פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

  02/06/2020 10:44
  סיימתי תואר ראשון ממוצע 84 עומדת במרבית תנאי הקבלה אך מוגבלת מבחינת משרה מלאה מתעניינת במשאבי אנוש או מדיניות ציבורית האם יש בהם תכלאס עבודה בסיום הלימודים מעבר לסילבוס המעניין, האם הם תוארים פרקטייים ומהן תחומי התעסוקה ( תכלס מעבר למשרות הנהלה ) בהן ניתן להשתלב לעבוד
  07/07/2020 16:04

  היי הירש, בתור בוגרת תואר שני בתחומים האלו תוכלי למצוא מספר תחומי עיסוק. לימודי תואר שני במנהל מדיניות ציבורית פותחים את האפשרות לעבוד בעיקר בחברות ציבוריות ובמשרדים ממשלתיים בתפקידי ניהול שונים. כמו כן, לימודי תואר שני במשאבי אנוש מאפשרים לך לעבוד בחברות גיוס והשמה, פיתוח הדרכה והכשרה, יעוץ ארגוני ואף במקצועות האבחון. שני התארים הם תארים פרקטיים למדי שתוכלי לעסוק בהם כשתסיימי את הלימודים, ועכשיו נותר לך רק לבחור ביניהם.

  בהצלחה!

  01/06/2020 17:35
  היי, אני כבר שנתיים בלבטים מה ללמוד מתלבטת בין משפטים לפסיכולוגיה או אפילו שילוב של שניהם. אלה שני דברים שמצאתי שהכי מעניינים אותי מכל המקצועות הנלמדים, אבל אני לא יודעת אם אני מתאימה למקצועות הללו וזה מה שגורם לי לדחות את ההחלטה משנה לשנה. או בהפך לגמרי הנדסה תעשיה וניהול, שזה מקצוע שממש צריך בניגוד לשני התארים האחרים שיש מהם המון, ומקצוע שאפשר ממש להצליח בו כמו כמעט כל סוג של הנדסה אחרת. את הנדסה תעשייה וניהול אני לא מבינה עד הסוף מה עושים בפועל אחרי סיום התואר וגם זה מקשה עליי להחליט. לעזרתך וייעוצך אודה.
  07/07/2020 14:48

  היי שלווה,
  יש שוני גדול בין המקצועות שאת מעוניינת ללמוד, מה שמעיד על מגוון רחב של תחומי עניין.
  בתואר ראשון בפסיכולוגיה תלמדי מגוון נושאים, וביניהם פילוסופיה, מדעי המוח וביולוגיה. חשוב שתדעי שאם תרצי להיות פסיכולוגית, תהיי חייבת להיות בוגרת תואר שני ולכן זה שיקול מרכזי בעת קבלת החלטה.
  בניגוד לפסיכולוגיה, אם תבחרי ללמוד תואר ראשון במשפטים בתום מבחני לשכת עורכי הדין כבר תוכלי להפוך לעורכת דין או שתוכלי לבחור להיות משפטנית. הנושאים שנלמדים בתואר זה הם דיני הגנת הפרטיות, שיטות משפט, תורת המשפט ועוד.
  בניגוד לשני הנושאים האלו, את שוקלת ללמוד תואר ראשון הנדסת תעשייה וניהול, והשאלה שאת צריכה לשאול את עצמך היא למה את נמשכת לתחום הזה. האם את מכירה אנשים שעוסקים בתחום? או שאולי הוא מעניין אותם משום שמדובר במקצועי יוקרתי ומבוקש? לאורך הלימודים אלו נחשפים לתכנים רבים במתמטיקה, פיזיקה ואף כלכלה, ואת צריכה לשאול את עצמך האם את מתעניינת בנושאים האלו.

  לסיכום, אני ממליצה לך לחשוב כמה זמן את רוצה ללמוד ולנסות להבין מה הכי מעניין אותך. כמו כן, כדאי גם לדבר עם אנשי מקצוע שעוסקים בתחומים אלו, שכן הם יוכלו לעזור לך לקבל החלטה מושכלת.


  בהצלחה!

  לימודי משאבי אנושמשוחררת בת 20
  15/06/2020 08:20
  שלום רב, התקבלתי ללימודי פסיכולוגיה ועקב שיקולים רבים החלטתי שזהו אינו המקצוע המתאים שלי וכעת אני שוקלת תחומים אחרים. בעת החיפוש, לימודי משאבי אנוש קרצו לי מאוד אך אין לי מושג היכן ניתן ללמוד אותם ומה ההבדל בין לימודי משאבי אנוש ללימודי שירותי אנוש, והאם בכלל קיימת אפשרות ללמוד תואר שכזנ באוניברסיטה או שרק במכללות. אשמח לעזרה!
  07/07/2020 14:10

  שלום,
  משאבי אנוש זה תחום מרתק, הקשור לתחומי דעת שונים, כמו מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדעי החברה ועוד. בוגרי תואר ראשון במשאבי אנוש יוכלו להשתלב במחלקות משאבי אנוש בחברות גדולות, במשרדי הממשלה, בחברות השמה שונות ובעוד שלל מקומות. לעומת זאת, תואר ראשון בשירותי אנוש הוא תואר שונה, ולפעמים הוא נלמד בפקולטה לרווחה ובריאות.
  חשוב שתדעי שאת שני התארים אפשר ללמוד הן באוניברסיטאות והן במכללות, ותנאי הקבלה משתנים בין המוסדות האקדמיים השונים. תמשיכי לחקור עד שתמצאי איזה תחום מעניין אותך יותר.


  בהצלחה!

  22/06/2020 14:32
  היי . אני בת 25 , התחלתי להתעניין בתחום של שיווק דיגיטלי עד שראיתי כי אין הרבה אופציות עבודה עם קורס בלבד וזה הוביל אותי לחשוב על תואר שאיכשהו משלב את הנושא הזה . קראתי על מנהל עסקים וכלכלה עם התמחות בשיווק ואני מתלבטת אם ללמוד את זה והאם יש קשר בין התואר הזה לבין התחום שציינתי . האם באמת גם קורס לא שווה הרבה בלי מקצוע? וחייבים את התואר ? לא רוצה לעשות משהו שלא יתן לי כלים ומקצוע אמיתי וכן מוכנה להשקיע בתואר , אבל לא רוצה לעשות תואר שבכלל לא יתן לי כלים לעתיד. איך בוחרים מה ללמוד אם באמת אין שום זיקה לאף תחום ? השיווק הדיגיטלי גם לא תמיד משך אותי רק לאחרונה כשרואים כמה זה שווה בעידן הקורונה ושאפשר באמת לעבוד בזה. אבל באופן כללי תמיד סלדתי ממכירות אז לא יודעת אם אני אתחבר לזה בכלל. ההודעה קצת מבולגנת בדיוק כמו המחשבות שלי לגבי כל זה אני ממש רוצה להבין לאיזה כיוון ללכת. תודה !
  07/07/2020 12:52

  היי מריה,
  איו אדם שאין לו זיקה לשום תחום, יש כאלו שעדיין לא מצאו את התחומים שיכולים לעניין אותם. ממה שכתבת אני מבינה שאת לא בטוחה מה ברצונך ללמוד, אך נשמע שתחום השיווק הדיגיטלי פחות מעניין אותך. שיווק דגיטלי עוסק הרבה מכירות, ונשמע שאת סולדת מהתחום הזה. אני ממליצה לך לפני בחירת מקצוע הלימוד להמשיך לחקור את התחומים השונים ולהבין מה מניע אותך בחיים. למשל, אם לעזור לאנשים אחרים מסב לך אושר, תוכלי לשקול לפנות לייעוץ סוציאלי או ריפוי בעיסוק נניח, או לחילופין תוכלי לפנות למקצועות הרפואיים והפרא-רפואיים. זוהי רק רשימה קצרה של מקצועות שבהם אפשר לעזור לאנשים. לאחר שתמצאי את אותו גורם שמניע אותך, תוכלי להתחיל לשקול את מקצועות הלימוד השונים שבהם תראי את הזיקה לגורם זה.
  אני ממליצה לך למלא את שאלון האישיות שבאתר. בעזרתו תוכלי למצוא את המקצוע שמתאים לך בהסתמך על תחומי העניין והיכולות שלך.


  המון הצלחה!

  28/06/2020 17:44
  אני מתחברת מאוד לעולם הרשתות החברתיות. יש כל כך הרבה קורסים ואני לא יודעת מה מתאים לי. אני פחות אוהבת לעבוד מול לקוחות חיצוניים אלא יותר בצוות ומול הבוס. מחפשת כמה שיותר עבודה מול המחשב בתחום האונליין ופחות אינטרקציה עם לקוחות וטלפונים. מה מתאים לי?
  07/07/2020 12:06

  היי ימית,
  קודם כל אני שמחה לשמוע שמצאת תחום שמעניין אותך, ומעבר לכך - קיימות אפשרויות תעסוקה בתחום זה. אם ברצונך ללמוד קורס מקצועי בתחום על מנת שתוכלי לעבוד בו, הייתי ממליצה לך לשקול קורס שיווק באינטרנט. בקורס זה תקבלי מידע רחב היקף על המרחב האינטרנטי כסביבה עסקית ושיווקית ותלמדי על הרשתות החברתיות והשימוש בהן, התנהגות צרכנית באינטרנט, מודלים לפרסום, תדמיתנות, יחסי ציבור ועוד שלל נושאים מרתקים ומעשירים. לפעמים אף תהיינה הזדמנויות לשילוב בין ידע תיאורטי להתנסות מעשית, כך שתגיעי מוכנה לשוק העבודה.
  באשר לאופי העבודה, זה תלוי למקום שבו תבחרי לעבוד. לאחר סיום הקורס תוכלי לחפש עבודות שבהן תדרשי לקדם מוצרים מסוימים לדוגמה באינטרנט בכלל וברשתות החברתיות בכלל, ככה שאופי העבודה יענה על דרישותייך.


  מאחלת לך בהצלחה!

  29/06/2020 11:00
  אני רוצה ללמוד פיזוטרפיה אבל פוחדת שיקח לי יותר מדי שנים כי אני צריכה להשלים את תנאי הקבלה שהם: מתמטיקה להשלים ל4 יחידות , אנגלית להשלים ל5 יחידות, ולעלות את הממוצע של הבגרות מ86 ל95 ולעשות פסכומטרי של 680 הלימודים של הפיזוטרפיה הם 4 שנים. שווה להתחיל עם זה ? זה לא מאוחר או בלתי אפשרי ?
  07/07/2020 11:39

  היי איילה,
  אני מבינה שאת רוצה להתחיל תואר ראשון בפיזיותרפיה אך יש לך חששות. ראשית, אני ממליצה לך לבדוק את תנאי הקבלה במוסדות הלימוד השונים ולבדוק האם יש מוסדות שיהיה לך קל יותר להתקבל אליהם. לאור הנתונים תוכלי לדעת לאיזה מוסד כדאי לך לנסות להתקבל. כמו כן, אם יש לך חלום שאת רוצה להגשים שום דבר לא מאוחר מידי, זה בהחלט אפשרי. דרך אגב, אולי אפילו עדיף לך להירשם למכינה שמחליפה את הבגרויות. מעבר לכך, כדאי לך לנסות לגשת לפסיכומטרי, שכן המבחן הזה יכול לפתוח לך מגוון רחב ביותר של אפשרויות ללימודים אקדמיים במוסדות רבים.


  המון הצלחה! 

  02/07/2020 19:20
  סיימתי תואר ראשון בניהול מערכות בריאות . אני מתלבטת מה ללמוד אחרי, חוץ מהסבה לסיעוד או תואר שני בניהול מערכות בריאות . מה עוד תארים אקדמיים אני יכולה ללמוד? חייבת לעשות פסיכומטרי? (בדרך כלל לכול תוארים) אני מתעניינת ללמוד הנדסה אזרחית אז אני חייבת לעשות פסיכומטרי?
  07/07/2020 11:24

  היי נרמין,


  כפי שציינת האפיק המרכזי שתוכלי לפנות אליו עם תואר ראשון בניהול מערכות בריאות הוא תואר שני בניהול מערכות בריאות. אולם, ישנם מקצועות כמו מנהל עסקים, לימודי ארץ ישראל ומדעי המדינה שלעיתים אפשר להתקבל אליהם עם תארים ראשונים בתחומים שונים. כמו כן, כדי להתקבל לתואר שני בהנדסה אזרחית, עלייך להיות בעלת תואר ראשון בהנדסה על פי רוב. אם ברצונך להתחיל תואר ראשון בהנדסה אזרחית, ישנם מוסדות שדורשים פסיכומטרי אך גם יש כאלו שלא. לכן, שווה לבדוק זאת מול מוסדות הלימוד השונים.

  אני מאחלת לך המון הצלחה!


   

  16/06/2020 15:53
  חשבתי ללמוד כלכלה אבל אני רואה ושומעת שהיום מאוד מומלץ ללמוד חשבונאות רציתי לדעת לאן זה עוד יכול להוביל מלבד להיות רואי חשבון? תודה רבה
  28/06/2020 14:50
  היי,

  אפשר לראות את לימודי ראיית חשבון כשילוב של מנהל עסקים וכלכלה, לכן אם את מתעניינת בלימודי כלכלה ייתכן שגם לימודי חשבונאות יעניינו אותך. לימודי ראיית חשבון מכשירים את הבוגרים לניהול פיננסי של מוסדות שונים ולניתוח והבנת תופעות כלכליות שונות באופן מעמיק. בנוסף לראיית חשבון, עם תואר ראשון בחשבונאות תוכלי לעסוק גם בייעוץ השקעות, ניהול כספים, ייעוץ כלכלי, ייעוץ מס ועוד.

  כמובן שהמגוון האקדמי שמוצע כיום מאפשר לך לא לבחור, אלא ליהנות משני העולמות. מוסדות לימוד רבים מציעים מסלולי תואר ראשון שמשלבים גם לימודי כלכלה וגם לימודי חשבונאות כמו למשל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות. תואר משולב עשוי לפתוח בפנייך אפשרויות תעסוקה והתמחות רבות יותר, ולהרחיב את אופקייך האישיים והמקצועיים. 

  בהצלחה!

  אלינה.
  22/05/2020 11:15
  אני בקרוב בת 20, עשיתי שירות מקוצר בצבא (9 חודשים) ובסוף אוגוסט הקרוב מסיימת שירות שנה בשירות לאומי בו אני עוסקת בליווי תלמידים בגילאי יסודי. אני מעיקר מתחברת לליווי ילדים בעלי עיקוב התפתחותי כלשהו וקשיים חברתיים, לימודיים ורגשיים. אני מתחברת לנושא של חינוך, חינוך מיוחד וטיפול בילדים. אני לא בטוחה מה כדאי לי ללמוד ומה האפשרויות שלי ללימודים בתחומים אלו. אשמח לעזרה
  24/05/2020 08:44
  היי שקד,

  התשובה שלי תתחלק לשני חלקים מאחר שאת מתחברת גם לתחום החינוך וגם לתחום הטיפול בילדים. בשני התחומים עומד בפנייך מבחר רחב של מקצועות ואופקים תעסוקתיים. 

  לגבי תחום החינוך - כמובן שיש באפשרותך לבחור בלימודי חינוך, לימודי חינוך מיוחד או לימודי חינוך ולדורף בהתאם למה שהכי מעניין אותך. לימודי החינוך בשילוב עם תעודת הוראה יאפשרו לך להתשלב במערכת החינוך בהתאם להתמחות בה תבחרי בזמן הלימודים ואולי אף לעשות תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך, תואר שני בייעוץ חינוכי וכו'. עבודה בתחום החינוך תאפשר לך לממש את ההתעניינות והחיבור שיש לך לילדים, להשפיע על החינוך שלהם ולהוות להם דוגמא.

  לגבי תחום הטיפול - מאחר שציינת שאת מתעניינת בטיפול בילדים ושואפת לעזור לילדים עם עיכובים התפתחותיים וקשיים חברתיים, אני יכולה להמליץ לך לשקול מקצועות שיאפשרו לך לטפל בילדים אשר זקוקים לסיוע בשל בעיות התפתחותיות שונות כמו קשיים בדיבור, במוטוריקה, קשיים חברתיים ועוד. לדוגמא: תוכלי לפנות ללימודי קלינאות תקשורת, לימודי ריפוי בעיסוק, לימודי טיפול באומנות ואף לימודי פסיכולוגיה. אחרי תואר ראשון בפסיכולוגיה תוכלי אף להתמקצע בתחום ההתפתחותי באמצעות לימודי תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית.

  בהצלחה!

  אלינה.
  20/05/2020 14:55
  שלום רב! אשמך לעזרתכם,למדתי בתיכון שלא היה לי כיף ללמוד בו בשנתיים האחרונות מבחינת חברים , אך לא רציתי להתעסק בזה יותר מידי. למדתי שם במגמת מחשבים -סך הכול הצלחתי לעמוד במשימה(8 יחידות)- לא הצלחתי להתקבל לאיזה יחידה כזאת שמסדרת אותי באזרחות. השתחררתי יחסית מאוחר מהצבא (24) והתעסקתי במערכות צבאיות לא משהו ספציפי , אחר כך מועדפת ועד עכשיו למדתי בקורס ניהול רשתות ואבטחת מידע , אך לא בטוח עד כמה זה יקדם אותי. אני יודע שאם אני נמצא במסגרת טובה ונעימה זה כן נותן לי חשק לעשות וללמוד והיום שאני בן 27 טרוד מהמחשבה לאן לקחת את הדברים מכאן - הרבה מהמשפחה ממלצים לי ללכת ללמוד סיעוד ואני לא בטוח עם זה באמת מה שאני רוצה לעשות אשמח לעזרה
  21/05/2020 13:55
  היי אריאל,

  מדברייך הבנתי שההתלבטות העיקרית שלך היא בין התחום שעסקת בו בצבא ולמדת עד כה לבין לימודי סיעוד בהמלצת הקרובים שלך. זוהי באמת התלבטות לא פשוטה, שכן מדובר בשני תחומים שונים יחסית - הראשון יותר טכנולוגי ודורש מיומנויות של חשיבה אנליטית ורקע טכני (שבעצם כבר יש לך) והשני יותר טיפולי ומצריך יכולות של הבעת אמפתיה, אהבת אדם ויחסי אנוש מצוינים.

  לימודי ניהול רשתות ואבטחת מידע יאפשרו לך לעבוד בתחום התעשייה ובהייטק בתפקידים כמו תמיכה טכנית, תחזוקת מחשבים ורשתות ועוד. לימודי סיעוד יאפשרו לך לעבוד בספרה הרפואית ובטיפול, ולהשתלב במוסדות בריאות שונים כגון קופות חולים, בתי חולים, מרפאות פרטיות ועוד.
  אני ממליצה לך לקרוא כמה שיותר מידע על שני התחומים ולהחליט איזה מהם מעניין אותך יותר, ואילו אפשרויות תעסוקה קורצות לך (לשם כך תוכל להיעזר בלינקים המצורפים).

  בהצלחה!

  אלינה.
  06/05/2020 08:36
  היי, אני מעוניין להתחיל כבר את הלימודים, אני לא כלכך יודע מה ללמוד, מה שהכי קורץ לי זה תחום הכלכלה אך הבנתי שזה תחום כללי מידי ואין כלכך ביקוש לאחר מכן, האם תוכלו להמליץ לי? ממוצע בגרויות 95 ולא עשיתי פסיכומטרי (3 מתמטיקה 5 אנגלית)
  14/05/2020 12:20
  היי אוראל,

  אם אתה מתעניין בתחום הכלכלה, אבל חושש שלימודי כלכלה עלולים להיות כלליים מדי לשוק העבודה, תוכל לשקול לימודי כלכלה דו חוגיים או עם חטיבה נוספת. כלומר, יש באפשרותך לשלב תואר ראשון בכלכלה עם תואר ראשון בתחום נוסף או לעשות תואר ראשון בכלכלה עם חטיבה מתחום אחר. כך תוכל להרחיב את הידע, את "ארגז הכלים" המקצועי ואת אפשרויות התעסוקה העתידיות שלך לאחר הלימודים. 

  כיום מוסדות הלימוד השונים מציעים מגוון רחב של אפשרויות שילוב כגון: לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי כלכלה ומנהל עסקים, לימודי כלכלה ומדעי המחשב ושילובים מעניינים נוספים. אני ממליצה לך לברר אילו מסלולי לימוד משולבים מציעים במוסדות הלימוד שרלוונטיים לך. 

  מאחר שתחום הכלכלה הוא מתמטי בבסיסו, חלק ממוסדות הלימוד מחייבים בבגרות של 4-5 יח''ל במתמטיקה ובציון פסיכומטרי מתאים. מוסדות אחרים, עם זאת, עשויים לקבל מועמדים למסלול בכפוף לדרישות אחרות. תוכל לבדוק את תנאי הקבלה של מוסדות הלימוד למסלולים השונים ולשקול את האופציה המיטבית עבורך. חשוב לציין שיש באפשרותך להירשם למכינה, להשלים בגרויות או לעשות את מבחן הפסיכומטרי אם יהיה צורך בכך. 

  בהצלחה!

  אלינה.
  23/04/2020 09:23
  האם יש מגבלה של גיל בלימוד סיעוד במסלול מקוצר? אני בת 53 בעלת תואר ראשון באונ תא במדעי הרוח.
  03/05/2020 16:44
  היי טל,

  באופן כללי לרוב לא קיימות מגבלות גיל על קבלה ללימודים אקדמיים. עם זאת, תנאי הקבלה אינם זהים בכל מוסדות הלימוד, וכל מוסד מציב תנאי קבלה שונים בהתאם לקריטריונים שחשובים לו. לכן, על מנת לקבל את התשובה המדיוקת ביותר עבורך, חשוב מאוד לבדוק זאת ישירות עם מוסדות הלימוד הרלוונטיים, שבהם את מעוניינת ללמוד.

  בהצלחה!

  אלינה.
  20/04/2020 16:06
  אם יש לי את כל הנתונים לקבלה לפיזיותרפיה מלבד הציון פסיכומטרי שחסרות לי 15 נקודות האם עדיין יש סיכוי שאתקבל למרות שחסר לי בפסיכומטרי?
  03/05/2020 16:15
  היי אריאנה,

  תנאי הקבלה ללימודי פיזיותרפיה (ולכל תחום לימודים שהוא) משתנים ממוסד לימודים למשנהו, וכך גם הגמישות כלפי מועמדים שקרובים מאוד לעמידה בתנאי הקבלה, אך אינם עוברים את הסף. חלק ממוסדות הלימוד אף מקיימים ועדת חריגים במידה ונשארים מקומות פנויים. אני ממליצה לך לפנות ישירות למוסדות הלימוד שאת מעוניינת ללמוד בהם ולבדוק האם יש להם מענה מתאים בשבילך.

  לחילופין, תוכלי לשקול לימודי פיזיותרפיה בלי פסיכומטרי.

  בהצלחה!

  אלינה.
  20/04/2020 13:39
  היי, אני מאוד רוצה כבר להתחיל ללמוד ולקדם את הקריירה שלי אבל אני לא מצליחה להחליט מה כדאי לי ללמוד.. מאוד מעניין אותי גוף האדם, מדעי התנהגות ומחקר אבל גם מאוד חשוב לי ללמוד מקצוע שיש בו תעסוקה ומשכורת גבוהה. ממוצע הבגרויות שלי הוא 105.75 והפסיכומטרי שלי הוא 627 והרבה מקצועות שחשבתי עליהך כמו מדעים ביורפואיים דורשים ציון קצת יותר גבוהה (645). אשמח לייעוץ לגבי מקצועות רלוונטיים :)
  03/05/2020 16:06
  היי יסמין, 

  אם את מעוניינת ללמוד על גוף האדם, תוכלי לשקול לימודי ביולגיה או לימודי ביולוגיה רפואית. תחום הביולוגיה יתרום להבנה והכרות מעמיקה עם עולם החי ועם גוף האדם בפרט.

  אם הבנת נפש האדם קורצת לך, ואת מתעניינת בתחום המחקר תוכלי באמת לפנות לכיוון של לימודי מדעי ההתנהגות או אף לשלב את שני התחומים האלה בלימודי סוציולוגיה או לימודי פסיכולוגיה. תחומים נוספים שעשויים לעניין אותך: לימודי משאבי אנוש, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי קרימינולוגיה וכדומה. אני מזמינה אותך להיעזר במידע שנמצא בקישורים המצורפים. 

  לגבי ציון הפסיכומטרי - קודם כל כדאי לבדוק את תנאי הקבלה למסלולים שמעניינים אותך בכמה שיותר מוסדות לימוד, ולהגיע להחלטה מושכלת אחרי שכל האופציות יהיו פרושות בפנייך. ייתכן שמוסדות לימוד מסויימים מציעים מסלולים עם תנאי קבלה שאת עומדת בהם עם ממוצע הבגרויות וציון הפסיכומטרי שיש לך כיום. כמו כן, חשוב לציין כי ישנם מוסדות לימוד שמציעים לימודים ללא פסיכומטרי.

  לחילופין, תמיד יש באפשרותך לשפר את הבגרויות או את ציון הפסיכומטרי שלך. נראה שאת לא צריכה הרבה נקודות כדי להגיע לציון הפסיכומטרי הנדרש. קורס פסיכומטרי בלמידה עצמית, שמתאים במיוחד ללוח הזמנים שלך, יכול להיות אופציה נהדרת עבורך!

  בהצלחה!

  אלינה.
  09/04/2020 11:59
  שלום, אני מתלבטת האם לעשות הסבה לסיעוד מתחום QA. אני אמא לתינוקת ורוצה להתייעץ האם זה צעד נכון? אשמח להמלצות, תודה רבה
  13/04/2020 12:08
  היי ס.פ,

  ישנם מסלולים להסבת אקדמאיים לסיעוד במוסדות לימוד רבים (ואף בחלק מבתי החולים בארץ). תחום הסיעוד הוא תחום טיפולי בבסיסו וכולל עבודה שוטפת עם אנשים. מדובר בתואר מאתגר, שכולל נושאי לימוד רבים ומגוונים, ולאחר מכן בעבודה אינטנסיבית במוסדות רפואיים שונים. מנגד זהו תחום מספק, שירחיב את אופקייך הן מבחינה אישית והן מקצועית. על מנת לדעת אם זה צעד נכון עבורך חשוב שתשאלי את עצמך אם זה תחום שתהני ממנו ותאהבי לעסוק בו בעתיד. אני ממליצה לך לקרוא כמה שיותר על לימודי סיעוד על מנת שתוכלי להגיע להחלטה המיטבית עבורך. 

  אם תחום הסיעוד קורץ לך ואת מעוניינת לעשות שינוי בקריירה שלך, זה בהחלט אפשרי. תוכלי למשל ללמוד במסלולים גמישים שמתאימים להורים ולאנשים עובדים ולבחור במסלול בוקר או ערב בהתאם להעדפה האישית שלך ולסדר היום שלך, שבוודאי עמוס מעצם היותך אמא לתינוקת. כמו כן חשוב לציין שתנאי הקבלה, משך הלימודים ונושאי הלימוד משתנים במידה מסוימת בין המוסדות השונים. תוכלי לברר מול המוסדות ולבחור במסלול הטוב ביותר עבורך. 

  בהצלחה!

  אלינה.
  07/04/2020 01:40
  בהתלבטות בין השניים. הייתח חובשת בצבא ולאחר מכן מדריכת מד"א והתחום הרפואי טיפולי מאוד קרוב לליבי מצד שני עבדתי בתקשורת הבידורית לאחרונה בערוץ תקשורת בכיר והתחום מאוד קורץ לי. אוהבת פוליטיקה ובעיקר רוצה לעשות משהו משמעותי שישפיע. לא יודעת לאיזה כיוון ללכת בגלל ששניהם כלכך שונים . אשמח לעצה (:
  13/04/2020 11:38
  היי ענבל,

  משאלתך משתמע שההתלבטות אינה פשוטה, ניכר ששני התחומים מעניינים אותך וקרובים לליבך. תחום הפיזיותרפיה הוא תחום טיפולי בבסיסו, וכולל עבודה שוטפת עם מטופלים, על כן כדאי לך לשאול את עצמך אם זה משהו שמתאים לך ואם את רואה את עצמך עוסקת בטיפול בעתיד. כמו כן, לימודי הפיזיותרפיה אינם פשוטים וכוללים נושאים גנטיקה, ביוכימיה, אורתופדיה ועוד.

  כפי שציינת, תחום התקשורת שונה במהותו מתחום הפיזיותרפיה, בין אם באופי הלימודים ובין אם באופי העיסוק של הבוגרים בשוק העבודה. גם לימודי התקשורת אינם פשוטים. הם כוללים קורסים מתחומי מדעי החברה והרוח ומכשירים את הלומדים להבנת תהליכים תקשורתיים במדיות השונות כמו טלוויזיה, רדיו, אינטרנט ועוד. כידוע לך, תוכלי גם לשלב את האהבה שלך לפוליטיקה עם לימודי התקשורת. 

  בשני התחומים תוכלי לעשות משהו משמעותי ומשפיע, בכל תחום בדרך אחרת. אני ממליצה לך לחפש כמה שיותר מידע על שני התחומים, על תנאי הקבלה, אפשרויות התעסוקה ונושאי הלימוד בתארים השונים ולשקול את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאופציות שעומדות בפנייך. כך תוכלי לקבל החלטה מושכלת. מידע נוסף תוכלי למצוא בקישורים המצורפים לעיל.

  בהצלחה!

  אלינה. 
  23/02/2020 01:01
  שלום . עשיתי תואר ראשון בפסיכולוגיה וכעת אני בהתלבטות לגבי תואר שני. בתחילת הלימודים התכנון שלי היה להמשיך לתואר שני בהתפתחותית או חינוכית אבל היום זה כבר פחות מסתדר לי מבחינת הזמן שזה דורש (זמן המתאם+תואר+התנסות) ולכן אני חושבת על תואר אחר ,אני כן רוצה להישאר בתחום, שאלתי היא איזה תארים שניים מתאימים אחרי תואר פסיכולוגיה או אפילו קורסי תעודה ? ושאלה נוספת היא האם יש משהו שאני יכולה לעסוק בו רק עם תואר ראשון בפסיכולוגיה? תודה!
  13/04/2020 11:14
  היי,
  תואר שני שיכול להתאים לך הוא תואר שני בייעוץ חינוכי. תחום הייעוץ החינוכי מתאים לאנשים שמעוניינים לעסוק בתחום הטיפול והייעוץ באופן מקצועי, ולעזור לילדים ולבני נוער במסגרות חינוכיות שונות. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שבחלק ממוסדות הלימוד ישנה דרישה לעשות קורסי השלמה, או להיות בעלי תעודת הוראה כתנאי סף לקבלה. אני ממליצה לך לבדוק עם מוסדות הלימוד השונים ולבחור באופציה המיטבית עבורך.

  לימודי תעודה מתאימים יכולים להיות גם כן מתחום הטיפול כמו למשל: קורס תרפיה בתנועה, קורס תרפיה במוזיקה, קורס פסיכותרפיה, קורס טיפול בשכול ועוד.

  מידע נוסף תוכלי למצוא בקישורים המצורפים מעלה.

  בהצלחה!

  אלינה.
  22/02/2020 16:01
  היי בן 35 מעוניין ללמוד משפטים בתחום הפלילי ללא בגרות ופסיכומטרי אשמח לעזרה ומה ניתן לעשות?
  25/02/2020 15:31
  היי אביחי,

  אני מבינה שאתה מעוניין ללמוד משפטים אך אין לך בגרות ופסיכומטרי. משום שאתה כבר בן 35 אינך חייב להציג תעודת בגרות על מנת להתקבל ללימודים אקדמאיים בהרבה מהמוסדות. לכן עומדות בפניך שתי אפשרויות שאחת היא לגשת לבחינת הפסיכומטרי ולקבל ציון מתאים. או לבדוק אפשרות של מכינה, כאשר בחלק מהמוסדות ישנה מכינה ייחודית לבני 30+ שתוכל אולי לשפר את סיכוייך להתקבל. תוכל לקרוא עוד על לימודי משפטים ללא פסיכומטרי כאן.

  זכור שתחום המשפטים הוא תחום מבוקש ולכן מעבר לאוניברסיטאות ישנן מכללות רבות שמציעות לימודי משפטים בתנאי קבלה מקלים יותר. תוכל לקרוא עוד כאן על המוסדות הרבים שמציעים לימודי משפטים לרבות המכללות השונות.

  אני מקווה שעזרתי ומאחלת לך הרבה בהצלחה!
  20/02/2020 08:04
  היי אני מתכננת להרשם ללימודים באוקטובר הקרוב ויש לי כמה שאלות למי שמבין: דבר ראשון מה מומלץ יותר מבחינת עבודה מובטחת בחוץ? הנדסת תעשייה וניהול או הנדסת חומרים? הנדסת חומרים זה תואר קשה יחסית ? (למי שלומד) ובתור מהנדס תעשייה וניהול הבנתי שהעבודה היא יחסית רגילה וחייב תואר שני כדי להתקדם בתחום... זה נכון? ודבר אחרון, אני מתלבטת בין מכללת hit לשנקר , מה נחשב יותר מבחינת 2 התחומים, מה יעדיפו יותר בחוץ? יש במכללות האלה חיי חברה בכלל? תודה על המענה!! (;
  25/02/2020 15:02
  היי,

  אני מבינה שאת מתלבטת בין תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול לבין תואר ראשון בהנדסת חומרים. בנוגע לשאלה על היתכנות עבודה בתחום, תואר בהנדסת תעשייה וניהול הוא באמת כללי יותר ומהנדסים בתחום זה לרוב ישתלבו בענפים שונים של המשק. לעומת הנדסת חומרים שהיא הכשרה מעט יותר ממוקדת המאפשרת לבוגרי התואר השתלבות בתעשיות שלהן דרושה הנדסת חומרים. תוכלי לקרוא עוד על תואר ראשון בהנדסת חומרים או הנדסת תעשייה וניהול באתר שלנו.

  בנוגע לשאלה אם הלימודים בתואר הנדסת חומרים קשים במיוחד אגיד שלימודי הנדסה באופן כללי הם תובעניים בדרך כלל, וכדי להבין טוב יותר את אופי ותוכן הלימודים תוכלי לקרוא על הקורסים הרלוונטיים באתרי המוסדות בהם את מעוניינת ללמוד, בנוסף תוכלי להיפגש עם סטודנטים ולשמוע מהם על החוויה שלהם בתואר במסגרת ימים פתוחים.

  בנוגע להתלבטות בין HIT לשנקר, שני מוסדות מעולים, הייתי מציעה לך לבדוק אם הנתונים שלכם מאפשרים לך קבלה לשניהם, ולהתרשם מהם בעצמך בימים הפתוחים.

  מקווה שעזרתי והרבה בהצלחה!
  03/02/2020 16:13
  שלום, אני בת 45 ומזה 20 שנה עוסקת כ אופטומטריסטית עם תואר ראשון בתחום , כבר שנתיים שאני מנסה למצוא מה ללמוד או לעשות הסבת מקצוע לתחום התזונה אן קלינאית תקשורת /ריפוי בעיסוק שלושתם זה לימודים אינטנסיביים ומצריכים תואר ראשון בפני עצמם, מה שמקשה עליי כי אני גם אמא ופחות מתאים עכשיו להיכנס ללימודים אינטנסיביים. יצא לי במבחן האישיות שלכם שאני חברתית וחוקרת.חשבתי גם משהוא בתחום התרפיה.בסך הכל אני אוהבת את המקצוע אבל אני מרגישה שצריכה שינוי. על מה היית ממליצה לי ללמוד?
  25/02/2020 14:21
  היי,
  אני מבינה שאת מנסה לבחור מסלול חדש לקריירה ואת מתלבטת על איזה כיוון ללכת כשגורם מרכזי בהחלטה הוא היקף הלימודים הדרושים. את מעלה באמת הרבה אפשרויות שיש להן נגיעה לטיפול וייעוץ.

  בנוגע ללימודי תזונה, אני לא ראית הסבה מקצועית במתכונת מצומצמת יותר עבור אקדמאיים, אכן נראה שנדרש להשלים תואר על מנת לעסוק בתחום. אם את מחפשת מסגרת גמישה יותר יש מגוון מקומות שמציעים קורסים בתחום התזונה שאולי יתאימו יותר לאילוצים שלך.

  בנוגע לקלינאות תקשורת עד כמה שאני יודעת אין כרגע תוכנית הסבה וגם על אקדמאים להשלים שלוש וחצי שנות תואר. זאת החלטה לא פשוטה שדורשת הרבה מאמץ אבל אם זה כיוון שמעניין אותך תוכלי להלשים תואר ראשון בקלינאות תקשורת במגוון מוסדות. אותו דבר נכון גם לגבי לימודי ריפוי בעיסוק.

  לכן הייתי מציעה לך לשקול אם השלמת תואר ראשון היא אופציה מבחינתך. אם את בטוחה שלא ואת מתעניינת בתחום התרפיה ישנם תחומים רבים בהם אפשר לקבל הכשרה במסגרת קורס כמו למשל טיפול באומנות. בנוסף, עבור עבודה סוציאלית קיימת הסבה מקצועית מסודרת אם תחום טיפולי זה יכול לעניין אותך גם.

  מקווה שעזרתי לך והרבה בהצלחה!
   ייעוץ לימודים אישי חינם
   מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
   2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים