פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

  22/02/2020 16:01
  היי בן 35 מעוניין ללמוד משפטים בתחום הפלילי ללא בגרות ופסיכומטרי אשמח לעזרה ומה ניתן לעשות?
  25/02/2020 15:31
  היי אביחי,

  אני מבינה שאתה מעוניין ללמוד משפטים אך אין לך בגרות ופסיכומטרי. משום שאתה כבר בן 35 אינך חייב להציג תעודת בגרות על מנת להתקבל ללימודים אקדמאיים בהרבה מהמוסדות. לכן עומדות בפניך שתי אפשרויות שאחת היא לגשת לבחינת הפסיכומטרי ולקבל ציון מתאים. או לבדוק אפשרות של מכינה, כאשר בחלק מהמוסדות ישנה מכינה ייחודית לבני 30+ שתוכל אולי לשפר את סיכוייך להתקבל. תוכל לקרוא עוד על לימודי משפטים ללא פסיכומטרי כאן.

  זכור שתחום המשפטים הוא תחום מבוקש ולכן מעבר לאוניברסיטאות ישנן מכללות רבות שמציעות לימודי משפטים בתנאי קבלה מקלים יותר. תוכל לקרוא עוד כאן על המוסדות הרבים שמציעים לימודי משפטים לרבות המכללות השונות.

  אני מקווה שעזרתי ומאחלת לך הרבה בהצלחה!
  20/02/2020 08:04
  היי אני מתכננת להרשם ללימודים באוקטובר הקרוב ויש לי כמה שאלות למי שמבין: דבר ראשון מה מומלץ יותר מבחינת עבודה מובטחת בחוץ? הנדסת תעשייה וניהול או הנדסת חומרים? הנדסת חומרים זה תואר קשה יחסית ? (למי שלומד) ובתור מהנדס תעשייה וניהול הבנתי שהעבודה היא יחסית רגילה וחייב תואר שני כדי להתקדם בתחום... זה נכון? ודבר אחרון, אני מתלבטת בין מכללת hit לשנקר , מה נחשב יותר מבחינת 2 התחומים, מה יעדיפו יותר בחוץ? יש במכללות האלה חיי חברה בכלל? תודה על המענה!! (;
  25/02/2020 15:02
  היי,

  אני מבינה שאת מתלבטת בין תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול לבין תואר ראשון בהנדסת חומרים. בנוגע לשאלה על היתכנות עבודה בתחום, תואר בהנדסת תעשייה וניהול הוא באמת כללי יותר ומהנדסים בתחום זה לרוב ישתלבו בענפים שונים של המשק. לעומת הנדסת חומרים שהיא הכשרה מעט יותר ממוקדת המאפשרת לבוגרי התואר השתלבות בתעשיות שלהן דרושה הנדסת חומרים. תוכלי לקרוא עוד על תואר ראשון בהנדסת חומרים או הנדסת תעשייה וניהול באתר שלנו.

  בנוגע לשאלה אם הלימודים בתואר הנדסת חומרים קשים במיוחד אגיד שלימודי הנדסה באופן כללי הם תובעניים בדרך כלל, וכדי להבין טוב יותר את אופי ותוכן הלימודים תוכלי לקרוא על הקורסים הרלוונטיים באתרי המוסדות בהם את מעוניינת ללמוד, בנוסף תוכלי להיפגש עם סטודנטים ולשמוע מהם על החוויה שלהם בתואר במסגרת ימים פתוחים.

  בנוגע להתלבטות בין HIT לשנקר, שני מוסדות מעולים, הייתי מציעה לך לבדוק אם הנתונים שלכם מאפשרים לך קבלה לשניהם, ולהתרשם מהם בעצמך בימים הפתוחים.

  מקווה שעזרתי והרבה בהצלחה!
  03/02/2020 16:13
  שלום, אני בת 45 ומזה 20 שנה עוסקת כ אופטומטריסטית עם תואר ראשון בתחום , כבר שנתיים שאני מנסה למצוא מה ללמוד או לעשות הסבת מקצוע לתחום התזונה אן קלינאית תקשורת /ריפוי בעיסוק שלושתם זה לימודים אינטנסיביים ומצריכים תואר ראשון בפני עצמם, מה שמקשה עליי כי אני גם אמא ופחות מתאים עכשיו להיכנס ללימודים אינטנסיביים. יצא לי במבחן האישיות שלכם שאני חברתית וחוקרת.חשבתי גם משהוא בתחום התרפיה.בסך הכל אני אוהבת את המקצוע אבל אני מרגישה שצריכה שינוי. על מה היית ממליצה לי ללמוד?
  25/02/2020 14:21
  היי,
  אני מבינה שאת מנסה לבחור מסלול חדש לקריירה ואת מתלבטת על איזה כיוון ללכת כשגורם מרכזי בהחלטה הוא היקף הלימודים הדרושים. את מעלה באמת הרבה אפשרויות שיש להן נגיעה לטיפול וייעוץ.

  בנוגע ללימודי תזונה, אני לא ראית הסבה מקצועית במתכונת מצומצמת יותר עבור אקדמאיים, אכן נראה שנדרש להשלים תואר על מנת לעסוק בתחום. אם את מחפשת מסגרת גמישה יותר יש מגוון מקומות שמציעים קורסים בתחום התזונה שאולי יתאימו יותר לאילוצים שלך.

  בנוגע לקלינאות תקשורת עד כמה שאני יודעת אין כרגע תוכנית הסבה וגם על אקדמאים להשלים שלוש וחצי שנות תואר. זאת החלטה לא פשוטה שדורשת הרבה מאמץ אבל אם זה כיוון שמעניין אותך תוכלי להלשים תואר ראשון בקלינאות תקשורת במגוון מוסדות. אותו דבר נכון גם לגבי לימודי ריפוי בעיסוק.

  לכן הייתי מציעה לך לשקול אם השלמת תואר ראשון היא אופציה מבחינתך. אם את בטוחה שלא ואת מתעניינת בתחום התרפיה ישנם תחומים רבים בהם אפשר לקבל הכשרה במסגרת קורס כמו למשל טיפול באומנות. בנוסף, עבור עבודה סוציאלית קיימת הסבה מקצועית מסודרת אם תחום טיפולי זה יכול לעניין אותך גם.

  מקווה שעזרתי לך והרבה בהצלחה!
  23/01/2020 18:01
  היי, אני בתקופה של התלבטות רצינית בתחום הלימודים המתאים עבורי בשאלון שערכתי יצא שאני קונבציאלית, חוקרת ויזמית. בעיקרון אני מתעניינת בהפכים ממש בתחום התואר.. אני אוהבת ממש אנגלית וספרות אנגלית אך הבנתי שאין לזה עבודה ממשית בחוץ, בנוסף אני מתעניינת במדעי המחשב או הנדסת תעשיה וניהול אבל הבנתי שאלו תארים קשים להתקבל וקשים לימודית,לא ציינתי אבל הציון בגרויות שלי לא גבוה מ-80 ולא עשיתי פסיכומטרי ככה שאני לא יודעת אם בכלל אוכל להתקבל. אשמח ליעוץ והכוונה!!
  27/01/2020 10:54
  היי עינב,

  אני מבינה שאת מתלבטת בין מספר תארים. קודם כל נשמע שמצבך טוב, את סקרנית וקיימות בפינייך אפשרויות רבות. את תוהה האם תואר בספרות אנגלית יישפר את סיכוייך למצוא עבודה. תואר ראשון בשפה ובספרות אנגלית מתעמק בדקדוק השפה, מקנה ידע בהיסטוריה ובניתוח של הספרות האנגלית. ההמשך התעסוקתי הטבעי ביותר לתואר זה הוא בתחום ההוראה. כך שאם לימוד ספרות אנגלית מעניין אותך מאוד, והוראת אנגלית יכולה להתאים לך זה מסלול נהדר.

  את מתלבטת אם לבחור בתואר במדעי המחשב. תואר זה מקנה לסטודנטים הבנה נרחבת בתוכנה, מתמטיקה ומחשבים. בוגרי התואר משתלבים לרוב בעולם ההייטק במקצועות התכנות. מצד אחד אכן מדובר בתואר תובעני בעל תנאי קבלה גבוהים, ותחום תחרותי. אך הוא אכן מציע אפשרויות תעסוקה רבות ומשכורות גבוהות יחסית למשק. אם את אוהבת מתמטיקה, חושבת באופן לוגי והיית מגדירה עצמך כאדם ריאלי תואר זה יכול להתאים לך. גם אם תנאי הקבלה שלך כרגע אינם מספיקים אתם תמיד יכולה לשפר בגרויות ולגשת לבחינה הפסיכומטרית.

  תואר בהנדסת תעשייה וניהול לעומת זאת משלב תכנים מעולם ההנדסה ומעולם הניהול. בניגוד למדעי המחשב אשר ממוקד יותר ורוב בוגריו יתעסקו בתכנות, בוגרי תואר זה ישתלבו בחברות שונות במשק בתפקידים שונים. נסי לבחון את הקורסים השונים הנלמדים בשני התארים ולבחון מה מהם מעניין אותך יותר. תנאי הקבלה לתואר זה משתנים ממוסד למוסד ויכולים להיות מקלים יותר מאלו של מדעי המחשב. אבל חשוב שתבדקי מה התחומים הכי מושך אותך. זיכרי שחשוב שהתואר יעניין אותך ויוביל לקריירה שתפתח אותך, ושציוני בחינות בגרות ופסיכומטרי ניתן לשפר.

  אני מקווה שהמידע הזה עזר לך,
  בהצלחה
  17/01/2020 08:08
  שלום רב. אני בת 43 ללא בגרות וללא תואר. עובדת כמזכירה.מאוד חושבת על הסבה מקצועית, וחשבתי על תחום הייעוץ אם זה משפחתי, זוגי, עבודה עם ילדים, ייעוץ הורות. איך מתקדמים מכאן? האם זה מקצוע שמחייב תואר ואיזה תואר ניתן ללמוד כדי להתקדם בתחום?כי ראיתי שרוב המכללות שמסמיכים למקצוע זה מחייבים תואר אקדמאי או ניסיון. אשמח למענה
  27/01/2020 10:26
  היי קרן,

  אני מבינה שאת מתעניינת בתחום הייעוץ ותוהה איך להיכנס אליו. קודם כל חשוב לציין ש"ייעוץ" הוא מונח מאוד רחב שמאגד תחתיו מקצועות מעולם החינוך, הטיפול ואפילו הסיעוד. ישנם מגוון מסלולים אקדמים שיכולים להוביל אותך לייעוץ, למשל לימודי פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית או חינוך. אך משום שתואר ראשון הוא מאוד תובעני ולא בהכרח ממוקד לעיסוק מסוים את יכולה להתנסות בקורס או לימודי תעודה. מה לגבי לימודי קואוצ'ינג? תחום הקואוצינג' או האימון האישי הולך ומתפתח ודוגל בייעוץ ואימון אישי בגישה נוקשה פחות וחדשנית. ישנם מגוון קורסים ששואפים להכשיר מאמינים אישיים מסוג זה, ולא לכולם נחוץ תואר ראשון בהכרח.

  הייתי מציעה לך לנסות למקד את סוג הייעוץ שהיית מעוניינת לעסוק בו. האם היית רוצה לעבוד עם מבוגרים? ילדים? נוער? היית רוצה לעסוק בטיפול ייחידני? היית רוצה לעבוד כעצמאית או כשכירה? ברגע שתהיה ממוקדת יותר תדעי אם קורס או לימודי תעודה יכולים לקדם אותך לכיוון הזה. או ששווה להשקיע בתואר, שחשוב לזכור שתמיד קיימת בפנייך האפשרות של ללמוד תואר ראשון במסגרת האוניברסיטה הפתוחה וכך להלשים אותו בזמן העבודה הנוכחית.

  אני מקווה שהמידע הזה עזר לך,
  בהצלחה!
  30/12/2019 12:29
  האם קיים קורס ללימודי תעודה, בתזונה, אונליין? במקרה של מעבר לחול וכדומה ..
  26/01/2020 11:51
  היי אביב,

  תחום התזונה הוא תחום מתחדש ודינאמי בו מחקרים חדשים מביאים לתהפוכות חדשות לבקרים. ניתן לרכוש לימודי תעודה בתחום התזונה או להתעמק בו בלימודים אקדמאיים במסגרת תואר. קיימים מספר קורסים ללימודי תזונה מקוונים המוכרים בתעודה במגוון מכללות ואניברסיטאות שונות. תוכל ללמוד עוד ולהתרשם כאן  מקורסי התזונה במוסדות השונים. שים לב שהקורסים נבדלים מעט בתוכן ובדגש שלהם, וברר מול המוסדות המתמקדים בתחומים המעניינים אותך אם קיים קורס מקוון. מקווה שהמידע שהבאתי כאן עזר לך, ובהצלחה עם המעבר לחו"ל.

  בהצלחה,
  26/12/2019 10:04
  מעוניינת לעשות הסבה מקצועית (כיום עוסקת בתחום מערכות המידע) וללמוד עבודה סוציאלית. האם על סמך התואר הראשון שלי ניתן לעשות השלמות ולהמשיך לתואר שני? המטרה הסופית היא לעסוק בטיפול. אולי להמשיך לפסיכותרפיה. תודה
  26/01/2020 11:32
  היי שני,

  אני מבינה שאת מעוניינת לעשות הסבה לתחום הטיפול, ולכן את מתעניינת בתואר שני בעבודה סוציאלית. ישנם מגוון מוסדות המציעים הסבה לאקדמאים מתחומים שונים לתואר שני בעבודה סוציאלית. תוכלי לקרוא כאן עוד על אודות מוסדות המציעים תואר שני בעבודה סוציאלית . חשוב שתוודאי מול המוסדות הרלוונטיים את התנאים להשלמה המדויקת בהתאם לתואר הראשון שברשותך. 

  בנוגע להתלבטות אם זה האפיק הנכון לבחור על מנת להגיע לעיסוק בטיפול. לדעתי זו בחירה חכמה, עבודה סוציאלית עשויה להביא אותך באופן המהיר והממוקד ביותר לטיפול באנשים ולעבודה בשטח. לימודי התואר השני יציעו לעיתים הזמנויות להתמחויות שונות ותוכלי להתמקד בערוץ הטיפולי. אני מקווה שהתשובה שלי עזרה לך לקבל החלטה.

  בהצלחה,
  24/12/2019 19:58
  האם יש עבודה במקצוע לאחר שעושים תואר ראשון ושני ?
  26/01/2020 11:09
  היי שון,

  לימודי כדור הארץ אן לימודי הסביבה כוללים תחתיהם את התחומים גיאולוגיה, אוקיינוגרפיה, הידרולוגיה, גיאומורפולוגיה, מטאורולוגיה ועוד. לימודים מקיפים אלה שואפים להקנות לסטודנטים את הכלים להבין את התהליכים המורכבים אשר עוברים על כדור הארץ, ולזהות תופעות נרחבות. בחלק מהמוסדות תלמידי החוג מתבקשים לבחור אחד מתת התחומים ולהתמקצע בהם למשל גאולוגיה או לימודי אקלים. חלק מהמוסדות מאפשרים ללמוד תחום זה במתכונת דו חוגית עם מקצוע נוסף. תוכל למצוא כאן מידע נוסף בנוגע לתואר במדעי כדור הארץ.

  בנוגע לאפשרויות העיסוק, תחום זה מוכוון בעיקר למחקר אך בוגריו משלתבים גם בתחומי חיזוי מזג האוויר, בחברות העוסקות באיכות הסביבה וקיימות, בגיאולוגיה הנדסית וכמובן במחצבים השונים ובתאגידי נפט, מים וגז. כך שכבוגר התואר יהיו לך הזדמנויות תעסוקתיות רבות. חשוב להבין שלא מדובר בהכוונה למקצוע מסוים, אלא מספר תחומים והתמחויות בהם תוכן להשתלב כבוגר התואר.

  בהצלחה,
  22/12/2019 18:31
  היי, אני בת 20, מתלבטת לגבי תואר ראשון בשני תחומים עיקריים: אדריכלות ופסיכולוגיה. לגבי אדריכלות- תחום שמאוד ארצה ללמוד, אך הבנתי שתנאי הקבלה בארץ מאוד קשים והנתונים שלי לא מספיקים אפילו לשלב הראיונות ( ממוצע בגרות 87.17, מתמטיקה 3 יחל 92). לגבי פסיכולוגיה- מאוד מתעניינת בתיאוריה בלימודי פסיכולוגיה ופחות בפסיכולוגיה קלינית. לא מעוניינת בתחום הטיפול באנשים, יותר בתחום המחקר, הארגון והאסטרטגיה. עד כמה התחום רווחי ונפוץ בשוק? ואיפה אפשר ללמוד את זה? תודה
  26/01/2020 10:40
  היי מזור,

  את באמת מתלבטת בין שני תחומים מרתקים. אדריכלות הוא מקצוע המציע שילוב ייחודי בין יצירתיות ומיומנות הנדסית. תוכלי למצוא כאן מידע נוסף על המוסדות המציעים לימודי אדריכלות. העובדה שכרגע את לא עומדת בתנאי הקבלה לא חייבת בהכרח למנוע ממך ללמוד מקצוע זה אם הוא מעניין אותך. קיימת בפנייך אפשרות לשפר את ציוני הבגרות על מנת להצליח להתקבל.

  מצד שני גם פסיכולוגיה הוא תחום מרתק החוקר את המובנים הרבים והשונים של רזי ההתנהגות האנושית, אשר מציע הזדמנויות לפיתוח אישי ומקצועי. העובדה שאינך מעוניינת לעסוק בטיפול לא בהכרח צריכה למנוע ממך ללמוד פסיכולוגיה. תחומי חקר הפסיולוגיה נוגעים לענפים רבים ושונים החל מחינוך ועד לשיווק ואפילו הייטק. אם חקר פסיכולוגיה מעניין אותך תוכלי ללמוד עוד על לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה כאן.

  זיכרי שלימודים אקדמאים נועדו להקנות לך כלים רבים מעבר להכשרה מקצועית צרה, וברגע שתשתלבי באחד המוסדות ותתנסי בלימודים המעשיים תלמדי יותר על התחום ועל מה שמושך אותך בו. העמיקי עוד בקורסים הנלמדים במסגרת שני התארים ביניהם את מתלבטת ובחני מה כרגע מעניין אותך יותר, ותשקלי האם את מעוניינת להשקיע את המאמץ הדרוש לשיפור בגרויות ועל בסיס מידע זה קבלי החלטה מושכלת. לא תוכלי לדעת לפני שהתחלת את התואר מה יעניין אותך ואיך תראה הקריירה שלך, לכן נסי להתמקד במה מעניין אותך ומתפאשר לך נכון לעכשיו.

  בהצלחה!
  05/12/2019 16:05
  חרדית בת 39, ללא תואר ראשון או בגרות .מוכשרת מאד. נושאת בתפקיד בכיר במערכת פיננסית. רוצה לעזוב את העבודה לטובת לימודי רפואה. מאיפה מתחילים?
  26/01/2020 10:07
  היי,
  אני מבינה שאת שואפת לבצע שינוי משמעותי בחיים ולפנות לתחום הרפואה, תחום שהוא מאתגר במיוחד אך כמובן מתגמל. ישנם מסלולי הסבה קצרים יותר למי שכבר השלים תואר ראשון, אך משום שזה לא המצב על מנת להתקבל ככל הנראה תצטרכי באמת להשלים בגרויות ולגשת לבחינה הפסיכומטרית. תנאי הקבלה ברוב המוסדות הם גבוהים וגם כאשר עומדים בהם ישנם מבחני סינון נוספים. אם את מעוניינת בפרטים נוספים את יכולה לעיין בעמוד שלנו בנוגע לאוניברסיטאות השונות המציעות לימודי רפואה. חשוב שתוודאי מה הם תנאי הקבלה הרלוונטיים מול המוסדות עצמם משום שהם עלולים להשתנות משנה לשנה. חשוב לציין שניתן להתחיל לימודי רפואה בכל גיל, ועל אף שהמסלול ארוך ולא פשוט הוא מבטיח קריירה ארוכה ואפשרויות פיתוח רבות. הייתי מציעה לך לבדוק מול האוניברסיטאות הרלוונטיות האם יש מסלולים מיוחדים אשר מותאמים גם להורים או למי שמבצע הסבה כבר מתחום אחר.

  בהצלחה!
  14/12/2019 13:58
  אני מאוד מתעניין בפסיכולוגיה ורוצה לשלב את זה עם לימודי כלכלה, או ניהול, איפה אפשר לשלב את שתי המקצועות? ואיך אפשר לדעת מהם תנאי הקבלה, (יש לציין שאין לי תעודת בגרות כי חסר לי יחידה במטמתיקה והשאלה מה עדיף מכינה או פסיכומטרי או אפשרויות אחרות?)
  26/01/2020 09:47
  היי נריה, תואר בפסיכולוגיה הוא הזדמנות מרתקת העשויה לפתוח לך דלתות מקצועיות גם בשוק התעסוקה וגם באקדמיה. אוניברסיטאות ומכללות רבות מאפשרות לשלב לימודי פסיכולוגיה במתכונת דו חוגית עם מקצוע אחר, וכדי לראות אם הדבר אפשרי כדאי לבדוק באתר המוסד האקדמי בעמוד שמוקדש לתחום הפסיכולוגיה שלרוב יימצא תחת הפקולטה למדעי החברה. תוכל ללעיין כאן בכמה מהמקומות שמציעים שילוב של פסיכולוגיה וכלכלה ושל פסיכולוגיה וניהול

  בנוגע לשאלתך על אודות תנאי הקבלה. משום שתואר בפסיכולוגיה הוא מבוקש ביותר האוניברסיטאות לרוב יבקשו שילוב של מומצע בגרויות וציון פסיכומטרי מעל סף מוגדר. משום שחסרה לך הבחינה במתמטיקה על מנת לקבל את תעודת הבגרות קיימות בפניך מספר אפשרויות:

  1. השלמת מכינה קדם אקדמאית במוסדות השונים. אפשרות זאת יכולה להיות נוחה במיוחד בהתחשב בעובדה שרוב הסיכויים שתידרש גם לבגרות וגם לציון פסיכומטרי גבוה יחסית, וכך לא תצטרך להשלים מבחנים רבים. כדי ללמוד עוד פרטים בנוגע למכינות הקדם אקדמאיות השונות כדאי לבדוק באתרים הרשמיים של המוסדות הרלוונטיים, אבל כאן תוכל למצוא ריכוז של מוסדות שונים המציעים מכינות.
  2. אם תבחר להשלים את הבגרות במתמטיקה ולגשת לבחינת הפסיכומטרי תוכל להתכונן אליהם בצורה עצמאית, אך כמובן שישנם כלים שונים שיכולים לעזור לך. ישנם מכונים המסייעים בהכנה לבגוריות ותוכל להיעזר בהם עבור הבחינה במתמטיקה. כמו כך קיימים קורסים שונים להכנה לבחינה הפסיכומטרית. יכול להיות שתעדיף לשלב את הלמידה לשתי הבחינות על מנת לחסוך בזמן ובכסף. אם תרצה לנסות ללמוד לשתיהן במקביל קיימת בפניך אפשרות ללימוד עצמי לבחינה הפסיכומטרית מבית ניב רווח כך שתוכל לבנות את לוח הזמנים שלך באופן עצמאי ולא תיצטרך לעמוד באילוצים של שני קורסים מובנים. כמובן שלמידה לשני מבחנים במקביל דורשת יכולת ריכוז ומשמעת עצמית גבוהה, כך שחשוב שתשקול היטב אם אפשרות זו מתאימה לך.

  כדי להחליט אילו מהאפשרויות מתאימה לך ביותר בדוק מה הם תנאי הקבלה הנחוצים במוסדות בהם אתה מעוניין ללמוד. שים לב שלחוגים פסיכולוגיה, ניהול או כלכלה כנראה תנאי קבלה שונים כך שכדאי לברר מול המוסד הרלוונטי מה הם התנאים הנדרשים לכל אחד מהמסלולים הדו חוגיים בהם אתה מתעניין. תוכל ללמוד עוד על תנאי הקבלה הדרושים לפיסכולוגיה, כלכלה וניהול ממש כאן. עומדות בפניך אפשרויות רבות ואני מקווה שהמידע שהבאתי בפניך כאן יאפשר לך לקבל החלטה מושכלת על איזה מהמסלולים מושך אותך יותר, ובאיזה אופן יהיה לך קל יותר לעמוד בתנאי הקבלה.

  בהצלחה!
  03/01/2020 11:01
  היי לאחר שחקרתי הרבה על מקצועות מדעיים זה נראה לי המעניין מכולם. הבנתי שהתואר מאוד מאוד קשה ובסוף אין עבודה בכלל האם זה נכון ? וכמה זה שווה לוותר על משהו שבאמת מעניין אותי ולהרוויח קצת פחות מהנדסה אחרת?
  07/01/2020 10:06
  היי שני,
  ההתלבטות בין מקצוע שקרוב ללב לכזה שיהיה שימושי במציאות עבודה היא אחת ההתלבטויות המשמעותיות בבחירת תואר ראשון. התואר בו את מתעניינת, ביוטכנולנולוגיה והנדסת מזון הוא מקצוע מבין מקצועות ההנדסה המתמקד בשילוב טכנולוגיות מתקדמות בתעשיות שונות הנוגעות לצריכה אנושית בין היתר תעשיית המזון, החקלאות והרפואה. ענפים בהם בוגרי המסלול יוכלו להשתלב בהם.

  מדובר בתואר ריאלי שמוכוון לתעשיות רבות, לכן אני מאמינה שהוא יפתח לך דלתות בענפים להם הוא נוגע. אולם מדובר במסלול מאוד ממוקד, ולכן הגיוני שתחששי בנוגע לרלוונטיות שלו לתחומים רחבים. זיכרי שתואר ראשון מייסודו הוא מקיף ואינו ממוקד, לא מדובר בהכשרה מקצועית אלא לימודים אקדמאיים גבוהים ששואפים להעניק לך יותר ממקצוע מסוים. קיימת בפנייך האפשרות ללמוד ביוטכנולוגיה או הנדסת מזון כתואר בפני עצמו ובכך להפוך את ההכשרה שלך לרחבה ודינאמית יותר, כאן תוכלי לראות פירוט של מוסדות שמציעים לימודי ביוטיכנולוגיה בזמן שלימודי הנדסת מזון מוצעים ללימוד בשילוב לרוב עם לימודי כימיה או ביולוגיה במוסדות רבים.

  אמנם ישנם תארים שנחשבים נחשקים יותר בשוק, אבל כדי להתמיד ולהתפתח בקריירה חשובה אהבה וסקרנות למקצוע. זו תהיה ההתנסות האקדמית הראשונה שלך, ויכול להיות שלאחר סימסטר או שניים תמצאי שאת מעדיפה לעבור לחוג אחר, ואז תהיה זו בחירה מושכלת יותר. הייתי מציעה לך לבחון למידה של ביוטכנולוגיה או הנדסת מזון בנפרד קודם לקבלת החלטה, כדי לראות מה מהאפשרויות קורצת לך במיוחד,

  בהצחלה,
  הדס
  04/01/2020 20:29
  בת 65 מתעניינת בלימודים ללא תעודה או מבחנים. סוג של שומעת חופשית.
  05/01/2020 14:07
  היי אנאל,

  מוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ מקיימים תוכניות שומעים חופשיים, אשר מיועדות למעוניינים לרכוש השכלה גבוהה ללא תעודה וללא תלות בתנאי קבלה ובדרישות אקדמיות.

  על מנת שתוכלי לקבל את המידע המדויק והרלוונטי ביותר בשבילך (עלויות, מערכת שעות, סילבוס וכו'), אני מציעה לך ליצור קשר ישירות עם האוניברסיטה/מכללה שבה את מעוניינת ללמוד, ולברר את תנאי התכנית הספציפיים.

  אם ברצונך לקבל פרטים נוספים אודות לימודי קרימינולוגיה אני מזמינה אותך להיעזר במידע שבקישור הבא - לימודי קרימינולוגיה.

  בהצלחה!

  אלינה.
  02/12/2019 10:55
  הי, אני בת 34 ועם ילדים בבית. מאוד מעוניינת בהסבה מהמקצוע הנוכחי. בפילטר שלכם יצא שאני טיפוס קובנציונאלי. אני מאוד מתלבטת בין מקצוע כמו סיעוד (היום אני במקצוע פארארפואי אז זה לא זר לי ויודעת מה זה להיות אחות) ובין מקצוע שיעזור לי להשתלב בהיטק או בתחום דומה. מתלבטת אם זה מתאים לי. איך מחליטים? איך עושים סדר? חשוב להגיד שאני לא הולכת ללמוד תואר נוסף אלא או הסבה לסיעוד (מסלול של שנתיים וחצי להבנתי) או לימודי הנדסאי (תוכנה? תעשיה וניהול? אחר?) אני מבולבלת ומתקשה להחליט מה ייטיב עמי ויגרום לי לתחושת מימוש עצמי (שמה רגע משכורת בצד) תודה על כל עזרה.
  03/12/2019 12:05
  היי גילה,

  ההתלבטות בין סיעוד לבין הנדסה והשתלבות בעולם ההייטק היא באמת לא פשוטה, שכן מדובר בשני תחומים שונים לגמרי. היתרון בהסבה לסיעוד היא שמדובר בתחום שמוכר לך, והיתרון בלימודי הנדסאי היא היוקרה, החדשנות וכיו''ב. השאלות שעלייך לשאול את עצמך הן "האם אני רוצה להתמקצע במשהו מוכר או לסטות לכיוון אחר בחיים? מה אני אוהבת? מה מעניין אותי? מה אני רוצה לעשות בהמשך?" וכמובן לקחת בחשבון כל שיקול אחר שרלוונטי לך לפני שאת בוחרת מסלול לימודים. 

  כמו כן, על מנת לצמצם את הבלבול וההתלבטות כדאי שתהי בקיאה באופציות שעומדות בפנייך - תנאי קבלה של מסלולי ההסבה השונים, משך הלימודים בהם, הנושאים שנלמדים ואפשרויות תעסוקה שיהיו לך לאחר סיום הלימודים. כך תוכלי לסנן את מה שלא רלוונטי עבורך ולהקל על הבחירה.

  לגבי לימודי הנדסאים - אני מזמינה אותך להיעזר במידע שבקישור על מנת שתוכלי לעשות לעצמך סדר במגוון הרחב של האפשרויות שעומדות בפנייך, ולבדוק האם יש תחומים שמעניינים אותך במיוחד. בשל היותך טיפוס קונבנציונלי, לימודי ההנדסאי שעשויים להתאים לך הם: הנדסאי הנדסה אזרחית, הנדסאי מכונות, הנדסאי הפקות דפוס, הנדסאי מכשור ובקרה ועוד. ללימודי הנדסאים נוספים שמתאימים לטיפוסים קונבנציונליים, עברי ללשונית לימודי הנדסאים בקישור.

  בהצלחה!

  אלינה.
  24/11/2019 23:46
  שלום אפשר לעשות הסבה מתואר ראשון בחינוך (חינוך מיוחד וערבית) לפסיכולוגיה?
  25/11/2019 09:51
  היי האלה,

  מי שכבר מחזיק בתואר ראשון בתחום מסוים יכול ללמוד בתוכנית חוג לאחר תואר, כלומר ללמוד חוג אחד בנושא לבחירתו מתוך מגוון הנושאים שמציעים מוסדות הלימודים השונים. אני ממליצה לך לבדוק עם מוסדות הלימודים הרלוונטיים לך (מבחינת קרבה גיאוגרפית, העדפה אישית וכו') את האפשרות לעשות חוג לאחר תואר בפסיכולוגיה.

  בהצלחה!

  אלינה.
  21/11/2019 10:31
  האם יש מגבלת גיל ללימודי רפואה? האם העמידה בציון הסף הדרוש מספיקה להתקבל או שיש ועדת קבלה שבוחנת פרמטרים נוספים?
  21/11/2019 12:07
  היי ג'ולי,

  בנוגע לשאלתך הראשונה - באופן כללי לא קיימת הגבלת גיל על לימודי הרפואה, אלא אם כן מוסד לימודים ספציפי מחליט להגביל את הקבלה ללימודי רפואה אצלו על סמך פרמטר של גיל. לכן, על מנת לקבל את התשובה המדויקת ביותר לשאלה זו, אני ממליצה לך לברר ישירות מול מוסדות הלימודים בהם את מעוניינת ללמוד.

  בנוגע לשאלתך השנייה - כידוע לך, המעוניינים להתקבל ללימודי רפואה צריכים לעמוד בציון הסף שנקבע על ידי מוסד הלימודים. מי שציון הסכם שלו מספיק גבוה צפוי לעבור מבחני מו"ר או מרק''ם. אלו הם מבחני אישיות שפותחו על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה ומטרתם לבדוק את התאמתו של המועמד ללימודי הרפואה ולעיסוק במקצוע. מעבר של אחד מהמבחנים בהצלחה מהווה תנאי הכרחי ללימודי הרפואה. לקבלת פרטים נוספים אני ממליצה לך להיעזר בקישור המצורף ולברר עם מוסדות הלימודים הרלוונטים לך אודות התהליך. 

  בהצלחה,

  אלינה.
  18/11/2019 15:10
  מתלבטת אם לעסוק תואר פסיכולוגיה קרימינולוגיה באריאל או לעשות תואר במסלול ניצבים שזה תואר רב תחומי במדעי החברה הדגש על קרמינולוגיה ביטחון ופסיכולוגיה וזה תואר בשנתיים. השאלה מה אופציות התעסוקה שלי בסיום שני תארים אלה וטם יש הבדל ביניהם
  18/11/2019 17:13
  היי נוי,

  טרם קבלת ההחלטה בנוגע למסלול שבו תרצי ללמוד, חשוב להבין את ההבדלים בין שתי האפשרויות.

  התואר הראשון בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה הוא תואר דו חוגי המקנה לך ידע בשני תחומים אלה. מבחינת אפשרויות תעסוקה תואר ראשון זה יאפשר לך לעסוק בייעוץ, ליווי והדרכה במוסדות שיקומיים, עבודה עם נוער בסיכון או עם צרכים מיוחדים ואף בתחום הגיוס וכוח האדם. כמו כן, תואר ראשון בפסיכולוגיה מאפשר לך להמשיך ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה שיכשירו אותך לעסוק בתחום הטיפול (לאחר תקופת התמחות כמובן) ואז תוכלי לעבוד במוסדות רפואיים ציבוריים, פרטיים או לפתוח קליניקה משלך. 

  לעומת זאת, תוכנית "ניצבים" מקנה לך תואר ראשון רב תחומי במדעי החברה ולא בפסיכולוגיה, לכן ייתכן ולא תוכלי להמשיך ללימודי תואר שני ולהיות מוסמכת כמטפלת. לפי מבנה התוכנית כיום, לימודי הפסיכולוגיה בתואר זה נלמדים בקורס מבוא לפסיכולוגיה ובקורס פסיכופתולוגיה בלבד. כמו כן, חשוב להדגיש כי תוכנית "ניצבים" מיועדת לעובדי מערכת הביטחון ולעובדי התעשיות הבטחוניות בפועל, לכן אם אינך עובדת במסגרות אלה המסלול אינו רלוונטי עבורך. 

  בשורה התחתונה הבחירה תלויה במה שתרצי לעסוק בו בעתיד. אם ברצונך לעסוק בייעוץ והדרכה התואר הראשון בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה יתאימו לך. אם את שואפת לפתח קריירה טיפולית כפסיכולוגית תואר ראשון בפסיכולוגיה (עם או בלי שילוב של קרימינולוגיה או כל חוג נוסף) מקנה לך זכאות להתקבל לתואר השני בפסיכולוגיה, להמשיך לסטאז' ולהיות מטפלת מוסמכת. אם את עובדת במערכת הביטחון או בתעשייה הבטחונית ורוצה לעשות תואר רב תחומי למטרות התפקיד תוכנית "ניצבים" תוכל להתאים לך. 

  בהצלחה!

  אלינה.

  03/11/2019 08:46
  שלום, אני בפרשת דרכים כבר תקופה ארוכה. ללא תואר. ללא פסיכומטרי. בגרות מלאה בממוצע של כ 85. אמא חד הורית לשניים. לא רוצה לחזור לתחום העבודה בו עסקתי שנים כי עייפתי ממנו. וכבר תקופה ארוכה מנסה לחשוב האם אצליח לגשת ללימודים, האם אעמוד בזה (שנאתי בית ספר ורק חיכיתי שיסתיים, ומאז מעבר ללימודי תעודה שעשיתי לא למדתי בעצם במוסד נוסף גבוה). והשאלה העיקרית שלי- מה ללמוד. משום מה יושב לי בראש כבר זמן מה סיעוד (במהלך השנים עסקתי ביו השאר גם בעבודה בבתי חולים ווטרינרים. תחום שונה דומה..). על מנת לגשת לסיעוד אני חייבת לגשת לפסיכומטרי קודם. אבל אני לא סגורה על הסיעוד. אני בטוחה שאם אעמוד בלימודים אהייה טובה בעבודה- יש לי את החוש הטכני ואני מסודרת ואחראית, אבל לא יודעת עד כמה יעשה לי טוב לטפל באנשים חולים. האם אצליח, האם לא אחוש רתיעה וכו. ולמרות החששות התחום יושב לי בראש. או לחילופין מחפשת משהו אחר אבל לא יודעת מה. משהו ללמוד שייתן לי מקצוע מכבד ומוערך. אשמח לעזרה וייעוץ.
  06/11/2019 12:01

  שלום נטע,


  ההתלבטות אם תצליחי לעמוד בלימודים אקדמיים היא באמת עניין שיש לשקול בהתאם להיכרות שלך עם עצמך ולסדר היום שלך.


  לימודים אקדמיים שונים בהרבה מובנים מהלימודים בבית הספר. בזמן הלימודים באקדמיה את הרבה יותר עצמאית, כלומר האחריות לוודא שאת לומדת, מבינה את החומר ועושה את המטלות הנדרשות היא שלך. למרות זאת תדעי שכמובן יש ליווי ועזרה מהמרצים והמתרגלים. כמו כן, לרוב את יכולה לבחור חלק מהקורסים שתלמדי ולסדר את המערכת בצורה שתהיה נוחה לך ותתאים לשגרת יומך הרגילה עד כמה שניתן. מאחר שאת מסודרת ואחראית ייתכן שתתחברי יותר לעצמאות הזאת, מאשר לאופן הלימודים בבית הספר. עם זאת יכול להיות שתעדיפי מסגרת קצת יותר מובנית. לאור מגוון מוסדות הלימוד הקיימים ומגוון המסלולים לתואר ראשון שהם מציעים אני מאמינה שתצליחי למצוא בדיוק את מה שאת מחפשת.


  לגבי בחירת תחום הלימודים - מהתעניינותך בתחום הסיעוד ומעיסוקך הקודם בעבודה בבתי חולים וטרינריים אני מסיקה שאת מתעניינת בעבודה עם אנשים ובעלי חיים ונוטה לתחומים טיפוליים. מלבד תחום הסיעוד תוכלי לשקול גם לימודי עבודה סוציאלית, מדעי ההתנהגות, אימון אישי, או קרימינולוגיה. תואר ראשון בתחומים אלה עשויים לסייע לך להשתלב בעבודה טיפולית הכוללת עבודה יומיומית עם אנשים בתחומים שונים כמו: עבודה עם נוער בסיכון, קשישים, אוכלוסיות מיוחדות, ייעוץ והדרכה, קואוצ'ינג ועוד. כמו כן יש באפשרותך לפנות לכיוון משאבי האנוש ולעסוק בהשמת עובדים בחברות כוח אדם או במחלקות משאבי אנוש של חברות כאלה ואחרות. גם תחום זה כולל עבודה צמודה עם אנשים וסיוע להם.


  אני מזמינה אותך להיעזר בקישורים המצורפים מעלה וגם בשאלון האישיות שלנו שיוכל, בעזרת מספר שאלות, למפות את תחומי העניין שלך ולהציע לך לימודים מתאימים.


  ישנם מוסדות לימוד רבים אשר אינם דורשים ציון פסיכומטרי כתנאי קבלה, אך אם בכל זאת תרצי לפנות לסיעוד או ללמוד תחום אחר במוסד לימודים אשר דורש ציון פסיכומטרי, תדעי שישנן ערכות הכנה לפסיכומטרי מהבית ללא קורס פרונטאלי. לימודי פסיכומטרי כאלה עשויים להשתלב בשגרת יומך מבלי שתיאלצי לצאת מהבית ולהגיע לכיתה. אני מזמינה אותך לקרוא על ערכת ההכנה לפסיכומטרי של ניב רווח, שמקנה ערכת לימוד עצמי בנוסף לעזרה והכוונה לאורך כל תהליך הלמידה.


  בהצלחה!


  אלינה.

  31/10/2019 15:16
  אני עוסק בתפקיד קצין בטיחות בתעבורה מזה כ21 שנים,ועדיין עוסק במיקצוע,גיל 64
  06/11/2019 10:10
  היי דודו,

  לאור התעניינותך בקורס מדריך טיולים בחו''ל אשמח לתת לך מידע כללי אודותיו.

  הקורס מיועד לכל המעוניין לקבל הסמכה בתחום הדרכת הטיולים בחו''ל ויתאים לאנשים בעלי יכולת הנהגה, ביטחון עצמי, יכולת הבעה בעל פה ברמה גבוהה ועניין בלימוד ההיסטוריה, הגיאוגרפיה והתרבויות של היעדים השונים בעולם.

  בדרך כלל הלימודים מתנהלים במתכונת של לימודים עיוניים אך ישנם מוסדות לימוד אשר משלבים גם לימוד מעשי תוך כדי הקורס. בין הנושאים הנלמדים ניתן למצוא: הסטוריה, אומנות, תרבות, גיאוגרפיה, לימודי דתות ועוד.

  לרוב תנאי הקבלה יכולים להיות ידע של שפה אנגלית או שפה זרה נוספת, מעבר של ראיון אישי, תעודת בגרות ועוד. חשוב לזכור שכל מוסד לימודים מתנה את הקבלה לקורס בקריטריונים אחרים, לכן על מנת לקבל את המידע המדויק ביותר באשר לתנאי הקבלה יש ליצור קשר ישירות עם מוסדות הלימוד בהם אתה מעוניין ללמוד. 

  למידע נוסף אני מזמינה אותך להיעזר בקישור הבא - קורס מדריכי טיולים בחו''ל.

  בהצלחה,

  אלינה.
  17/10/2019 12:49
  היי , כבר המון זמן מתלבטת מה ללמוד , האפשרויות שעלו הן משפטים (אבל יש המון עורכי דין היום) , אדריכלות (הבנתי שהשכר וביקוש נמוך) וקלינאות תקשורת שבכל מוסד חייב פסיכומטרי של לפחות 650 . חשבתי גם קצת על קרימינולוגיה שזה מאוד מעניין אבל העבודות בתואר זה בדרך כלל קשורות לשיקום ואני מתעניינת יותר בפן המשטרתי .... יש לי 5 יחידות אנגלית (80) , 3יחידות מתמטיקה (95) , והרחבתי בתיכון 5 יחידות תושבע וספרות. (26 יחידות , ממוצע בגרויות של 98 עם בונוסים עפ אוניברסיטת תא). לא מתעניינת במקצועות ההנדסה למיניהם ומעדיפה אוניברסיטה על פני מכללה ... אשמח לעצות :)
  28/10/2019 10:41

  היי לי,


  לגבי קלינאות תקשורת - אם את באמת מתעניינת במקצוע, יש באפשרותך להיבחן בבחינת הפסיכומטרי או לשפר את הציון הנוכחי שלך, במידה ונבחנת בעבר. ישנם מכוני פסיכומטרי שיוכלו לסייע לך בקבלת הציון שאת מכוונת אליו.


  בוגרי תואר ראשון בקרימינולוגיה רבים אכן בוחרים בכיוון שיקומי וטיפולי, אך תואר זה עשוי לסייע לך גם בקריירה משטרתית. עם זאת, על מנת לעבוד במשטרה יש צורך לעמוד בתנאי הקבלה אליה. אני מזמינה אותך להיעזר בקישור הנ''ל לקבלת מידע נוסף בנושא. כמו כן, מאחר ואת מתעניינת בתחום המשפטים, את יכולה לשלב בין השניים בתואר ראשון במשפטים וקרימינולוגיה. תואר דו חוגי זה יפתח בפנייך אפשרויות תעסוקה רבות נוספות.


  מדברייך אני מסיקה שאת מתעניינת במקצועות הכוללים עבודה עם אנשים. אם כן, אולי כדאי לך לשקול לימודי מנהל עסקים. מקצוע זה נחשב שימושי במיוחד בשל הצורך התמידי באנשי ניהול מלומדים ומוכשרים. גם תחומי החינוך, משאבי האנוש והתקשורת יכולים להיות כיוונים ששווה לך לחשוב עליהם. צירפתי לך קישורים שימושיים עם מידע נוסף אודות תחומים אלה.


  בהצלחה!


  אלינה.

   ייעוץ לימודים אישי חינם
   מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
   2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים