פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

  09/09/2020 14:14
  מתלבטת מה כדאי לי כדי להתקבל ללימודים,לשפר בגרויות או לגשת לפסיכומטרי.. אשמח לייעוץ בנושא
  21/09/2020 17:51
  היי שני,

  הבחירה בין שיפור בגרויות ולבין מבחן פסיכומטרי תלויה בפרמטרים שונים: מה את רוצה ללמוד? באיזה מוסד לימודים? איזה ממוצע בגרויות את צריכה כדי להתקבל וכמה נקודות חסר לך כדי להגיע לממוצע הזה? איזה ציון פסיכומטרי את צריכה כדי להתקבל למסלול שבו את מעוניינת? כמו כן, שאלי את עצמך מה לדעתך יהיה לך פשוט יותר - ללמוד לבחינה שכוללת נושאים כמותיים, מילוליים ואנגלית או לשפר ציונים בבגרויות בנושאים שאת תבחרי?

  משאלתך אני מבינה שעדיין לא ניגשת לבחינה הפסיכומטרית. אם את מעוניינת ללמוד במוסד לימודים שלא מתנה את הקבלה אליו בציון פסיכומטרי, את בהחלט יכולה לשפר ציוני בגרויות או להירשם למכינה על מנת להתקבל. אם תרצי להתקבל ללימודים במוסד שמתנה את הקבלה בציון פסיכומטרי תצטרכי כמובן לגשת לבחינה.

  כשתחליטי מה את רוצה ללמוד והיכן, תדעי בדיוק מה נדרש ממך כדי להתקבל ובהתאם לכך תוכלי להחליט אם לגשת לפסיכומטרי, לשפר את ציוני הבגרות וכו'.

  בהצלחה!

  אלינה.
  14/09/2020 18:31
  איזה תארים דרושים על מנת לעבוד בניהול סיכונים פיננסיים? איזה מומלץ/יכול לעזור? תאור ראשון בכלכלה? מתמטיקה? גם וגם? תואר שני כל שהוא? איזה עוד עבדוות אפשר למצוא בעזרת תארים אלו?
  15/09/2020 11:07
  היי רום,

  בדרך כלל התארים הראשונים שרלוונטיים לעבודה בתחום ניהול סיכונים פיננסיים הם כלכלה, מנהל עסקים, משפטים וחשבונאות. כמובן שתארים שניים בתחומים אלה הם יתרון, בעיקר אם תרצה להתקדם למשרות בכירות בהמשך.

  תואר ראשון בכלכלה מקנה ללומדים ידע וכלים לניתוח ומחקר תהליכים כלכליים שונים. תואר ראשון במנהל עסקים כולל תחומים שונים כמו חשבונאות, משאבי אנוש, שיווק, ניהול, משפט ועוד, ומפתח אצל הלומדים ראייה רחבה ומעמיקה של עולם העסקים. תואר ראשון במשפטים מקנה ללומדים ידע בתחומי המשפט השונים וכן מיומנויות חשיבה משפטית. תואר ראשון בחשבונאות הוא תחום אשר משלב כלכלה ומנהל עסקים ועוסק בניתוח תהליכים פיננסיים תוך הכרת דיני המיסים המקומיים. עם תארים אלה אפשר לעבוד בבנקים, בחברות פרטיות וציבוריות, במסחר, במשרדים ממשלתיים, משאבי אנוש ועוד.

  בהצלחה!

  אלינה.
  06/09/2020 21:31
  היי אני מתלבט אם ללמוד תואר שאני יכול לעבוד ולהתקדם בו או להמשיך לפתח את מקצוע שרכשתי בתיכון שזה אוטוטרוניקה ולהיות קצין בטיחות בתעבורה(שם זה יעצר). עבדתי במסתבר 3 שנים במכונאות רכב .לאחר מכן עבדתי בחמש שנים אחרונות בתור מאבטח באירועי תרבות וגם מאמן כושר בשנה אחרונה.
  07/09/2020 12:05
  היי ניסים,

  לפני הבחירה בתואר אקדמי או קורס מקצועי כדאי לשקול כמה דברים: קודם כל תחשוב איזה מקצוע מעניין אותך? האם אתה רוצה להישאר בתחום הרכב או אימון הכושר או שאתה מעוניין לשנות כיוון וללמוד משהו אחר לגמרי? אם תרצה להתמקצע בתחום האימון תוכל לעשות קורס מדריכי חדר כושר למשל, ואם תבחר להתפתח בתחום הרכב תוכל לעשות קורס קצין בטיחות בתעבורה, קורס מכונאות רכב, או ללמוד לתעודת הנדסאי רכב וכו'.

  נוסף על כך, חשוב לבדוק אם אתה עומד בתנאי הקבלה של התואר/התעודה שאתה רוצה. אם לא, מה תצטרך לעשות כדי להתקבל? (השלמת בגרויות/מכינה/פסיכומטרי וכו'). כמו כן, בדרך כלל לימודי תואר נמשכים זמן רב יותר מלימודי קורס והם גם יותר תובעניים. עד כמה תוכל לשלב את הלימודים עם מחויבויות אחרות שיש לך כמו עבודה או משפחה? ייתכן שאם תענה לעצמך על שאלות אלה יהיה לך קל יותר להגיע להחלטה.

  בהצלחה!

  אלינה.
  31/08/2020 14:16
  היי אני השנה עולה לכיתה י׳ב ואני כבר חושבת איפה אני רוצה ללמוד תואר ראשון. בנתיים אני רוצה ללמוד במכללת בצלאל ירושלים, ואני רוצה להתחיל ללמוד כמה חודשים אחרי שאני אסיים את התיכון(לא שנה אחרי) מתי כדאי להירשם? כדאי לי לעשות מכינה למרות שלא צריך תיק עבודות לרישום? ומה כדאי לי לעשות?
  01/09/2020 16:45
  היי יעל,

  מאחר שאת רוצה להתחיל בלימודי תואר ראשון בארכיטקטורה כמה חודשים אחרי סיום התיכון, ייתכן שבעת ההרשמה עדיין לא תדעי מהם ציוני הבגרות שלך במקצועות שעליהם תיבחני בכיתה י''ב. אם כן, ייתכן ויהיה באפשרותך להירשם ללימודים "על תנאי" בהתאם לתנאים ולקריטריונים שהמוסד מציב. כדי שתוכלי לקבל את את המידע המדויק ביותר, אני ממליצה לך ליצור קשר ישירות עם מכללת בצלאל ולשאול לגבי הרשמה ללימודים מיד עם סיום לימודים בתיכון ולברר במה זה כרוך.

  באשר למכינה - נכון להיום אחד מתנאי הקבלה ללימודי ארכיטקטורה הוא מעבר של מבחן קבלה וראיון אישי. אם את מעוניינת ללמוד על התחום לפני תחילת הלימודים כדי להגיע מוכנה יותר, או כדי שיהיה לך רקע מסוים שיעזור לך במבחן הקבלה ובראיון, לימודי המכינה עשויים להתאים לך. 

  בהצלחה!

  אלינה.
  18/08/2020 17:33
  היי, אני חולמת ללמוד קולנוע או תאטרון אך אני מתמודדת עם חוסר ביטחון, ביישנות וחרדה. האם המקצועות האלו לא מתאימים לי?
  20/08/2020 14:08
  היי אור,

  את יכולה אולי לנסות להשתלב בתעשייה במקצועות של "מאחורי הקלעים", כדי לראות אם זה מתאים לך. 

  בלימודי קלנוע תוכלי להכיר את התחום מבפנים, וללמוד תחומים שונים בתעשייה זו. הלימודים כוללים שיעורים עיוניים ומעשיים כאשר השילוב ביניהם יוכל להציג לך באופן הטוב ביותר את התחום. בכל אופן, לא חייב להיות בקדמת הבמה בתחום זה ואפשר להצליח בו גם ממאחורי הקלעים. 

  לימודי תיאטרון מלבד לימודי משחק, כוללים בהם גם תחומים נוספים כמו בימוי, כתיבה, ייעוץ אמנותי ועוד. כך שתוכלי לרכוש ידע שישרת אותך בתחום זה גם מאחורי הקלעים. 

  אולי אחרי שתכירי את התחומים ותתנסי בהם, תרגישי מספיק בנוח כדי להצליח גם בקדמת הבמה, אם זה משהו שאת שואפת אליו. 

  המון בהצלחה,
  שירז :)
  02/08/2020 11:48
  היי חושבת ללמוד חשב שכר אך לפי מה שהבנתי יש צורך בידע קודם בהנהלת חשבונות ובשוק כרגע מחפשים חשב שכר עם ידע בהנהלת חשבונות מי שלומד חשב שכר ויכול לענות לי האם זה באמת נכון ?
  03/08/2020 15:37
  היי שרה,

  במרבית מוסדות הלימוד אין דרישה לידע קודם בהנהלת חשבונות עבור קורס חשבי שכר, אך תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד ועדיף לבדוק ישירות מול מוסד הלימודים בו את רוצה ללמוד. 

  בהצלחה :)

  שירז.
  29/07/2020 20:59
  אם אני עומדת בכל התנאים של אוניברסיטת אריאל חוץ ממתמטיקה 4 יח׳ יש לי 3 יחידות ורק מאיות. יש יוצאים מן הכלל? אפשרי להתקבל גם ככה?
  30/07/2020 14:40

  היי ניקול,

  במוסדות לימוד שונים יש וועדות חריגים המאפשרות קבלה ללימודים גם ללא עמידה בכל תנאי הקבלה, וזה תלוי גם בתחום הלימוד שבו את מעוניינת ללמוד. התנאים שדורשות ועדות החריגים משתנים ממוסד למוסד, לכן עלייך לבדוק ישירות מול אוניברסיטת אריאל אם את עומדת בקריטריונים הנדרשים לפי הנתונים שלך.

  בהצלחה :)

  שירז

  27/07/2020 12:48
  מתעניין להתעסק במשהו שמשלב חיות ורפואה (פחות וטרינר למרות שלא פוסל) אלא יותר לכיוון הזואולוגיה השאלה היא אם יש עוד מקצועות שכוללים בתוכם התעסקות בחיות עזרה לבעלי חיים אשמח גם לדעת על מקומות עבודה שאוכל לעסוק בהם
  30/07/2020 14:35
  היי זיו,

  בנוסף לאפשרות שהעלית לעסוק בווטרינריה, הייתי רוצה לספר לך חלק מהאפשרויות שעומדות בפניך לשילוב של עבודה עם בעלי חיים בתחום הטיפולי.

  ראשית, יש באפשרותך ללמוד קורס טיפול בעזרת בעלי חיים, ולעסוק בתחום הזואותרפיה. מדובר בתחום מעניין ומספק במיוחד המשלב עבודה עם בעלי חיים ובני אדם. קשר חיובי עם בעלי חיים עוזר לאנשים בעלי לקויות פיזיות ורגשיות שונות להתמודד עם הקשיים ותפקידך כמטפל יהיה ללוות אותם בתהליך זה.

  שנית, תוכל לפנות להדרכת רכיבה או הדרכת רכיבה טיפולית. בקורס רכיבה טיפולית תוכל ללמוד בהרחבה על סוסים- טיפול נכון, רכיבה בטוחה ועוד. בעזרת ידע זה תוכל ללמוד גם על אופן הטיפול הנדרש במבוגרים ובילדים לפי צורכיהם השונים. גם תחום זה כולל עבודה מתמדת עם בעלי חיים ואנשים, וכך תוכל להביא לידי ביטוי את אהבתך לבעלי החיים.

  כמו כן, תמיד תוכל לסיים קורס אילוף כלבים, תחום שמצריך ידע נרחב ומעמיק בעולמו הפנימי של הכלב, חינוך ותיקון הרגלי התנהגות בלתי רצויים, פיזיולוגיה של הכלב וכו'.
  אילוף כלבים יכול לתרום לכלבים למצוא בית חם או להשאר בבית שלא הצליח להתמודד איתו בשל התנהגותו.

  בהצלחה!

  אלינה.
  12/07/2020 13:38
  שלום אני מתלבטת בין לימודי ריפוי בעיסוק למזכירות רפואית?
  29/07/2020 09:50
  היי אודיה,

  ריפוי בעיסוק ומזכירות רפואית הם תחומים די שונים. למרות ששניהם קשורים באופן כזה או אחר לעולם הרפואה, ריפוי בעיסוק הוא תחום טיפולי שיקומי, בעוד שמזכירות רפואית הוא מקצוע אדמיניסטרטיבי בעיקרו. עלייך להבין אילו לימודים יעניינו אותך יותר: תואר ראשון בריפוי בעיסוק או קורס מזכירות רפואית, איזה סוג של הכשרה תרצי לקבל (תואר אקדמי או תעודת מקצוע), מהו היקף הלימודים שתרצי לשלב בשגרת יומך (תואר ראשון הוא לרוב תובעני יותר ונמשך זמן רב יותר מקורס) וכן במה תרצי לעסוק לאחר הלימודים. האם תרצי לעסוק בעבודה אדמיניסטרטיבית ולהיות החוליה המקשרת בין מערכת הבריאות לבין המטופלים או לסייע למטופלים לתפקד בצורה רגילה ככל הניתן למרות ליקויים פיזיים או רגשיים? 

  אני ממליצה לך לקרוא וללמוד כמה שיותר על שני התחומים השונים ולהתייעץ עם אנשים שלמדו תחומים אלה או כבר עוסקים בהם בפועל. תוכלי כמובן להיעזר במידע שנמצא בקישורים המצורפים. כמו כן את תמיד יכולה לענות על שאלון הלימודים שלנו, שיוכל לסייע לך לבחור בתחום הלימודים שיתאים לך לפי סוג האישיות שלך.

  בהצלחה!

  אלינה.
  28/07/2020 16:04
  היי אני ממש מתלבטת מה ללמוד יש 2 נושאים שמושכים אותי גם קלינאית תקשורת וגם פיזויתרפיה כרגע אני מאמנת כושר ואני רוצה לעשות שינוי לעבוד במשהו יותר עם שעות מסודרות ומשכורת יותר גבוהה אשמח שתעזרו לי בבחירה תודה
  29/07/2020 09:25
  היי,

  גם קלינאות תקשורת וגם פזיותרפיה הם תחומים פרא-רפואיים מרתקים שעוסקים בטיפול ובעבודה יומיומית עם אנשים, בדיוק כמו עבודתך הנוכחית כמאמנת כושר.

  הרקע שיש לך באימון מעיד שאת מתעניינת בהבנת גוף האדם ובסיוע לאנשים לשפר את תפקודם הפיזי, לכן לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה וגם עיסוק המקצועי בתחום עשויים לעניין אותך. תפקידו של הפיזיותרפיסט הוא להביא את המטופל לתפקוד גופני אופטימלי בעזרת אבחון נכון של בעיות שריר, שלד ועצב, התאמת טיפולים, סיוע בתהליכים שיקומיים וכיו''ב.

  תואר ראשון בקלינאות תקשורת מכשיר את הבוגרים לטיפול מסוג שונה במקצת. בניגוד לפיזיותרפיה שעוסקת בעיקר בטיפול בלקויות פיזיות, קלינאות התקשורת עוסקת בטיפול בבעיות תקשורת שנגרמות בשל מגבלות גופניות או סיבות רגשיות שונות. לרוב מדובר בטיפול פחות פיזי, אשר לא כולל מגע כמו הפיזיותרפיה. תחום קלינאות התקשורת יאפשר לך להתנסות בטיפול מכיוון שונה, לכן עשוי להתאים לך אם התחום באמת קורץ לך.

  על מנת לבחור איזה מהתחומים מתאים לך יותר אני ממליצה לך לקרוא ולחקור כמה שיותר על שניהם (תוכלי להיעזר בלינקים שצירפתי), להתייעץ עם סטודנטים לקלינאות תקשורת ופיזיותרפיה ועם אנשי מקצוע שכבר עובדים בתחום. ישנם שיקולים נוספים שתוכלי לקחת בחשבון כמו משך הלימודים, תנאי הקבלה ועוד. מבחינת משך הלימודים, למשל, שני התארים נמשכים כ-3-4 שנים, ובאשר לתנאי הקבלה - כדאי להתעדכן מול מוסדות הלימוד שבהם את מעוניינת ללמוד.

  בהצלחה!

  אלינה.
  08/07/2020 12:30
  היי סיימתי לימודי תואר ראשון מדעי החברה , בעלת ניסיון בתחום הבריאות הנפש ושיקום .. מתלבטת מה הלאה? רוצה בעתיד לנהל מסגרת בלתי פורמלית בתחום השיקום/ בריאות הנפש/ עבודה עם צרכים מיוחדים שמשלבת גם ניהול . חשבתי על תואר שני במינהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך בפתוחה(עובדת במשרה מלאה ואין לי אפשרות ללימודי בוקר) או קורס הנחיית קבוצה .. מאוד מתלבטת .. אשמח לעזרה ! תודה רבה!
  26/07/2020 09:04
  היי דני,

  תארים שונים בתחום הניהול באמת יכולים לסייע לך להגשים את שאיפתך לנהל מסגרת בלתי פורמלית בתחום השיקום או בריאות הנפש, למשל: תואר שני במנהל עסקים, תואר שני בניהול מערכות בריאות או התואר שבו את מתעניינת באוניברסיטה הפתוחה. באשר ללימודי ערב - מוסדות אקדמיים רבים מציעים מסלולי לימודי ערב שמותאמים לאנשים עובדים, לכן יש באפשרותך לברר מול מוסדות הלימודים שרלוונטיים לך לגבי המסלולים השונים שהם מציעים. 

  גם קורס הנחיית קבוצות יקנה לך ידע וכלים להנחיית ולניהול צוות עובדים בתחום שבו את עוסקת, אך ההבדל הוא בסוג התעודה שאת מקבלת בסוף הלימודים. זהו היבט חשוב שכדאי לקחת בחשבון, שכן יש מקומות עבודה שידרשו תואר אקמי רלוונטי כתנאי סף להשתלבות במשרה ניהולית. היבט נוסף שכדאי לשקול הוא משך והיקף הלימודים שמתאימים לך כרגע, מאחר שלרוב לימודי תואר שני תובעניים ומאתגרים יותר מלימודי קורס.

  בהצלחה!

  אלינה.
  02/06/2020 10:44
  סיימתי תואר ראשון ממוצע 84 עומדת במרבית תנאי הקבלה אך מוגבלת מבחינת משרה מלאה מתעניינת במשאבי אנוש או מדיניות ציבורית האם יש בהם תכלאס עבודה בסיום הלימודים מעבר לסילבוס המעניין, האם הם תוארים פרקטייים ומהן תחומי התעסוקה ( תכלס מעבר למשרות הנהלה ) בהן ניתן להשתלב לעבוד
  07/07/2020 16:04

  היי הירש, בתור בוגרת תואר שני בתחומים האלו תוכלי למצוא מספר תחומי עיסוק. לימודי תואר שני במנהל מדיניות ציבורית פותחים את האפשרות לעבוד בעיקר בחברות ציבוריות ובמשרדים ממשלתיים בתפקידי ניהול שונים. כמו כן, לימודי תואר שני במשאבי אנוש מאפשרים לך לעבוד בחברות גיוס והשמה, פיתוח הדרכה והכשרה, יעוץ ארגוני ואף במקצועות האבחון. שני התארים הם תארים פרקטיים למדי שתוכלי לעסוק בהם כשתסיימי את הלימודים, ועכשיו נותר לך רק לבחור ביניהם.

  בהצלחה!

  01/06/2020 17:35
  היי, אני כבר שנתיים בלבטים מה ללמוד מתלבטת בין משפטים לפסיכולוגיה או אפילו שילוב של שניהם. אלה שני דברים שמצאתי שהכי מעניינים אותי מכל המקצועות הנלמדים, אבל אני לא יודעת אם אני מתאימה למקצועות הללו וזה מה שגורם לי לדחות את ההחלטה משנה לשנה. או בהפך לגמרי הנדסה תעשיה וניהול, שזה מקצוע שממש צריך בניגוד לשני התארים האחרים שיש מהם המון, ומקצוע שאפשר ממש להצליח בו כמו כמעט כל סוג של הנדסה אחרת. את הנדסה תעשייה וניהול אני לא מבינה עד הסוף מה עושים בפועל אחרי סיום התואר וגם זה מקשה עליי להחליט. לעזרתך וייעוצך אודה.
  07/07/2020 14:48

  היי שלווה,
  יש שוני גדול בין המקצועות שאת מעוניינת ללמוד, מה שמעיד על מגוון רחב של תחומי עניין.
  בתואר ראשון בפסיכולוגיה תלמדי מגוון נושאים, וביניהם פילוסופיה, מדעי המוח וביולוגיה. חשוב שתדעי שאם תרצי להיות פסיכולוגית, תהיי חייבת להיות בוגרת תואר שני ולכן זה שיקול מרכזי בעת קבלת החלטה.
  בניגוד לפסיכולוגיה, אם תבחרי ללמוד תואר ראשון במשפטים בתום מבחני לשכת עורכי הדין כבר תוכלי להפוך לעורכת דין או שתוכלי לבחור להיות משפטנית. הנושאים שנלמדים בתואר זה הם דיני הגנת הפרטיות, שיטות משפט, תורת המשפט ועוד.
  בניגוד לשני הנושאים האלו, את שוקלת ללמוד תואר ראשון הנדסת תעשייה וניהול, והשאלה שאת צריכה לשאול את עצמך היא למה את נמשכת לתחום הזה. האם את מכירה אנשים שעוסקים בתחום? או שאולי הוא מעניין אותם משום שמדובר במקצועי יוקרתי ומבוקש? לאורך הלימודים אלו נחשפים לתכנים רבים במתמטיקה, פיזיקה ואף כלכלה, ואת צריכה לשאול את עצמך האם את מתעניינת בנושאים האלו.

  לסיכום, אני ממליצה לך לחשוב כמה זמן את רוצה ללמוד ולנסות להבין מה הכי מעניין אותך. כמו כן, כדאי גם לדבר עם אנשי מקצוע שעוסקים בתחומים אלו, שכן הם יוכלו לעזור לך לקבל החלטה מושכלת.


  בהצלחה!

  לימודי משאבי אנושמשוחררת בת 20
  15/06/2020 08:20
  שלום רב, התקבלתי ללימודי פסיכולוגיה ועקב שיקולים רבים החלטתי שזהו אינו המקצוע המתאים שלי וכעת אני שוקלת תחומים אחרים. בעת החיפוש, לימודי משאבי אנוש קרצו לי מאוד אך אין לי מושג היכן ניתן ללמוד אותם ומה ההבדל בין לימודי משאבי אנוש ללימודי שירותי אנוש, והאם בכלל קיימת אפשרות ללמוד תואר שכזנ באוניברסיטה או שרק במכללות. אשמח לעזרה!
  07/07/2020 14:10

  שלום,
  משאבי אנוש זה תחום מרתק, הקשור לתחומי דעת שונים, כמו מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדעי החברה ועוד. בוגרי תואר ראשון במשאבי אנוש יוכלו להשתלב במחלקות משאבי אנוש בחברות גדולות, במשרדי הממשלה, בחברות השמה שונות ובעוד שלל מקומות. לעומת זאת, תואר ראשון בשירותי אנוש הוא תואר שונה, ולפעמים הוא נלמד בפקולטה לרווחה ובריאות.
  חשוב שתדעי שאת שני התארים אפשר ללמוד הן באוניברסיטאות והן במכללות, ותנאי הקבלה משתנים בין המוסדות האקדמיים השונים. תמשיכי לחקור עד שתמצאי איזה תחום מעניין אותך יותר.


  בהצלחה!

  22/06/2020 14:32
  היי . אני בת 25 , התחלתי להתעניין בתחום של שיווק דיגיטלי עד שראיתי כי אין הרבה אופציות עבודה עם קורס בלבד וזה הוביל אותי לחשוב על תואר שאיכשהו משלב את הנושא הזה . קראתי על מנהל עסקים וכלכלה עם התמחות בשיווק ואני מתלבטת אם ללמוד את זה והאם יש קשר בין התואר הזה לבין התחום שציינתי . האם באמת גם קורס לא שווה הרבה בלי מקצוע? וחייבים את התואר ? לא רוצה לעשות משהו שלא יתן לי כלים ומקצוע אמיתי וכן מוכנה להשקיע בתואר , אבל לא רוצה לעשות תואר שבכלל לא יתן לי כלים לעתיד. איך בוחרים מה ללמוד אם באמת אין שום זיקה לאף תחום ? השיווק הדיגיטלי גם לא תמיד משך אותי רק לאחרונה כשרואים כמה זה שווה בעידן הקורונה ושאפשר באמת לעבוד בזה. אבל באופן כללי תמיד סלדתי ממכירות אז לא יודעת אם אני אתחבר לזה בכלל. ההודעה קצת מבולגנת בדיוק כמו המחשבות שלי לגבי כל זה אני ממש רוצה להבין לאיזה כיוון ללכת. תודה !
  07/07/2020 12:52

  היי מריה,
  איו אדם שאין לו זיקה לשום תחום, יש כאלו שעדיין לא מצאו את התחומים שיכולים לעניין אותם. ממה שכתבת אני מבינה שאת לא בטוחה מה ברצונך ללמוד, אך נשמע שתחום השיווק הדיגיטלי פחות מעניין אותך. שיווק דגיטלי עוסק הרבה מכירות, ונשמע שאת סולדת מהתחום הזה. אני ממליצה לך לפני בחירת מקצוע הלימוד להמשיך לחקור את התחומים השונים ולהבין מה מניע אותך בחיים. למשל, אם לעזור לאנשים אחרים מסב לך אושר, תוכלי לשקול לפנות לייעוץ סוציאלי או ריפוי בעיסוק נניח, או לחילופין תוכלי לפנות למקצועות הרפואיים והפרא-רפואיים. זוהי רק רשימה קצרה של מקצועות שבהם אפשר לעזור לאנשים. לאחר שתמצאי את אותו גורם שמניע אותך, תוכלי להתחיל לשקול את מקצועות הלימוד השונים שבהם תראי את הזיקה לגורם זה.
  אני ממליצה לך למלא את שאלון האישיות שבאתר. בעזרתו תוכלי למצוא את המקצוע שמתאים לך בהסתמך על תחומי העניין והיכולות שלך.


  המון הצלחה!

  28/06/2020 17:44
  אני מתחברת מאוד לעולם הרשתות החברתיות. יש כל כך הרבה קורסים ואני לא יודעת מה מתאים לי. אני פחות אוהבת לעבוד מול לקוחות חיצוניים אלא יותר בצוות ומול הבוס. מחפשת כמה שיותר עבודה מול המחשב בתחום האונליין ופחות אינטרקציה עם לקוחות וטלפונים. מה מתאים לי?
  07/07/2020 12:06

  היי ימית,
  קודם כל אני שמחה לשמוע שמצאת תחום שמעניין אותך, ומעבר לכך - קיימות אפשרויות תעסוקה בתחום זה. אם ברצונך ללמוד קורס מקצועי בתחום על מנת שתוכלי לעבוד בו, הייתי ממליצה לך לשקול קורס שיווק באינטרנט. בקורס זה תקבלי מידע רחב היקף על המרחב האינטרנטי כסביבה עסקית ושיווקית ותלמדי על הרשתות החברתיות והשימוש בהן, התנהגות צרכנית באינטרנט, מודלים לפרסום, תדמיתנות, יחסי ציבור ועוד שלל נושאים מרתקים ומעשירים. לפעמים אף תהיינה הזדמנויות לשילוב בין ידע תיאורטי להתנסות מעשית, כך שתגיעי מוכנה לשוק העבודה.
  באשר לאופי העבודה, זה תלוי למקום שבו תבחרי לעבוד. לאחר סיום הקורס תוכלי לחפש עבודות שבהן תדרשי לקדם מוצרים מסוימים לדוגמה באינטרנט בכלל וברשתות החברתיות בכלל, ככה שאופי העבודה יענה על דרישותייך.


  מאחלת לך בהצלחה!

  29/06/2020 11:00
  אני רוצה ללמוד פיזוטרפיה אבל פוחדת שיקח לי יותר מדי שנים כי אני צריכה להשלים את תנאי הקבלה שהם: מתמטיקה להשלים ל4 יחידות , אנגלית להשלים ל5 יחידות, ולעלות את הממוצע של הבגרות מ86 ל95 ולעשות פסכומטרי של 680 הלימודים של הפיזוטרפיה הם 4 שנים. שווה להתחיל עם זה ? זה לא מאוחר או בלתי אפשרי ?
  07/07/2020 11:39

  היי איילה,
  אני מבינה שאת רוצה להתחיל תואר ראשון בפיזיותרפיה אך יש לך חששות. ראשית, אני ממליצה לך לבדוק את תנאי הקבלה במוסדות הלימוד השונים ולבדוק האם יש מוסדות שיהיה לך קל יותר להתקבל אליהם. לאור הנתונים תוכלי לדעת לאיזה מוסד כדאי לך לנסות להתקבל. כמו כן, אם יש לך חלום שאת רוצה להגשים שום דבר לא מאוחר מידי, זה בהחלט אפשרי. דרך אגב, אולי אפילו עדיף לך להירשם למכינה שמחליפה את הבגרויות. מעבר לכך, כדאי לך לנסות לגשת לפסיכומטרי, שכן המבחן הזה יכול לפתוח לך מגוון רחב ביותר של אפשרויות ללימודים אקדמיים במוסדות רבים.


  המון הצלחה! 

  02/07/2020 19:20
  סיימתי תואר ראשון בניהול מערכות בריאות . אני מתלבטת מה ללמוד אחרי, חוץ מהסבה לסיעוד או תואר שני בניהול מערכות בריאות . מה עוד תארים אקדמיים אני יכולה ללמוד? חייבת לעשות פסיכומטרי? (בדרך כלל לכול תוארים) אני מתעניינת ללמוד הנדסה אזרחית אז אני חייבת לעשות פסיכומטרי?
  07/07/2020 11:24

  היי נרמין,


  כפי שציינת האפיק המרכזי שתוכלי לפנות אליו עם תואר ראשון בניהול מערכות בריאות הוא תואר שני בניהול מערכות בריאות. אולם, ישנם מקצועות כמו מנהל עסקים, לימודי ארץ ישראל ומדעי המדינה שלעיתים אפשר להתקבל אליהם עם תארים ראשונים בתחומים שונים. כמו כן, כדי להתקבל לתואר שני בהנדסה אזרחית, עלייך להיות בעלת תואר ראשון בהנדסה על פי רוב. אם ברצונך להתחיל תואר ראשון בהנדסה אזרחית, ישנם מוסדות שדורשים פסיכומטרי אך גם יש כאלו שלא. לכן, שווה לבדוק זאת מול מוסדות הלימוד השונים.

  אני מאחלת לך המון הצלחה!


   

  16/06/2020 15:53
  חשבתי ללמוד כלכלה אבל אני רואה ושומעת שהיום מאוד מומלץ ללמוד חשבונאות רציתי לדעת לאן זה עוד יכול להוביל מלבד להיות רואי חשבון? תודה רבה
  28/06/2020 14:50
  היי,

  אפשר לראות את לימודי ראיית חשבון כשילוב של מנהל עסקים וכלכלה, לכן אם את מתעניינת בלימודי כלכלה ייתכן שגם לימודי חשבונאות יעניינו אותך. לימודי ראיית חשבון מכשירים את הבוגרים לניהול פיננסי של מוסדות שונים ולניתוח והבנת תופעות כלכליות שונות באופן מעמיק. בנוסף לראיית חשבון, עם תואר ראשון בחשבונאות תוכלי לעסוק גם בייעוץ השקעות, ניהול כספים, ייעוץ כלכלי, ייעוץ מס ועוד.

  כמובן שהמגוון האקדמי שמוצע כיום מאפשר לך לא לבחור, אלא ליהנות משני העולמות. מוסדות לימוד רבים מציעים מסלולי תואר ראשון שמשלבים גם לימודי כלכלה וגם לימודי חשבונאות כמו למשל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות. תואר משולב עשוי לפתוח בפנייך אפשרויות תעסוקה והתמחות רבות יותר, ולהרחיב את אופקייך האישיים והמקצועיים. 

  בהצלחה!

  אלינה.
  22/05/2020 11:15
  אני בקרוב בת 20, עשיתי שירות מקוצר בצבא (9 חודשים) ובסוף אוגוסט הקרוב מסיימת שירות שנה בשירות לאומי בו אני עוסקת בליווי תלמידים בגילאי יסודי. אני מעיקר מתחברת לליווי ילדים בעלי עיקוב התפתחותי כלשהו וקשיים חברתיים, לימודיים ורגשיים. אני מתחברת לנושא של חינוך, חינוך מיוחד וטיפול בילדים. אני לא בטוחה מה כדאי לי ללמוד ומה האפשרויות שלי ללימודים בתחומים אלו. אשמח לעזרה
  24/05/2020 08:44
  היי שקד,

  התשובה שלי תתחלק לשני חלקים מאחר שאת מתחברת גם לתחום החינוך וגם לתחום הטיפול בילדים. בשני התחומים עומד בפנייך מבחר רחב של מקצועות ואופקים תעסוקתיים. 

  לגבי תחום החינוך - כמובן שיש באפשרותך לבחור בלימודי חינוך, לימודי חינוך מיוחד או לימודי חינוך ולדורף בהתאם למה שהכי מעניין אותך. לימודי החינוך בשילוב עם תעודת הוראה יאפשרו לך להתשלב במערכת החינוך בהתאם להתמחות בה תבחרי בזמן הלימודים ואולי אף לעשות תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך, תואר שני בייעוץ חינוכי וכו'. עבודה בתחום החינוך תאפשר לך לממש את ההתעניינות והחיבור שיש לך לילדים, להשפיע על החינוך שלהם ולהוות להם דוגמא.

  לגבי תחום הטיפול - מאחר שציינת שאת מתעניינת בטיפול בילדים ושואפת לעזור לילדים עם עיכובים התפתחותיים וקשיים חברתיים, אני יכולה להמליץ לך לשקול מקצועות שיאפשרו לך לטפל בילדים אשר זקוקים לסיוע בשל בעיות התפתחותיות שונות כמו קשיים בדיבור, במוטוריקה, קשיים חברתיים ועוד. לדוגמא: תוכלי לפנות ללימודי קלינאות תקשורת, לימודי ריפוי בעיסוק, לימודי טיפול באומנות ואף לימודי פסיכולוגיה. אחרי תואר ראשון בפסיכולוגיה תוכלי אף להתמקצע בתחום ההתפתחותי באמצעות לימודי תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית.

  בהצלחה!

  אלינה.
   ייעוץ לימודים אישי חינם
   מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
   2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ