פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

  04/01/2020 20:29
  בת 65 מתעניינת בלימודים ללא תעודה או מבחנים. סוג של שומעת חופשית.
  05/01/2020 14:07
  היי אנאל,

  מוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ מקיימים תוכניות שומעים חופשיים, אשר מיועדות למעוניינים לרכוש השכלה גבוהה ללא תעודה וללא תלות בתנאי קבלה ובדרישות אקדמיות.

  על מנת שתוכלי לקבל את המידע המדויק והרלוונטי ביותר בשבילך (עלויות, מערכת שעות, סילבוס וכו'), אני מציעה לך ליצור קשר ישירות עם האוניברסיטה/מכללה שבה את מעוניינת ללמוד, ולברר את תנאי התכנית הספציפיים.

  אם ברצונך לקבל פרטים נוספים אודות לימודי קרימינולוגיה אני מזמינה אותך להיעזר במידע שבקישור הבא - לימודי קרימינולוגיה.

  בהצלחה!

  אלינה.
  02/12/2019 10:55
  הי, אני בת 34 ועם ילדים בבית. מאוד מעוניינת בהסבה מהמקצוע הנוכחי. בפילטר שלכם יצא שאני טיפוס קובנציונאלי. אני מאוד מתלבטת בין מקצוע כמו סיעוד (היום אני במקצוע פארארפואי אז זה לא זר לי ויודעת מה זה להיות אחות) ובין מקצוע שיעזור לי להשתלב בהיטק או בתחום דומה. מתלבטת אם זה מתאים לי. איך מחליטים? איך עושים סדר? חשוב להגיד שאני לא הולכת ללמוד תואר נוסף אלא או הסבה לסיעוד (מסלול של שנתיים וחצי להבנתי) או לימודי הנדסאי (תוכנה? תעשיה וניהול? אחר?) אני מבולבלת ומתקשה להחליט מה ייטיב עמי ויגרום לי לתחושת מימוש עצמי (שמה רגע משכורת בצד) תודה על כל עזרה.
  03/12/2019 12:05
  היי גילה,

  ההתלבטות בין סיעוד לבין הנדסה והשתלבות בעולם ההייטק היא באמת לא פשוטה, שכן מדובר בשני תחומים שונים לגמרי. היתרון בהסבה לסיעוד היא שמדובר בתחום שמוכר לך, והיתרון בלימודי הנדסאי היא היוקרה, החדשנות וכיו''ב. השאלות שעלייך לשאול את עצמך הן "האם אני רוצה להתמקצע במשהו מוכר או לסטות לכיוון אחר בחיים? מה אני אוהבת? מה מעניין אותי? מה אני רוצה לעשות בהמשך?" וכמובן לקחת בחשבון כל שיקול אחר שרלוונטי לך לפני שאת בוחרת מסלול לימודים. 

  כמו כן, על מנת לצמצם את הבלבול וההתלבטות כדאי שתהי בקיאה באופציות שעומדות בפנייך - תנאי קבלה של מסלולי ההסבה השונים, משך הלימודים בהם, הנושאים שנלמדים ואפשרויות תעסוקה שיהיו לך לאחר סיום הלימודים. כך תוכלי לסנן את מה שלא רלוונטי עבורך ולהקל על הבחירה.

  לגבי לימודי הנדסאים - אני מזמינה אותך להיעזר במידע שבקישור על מנת שתוכלי לעשות לעצמך סדר במגוון הרחב של האפשרויות שעומדות בפנייך, ולבדוק האם יש תחומים שמעניינים אותך במיוחד. בשל היותך טיפוס קונבנציונלי, לימודי ההנדסאי שעשויים להתאים לך הם: הנדסאי הנדסה אזרחית, הנדסאי מכונות, הנדסאי הפקות דפוס, הנדסאי מכשור ובקרה ועוד. ללימודי הנדסאים נוספים שמתאימים לטיפוסים קונבנציונליים, עברי ללשונית לימודי הנדסאים בקישור.

  בהצלחה!

  אלינה.
  24/11/2019 23:46
  שלום אפשר לעשות הסבה מתואר ראשון בחינוך (חינוך מיוחד וערבית) לפסיכולוגיה?
  25/11/2019 09:51
  היי האלה,

  מי שכבר מחזיק בתואר ראשון בתחום מסוים יכול ללמוד בתוכנית חוג לאחר תואר, כלומר ללמוד חוג אחד בנושא לבחירתו מתוך מגוון הנושאים שמציעים מוסדות הלימודים השונים. אני ממליצה לך לבדוק עם מוסדות הלימודים הרלוונטיים לך (מבחינת קרבה גיאוגרפית, העדפה אישית וכו') את האפשרות לעשות חוג לאחר תואר בפסיכולוגיה.

  בהצלחה!

  אלינה.
  21/11/2019 10:31
  האם יש מגבלת גיל ללימודי רפואה? האם העמידה בציון הסף הדרוש מספיקה להתקבל או שיש ועדת קבלה שבוחנת פרמטרים נוספים?
  21/11/2019 12:07
  היי ג'ולי,

  בנוגע לשאלתך הראשונה - באופן כללי לא קיימת הגבלת גיל על לימודי הרפואה, אלא אם כן מוסד לימודים ספציפי מחליט להגביל את הקבלה ללימודי רפואה אצלו על סמך פרמטר של גיל. לכן, על מנת לקבל את התשובה המדויקת ביותר לשאלה זו, אני ממליצה לך לברר ישירות מול מוסדות הלימודים בהם את מעוניינת ללמוד.

  בנוגע לשאלתך השנייה - כידוע לך, המעוניינים להתקבל ללימודי רפואה צריכים לעמוד בציון הסף שנקבע על ידי מוסד הלימודים. מי שציון הסכם שלו מספיק גבוה צפוי לעבור מבחני מו"ר או מרק''ם. אלו הם מבחני אישיות שפותחו על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה ומטרתם לבדוק את התאמתו של המועמד ללימודי הרפואה ולעיסוק במקצוע. מעבר של אחד מהמבחנים בהצלחה מהווה תנאי הכרחי ללימודי הרפואה. לקבלת פרטים נוספים אני ממליצה לך להיעזר בקישור המצורף ולברר עם מוסדות הלימודים הרלוונטים לך אודות התהליך. 

  בהצלחה,

  אלינה.
  18/11/2019 15:10
  מתלבטת אם לעסוק תואר פסיכולוגיה קרימינולוגיה באריאל או לעשות תואר במסלול ניצבים שזה תואר רב תחומי במדעי החברה הדגש על קרמינולוגיה ביטחון ופסיכולוגיה וזה תואר בשנתיים. השאלה מה אופציות התעסוקה שלי בסיום שני תארים אלה וטם יש הבדל ביניהם
  18/11/2019 17:13
  היי נוי,

  טרם קבלת ההחלטה בנוגע למסלול שבו תרצי ללמוד, חשוב להבין את ההבדלים בין שתי האפשרויות.

  התואר הראשון בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה הוא תואר דו חוגי המקנה לך ידע בשני תחומים אלה. מבחינת אפשרויות תעסוקה תואר ראשון זה יאפשר לך לעסוק בייעוץ, ליווי והדרכה במוסדות שיקומיים, עבודה עם נוער בסיכון או עם צרכים מיוחדים ואף בתחום הגיוס וכוח האדם. כמו כן, תואר ראשון בפסיכולוגיה מאפשר לך להמשיך ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה שיכשירו אותך לעסוק בתחום הטיפול (לאחר תקופת התמחות כמובן) ואז תוכלי לעבוד במוסדות רפואיים ציבוריים, פרטיים או לפתוח קליניקה משלך. 

  לעומת זאת, תוכנית "ניצבים" מקנה לך תואר ראשון רב תחומי במדעי החברה ולא בפסיכולוגיה, לכן ייתכן ולא תוכלי להמשיך ללימודי תואר שני ולהיות מוסמכת כמטפלת. לפי מבנה התוכנית כיום, לימודי הפסיכולוגיה בתואר זה נלמדים בקורס מבוא לפסיכולוגיה ובקורס פסיכופתולוגיה בלבד. כמו כן, חשוב להדגיש כי תוכנית "ניצבים" מיועדת לעובדי מערכת הביטחון ולעובדי התעשיות הבטחוניות בפועל, לכן אם אינך עובדת במסגרות אלה המסלול אינו רלוונטי עבורך. 

  בשורה התחתונה הבחירה תלויה במה שתרצי לעסוק בו בעתיד. אם ברצונך לעסוק בייעוץ והדרכה התואר הראשון בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה יתאימו לך. אם את שואפת לפתח קריירה טיפולית כפסיכולוגית תואר ראשון בפסיכולוגיה (עם או בלי שילוב של קרימינולוגיה או כל חוג נוסף) מקנה לך זכאות להתקבל לתואר השני בפסיכולוגיה, להמשיך לסטאז' ולהיות מטפלת מוסמכת. אם את עובדת במערכת הביטחון או בתעשייה הבטחונית ורוצה לעשות תואר רב תחומי למטרות התפקיד תוכנית "ניצבים" תוכל להתאים לך. 

  בהצלחה!

  אלינה.

  03/11/2019 08:46
  שלום, אני בפרשת דרכים כבר תקופה ארוכה. ללא תואר. ללא פסיכומטרי. בגרות מלאה בממוצע של כ 85. אמא חד הורית לשניים. לא רוצה לחזור לתחום העבודה בו עסקתי שנים כי עייפתי ממנו. וכבר תקופה ארוכה מנסה לחשוב האם אצליח לגשת ללימודים, האם אעמוד בזה (שנאתי בית ספר ורק חיכיתי שיסתיים, ומאז מעבר ללימודי תעודה שעשיתי לא למדתי בעצם במוסד נוסף גבוה). והשאלה העיקרית שלי- מה ללמוד. משום מה יושב לי בראש כבר זמן מה סיעוד (במהלך השנים עסקתי ביו השאר גם בעבודה בבתי חולים ווטרינרים. תחום שונה דומה..). על מנת לגשת לסיעוד אני חייבת לגשת לפסיכומטרי קודם. אבל אני לא סגורה על הסיעוד. אני בטוחה שאם אעמוד בלימודים אהייה טובה בעבודה- יש לי את החוש הטכני ואני מסודרת ואחראית, אבל לא יודעת עד כמה יעשה לי טוב לטפל באנשים חולים. האם אצליח, האם לא אחוש רתיעה וכו. ולמרות החששות התחום יושב לי בראש. או לחילופין מחפשת משהו אחר אבל לא יודעת מה. משהו ללמוד שייתן לי מקצוע מכבד ומוערך. אשמח לעזרה וייעוץ.
  06/11/2019 12:01

  שלום נטע,


  ההתלבטות אם תצליחי לעמוד בלימודים אקדמיים היא באמת עניין שיש לשקול בהתאם להיכרות שלך עם עצמך ולסדר היום שלך.


  לימודים אקדמיים שונים בהרבה מובנים מהלימודים בבית הספר. בזמן הלימודים באקדמיה את הרבה יותר עצמאית, כלומר האחריות לוודא שאת לומדת, מבינה את החומר ועושה את המטלות הנדרשות היא שלך. למרות זאת תדעי שכמובן יש ליווי ועזרה מהמרצים והמתרגלים. כמו כן, לרוב את יכולה לבחור חלק מהקורסים שתלמדי ולסדר את המערכת בצורה שתהיה נוחה לך ותתאים לשגרת יומך הרגילה עד כמה שניתן. מאחר שאת מסודרת ואחראית ייתכן שתתחברי יותר לעצמאות הזאת, מאשר לאופן הלימודים בבית הספר. עם זאת יכול להיות שתעדיפי מסגרת קצת יותר מובנית. לאור מגוון מוסדות הלימוד הקיימים ומגוון המסלולים לתואר ראשון שהם מציעים אני מאמינה שתצליחי למצוא בדיוק את מה שאת מחפשת.


  לגבי בחירת תחום הלימודים - מהתעניינותך בתחום הסיעוד ומעיסוקך הקודם בעבודה בבתי חולים וטרינריים אני מסיקה שאת מתעניינת בעבודה עם אנשים ובעלי חיים ונוטה לתחומים טיפוליים. מלבד תחום הסיעוד תוכלי לשקול גם לימודי עבודה סוציאלית, מדעי ההתנהגות, אימון אישי, או קרימינולוגיה. תואר ראשון בתחומים אלה עשויים לסייע לך להשתלב בעבודה טיפולית הכוללת עבודה יומיומית עם אנשים בתחומים שונים כמו: עבודה עם נוער בסיכון, קשישים, אוכלוסיות מיוחדות, ייעוץ והדרכה, קואוצ'ינג ועוד. כמו כן יש באפשרותך לפנות לכיוון משאבי האנוש ולעסוק בהשמת עובדים בחברות כוח אדם או במחלקות משאבי אנוש של חברות כאלה ואחרות. גם תחום זה כולל עבודה צמודה עם אנשים וסיוע להם.


  אני מזמינה אותך להיעזר בקישורים המצורפים מעלה וגם בשאלון האישיות שלנו שיוכל, בעזרת מספר שאלות, למפות את תחומי העניין שלך ולהציע לך לימודים מתאימים.


  ישנם מוסדות לימוד רבים אשר אינם דורשים ציון פסיכומטרי כתנאי קבלה, אך אם בכל זאת תרצי לפנות לסיעוד או ללמוד תחום אחר במוסד לימודים אשר דורש ציון פסיכומטרי, תדעי שישנן ערכות הכנה לפסיכומטרי מהבית ללא קורס פרונטאלי. לימודי פסיכומטרי כאלה עשויים להשתלב בשגרת יומך מבלי שתיאלצי לצאת מהבית ולהגיע לכיתה. אני מזמינה אותך לקרוא על ערכת ההכנה לפסיכומטרי של ניב רווח, שמקנה ערכת לימוד עצמי בנוסף לעזרה והכוונה לאורך כל תהליך הלמידה.


  בהצלחה!


  אלינה.

  31/10/2019 15:16
  אני עוסק בתפקיד קצין בטיחות בתעבורה מזה כ21 שנים,ועדיין עוסק במיקצוע,גיל 64
  06/11/2019 10:10
  היי דודו,

  לאור התעניינותך בקורס מדריך טיולים בחו''ל אשמח לתת לך מידע כללי אודותיו.

  הקורס מיועד לכל המעוניין לקבל הסמכה בתחום הדרכת הטיולים בחו''ל ויתאים לאנשים בעלי יכולת הנהגה, ביטחון עצמי, יכולת הבעה בעל פה ברמה גבוהה ועניין בלימוד ההיסטוריה, הגיאוגרפיה והתרבויות של היעדים השונים בעולם.

  בדרך כלל הלימודים מתנהלים במתכונת של לימודים עיוניים אך ישנם מוסדות לימוד אשר משלבים גם לימוד מעשי תוך כדי הקורס. בין הנושאים הנלמדים ניתן למצוא: הסטוריה, אומנות, תרבות, גיאוגרפיה, לימודי דתות ועוד.

  לרוב תנאי הקבלה יכולים להיות ידע של שפה אנגלית או שפה זרה נוספת, מעבר של ראיון אישי, תעודת בגרות ועוד. חשוב לזכור שכל מוסד לימודים מתנה את הקבלה לקורס בקריטריונים אחרים, לכן על מנת לקבל את המידע המדויק ביותר באשר לתנאי הקבלה יש ליצור קשר ישירות עם מוסדות הלימוד בהם אתה מעוניין ללמוד. 

  למידע נוסף אני מזמינה אותך להיעזר בקישור הבא - קורס מדריכי טיולים בחו''ל.

  בהצלחה,

  אלינה.
  17/10/2019 12:49
  היי , כבר המון זמן מתלבטת מה ללמוד , האפשרויות שעלו הן משפטים (אבל יש המון עורכי דין היום) , אדריכלות (הבנתי שהשכר וביקוש נמוך) וקלינאות תקשורת שבכל מוסד חייב פסיכומטרי של לפחות 650 . חשבתי גם קצת על קרימינולוגיה שזה מאוד מעניין אבל העבודות בתואר זה בדרך כלל קשורות לשיקום ואני מתעניינת יותר בפן המשטרתי .... יש לי 5 יחידות אנגלית (80) , 3יחידות מתמטיקה (95) , והרחבתי בתיכון 5 יחידות תושבע וספרות. (26 יחידות , ממוצע בגרויות של 98 עם בונוסים עפ אוניברסיטת תא). לא מתעניינת במקצועות ההנדסה למיניהם ומעדיפה אוניברסיטה על פני מכללה ... אשמח לעצות :)
  28/10/2019 10:41

  היי לי,


  לגבי קלינאות תקשורת - אם את באמת מתעניינת במקצוע, יש באפשרותך להיבחן בבחינת הפסיכומטרי או לשפר את הציון הנוכחי שלך, במידה ונבחנת בעבר. ישנם מכוני פסיכומטרי שיוכלו לסייע לך בקבלת הציון שאת מכוונת אליו.


  בוגרי תואר ראשון בקרימינולוגיה רבים אכן בוחרים בכיוון שיקומי וטיפולי, אך תואר זה עשוי לסייע לך גם בקריירה משטרתית. עם זאת, על מנת לעבוד במשטרה יש צורך לעמוד בתנאי הקבלה אליה. אני מזמינה אותך להיעזר בקישור הנ''ל לקבלת מידע נוסף בנושא. כמו כן, מאחר ואת מתעניינת בתחום המשפטים, את יכולה לשלב בין השניים בתואר ראשון במשפטים וקרימינולוגיה. תואר דו חוגי זה יפתח בפנייך אפשרויות תעסוקה רבות נוספות.


  מדברייך אני מסיקה שאת מתעניינת במקצועות הכוללים עבודה עם אנשים. אם כן, אולי כדאי לך לשקול לימודי מנהל עסקים. מקצוע זה נחשב שימושי במיוחד בשל הצורך התמידי באנשי ניהול מלומדים ומוכשרים. גם תחומי החינוך, משאבי האנוש והתקשורת יכולים להיות כיוונים ששווה לך לחשוב עליהם. צירפתי לך קישורים שימושיים עם מידע נוסף אודות תחומים אלה.


  בהצלחה!


  אלינה.

  24/10/2019 21:06
  האם לימוד הנדסה גיניטית בטורקיה מוכר בישראל . והאם גם יש רשיון לעבוד בארץ
  27/10/2019 09:23

  היי אמיר,

  הגוף אשר קובע את תוקפם של תארים ותעודות מחו''ל הוא הגף להערכת תארים אקדמיים מחו''ל של משרד החינוך. אני ממליצה לך להכנס לקישור המצורף לקבלת מידע כללי ומידע על תהליך הגשת הבקשה.

  בהצלחה!

  אלינה.

  16/10/2019 11:28
  היי , אני בן 25 עם בגרות מלאה .כרגע עובד בתור מאמן כושר וגם ישלי מקצוע מכונאות רכב מתיכון . לפי בדיקה שעשיתי יצא חקרני ,ריאלי וחברותי . ומתלבט מה ללמוד לפי סוג טיפוס אני
  22/10/2019 10:08

  היי ניסים,

  לפי מבחן האישיות שעשית יצא שאתה טיפוס חקרן, ריאלי וחברתי. אם כן הלימודים שעשויים להתאים לך הם בעלי פן טיפולי ו/או פן מחקרי, אשר דורשים יכולות חשיבה אנליטית בתחומים הריאליים.


  ישנו מגוון רחב של תחומים שיכולים להתאים לך ולעניין אותך. לימודי הקרימינולוגיה לדוגמא הם לימודים מעניינים מאוד בעלי אופי מחקרי וחברתי, מאחר שמדובר בחקר הפשע, בסיבות להפיכתו של אדם לפושע ובדרכי שיקומו. בדומה לכך, גם מקצועות העבודה הסוציאלית והסיעוד הם מקצועות חברתיים ומחקריים בבסיסם. נראה שלימודים אלה יתאימו לך במיוחד בשל העיסוק שלך כמאמן כושר, אשר רומז על כך שאתה אוהב לעבוד עם אנשים ולעזור להם. 

  כיוון שיצא שאתה טיפוס ריאלי ואף רכשת מקצוע של מכונאות רכב בתיכון, סביר להניח שגם מקצועות כמו רנטגנטאות ואופטומטריה יוכלו לעניין אותך. אלו הם מקצועות בעלי אופי ריאלי ופן חברתי, שכן הלימודים מורכבים מנושאים ריאליים ברובם והעבודה בתחום משלבת מגע כזה או אחר עם מטופלים ולקוחות. 


  אני מזמינה אותך להעזר בקישורים הבאים לקבלת מידע נוסף ואופציות לימודים אחרות שיוכלו להתאים לך: אפשרויות לימודים מומלצות - טיפוס חברתי, אפשרויות לימודים מומלצות - טיפוס חקרן, אפשרויות לימודים מומלצות - טיפוס ריאלי.

  בהצלחה!

  אלינה.

  13/10/2019 14:06
  היי, מהם תנאי הקבלה להנדסת מחשבים באוניברסיטה העברית ותל אביב ובר אילן ? האם צריכים 5 יחידות במתמטיקה ? אם כן מה אפשר ללמוד בתחום הזה בלי 5 יחידות מתמטיקה
  16/10/2019 10:17

  היי איה,


  באוניברסיטת תל אביב אין מסלול לתואר ראשון בהנדסת מחשבים, אלא תואר ראשון בהנדסת חשמל בשילוב מדעי המחשב. נכון להיום תוכלי להתקבל באופן אוטומטי לתואר זה על סמך ציון של 85 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יח'''ל, אך תידרשי לעבור בחינת סיווג במתמטיקה. אני מצרפת לך לינק לכל המידע אודות תנאי הקבלה למסלול זה באוניברסיטת תל אביב.


  גם באוניברסיטה העברית מדובר בתואר ראשון בהנדסת חשמל ומחשבים. העברית דורשת ממוצע בגרויות וציון פסיכומטרי מסוים על מנת להתקבל לשנת הלימודים הראשונה ואף מתייחסת לציון הפסיכומטרי בדגש כמותי. אני מצרפת לך קישור לתנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי המחשב באוניברסיטה העברית.


  הדרישה לידע מתמטי בבר אילן, לקבלה לתואר ראשון בהנדסת מחשבים, היא לפחות בגרות ברמת 4 יח''ל במתמטיקה בציון של 90 ומעלה. למידע נוסף אודות תנאי הקבלה של בר אילן ומוסדות לימוד נוספים, תוכלי לעיין בתנאי הקבלה לתואר ראשון בהנדסת מחשבים באתר שלנו.


  כמובן שתנאי הקבלה שפירטתי מתייחסים לזמן כתיבת ההודעה ויכולים להשתנות בכל עת, לכן חשוב שתפני ישירות למוסדות הלימוד עצמם ותתעדכני בתנאי הקבלה ובאפשרויות השונות שעומדות בפנייך.


  חשוב להוסיף כי במידה ואינך עומדת בתנאים אך מעוניינת בכל זאת להתקבל, יש באפשרותך לפנות לאגודה לקידום החינוך ירושלים אשר מקיימת את תוכנית ראויים לקידום. מדובר בתוכנית המסייעת למועמדים להתקבל ללימודים אקדמיים בדרכי העדפה מתקנת על סמך פרמטרים קבועים. אני ממליצה לך לפנות אליהם במקרה הצורך.


  בהצלחה!


  אלינה.

  07/10/2019 11:09
  היי, אני כבר לא צעירה (42) אמא לשניים לא גדולים. רוצה ללמוד לתואר ראשון משהו שייתן לי מקצוע ועבודה. מאוד רוצה סיעוד, אבל הלימודים אינטנסיביים מידי ולא אוכל לעמוד בהם בתור אמא. האם את מכירה מוסד לימודים שיש בו מסלול גמיש יותר שנפרש על יותר שנות לימוד על מנת לאפשר לאמהות ללמוד בו? ואם לא- האם יש לך רעיון לתואר אחר, שכן מתאים לאמא חד הורית (יום יומיים שלושה בשבוע, או סיום יום לימודים בשלוש בערך) שבאמת אוכל בקלות למצוא אחריו עבודה בתחום?
  08/10/2019 11:11

  היי נטע,


  מסלולי ערב וימי שישי בבוקר מתקיימים כיום במוסדות לימוד לא מעטים, והם מותאמים במיוחד לאנשים אשר רוצים לשלב לימודים אקדמיים בשגרת חייהם העמוסה. מהתעניינותך בסיעוד אני מסיקה שאת מתעניינת בתחומים שכוללים עבודה עם אנשים, לכן אולי כדאי לך לשקול לימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש, שיוכלו לסייע לך במציאת עבודה בחברות כוח אדם או במחלקות משאבי אנוש בחברות ציבוריות או מסחריות שונות. המרכז האקדמי פרס, למשל, מציע מסלול של לימודי ערב בתחום זה. גם הקריה האקדמית אונו מציעה לימודי תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בניהול משאבי אנוש ומקיימת מסלולי ערב בסניפיה בקרית אונו, חיפה וירושלים.


  כמו כן, אוניברסיטת בר אילן, לדוגמא, מקיימת שלוש תוכניות לימודי ערב לתואר ראשון בתחום מדעי החברה עם התמקדות בניהול משאבי אנוש, מדעי המדינה וסוציולוגיה או מנהל עסקים וכלכלה.


  למרות ששאלת אודות תארים ראשונים, תמיד יש באפשרותך להעשיר את הידע והכלים המקצועיים שלך בעזרת לימודי קורס שונים, אשר יוכלו לסייע לך גם הם במציאת עבודה בשוק התעסוקה. לימודי קורס מתקיימים ברובם בשעות הערב או בימי שישי בבוקר. אני מצרפת לך קישור עם מידע כללי לגבי מגוון הקורסים הקיים – לימודי קורס.


  כמובן שאת תמיד יכולה ליצור קשר ישיר עם כל מוסד לימוד שמעניין אותך, ולברר מולו לגבי האופציות שעומדות בפנייך מבחינת תחומי הלימוד והמסלולים השונים שהוא מציע.


  בהצלחה!


  אלינה.

  03/10/2019 15:36
  שלום רב, לפני תקופה (כשנתיים) הופסקו לימודיי במוסד אקדמי (אוניברסיטה). אינני הייתי נוכחת בשיעורים מסיבות רפואיות כאלה ואחרות שלא אפשרו לי לנהל אורך חיים רגיל באותה תקופה. כעבור תקופה ממושכת אני מעוניינת לחזור למסגרת של לימודים אקדמיים. האם אוכל לחזור ללימודים גבוהים (לא באותה פקולטה/ לא אותו תחום) על סמך הציון הפסיכומטרי שעדיין בתוקף ושוב פעם להפוך לסטודנטית מן המניין באחד מהמוסדות. יש לציין שאין עליי חובות כספיים לאוניברסיטה.
  03/10/2019 15:48

  היי מאיה,


  קודם כל אני מקווה שאת מרגישה יותר טוב, ומאחלת לך בריאות שלמה!


  במידה וציון הפסיכומטרי עדיין בתוקף, ובמידה ואת עומדת בתנאי הקבלה לתואר שאת רוצה ללמוד במוסד הלימודים בו את מעוניינת, נראה שתוכלי לחזור למסגרת של לימודים אקדמיים. עם זאת, חשוב לזכור שעל מנת לקבל את התשובה המדויקת ביותר, עלייך לפנות ישירות למוסדות הלימוד בהם את מתעניינת ולברר את העניין מולם.


  בהצלחה!


  אלינה.

  20/09/2019 14:25
  שלום, לאיזה מקומות לתואר ראשון ובאיזה תחומים ניתן להתקבל על סמךך בגרות בלבד של 4 יח"ל באנגלית 3 במתמטיקה ואין לי יחידות כלל בנושאים של פיזיקה כימיה וביולוגיה. לאיזה חוגים ואיפה תודה.
  03/10/2019 09:49

  היי אילה,


  קיים מגוון רחב של תחומים מעניינים ומוסדות לימוד שונים כמו מכללות, אוניברסיטאות, מרכזי לימוד ועוד. כל מוסד לימוד מציב תנאי קבלה שונים לתארים השונים. יש מוסדות הדורשים גם ממוצע בגרויות וגם ציון פסיכומטרי מסוים, יש מוסדות המקבלים מועמדים על סמך אחד מהפרמטרים האלה, או אף מנהלים ראיונות ומבחני קבלה.


  מגוון תחומי הלימוד והעיסוק בשוק הולך ומתרחב, ובכל יום נפתחים מוסדות לימוד חדשים, שמציעים תנאי קבלה מקלים כאלה ואחרים. לכן, על מנת שלא תלכי לאיבוד בתוך מגוון האפשרויות, הייתי ממליצה לך ראשית לבחור את הכיוון שמעניין אותך בין אם זה כיוון ריאלי, חברתי, יצירתי וכו'. כשתבחרי את התחומים בהם את מתעניינת, תוכלי לברר מול מוסדות הלימוד השונים לגבי סיכויי הקבלה שלך לתארים הרלוונטיים.


  במכללת רמת גן למשל ניתן להתקבל לתואר ראשון בסוציולוגיה ללא בגרות וללא פסיכומטרי. דוגמא נוספת היא תואר בחינוך במכללה האקדמית אחוה, שם תנאי הקבלה כיום הם ממוצע בגרויות בציון 90 או 92 ומעלה (תלוי במסלול בו תבחרי), ציון עובר באנגלית ברמת 4 יחידות וציון עובר במקצוע מורחב ברמת 5 יחידות.


  אני מצרפת לך קישור עם מידע על תנאי קבלה למסלולים שונים ומזמינה אותך לעיין במידע ולהעזר בו - תנאי קבלה.


  חשוב לציין כי תנאי הקבלה יכולים להשתנות מעת לעת במוסדות עצמם, לכן חשוב שתמיד תישארי מעודכנת לגבי המסלול שאת בוחרת מול המוסדות בהם את מעוניינת ללמוד.


  בהצלחה!


  אלינה.

  25/09/2019 23:18
  אשמח לדעת, האם יש מסגרת ללימוד של עיצוב מוצר באופן אינטרנטי, בלי צורך לצאת מהבית? תודה!
  02/10/2019 13:15
  היי ננה,

  תחום עיצוב המוצר בו את מתעניינת, הנקרא גם עיצוב תעשייתי, הוא תחום העוסק בפיתוח וביצירה של מוצרים תוך שילובן של חשיבה אומנותית וחשיבה טכנולוגית ופרקטית.
  ניתן לרכוש השכלה וניסיון בתחום זה במסלולי לימוד שונים. באפשרותך ללמוד תואר ראשון בעיצוב תעשייתי, תואר הנדסאי עיצוב תעשייתי או לעבור הכשרה בקורס עיצוב תעשייתי. ההבדלים בין המסלולים עשויים להיות משך הלימודים, נושאי הלימוד והתואר/התעודה שמוענקת עם סיום הלימודים.

  בקישורים המצורפים מעלה תוכלי למצוא מידע לגבי מוסדות הלימוד שמציעים את המסלולים השונים במתכונת של לימודים פרונטאליים.

  כמו כן, על מנת לקבל את התשובה המדויקת ביותר לשאלתך, אני ממליצה לך להתעדכן מול המכללות שמציעות לימודים אינטרנטיים ולבדוק האם הן מקיימות לימודי עיצוב תעשייתי.

  בהצלחה,

  אלינה.
  16/09/2019 10:45
  שלום, אני מתעניין בלימודי דיגיטל בנושא ניהול מוניטין. האם יש קורס מעשי באחת האוניברסיטאות או מכללות? מצאתי קורס ניהול מוניטין שמלמדים באינטרנט מהבית כמו למשל של חברת מסה מדיה https://clean-name.co.il/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%A1-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%9D-%D7%97%D7%93%D7%A9/ אבל אני מעדיף ללמוד בכיתה עם מרצה מומחה, האם יש לי פיתרון?
  16/09/2019 12:10
  היי דני,

  מסלול לימודים שיכול לענות על בקשתך הינו קורס שיווק באינטרנט. בקורס זה עוסקים בכל תחום השיווק, תוך מתן דגש לקידום מוצרים במנועי חיפוש, פרסום קמפיינים, יצירת שיתופי פעולה, הגדרת מטרות הארגון וקהל היעד אליו הוא פונה, שימוש בפרסום ממומן, שימוש במילות מפתח רלוונטיות וכדומה. בקישור המצורף מעלה תוכל למצוא את מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו. כמו כן, ישנם קורסי קידום אתרים, מסחר אלקטרוני ועוד, שיוכלו לעניין אותך גם הם.

  אני ממליצה לך להתעדכן מול המכללות השונות המציעות לימודי דיגיטל ולבדוק האם אלו עוסקות גם בתחום אותו אתה מבקש ללמוד. כך תוכל לקבל את התשובה המדויקת ביותר.

  בהצלחה!

  אלינה.
  06/09/2019 00:49
  היי נופר את ממש עוזרת לי ויש לי עוד כמה שאלות אשמח למענה אני ממש מודה לך את מצילה אותי, 1) האם השוני בין הנדסת ביוטכנולוגיה לביוטכנולוגיה משמעותית מה ההבדל ובמה זה משפיע? 2) דברתי עם בוגרות ביוטכנולוגיה והם אמרו שלא מצליחים להגיע מעל 7000 בחודש ושבארץ התחום לא פורח זה נכון? 3) כרגע יש לי תנאי קבלה שמתאימים לביוטכנולוגיה רציתי לדעת אם אני מתענינת בנושא של מדעי המח או ייעוץ גנטי האם אפשר להגיע לזה מביוטכנולוגיה ולהתמחות בזה בתואר שני, כלומר הסתכלתי בתנאי קבלה של אוניברסיטאות וכתוב תואר ראשון ממדעי החיים ביוטכנולוגיה נקרא מדעי החיים? או שכדאי לי להתמחות בתחומים מתואר ראשון....? 4)את חושבת שזה נכון ללכת לתחום ביוטכנולוגיה אם אני לא רואה עצמי במעבדות ואני מראש מיעדת לתחום תועמלנות רפואית ואולי אם יהיה לי סיכוי להמשיך לרפואה אבל פחות בונה על זה.
  08/09/2019 09:41

  היי בקי,

  לימודי תואר ראשון בביוטכנולוגיה נלמדים במסגרת ענף מדעי החיים, ועוסקים בכימיה, ביולוגיה, מדעים, תזונה, הנדסה גנטית ועוד. בוגרי מסלול זה יוכלו להשתלב בעבודה במסגרת תעשיית הנדסת המזון, הפיתוח התרופתי, החקלאות, הכימיה, הביוכימיה ועוד. 

  לעומת זאת, לימודי תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה נלמדים כחלק מתחומי ההנדסה, עוסקים בתחומי הביוטכנולוגיה ומתמקדים בתחום המכונות ותהליכי הייצור, תוך הבנת העקרונות הכימיים והפיזיקליים הקשורים בנושא. בוגרי לימודים אלו יוכלו להשתלב בתעשיית המזון, תעשיית הביוטכנולוגיה, תעשיית הביוכימיה, תעשיית התרופות, תעשיית הכימיה וכדומה.

  בנושא השכר לאחר הלימודים, המשך לימודים לתואר שני ואפשרויות תעסוקה ספציפיות אני ממליצה לך לפנות לייעוץ לימודים מקצועי במוסד הלימודי בו את מתכוונת לרכוש את הכשרתך. הם יוכלו לענות לך על כל השאלות הללו בצורה המקצועית והטובה ביותר.

  בהצלחה!

  נופר.


   

  04/09/2019 00:51
  אשמח לעזרה חיונית, איני מבינה מה ההבדל בין תקשורת אינטראקטיבית לתקשורת חזותית האם תקשורת אינטראקטיבית זה גם גרפיקה ועיצוב כי אני לא רואה עצמי גרפיקאית או מעצבת אבל התחום של התקשורת האינטראקטיבית נשמע שונה ויותר דינאמי, מה זה בדיוק אני ניסיתי לקרוא על זה ולא הצלחתי בדיוק להבין מה בלימודים? והכי חשוב מה אופי העבודה זה עיצוב? או עוד תחומים יש ביקוש בשוק? היכן משתלבים בתחום באיזה משבצת של תפקיד? אשמח לתשובה מפורטת בנושא תבורכו.
  08/09/2019 09:20

  היי ריקי, 

  תקשורת אינטראקטיבית ותקשורת חזותית הינם שני נושאים קרובים ודומים, בעלי תחומי עניין קרובים ותכני לימוד חופפים. אמנם, ההבדל העיקרי הוא כי לימודי התואר הראשון בתקשורת החזותית עוסקים בפרסום באינטרנט, ברשתות החברתיות, בטלוויזיה או בעיתונים, תוך התמקדות בהיבטים העיצוביים השונים ואילו לימודי הנדסאי תקשורת אינטראקטיבית מתמקדים באמצעי התקשורת והשימוש בהם לצרכי פרסום ושיווק. גם במסגרת לימודי תקשורת אינטראקטיבית ולאחריהם עוסקים בעיצוב, תוך מתן דגש לפרסום ולאמצעי התקשורת עצמם. 

  שני הנושאים הללו נחשבים למבוקשים ופופולאריים במיוחד, המאפשרים השתלבות בשלל תפקידים, ביניהם: שיווק והדרכה, עיצוב ותכנון אפליקציות, כותבי תסריטים, צלמים ומעבדי תמונה, מעצבי מוצרים, מעצבי ממשק משתמש, עיצוב אריזות, מיתוג, עיצוב אתרים ועוד.

  בהצלחה!

  נופר.


  01/09/2019 20:13
  אשמח לדעת בנוגע ללימודי יחסים בינלאומיים - האם באמת קיים בשלוחות בודדות בארץ? לפי האתר שלכם קיים ב-3 מכללות. ולחלופין לגבי שאר המקצועות - האם מומלץ לשלב ? ובכלל האם קיים בהם תארים מואצים והיכן ?
  03/09/2019 11:17
  היי אהובה,

  לימודי יחסים בין לאומיים במסלול לתואר ראשון אכן נלמדים במוסדות לימוד בודדים ברחבי הארץ, אמנם ניתן לרכוש הכשרה זו גם במסגרת תואר ראשון במדע המדינה, זאת במתכונת מורחבת יותר הכוללת תחומי לימוד מגוונים, ואלו נלמדים במוסדות רבים יותר.

  בנוגע למקצועות האחרים, השילוב יכול להוות יתרון בכך שתעסקי בתחומים מגוונים יותר במהלך הלימודים ותרכשי הסמכה רחבה בשני המקצועות אותם תלמדי, אמנם אין העדפה ברורה בנוגע לתואר ראשון דו חוגי. אני ממליצה לך לברר מול מוסדות הלימוד השונים בהם את מעוניינת ללמוד מה האפשרויות אותן הם מציעים, בין אם בנושא של תואר ראשון דו חוגי המשלב בין המקצועות הללו לאחרים ובין אם בנושא התארים המואצים. 

  בהצלחה! 

  נופר.
  24/08/2019 15:50
  האם יש אפשרות באוניברסיטת בן-גוריון לשלב בין פסיכולוגיה/ סוציולוגיה למשאבי אנוש? מה מומלץ יותר אם מענייןאותי להתעסק במשאבי אנוש .תואר שמתמקד במשאבי אנוש או תואר דו חוגי המשלב בין פסיכולוגיה /סוציולוגיה למשאבי אנוש? והאם יש אוניברסיטה שמומלץ ללמוד בה נושא זה?
  25/08/2019 14:02
  היי נעם, 

  תואר ראשון במשאבי אנוש עוסק בניהול העובדים בארגון על מנת להביאם לתפקוד יעיל ומיצוי מקסימלי של הפוטנציאל הטמון בהם ולמען קידום הארגון, החל מרגע גיוסם של העובדים החדשים, דרך הכשרתם ושיבוצם בתפקידים השונים ועד להעסקתם בארגון ובתגמולם. 

  לימודי משאבי אנוש בשילוב פסיכולוגיה עוסקים בהבנת ההתנהגות האנושית של העובדים ובדרכים בהן היא באה לידי ביטוי המקום העבודה. במסגרת לימודים אלו עוסקים הסטודנטים בסוגיות אישיות, חברתיות ועסקיות שונות הנוגעות להתנהלות בארגונים ולמתן שירותים שונים. 

  לימודי משאבי אנוש בשילוב סוציולוגיה עוסקים במחקר החברה האנושית תוך מתן דגש לכלים מקצועיים לניהול וארגון של כוח אדם. לימודים אלו עוסקים במיומנויות מחקריות לניתוח תופעות חברתיות וארגוניות תוך שימוש בכלים מקצועיים לניהול, ניתוח ואבחון משאבי אנוש בארגונים.

  בנוגע לאפשרויות הלימודים במוסדות לימוד ספציפיים אני ממליצה לך לברר מול כל מוסד ומוסד מה האפשרויות הקיימות בו.

  בהצלחה!

  נופר.

   ייעוץ לימודים אישי חינם
   מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
   2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים