונעימה זה כן נותן לי חשק לעשות וללמוד והיום שאני בן 27 טרוד מהמחשבה לאן לקחת את הדברים מכאן - הרבה מהמשפחה ממלצים לי ללכת ללמוד סיעוד ואני לא בטוח עם זה באמת מה שאני רוצה לעשות אשמח לעזרה
  21/05/2020 13:55
  היי אריאל,

  מדברייך הבנתי שההתלבטות העיקרית שלך היא בין התחום שעסקת בו בצבא ולמדת עד כה לבין לימודי סיעוד בהמלצת הקרובים שלך. זוהי באמת התלבטות לא פשוטה, שכן מדובר בשני תחומים שונים יחסית - הראשון יותר טכנולוגי ודורש מיומנויות של חשיבה אנליטית ורקע טכני (שבעצם כבר יש לך) והשני יותר טיפולי ומצריך יכולות של הבעת אמפתיה, אהבת אדם ויחסי אנוש מצוינים.

  לימודי ניהול רשתות ואבטחת מידע יאפשרו לך לעבוד בתחום התעשייה ובהייטק בתפקידים כמו תמיכה טכנית, תחזוקת מחשבים ורשתות ועוד. לימודי סיעוד יאפשרו לך לעבוד בספרה הרפואית ובטיפול, ולהשתלב במוסדות בריאות שונים כגון קופות חולים, בתי חולים, מרפאות פרטיות ועוד.
  אני ממליצה לך לקרוא כמה שיותר מידע על שני התחומים ולהחליט איזה מהם מעניין אותך יותר, ואילו אפשרויות תעסוקה קורצות לך (לשם כך תוכל להיעזר בלינקים המצורפים).

  בהצלחה!

  אלינה.
  06/05/2020 08:36
  היי, אני מעוניין להתחיל כבר את הלימודים, אני לא כלכך יודע מה ללמוד, מה שהכי קורץ לי זה תחום הכלכלה אך הבנתי שזה תחום כללי מידי ואין כלכך ביקוש לאחר מכן, האם תוכלו להמליץ לי? ממוצע בגרויות 95 ולא עשיתי פסיכומטרי (3 מתמטיקה 5 אנגלית)
  14/05/2020 12:20
  היי אוראל,

  אם אתה מתעניין בתחום הכלכלה, אבל חושש שלימודי כלכלה עלולים להיות כלליים מדי לשוק העבודה, תוכל לשקול לימודי כלכלה דו חוגיים או עם חטיבה נוספת. כלומר, יש באפשרותך לשלב תואר ראשון בכלכלה עם תואר ראשון בתחום נוסף או לעשות תואר ראשון בכלכלה עם חטיבה מתחום אחר. כך תוכל להרחיב את הידע, את "ארגז הכלים" המקצועי ואת אפשרויות התעסוקה העתידיות שלך לאחר הלימודים. 

  כיום מוסדות הלימוד השונים מציעים מגוון רחב של אפשרויות שילוב כגון: לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי כלכלה ומנהל עסקים, לימודי כלכלה ומדעי המחשב ושילובים מעניינים נוספים. אני ממליצה לך לברר אילו מסלולי לימוד משולבים מציעים במוסדות הלימוד שרלוונטיים לך. 

  מאחר שתחום הכלכלה הוא מתמטי בבסיסו, חלק ממוסדות הלימוד מחייבים בבגרות של 4-5 יח''ל במתמטיקה ובציון פסיכומטרי מתאים. מוסדות אחרים, עם זאת, עשויים לקבל מועמדים למסלול בכפוף לדרישות אחרות. תוכל לבדוק את תנאי הקבלה של מוסדות הלימוד למסלולים השונים ולשקול את האופציה המיטבית עבורך. חשוב לציין שיש באפשרותך להירשם למכינה, להשלים בגרויות או לעשות את מבחן הפסיכומטרי אם יהיה צורך בכך. 

  בהצלחה!

  אלינה.
  23/04/2020 09:23
  האם יש מגבלה של גיל בלימוד סיעוד במסלול מקוצר? אני בת 53 בעלת תואר ראשון באונ תא במדעי הרוח.
  03/05/2020 16:44
  היי טל,

  באופן כללי לרוב לא קיימות מגבלות גיל על קבלה ללימודים אקדמיים. עם זאת, תנאי הקבלה אינם זהים בכל מוסדות הלימוד, וכל מוסד מציב תנאי קבלה שונים בהתאם לקריטריונים שחשובים לו. לכן, על מנת לקבל את התשובה המדיוקת ביותר עבורך, חשוב מאוד לבדוק זאת ישירות עם מוסדות הלימוד הרלוונטיים, שבהם את מעוניינת ללמוד.

  בהצלחה!

  אלינה.
  20/04/2020 16:06
  אם יש לי את כל הנתונים לקבלה לפיזיותרפיה מלבד הציון פסיכומטרי שחסרות לי 15 נקודות האם עדיין יש סיכוי שאתקבל למרות שחסר לי בפסיכומטרי?
  03/05/2020 16:15
  היי אריאנה,

  תנאי הקבלה ללימודי פיזיותרפיה (ולכל תחום לימודים שהוא) משתנים ממוסד לימודים למשנהו, וכך גם הגמישות כלפי מועמדים שקרובים מאוד לעמידה בתנאי הקבלה, אך אינם עוברים את הסף. חלק ממוסדות הלימוד אף מקיימים ועדת חריגים במידה ונשארים מקומות פנויים. אני ממליצה לך לפנות ישירות למוסדות הלימוד שאת מעוניינת ללמוד בהם ולבדוק האם יש להם מענה מתאים בשבילך.

  לחילופין, תוכלי לשקול לימודי פיזיותרפיה בלי פסיכומטרי.

  בהצלחה!

  אלינה.
  20/04/2020 13:39
  היי, אני מאוד רוצה כבר להתחיל ללמוד ולקדם את הקריירה שלי אבל אני לא מצליחה להחליט מה כדאי לי ללמוד.. מאוד מעניין אותי גוף האדם, מדעי התנהגות ומחקר אבל גם מאוד חשוב לי ללמוד מקצוע שיש בו תעסוקה ומשכורת גבוהה. ממוצע הבגרויות שלי הוא 105.75 והפסיכומטרי שלי הוא 627 והרבה מקצועות שחשבתי עליהך כמו מדעים ביורפואיים דורשים ציון קצת יותר גבוהה (645). אשמח לייעוץ לגבי מקצועות רלוונטיים :)
  03/05/2020 16:06
  היי יסמין, 

  אם את מעוניינת ללמוד על גוף האדם, תוכלי לשקול לימודי ביולגיה או לימודי ביולוגיה רפואית. תחום הביולוגיה יתרום להבנה והכרות מעמיקה עם עולם החי ועם גוף האדם בפרט.

  אם הבנת נפש האדם קורצת לך, ואת מתעניינת בתחום המחקר תוכלי באמת לפנות לכיוון של לימודי מדעי ההתנהגות או אף לשלב את שני התחומים האלה בלימודי סוציולוגיה או לימודי פסיכולוגיה. תחומים נוספים שעשויים לעניין אותך: לימודי משאבי אנוש, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי קרימינולוגיה וכדומה. אני מזמינה אותך להיעזר במידע שנמצא בקישורים המצורפים. 

  לגבי ציון הפסיכומטרי - קודם כל כדאי לבדוק את תנאי הקבלה למסלולים שמעניינים אותך בכמה שיותר מוסדות לימוד, ולהגיע להחלטה מושכלת אחרי שכל האופציות יהיו פרושות בפנייך. ייתכן שמוסדות לימוד מסויימים מציעים מסלולים עם תנאי קבלה שאת עומדת בהם עם ממוצע הבגרויות וציון הפסיכומטרי שיש לך כיום. כמו כן, חשוב לציין כי ישנם מוסדות לימוד שמציעים לימודים ללא פסיכומטרי.

  לחילופין, תמיד יש באפשרותך לשפר את הבגרויות או את ציון הפסיכומטרי שלך. נראה שאת לא צריכה הרבה נקודות כדי להגיע לציון הפסיכומטרי הנדרש. קורס פסיכומטרי בלמידה עצמית, שמתאים במיוחד ללוח הזמנים שלך, יכול להיות אופציה נהדרת עבורך!

  בהצלחה!

  אלינה.
  09/04/2020 11:59
  שלום, אני מתלבטת האם לעשות הסבה לסיעוד מתחום QA. אני אמא לתינוקת ורוצה להתייעץ האם זה צעד נכון? אשמח להמלצות, תודה רבה
  13/04/2020 12:08
  היי ס.פ,

  ישנם מסלולים להסבת אקדמאיים לסיעוד במוסדות לימוד רבים (ואף בחלק מבתי החולים בארץ). תחום הסיעוד הוא תחום טיפולי בבסיסו וכולל עבודה שוטפת עם אנשים. מדובר בתואר מאתגר, שכולל נושאי לימוד רבים ומגוונים, ולאחר מכן בעבודה אינטנסיבית במוסדות רפואיים שונים. מנגד זהו תחום מספק, שירחיב את אופקייך הן מבחינה אישית והן מקצועית. על מנת לדעת אם זה צעד נכון עבורך חשוב שתשאלי את עצמך אם זה תחום שתהני ממנו ותאהבי לעסוק בו בעתיד. אני ממליצה לך לקרוא כמה שיותר על לימודי סיעוד על מנת שתוכלי להגיע להחלטה המיטבית עבורך. 

  אם תחום הסיעוד קורץ לך ואת מעוניינת לעשות שינוי בקריירה שלך, זה בהחלט אפשרי. תוכלי למשל ללמוד במסלולים גמישים שמתאימים להורים ולאנשים עובדים ולבחור במסלול בוקר או ערב בהתאם להעדפה האישית שלך ולסדר היום שלך, שבוודאי עמוס מעצם היותך אמא לתינוקת. כמו כן חשוב לציין שתנאי הקבלה, משך הלימודים ונושאי הלימוד משתנים במידה מסוימת בין המוסדות השונים. תוכלי לברר מול המוסדות ולבחור במסלול הטוב ביותר עבורך. 

  בהצלחה!

  אלינה.
  07/04/2020 01:40
  בהתלבטות בין השניים. הייתח חובשת בצבא ולאחר מכן מדריכת מד"א והתחום הרפואי טיפולי מאוד קרוב לליבי מצד שני עבדתי בתקשורת הבידורית לאחרונה בערוץ תקשורת בכיר והתחום מאוד קורץ לי. אוהבת פוליטיקה ובעיקר רוצה לעשות משהו משמעותי שישפיע. לא יודעת לאיזה כיוון ללכת בגלל ששניהם כלכך שונים . אשמח לעצה (:
  13/04/2020 11:38
  היי ענבל,

  משאלתך משתמע שההתלבטות אינה פשוטה, ניכר ששני התחומים מעניינים אותך וקרובים לליבך. תחום הפיזיותרפיה הוא תחום טיפולי בבסיסו, וכולל עבודה שוטפת עם מטופלים, על כן כדאי לך לשאול את עצמך אם זה משהו שמתאים לך ואם את רואה את עצמך עוסקת בטיפול בעתיד. כמו כן, לימודי הפיזיותרפיה אינם פשוטים וכוללים נושאים גנטיקה, ביוכימיה, אורתופדיה ועוד.

  כפי שציינת, תחום התקשורת שונה במהותו מתחום הפיזיותרפיה, בין אם באופי הלימודים ובין אם באופי העיסוק של הבוגרים בשוק העבודה. גם לימודי התקשורת אינם פשוטים. הם כוללים קורסים מתחומי מדעי החברה והרוח ומכשירים את הלומדים להבנת תהליכים תקשורתיים במדיות השונות כמו טלוויזיה, רדיו, אינטרנט ועוד. כידוע לך, תוכלי גם לשלב את האהבה שלך לפוליטיקה עם לימודי התקשורת. 

  בשני התחומים תוכלי לעשות משהו משמעותי ומשפיע, בכל תחום בדרך אחרת. אני ממליצה לך לחפש כמה שיותר מידע על שני התחומים, על תנאי הקבלה, אפשרויות התעסוקה ונושאי הלימוד בתארים השונים ולשקול את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאופציות שעומדות בפנייך. כך תוכלי לקבל החלטה מושכלת. מידע נוסף תוכלי למצוא בקישורים המצורפים לעיל.

  בהצלחה!

  אלינה. 
  23/02/2020 01:01
  שלום . עשיתי תואר ראשון בפסיכולוגיה וכעת אני בהתלבטות לגבי תואר שני. בתחילת הלימודים התכנון שלי היה להמשיך לתואר שני בהתפתחותית או חינוכית אבל היום זה כבר פחות מסתדר לי מבחינת הזמן שזה דורש (זמן המתאם+תואר+התנסות) ולכן אני חושבת על תואר אחר ,אני כן רוצה להישאר בתחום, שאלתי היא איזה תארים שניים מתאימים אחרי תואר פסיכולוגיה או אפילו קורסי תעודה ? ושאלה נוספת היא האם יש משהו שאני יכולה לעסוק בו רק עם תואר ראשון בפסיכולוגיה? תודה!
  13/04/2020 11:14
  היי,
  תואר שני שיכול להתאים לך הוא תואר שני בייעוץ חינוכי. תחום הייעוץ החינוכי מתאים לאנשים שמעוניינים לעסוק בתחום הטיפול והייעוץ באופן מקצועי, ולעזור לילדים ולבני נוער במסגרות חינוכיות שונות. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שבחלק ממוסדות הלימוד ישנה דרישה לעשות קורסי השלמה, או להיות בעלי תעודת הוראה כתנאי סף לקבלה. אני ממליצה לך לבדוק עם מוסדות הלימוד השונים ולבחור באופציה המיטבית עבורך.

  לימודי תעודה מתאימים יכולים להיות גם כן מתחום הטיפול כמו למשל: קורס תרפיה בתנועה, קורס תרפיה במוזיקה, קורס פסיכותרפיה, קורס טיפול בשכול ועוד.

  מידע נוסף תוכלי למצוא בקישורים המצורפים מעלה.

  בהצלחה!

  אלינה.
  22/02/2020 16:01
  היי בן 35 מעוניין ללמוד משפטים בתחום הפלילי ללא בגרות ופסיכומטרי אשמח לעזרה ומה ניתן לעשות?
  25/02/2020 15:31
  היי אביחי,

  אני מבינה שאתה מעוניין ללמוד משפטים אך אין לך בגרות ופסיכומטרי. משום שאתה כבר בן 35 אינך חייב להציג תעודת בגרות על מנת להתקבל ללימודים אקדמאיים בהרבה מהמוסדות. לכן עומדות בפניך שתי אפשרויות שאחת היא לגשת לבחינת הפסיכומטרי ולקבל ציון מתאים. או לבדוק אפשרות של מכינה, כאשר בחלק מהמוסדות ישנה מכינה ייחודית לבני 30+ שתוכל אולי לשפר את סיכוייך להתקבל. תוכל לקרוא עוד על לימודי משפטים ללא פסיכומטרי כאן.

  זכור שתחום המשפטים הוא תחום מבוקש ולכן מעבר לאוניברסיטאות ישנן מכללות רבות שמציעות לימודי משפטים בתנאי קבלה מקלים יותר. תוכל לקרוא עוד כאן על המוסדות הרבים שמציעים לימודי משפטים לרבות המכללות השונות.

  אני מקווה שעזרתי ומאחלת לך הרבה בהצלחה!
  20/02/2020 08:04
  היי אני מתכננת להרשם ללימודים באוקטובר הקרוב ויש לי כמה שאלות למי שמבין: דבר ראשון מה מומלץ יותר מבחינת עבודה מובטחת בחוץ? הנדסת תעשייה וניהול או הנדסת חומרים? הנדסת חומרים זה תואר קשה יחסית ? (למי שלומד) ובתור מהנדס תעשייה וניהול הבנתי שהעבודה היא יחסית רגילה וחייב תואר שני כדי להתקדם בתחום... זה נכון? ודבר אחרון, אני מתלבטת בין מכללת hit לשנקר , מה נחשב יותר מבחינת 2 התחומים, מה יעדיפו יותר בחוץ? יש במכללות האלה חיי חברה בכלל? תודה על המענה!! (;
  25/02/2020 15:02
  היי,

  אני מבינה שאת מתלבטת בין תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול לבין תואר ראשון בהנדסת חומרים. בנוגע לשאלה על היתכנות עבודה בתחום, תואר בהנדסת תעשייה וניהול הוא באמת כללי יותר ומהנדסים בתחום זה לרוב ישתלבו בענפים שונים של המשק. לעומת הנדסת חומרים שהיא הכשרה מעט יותר ממוקדת המאפשרת לבוגרי התואר השתלבות בתעשיות שלהן דרושה הנדסת חומרים. תוכלי לקרוא עוד על תואר ראשון בהנדסת חומרים או הנדסת תעשייה וניהול באתר שלנו.

  בנוגע לשאלה אם הלימודים בתואר הנדסת חומרים קשים במיוחד אגיד שלימודי הנדסה באופן כללי הם תובעניים בדרך כלל, וכדי להבין טוב יותר את אופי ותוכן הלימודים תוכלי לקרוא על הקורסים הרלוונטיים באתרי המוסדות בהם את מעוניינת ללמוד, בנוסף תוכלי להיפגש עם סטודנטים ולשמוע מהם על החוויה שלהם בתואר במסגרת ימים פתוחים.

  בנוגע להתלבטות בין HIT לשנקר, שני מוסדות מעולים, הייתי מציעה לך לבדוק אם הנתונים שלכם מאפשרים לך קבלה לשניהם, ולהתרשם מהם בעצמך בימים הפתוחים.

  מקווה שעזרתי והרבה בהצלחה!
  03/02/2020 16:13
  שלום, אני בת 45 ומזה 20 שנה עוסקת כ אופטומטריסטית עם תואר ראשון בתחום , כבר שנתיים שאני מנסה למצוא מה ללמוד או לעשות הסבת מקצוע לתחום התזונה אן קלינאית תקשורת /ריפוי בעיסוק שלושתם זה לימודים אינטנסיביים ומצריכים תואר ראשון בפני עצמם, מה שמקשה עליי כי אני גם אמא ופחות מתאים עכשיו להיכנס ללימודים אינטנסיביים. יצא לי במבחן האישיות שלכם שאני חברתית וחוקרת.חשבתי גם משהוא בתחום התרפיה.בסך הכל אני אוהבת את המקצוע אבל אני מרגישה שצריכה שינוי. על מה היית ממליצה לי ללמוד?
  25/02/2020 14:21
  היי,
  אני מבינה שאת מנסה לבחור מסלול חדש לקריירה ואת מתלבטת על איזה כיוון ללכת כשגורם מרכזי בהחלטה הוא היקף הלימודים הדרושים. את מעלה באמת הרבה אפשרויות שיש להן נגיעה לטיפול וייעוץ.

  בנוגע ללימודי תזונה, אני לא ראית הסבה מקצועית במתכונת מצומצמת יותר עבור אקדמאיים, אכן נראה שנדרש להשלים תואר על מנת לעסוק בתחום. אם את מחפשת מסגרת גמישה יותר יש מגוון מקומות שמציעים קורסים בתחום התזונה שאולי יתאימו יותר לאילוצים שלך.

  בנוגע לקלינאות תקשורת עד כמה שאני יודעת אין כרגע תוכנית הסבה וגם על אקדמאים להשלים שלוש וחצי שנות תואר. זאת החלטה לא פשוטה שדורשת הרבה מאמץ אבל אם זה כיוון שמעניין אותך תוכלי להלשים תואר ראשון בקלינאות תקשורת במגוון מוסדות. אותו דבר נכון גם לגבי לימודי ריפוי בעיסוק.

  לכן הייתי מציעה לך לשקול אם השלמת תואר ראשון היא אופציה מבחינתך. אם את בטוחה שלא ואת מתעניינת בתחום התרפיה ישנם תחומים רבים בהם אפשר לקבל הכשרה במסגרת קורס כמו למשל טיפול באומנות. בנוסף, עבור עבודה סוציאלית קיימת הסבה מקצועית מסודרת אם תחום טיפולי זה יכול לעניין אותך גם.

  מקווה שעזרתי לך והרבה בהצלחה!
  23/01/2020 18:01
  היי, אני בתקופה של התלבטות רצינית בתחום הלימודים המתאים עבורי בשאלון שערכתי יצא שאני קונבציאלית, חוקרת ויזמית. בעיקרון אני מתעניינת בהפכים ממש בתחום התואר.. אני אוהבת ממש אנגלית וספרות אנגלית אך הבנתי שאין לזה עבודה ממשית בחוץ, בנוסף אני מתעניינת במדעי המחשב או הנדסת תעשיה וניהול אבל הבנתי שאלו תארים קשים להתקבל וקשים לימודית,לא ציינתי אבל הציון בגרויות שלי לא גבוה מ-80 ולא עשיתי פסיכומטרי ככה שאני לא יודעת אם בכלל אוכל להתקבל. אשמח ליעוץ והכוונה!!
  27/01/2020 10:54
  היי עינב,

  אני מבינה שאת מתלבטת בין מספר תארים. קודם כל נשמע שמצבך טוב, את סקרנית וקיימות בפינייך אפשרויות רבות. את תוהה האם תואר בספרות אנגלית יישפר את סיכוייך למצוא עבודה. תואר ראשון בשפה ובספרות אנגלית מתעמק בדקדוק השפה, מקנה ידע בהיסטוריה ובניתוח של הספרות האנגלית. ההמשך התעסוקתי הטבעי ביותר לתואר זה הוא בתחום ההוראה. כך שאם לימוד ספרות אנגלית מעניין אותך מאוד, והוראת אנגלית יכולה להתאים לך זה מסלול נהדר.

  את מתלבטת אם לבחור בתואר במדעי המחשב. תואר זה מקנה לסטודנטים הבנה נרחבת בתוכנה, מתמטיקה ומחשבים. בוגרי התואר משתלבים לרוב בעולם ההייטק במקצועות התכנות. מצד אחד אכן מדובר בתואר תובעני בעל תנאי קבלה גבוהים, ותחום תחרותי. אך הוא אכן מציע אפשרויות תעסוקה רבות ומשכורות גבוהות יחסית למשק. אם את אוהבת מתמטיקה, חושבת באופן לוגי והיית מגדירה עצמך כאדם ריאלי תואר זה יכול להתאים לך. גם אם תנאי הקבלה שלך כרגע אינם מספיקים אתם תמיד יכולה לשפר בגרויות ולגשת לבחינה הפסיכומטרית.

  תואר בהנדסת תעשייה וניהול לעומת זאת משלב תכנים מעולם ההנדסה ומעולם הניהול. בניגוד למדעי המחשב אשר ממוקד יותר ורוב בוגריו יתעסקו בתכנות, בוגרי תואר זה ישתלבו בחברות שונות במשק בתפקידים שונים. נסי לבחון את הקורסים השונים הנלמדים בשני התארים ולבחון מה מהם מעניין אותך יותר. תנאי הקבלה לתואר זה משתנים ממוסד למוסד ויכולים להיות מקלים יותר מאלו של מדעי המחשב. אבל חשוב שתבדקי מה התחומים הכי מושך אותך. זיכרי שחשוב שהתואר יעניין אותך ויוביל לקריירה שתפתח אותך, ושציוני בחינות בגרות ופסיכומטרי ניתן לשפר.

  אני מקווה שהמידע הזה עזר לך,
  בהצלחה
  17/01/2020 08:08
  שלום רב. אני בת 43 ללא בגרות וללא תואר. עובדת כמזכירה.מאוד חושבת על הסבה מקצועית, וחשבתי על תחום הייעוץ אם זה משפחתי, זוגי, עבודה עם ילדים, ייעוץ הורות. איך מתקדמים מכאן? האם זה מקצוע שמחייב תואר ואיזה תואר ניתן ללמוד כדי להתקדם בתחום?כי ראיתי שרוב המכללות שמסמיכים למקצוע זה מחייבים תואר אקדמאי או ניסיון. אשמח למענה
  27/01/2020 10:26
  היי קרן,

  אני מבינה שאת מתעניינת בתחום הייעוץ ותוהה איך להיכנס אליו. קודם כל חשוב לציין ש"ייעוץ" הוא מונח מאוד רחב שמאגד תחתיו מקצועות מעולם החינוך, הטיפול ואפילו הסיעוד. ישנם מגוון מסלולים אקדמים שיכולים להוביל אותך לייעוץ, למשל לימודי פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית או חינוך. אך משום שתואר ראשון הוא מאוד תובעני ולא בהכרח ממוקד לעיסוק מסוים את יכולה להתנסות בקורס או לימודי תעודה. מה לגבי לימודי קואוצ'ינג? תחום הקואוצינג' או האימון האישי הולך ומתפתח ודוגל בייעוץ ואימון אישי בגישה נוקשה פחות וחדשנית. ישנם מגוון קורסים ששואפים להכשיר מאמינים אישיים מסוג זה, ולא לכולם נחוץ תואר ראשון בהכרח.

  הייתי מציעה לך לנסות למקד את סוג הייעוץ שהיית מעוניינת לעסוק בו. האם היית רוצה לעבוד עם מבוגרים? ילדים? נוער? היית רוצה לעסוק בטיפול ייחידני? היית רוצה לעבוד כעצמאית או כשכירה? ברגע שתהיה ממוקדת יותר תדעי אם קורס או לימודי תעודה יכולים לקדם אותך לכיוון הזה. או ששווה להשקיע בתואר, שחשוב לזכור שתמיד קיימת בפנייך האפשרות של ללמוד תואר ראשון במסגרת האוניברסיטה הפתוחה וכך להלשים אותו בזמן העבודה הנוכחית.

  אני מקווה שהמידע הזה עזר לך,
  בהצלחה!
  30/12/2019 12:29
  האם קיים קורס ללימודי תעודה, בתזונה, אונליין? במקרה של מעבר לחול וכדומה ..
  26/01/2020 11:51
  היי אביב,

  תחום התזונה הוא תחום מתחדש ודינאמי בו מחקרים חדשים מביאים לתהפוכות חדשות לבקרים. ניתן לרכוש לימודי תעודה בתחום התזונה או להתעמק בו בלימודים אקדמאיים במסגרת תואר. קיימים מספר קורסים ללימודי תזונה מקוונים המוכרים בתעודה במגוון מכללות ואניברסיטאות שונות. תוכל ללמוד עוד ולהתרשם כאן  מקורסי התזונה במוסדות השונים. שים לב שהקורסים נבדלים מעט בתוכן ובדגש שלהם, וברר מול המוסדות המתמקדים בתחומים המעניינים אותך אם קיים קורס מקוון. מקווה שהמידע שהבאתי כאן עזר לך, ובהצלחה עם המעבר לחו"ל.

  בהצלחה,
  26/12/2019 10:04
  מעוניינת לעשות הסבה מקצועית (כיום עוסקת בתחום מערכות המידע) וללמוד עבודה סוציאלית. האם על סמך התואר הראשון שלי ניתן לעשות השלמות ולהמשיך לתואר שני? המטרה הסופית היא לעסוק בטיפול. אולי להמשיך לפסיכותרפיה. תודה
  26/01/2020 11:32
  היי שני,

  אני מבינה שאת מעוניינת לעשות הסבה לתחום הטיפול, ולכן את מתעניינת בתואר שני בעבודה סוציאלית. ישנם מגוון מוסדות המציעים הסבה לאקדמאים מתחומים שונים לתואר שני בעבודה סוציאלית. תוכלי לקרוא כאן עוד על אודות מוסדות המציעים תואר שני בעבודה סוציאלית . חשוב שתוודאי מול המוסדות הרלוונטיים את התנאים להשלמה המדויקת בהתאם לתואר הראשון שברשותך. 

  בנוגע להתלבטות אם זה האפיק הנכון לבחור על מנת להגיע לעיסוק בטיפול. לדעתי זו בחירה חכמה, עבודה סוציאלית עשויה להביא אותך באופן המהיר והממוקד ביותר לטיפול באנשים ולעבודה בשטח. לימודי התואר השני יציעו לעיתים הזמנויות להתמחויות שונות ותוכלי להתמקד בערוץ הטיפולי. אני מקווה שהתשובה שלי עזרה לך לקבל החלטה.

  בהצלחה,
  24/12/2019 19:58
  האם יש עבודה במקצוע לאחר שעושים תואר ראשון ושני ?
  26/01/2020 11:09
  היי שון,

  לימודי כדור הארץ אן לימודי הסביבה כוללים תחתיהם את התחומים גיאולוגיה, אוקיינוגרפיה, הידרולוגיה, גיאומורפולוגיה, מטאורולוגיה ועוד. לימודים מקיפים אלה שואפים להקנות לסטודנטים את הכלים להבין את התהליכים המורכבים אשר עוברים על כדור הארץ, ולזהות תופעות נרחבות. בחלק מהמוסדות תלמידי החוג מתבקשים לבחור אחד מתת התחומים ולהתמקצע בהם למשל גאולוגיה או לימודי אקלים. חלק מהמוסדות מאפשרים ללמוד תחום זה במתכונת דו חוגית עם מקצוע נוסף. תוכל למצוא כאן מידע נוסף בנוגע לתואר במדעי כדור הארץ.

  בנוגע לאפשרויות העיסוק, תחום זה מוכוון בעיקר למחקר אך בוגריו משלתבים גם בתחומי חיזוי מזג האוויר, בחברות העוסקות באיכות הסביבה וקיימות, בגיאולוגיה הנדסית וכמובן במחצבים השונים ובתאגידי נפט, מים וגז. כך שכבוגר התואר יהיו לך הזדמנויות תעסוקתיות רבות. חשוב להבין שלא מדובר בהכוונה למקצוע מסוים, אלא מספר תחומים והתמחויות בהם תוכן להשתלב כבוגר התואר.

  בהצלחה,
  22/12/2019 18:31
  היי, אני בת 20, מתלבטת לגבי תואר ראשון בשני תחומים עיקריים: אדריכלות ופסיכולוגיה. לגבי אדריכלות- תחום שמאוד ארצה ללמוד, אך הבנתי שתנאי הקבלה בארץ מאוד קשים והנתונים שלי לא מספיקים אפילו לשלב הראיונות ( ממוצע בגרות 87.17, מתמטיקה 3 יחל 92). לגבי פסיכולוגיה- מאוד מתעניינת בתיאוריה בלימודי פסיכולוגיה ופחות בפסיכולוגיה קלינית. לא מעוניינת בתחום הטיפול באנשים, יותר בתחום המחקר, הארגון והאסטרטגיה. עד כמה התחום רווחי ונפוץ בשוק? ואיפה אפשר ללמוד את זה? תודה
  26/01/2020 10:40
  היי מזור,

  את באמת מתלבטת בין שני תחומים מרתקים. אדריכלות הוא מקצוע המציע שילוב ייחודי בין יצירתיות ומיומנות הנדסית. תוכלי למצוא כאן מידע נוסף על המוסדות המציעים לימודי אדריכלות. העובדה שכרגע את לא עומדת בתנאי הקבלה לא חייבת בהכרח למנוע ממך ללמוד מקצוע זה אם הוא מעניין אותך. קיימת בפנייך אפשרות לשפר את ציוני הבגרות על מנת להצליח להתקבל.

  מצד שני גם פסיכולוגיה הוא תחום מרתק החוקר את המובנים הרבים והשונים של רזי ההתנהגות האנושית, אשר מציע הזדמנויות לפיתוח אישי ומקצועי. העובדה שאינך מעוניינת לעסוק בטיפול לא בהכרח צריכה למנוע ממך ללמוד פסיכולוגיה. תחומי חקר הפסיולוגיה נוגעים לענפים רבים ושונים החל מחינוך ועד לשיווק ואפילו הייטק. אם חקר פסיכולוגיה מעניין אותך תוכלי ללמוד עוד על לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה כאן.

  זיכרי שלימודים אקדמאים נועדו להקנות לך כלים רבים מעבר להכשרה מקצועית צרה, וברגע שתשתלבי באחד המוסדות ותתנסי בלימודים המעשיים תלמדי יותר על התחום ועל מה שמושך אותך בו. העמיקי עוד בקורסים הנלמדים במסגרת שני התארים ביניהם את מתלבטת ובחני מה כרגע מעניין אותך יותר, ותשקלי האם את מעוניינת להשקיע את המאמץ הדרוש לשיפור בגרויות ועל בסיס מידע זה קבלי החלטה מושכלת. לא תוכלי לדעת לפני שהתחלת את התואר מה יעניין אותך ואיך תראה הקריירה שלך, לכן נסי להתמקד במה מעניין אותך ומתפאשר לך נכון לעכשיו.

  בהצלחה!
  05/12/2019 16:05
  חרדית בת 39, ללא תואר ראשון או בגרות .מוכשרת מאד. נושאת בתפקיד בכיר במערכת פיננסית. רוצה לעזוב את העבודה לטובת לימודי רפואה. מאיפה מתחילים?
  26/01/2020 10:07
  היי,
  אני מבינה שאת שואפת לבצע שינוי משמעותי בחיים ולפנות לתחום הרפואה, תחום שהוא מאתגר במיוחד אך כמובן מתגמל. ישנם מסלולי הסבה קצרים יותר למי שכבר השלים תואר ראשון, אך משום שזה לא המצב על מנת להתקבל ככל הנראה תצטרכי באמת להשלים בגרויות ולגשת לבחינה הפסיכומטרית. תנאי הקבלה ברוב המוסדות הם גבוהים וגם כאשר עומדים בהם ישנם מבחני סינון נוספים. אם את מעוניינת בפרטים נוספים את יכולה לעיין בעמוד שלנו בנוגע לאוניברסיטאות השונות המציעות לימודי רפואה. חשוב שתוודאי מה הם תנאי הקבלה הרלוונטיים מול המוסדות עצמם משום שהם עלולים להשתנות משנה לשנה. חשוב לציין שניתן להתחיל לימודי רפואה בכל גיל, ועל אף שהמסלול ארוך ולא פשוט הוא מבטיח קריירה ארוכה ואפשרויות פיתוח רבות. הייתי מציעה לך לבדוק מול האוניברסיטאות הרלוונטיות האם יש מסלולים מיוחדים אשר מותאמים גם להורים או למי שמבצע הסבה כבר מתחום אחר.

  בהצלחה!
   ייעוץ לימודים אישי חינם
   מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
   2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים