פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

  16/09/2019 10:45
  שלום, אני מתעניין בלימודי דיגיטל בנושא ניהול מוניטין. האם יש קורס מעשי באחת האוניברסיטאות או מכללות? מצאתי קורס ניהול מוניטין שמלמדים באינטרנט מהבית כמו למשל של חברת מסה מדיה https://clean-name.co.il/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%A1-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%9D-%D7%97%D7%93%D7%A9/ אבל אני מעדיף ללמוד בכיתה עם מרצה מומחה, האם יש לי פיתרון?
  16/09/2019 12:10
  היי דני,

  מסלול לימודים שיכול לענות על בקשתך הינו קורס שיווק באינטרנט. בקורס זה עוסקים בכל תחום השיווק, תוך מתן דגש לקידום מוצרים במנועי חיפוש, פרסום קמפיינים, יצירת שיתופי פעולה, הגדרת מטרות הארגון וקהל היעד אליו הוא פונה, שימוש בפרסום ממומן, שימוש במילות מפתח רלוונטיות וכדומה. בקישור המצורף מעלה תוכל למצוא את מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו. כמו כן, ישנם קורסי קידום אתרים, מסחר אלקטרוני ועוד, שיוכלו לעניין אותך גם הם.

  אני ממליצה לך להתעדכן מול המכללות השונות המציעות לימודי דיגיטל ולבדוק האם אלו עוסקות גם בתחום אותו אתה מבקש ללמוד. כך תוכל לקבל את התשובה המדויקת ביותר.

  בהצלחה!

  אלינה.
  06/09/2019 00:49
  היי נופר את ממש עוזרת לי ויש לי עוד כמה שאלות אשמח למענה אני ממש מודה לך את מצילה אותי, 1) האם השוני בין הנדסת ביוטכנולוגיה לביוטכנולוגיה משמעותית מה ההבדל ובמה זה משפיע? 2) דברתי עם בוגרות ביוטכנולוגיה והם אמרו שלא מצליחים להגיע מעל 7000 בחודש ושבארץ התחום לא פורח זה נכון? 3) כרגע יש לי תנאי קבלה שמתאימים לביוטכנולוגיה רציתי לדעת אם אני מתענינת בנושא של מדעי המח או ייעוץ גנטי האם אפשר להגיע לזה מביוטכנולוגיה ולהתמחות בזה בתואר שני, כלומר הסתכלתי בתנאי קבלה של אוניברסיטאות וכתוב תואר ראשון ממדעי החיים ביוטכנולוגיה נקרא מדעי החיים? או שכדאי לי להתמחות בתחומים מתואר ראשון....? 4)את חושבת שזה נכון ללכת לתחום ביוטכנולוגיה אם אני לא רואה עצמי במעבדות ואני מראש מיעדת לתחום תועמלנות רפואית ואולי אם יהיה לי סיכוי להמשיך לרפואה אבל פחות בונה על זה.
  08/09/2019 09:41

  היי בקי,

  לימודי תואר ראשון בביוטכנולוגיה נלמדים במסגרת ענף מדעי החיים, ועוסקים בכימיה, ביולוגיה, מדעים, תזונה, הנדסה גנטית ועוד. בוגרי מסלול זה יוכלו להשתלב בעבודה במסגרת תעשיית הנדסת המזון, הפיתוח התרופתי, החקלאות, הכימיה, הביוכימיה ועוד. 

  לעומת זאת, לימודי תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה נלמדים כחלק מתחומי ההנדסה, עוסקים בתחומי הביוטכנולוגיה ומתמקדים בתחום המכונות ותהליכי הייצור, תוך הבנת העקרונות הכימיים והפיזיקליים הקשורים בנושא. בוגרי לימודים אלו יוכלו להשתלב בתעשיית המזון, תעשיית הביוטכנולוגיה, תעשיית הביוכימיה, תעשיית התרופות, תעשיית הכימיה וכדומה.

  בנושא השכר לאחר הלימודים, המשך לימודים לתואר שני ואפשרויות תעסוקה ספציפיות אני ממליצה לך לפנות לייעוץ לימודים מקצועי במוסד הלימודי בו את מתכוונת לרכוש את הכשרתך. הם יוכלו לענות לך על כל השאלות הללו בצורה המקצועית והטובה ביותר.

  בהצלחה!

  נופר.


   

  04/09/2019 00:51
  אשמח לעזרה חיונית, איני מבינה מה ההבדל בין תקשורת אינטראקטיבית לתקשורת חזותית האם תקשורת אינטראקטיבית זה גם גרפיקה ועיצוב כי אני לא רואה עצמי גרפיקאית או מעצבת אבל התחום של התקשורת האינטראקטיבית נשמע שונה ויותר דינאמי, מה זה בדיוק אני ניסיתי לקרוא על זה ולא הצלחתי בדיוק להבין מה בלימודים? והכי חשוב מה אופי העבודה זה עיצוב? או עוד תחומים יש ביקוש בשוק? היכן משתלבים בתחום באיזה משבצת של תפקיד? אשמח לתשובה מפורטת בנושא תבורכו.
  08/09/2019 09:20

  היי ריקי, 

  תקשורת אינטראקטיבית ותקשורת חזותית הינם שני נושאים קרובים ודומים, בעלי תחומי עניין קרובים ותכני לימוד חופפים. אמנם, ההבדל העיקרי הוא כי לימודי התואר הראשון בתקשורת החזותית עוסקים בפרסום באינטרנט, ברשתות החברתיות, בטלוויזיה או בעיתונים, תוך התמקדות בהיבטים העיצוביים השונים ואילו לימודי הנדסאי תקשורת אינטראקטיבית מתמקדים באמצעי התקשורת והשימוש בהם לצרכי פרסום ושיווק. גם במסגרת לימודי תקשורת אינטראקטיבית ולאחריהם עוסקים בעיצוב, תוך מתן דגש לפרסום ולאמצעי התקשורת עצמם. 

  שני הנושאים הללו נחשבים למבוקשים ופופולאריים במיוחד, המאפשרים השתלבות בשלל תפקידים, ביניהם: שיווק והדרכה, עיצוב ותכנון אפליקציות, כותבי תסריטים, צלמים ומעבדי תמונה, מעצבי מוצרים, מעצבי ממשק משתמש, עיצוב אריזות, מיתוג, עיצוב אתרים ועוד.

  בהצלחה!

  נופר.


  01/09/2019 20:13
  אשמח לדעת בנוגע ללימודי יחסים בינלאומיים - האם באמת קיים בשלוחות בודדות בארץ? לפי האתר שלכם קיים ב-3 מכללות. ולחלופין לגבי שאר המקצועות - האם מומלץ לשלב ? ובכלל האם קיים בהם תארים מואצים והיכן ?
  03/09/2019 11:17
  היי אהובה,

  לימודי יחסים בין לאומיים במסלול לתואר ראשון אכן נלמדים במוסדות לימוד בודדים ברחבי הארץ, אמנם ניתן לרכוש הכשרה זו גם במסגרת תואר ראשון במדע המדינה, זאת במתכונת מורחבת יותר הכוללת תחומי לימוד מגוונים, ואלו נלמדים במוסדות רבים יותר.

  בנוגע למקצועות האחרים, השילוב יכול להוות יתרון בכך שתעסקי בתחומים מגוונים יותר במהלך הלימודים ותרכשי הסמכה רחבה בשני המקצועות אותם תלמדי, אמנם אין העדפה ברורה בנוגע לתואר ראשון דו חוגי. אני ממליצה לך לברר מול מוסדות הלימוד השונים בהם את מעוניינת ללמוד מה האפשרויות אותן הם מציעים, בין אם בנושא של תואר ראשון דו חוגי המשלב בין המקצועות הללו לאחרים ובין אם בנושא התארים המואצים. 

  בהצלחה! 

  נופר.
  24/08/2019 15:50
  האם יש אפשרות באוניברסיטת בן-גוריון לשלב בין פסיכולוגיה/ סוציולוגיה למשאבי אנוש? מה מומלץ יותר אם מענייןאותי להתעסק במשאבי אנוש .תואר שמתמקד במשאבי אנוש או תואר דו חוגי המשלב בין פסיכולוגיה /סוציולוגיה למשאבי אנוש? והאם יש אוניברסיטה שמומלץ ללמוד בה נושא זה?
  25/08/2019 14:02
  היי נעם, 

  תואר ראשון במשאבי אנוש עוסק בניהול העובדים בארגון על מנת להביאם לתפקוד יעיל ומיצוי מקסימלי של הפוטנציאל הטמון בהם ולמען קידום הארגון, החל מרגע גיוסם של העובדים החדשים, דרך הכשרתם ושיבוצם בתפקידים השונים ועד להעסקתם בארגון ובתגמולם. 

  לימודי משאבי אנוש בשילוב פסיכולוגיה עוסקים בהבנת ההתנהגות האנושית של העובדים ובדרכים בהן היא באה לידי ביטוי המקום העבודה. במסגרת לימודים אלו עוסקים הסטודנטים בסוגיות אישיות, חברתיות ועסקיות שונות הנוגעות להתנהלות בארגונים ולמתן שירותים שונים. 

  לימודי משאבי אנוש בשילוב סוציולוגיה עוסקים במחקר החברה האנושית תוך מתן דגש לכלים מקצועיים לניהול וארגון של כוח אדם. לימודים אלו עוסקים במיומנויות מחקריות לניתוח תופעות חברתיות וארגוניות תוך שימוש בכלים מקצועיים לניהול, ניתוח ואבחון משאבי אנוש בארגונים.

  בנוגע לאפשרויות הלימודים במוסדות לימוד ספציפיים אני ממליצה לך לברר מול כל מוסד ומוסד מה האפשרויות הקיימות בו.

  בהצלחה!

  נופר.

  22/08/2019 17:11
  תודה רבה נופר, אני לא רואה את עצמי משתלבת במחקר האם בהנדסה תרופתית העבודה הינה מחקרית? או עבודה ביצועית כלומר האם אפשר לתאר בערך איך נראה יום עבודתו של מהנדס תרופות? האם ניתן להגיד שרוקחות והנדסת תרופות משיקים בינהם? זה דומה? במה השוני ? חשוב לי יותר מבחינה תעסוקתית. תודה רבה רבה.
  25/08/2019 13:46
  תחום הרוקחות מתמקד במתן מענה למרשמים לתרופות המומלצות לטיפול במחלות ולכל הקשור בכך. במסגרת לימודים אלו רוכשים הסטודנטים ידע נרחב, כלים ומיומנויות בתחום השפעותיהן של תרופות, המינונים המומלצים, האינטראקציה בין תרופה אחת לאחרת, פיתוח תרופות חדשות, מתן מידע והמלצות בקשר לתרופות השונות, פיקוח ובקרה על איכות התרופות ועוד. 

  תחום הנדסת התרופות מהווה תחום נפרד וייחודי העומד בפני עצמו. אמנם, התחום עוסק גם הוא בתרופות, בהשפעותיהן על בני האדם, בפיתוח תרופות וכדומה, אמנם במסגרת תחום זה עוסקים בפיתוח החומרים עצמם ונשאי התרופות ובהתליכי הייצור הנדרשים בתחום זה. הנדסת התרופות משלבת בין הרוקחות לבין הכימיה על מנת לייצר תרופות שונות החל משלב פיתוח התרופה ועד לשלב תכנון המערכות המתאימות לייצורה, ניהול קווי בייצור ובקרת האיכות עליה. מרבית העבודה בתחום זה הינה מחקרית.

  מקווה שעזרתי!

  נופר.
  20/08/2019 20:41
  היי רציתי לדעת בבבקשה את ההבדל העיקרי בין הנדסה פרמצבטית לביוטכנולוגיה מבחינת התעסוקה אחרי התואר לאן זה יוביל אותי ולאן זה תודה.
  21/08/2019 13:49
  היי בקי,

  הנדסה פרמצבטית, אשר נקראת גם הנדסת תרופות, עוסקת בכל הקשור בתרופות, בהשפעותיהן על האדם, בפיתוח תרופות וכדומה, תוך התמקדות בתחומי הכימיה, הביולוגיה, הביוטכנולוגיה והביוכימיה. תחום זה מצוי בהתפתחות ולכן נדרשת הכשרה מקצועית ואיכותית המכשירה את בוגריה כבעלי מקצוע מיומנים שיש באפשרותם להשתלב בתעשיית התרופות בארץ.

  לימודי ביוטכנולוגיה עוסקים במחקר ובפיתוח יישומי מתוך מטרה לפתח מערכות ותהליכים אשר מאפשרים ניצול של תהליכי החיים במערכות הביולוגיות השונות, זאת על מנת לייצר מוצרים שונים בתעשייה, ברפואה, בתעשיית החקלאות ועוד. תחום זה נוגע גם הוא בייצור תרופות, אך זוהי הכשרה מקיפה יותר אשר כוללת תחומי ידע נרחבים יותר. בוגרי לימודים אלו מבוקשים גם הם בשוק העבודה ויכולים להשתלב בשלל משרות מרתקות ומגוונות.

  בהצלחה!

  נופר.


  15/08/2019 19:20
  היי, יצא לי בשאלון שמתאים לי ללמוד מנע"ס וכלכלה/משאבי אנוש. אני גם יחסית ריאלית וגם עיונית (יותר עיונית). מתלבטת אם ללמוד מנע"ס כי אני שומעת שאין הרבה עבודות לזה כי זה לא תפקיד מוגדר, לבין הנדסת תוכנה שהסיכוי לתעסוקה סביר בהרבה. בנוסף, מקצועות עיוניים שמעניינים אותי הם דיפלומטיה, מדעי המדינה, פסיכולוגיה. לגבי תארים משולבים כמו- טכנולוגי וחברתי אני לא יודעת עד כמה זה תופס בתעסוקה.
  18/08/2019 17:17
  היי דנית,

  מבחינת בחירת מוסד הלימודים, ההבדלים בין תואר ראשון ממכללה אקדמית לבין תואר ראשון מאוניברסיטה אינם גדולים, ועל כן אני ממליצה שתלמדי במוסד בו את מעוניינית יותר.

  מבחינת מסלולי הלימוד השונים, תוכלי להשתלב במשרות שונות במסגרת כל אחד מן הנושאים הללו, הן במסגרת לימודי מנהל עסקים, דיפלומטיה, מדעי המדינה או פסיכולוגיה. אני ממליצה לך לקרוא על כל אחד מן התחומים הללו לעומקם ולהבין מה המסלול שמעניין אותך ומושך אותך.

  בהצלחה!

  נופר.
  14/08/2019 18:42
  אני מעוניינת לדעת האם באוניברסיטת בן גוריון מלמדים אגיפטולוגיה כחלק מלימודי הארכיאולוגיה? זה תחום ספציפי שמעניין אותי. תודה.
  15/08/2019 09:18
  היי שוקי,

  תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בארכיאולוגיה הינה מקיפה ומעמיקה במיוחד, וכוללת ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום איסוף וניתוח המידע ההיסטורי על האנושות. לגבי תכנית הלימודים הספציפית באוניברסיטת בן גוריון, הייתי ממליצה לך לברר עם האוניברסיטה עצמה ולשאול את כל השאלות הרלוונטיות, שכן הם יוכלו לתת לך את המענה המדויק ביותר.

  בהצלחה!

  נופר.
  14/08/2019 12:53
  יצא לי חוקרת, קונבציונאלית, ריאלית ויזמית. חשבתי על מדעי המחשב או חשבונאות, מה מתאים לי יותר? ומה משתלם יותר? תודה
  15/08/2019 09:09
  היי אילה,

  הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי המחשב מתאימים לאנשים בעלי זיקה לתחומים הריאליים המעוניינים לפתח ולתכנן אלגוריתמים שונים ומגוונים לצרכי עיבוד וניהול מידע ויישומם תוך כדי כתיבת תוכנות שונות והוצאתן לפועל. יש לזכור כי לימודים אלו הינם לימודים מסובכים, מקיפים ומעמיקים אשר מעמידים אתגרים טכניים ואנליטיים רבים בפני הסטודנטים. כמו כן, יש לזכור כי לימודים אלו אינם עוסקים במחשב, על אף שמם, אלא במדע ובתיאוריה המתמטית העומדת בבסיס המקצוע.

  הלימודים במסלול לתואר ראשון בחשבונאות פונים לאנשים בעלי זיקה לתחומי המתמטיקה והחישובים, שכן אלו עוסקים ברישום וניתוח של אירועים פיננסיים במערכת כלכלית נתונה והצגת תמציתם בפני לקוחות. במסגרת לימודים אלו יעסקו הסטודנטים בניתוח התנהגויות ומנגנונים כלכליים, הן ברמת המיקרו והן ברמת המאקרו. 
   

  אני ממליצה לך לקרוא לעומק על כל אחד מן המקצועות הללו ולהבין לאיזה מהם את מתחברת במידה רבה יותר. 

  בהצלחה!

  נופר.
  12/08/2019 17:31
  היי, ברצוני לדעת מה ההבדל העיקרי בין יח"צן לבין דובר מה יותר נדרש בשוק ובכלל מה רמות השכר פחות או יותר, ומה התכונה שדובר הכי צריך האם יש ביקוש בשוק? בנוסף אם אני שואפת לתפקידים בתחום הזה האם אני דווקא זקוקה ללימודי תקשורת או שאני יכולה להגיע לזה גם מתואר ראשון במנהל עסקים ואז נגיד קורסים שממקדים אותי ספציפית או תואר שני בתחום כי מבחינת תנאי הקבלה מנהל עסקים יותר זמין לי תודה מראש על תשובתך.
  13/08/2019 15:04
  היי בקי,

  תחום הדוברות ותחום יחסי הציבור קשורים שניהם לעולם הפרסום וליצירת תדמית מסוימת עבור אדם או מוצר כלשהו. אמנם, לכל אחד מהם מאפיינים משלו. הדובר הינו בעל המקצוע האחראי על ייצוג הלקוחות בפני כלי התקשורת תוך התחשבות באינטרסים של המעסיק ואילו היח"צן אחראי על הפעילות אשר נעשית במסגרת כלי התקשורת המגוונים, וכן השפעתה על דעת הקהל. הדוברים עובדים בעיקר מול עיתונאים ואילו היח"צנים אחראיים על משיכת תשומת הלב התקשורתית. 

  לרוב, בכדי להשתלב בעבודה בתחומים אלו נדרשים המועמדים לעבודה להיות בעלי תואר ראשון בתקשורת או בוגרי לימודי תעודה במסגרת קורס דוברות ויחסי ציבור.

  לימודים אלו הינם לימודים מבוקשים במיוחד, שכן אפשרויות התעסוקה לאחר הלימודים הן רבות ומגוונות. רמות השכר משתנות בהתאם לעבודה וללקוח ולכן לא אוכל לתת לך תשובה חד משמעית.

  בהצלחה!

  נופר.

  12/08/2019 17:01
  היי ברצוני לעבוד בתור מהנדסת מזון אך איני מצליחה להבין כל כך איפה לומדים ומהם תנאי הקבלה ובנוסף לכך בכל אתר תואר זה מוצג תחת שם אחר ומתחלק למסלולים שונים אשמח לקבל מידע מה צריך ללמוד לתואר זה והיכן
  13/08/2019 14:58
  היי שרית,

  תחום הנדסת המזון הינו תחום מרתק ורחב היקף, הנלמד במסגרת תארים שונים: תואר ראשון בהנדסת מזון, תואר ראשון בהנדסה כימית ותואר ראשון בביוטכנולוגיה, ונכלל גם בתוך לימודי תואר ראשון במדעי המזון ותואר ראשון בביוכימיה. בכל אחד מן המסלולים הללו תוכלי למצוא עניין ולגעת בתחום המבוקש.

  תנאי הקבלה למסלולי הלימוד משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך בדרך כלל דומים לתנאי הקבלה שתוכלי לראות בקישור הזה. אני ממליצה לך לבדוק מול מוסדות הלימוד השונים ברחבי הארץ, ביניהם המכללה האקדמית תל חי, אוניברסיטת בן גוריון, המרכז האקדמי רופין, מוסד הטכניון, אורט בראודה ועוד, מהן האפשרויות העומדות בפנייך וכיצד תוכלי להשתלב בלימודים אלו.

  בהצלחה! 

  נופר.
  11/08/2019 17:15
  אני בת 20 ומתקשה בבחירת לימודים, עשיתי את השאלון ויצא לי חברתי, אומנותי, חוקר וריאלי... אני יודעת שאני רוצה עבודה עם אנשים, יש לי ניסיון בהדרכה, נהנית להקשיב ולייעץ לאנשים, ונורא מתעניינת בגוף האדם ובנפש האדם, יש לי תנאי קבלה מעולים, אך אני מתפזרת בין מקצועות שונים כגון הוראה, קלינאות תקשורת, תזונה, פסיכולוגיה והנדסת תעשייה וניהול, מקצועות שונים לחלוטין. אשמח לעזרה
  12/08/2019 15:19
  היי מאיה,

  ניסיון בהדרכה וייעוץ לאנשים, כמו גם עבודה עם אנשים, נכללים בתוך כל אחד מן התחומים שציינת. מקצוע ההוראה למשל, דורש זיקה לעבודה עם ילדים ובני נוער, דבר שיש להתחשב בו טרם הלימודים. במסגרת לימודי קלינאות תקשורת, תזונה, פסיכולוגיה או הנדסת תעשייה וניהול, העבודה אכן מתבצעת מול אנשים, הן במתכונת של עבודה טיפולית ואישית יותר והן במתכונת ניהולית במסגרת מקום העבודה.

  כלל המקצועות הללו נוגעים בנפש האדם ובמורכבותה, אך כל אחד מתייחס לנושא מנקודת מבט אחרת.

  אני ממליצה לך לברר מול מוסד הלימודים בו את מתכוונת ללמוד מהן האפשרויות העומדות בפנייך ואף לברר, לקרוא וללמוד לעומק על כל אחד מן המקצועות הללו.

  בהצחה!

  נופר.
  11/08/2019 17:09
  נפש האדם זה דבר שמאוד מעניין אותי, וכך גם לעזור לאנשים, רציתי לשאול אם אפשרי ללמוד קורס פסיכותרפיה בלי לימודי פסיכולוגיה, ומה אפשרויות התעסוקה אם פניתי בדרך זו? וגם אשמח לשמוע לגבי ביקוש ושכר.. או שעדיף ללמוד פסיכולוגיה בדרך הרגילה ולהוציא 2 תארים?
  12/08/2019 15:13
  היי ליאת, 

  לימודים במסגרת קורס פסיכותרפיה הינם לימודים מקיפים, מעמיקים ומרתקים במיוחד, אשר עוסקים בעלי טיפול נפשי המתבצע באמצעות שיחות ומטרתו היא שיפור תחושת הרווחה הכללית של המטופל. בדרך כלל, לא ניתן לעסוק בתחומי הטיפול עם הסמכת תעודה בלבד, ועל המעוניינים לעסוק בטיפולי פסיכותרפיה להיות בעלי הסמכה מקצועית באחד המקצועות הטיפוליים הקיימים. לימודי פסיכולוגיה, כמו כל מקצוע טיפולי אחר, יכולים להיות אפשרות טובה עבור השתלבות בשוק העבודה בתחומים הטיפוליים השונים. 

  מבחינת תנאי שכר לא אוכל לתת תשובה חד משמעית שכן אלו תלויים במשתנים רבים ויכולים להשתנות במהירות. אמנם, הביקוש למטפלים איכותיים ומקצועיים בשוק העבודה הוא גבוה למדי ולכן אפשרויות התעסוקה הן רבות. 

  בהצלחה! 

  נופר.
  07/08/2019 13:02
  היי. אני רוצה לעבוד בתור חוקרת זיהוי פלילי, לפענח זירות פשע ואיסוף ראיות וחקירתם. מה צריך ללמוד בשביל זה?
  07/08/2019 13:32
  היי דנה,

  בכדי להשתלב בשוק העבודה במסגרת תפקידי זיהוי פלילי, פענוח זירות פשע, איסוף ראיות וחקירת ראיות תוכלי להשתלב במספר מסלולי לימוד: תואר ראשון במדעים מדויקים כמו כימיה, ביולוגיה וכדומה, לימודי תואר ראשון במדעי החיים כמו קרימינולוגיה ועוד, וכן לימודי תואר ראשון בהנדסה.

  תוכלי לקרוא על שלל המסלולים הללו ולראות מה מהם מושך אותך ומעניין אותך במיוחד.

  בהצלחה!

  נופר.
  28/07/2019 11:17
  הי מחפשת אם יש מסלול תואר לעודה סוציאלית בלימודי ערב אם זה רלוונטי- אני אקדמאית עם ba בפסיכולוגיה
  28/07/2019 15:57
  היי אפרת,

  ישנם מוסדות לימוד רבים אשר מציעים לימודי תואר ראשון או שני בעבודה סוציאלית גם במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר, על מנת להתאים לאנשים בעלי התחייבויות קודמות.

  אמליץ לך לבדוק מול מוסד הלימודים בו את מתכננת להמשיך את הכשרתך מה המסלול המתאים עבורך.

  בהצלחה!

  נופר.
  26/07/2019 18:51
  אני בת 35, מסיבות שאינן תלויות בי לא יצאתי למסגרת לימודים ולא תיפקדתי במקום עבודה מגיל 20. כיום אני במסגרת שיקום ומאוד רוצה לאחריה להתחיל ללמוד משהו, אבל אני לא יודעת מה. אני מבינה שהגיל שלי אכן מגביל אותי, כבר עברתי את 35, וזה בהחלט לא גיל צעיר. אני לא יודעת במה אני טובה, אני טובה בלייעץ, לעזור, להקשיב ולהכיל, לתת הכוונה נכונה כשמדובר בנושא שאני מבינה בו וכל הנכלל בזה. ממעט הידע שנתתי- איזה מקצוע יכול להתאים לי ולאיזו מסגרת לימודים אני יכולה להתחייב בגיל שכזה. אשמח למענה תודה רבה
  28/07/2019 15:55
  היי טלי,

  הגיל אינו חייב להוות הגבלה בעת קבלה ללימודים וגם כעת תוכלי לרכוש הכשרה מקצועית שתאפשר לך להשתלב בשוק העבודה, הן בלימודים אקדמיים לתואר ראשון והן במתכונת קצרה יותר במסגרת קורסים שונים. מבחינת המידע שמסרת, אני מאמינה כי תוכלי למצוא עניין בתחומי האימון האישי, הקואוצ'ינג, הנחיית קבוצות, NLP, טיפול באמנות, בתחומי הטיפול השונים מעולם הרפואה המשלימה וכדומה.

  אני ממליצה לך לקרוא על המקצועות המגוונים ולברר מול מוסדות הלימוד השונים מה האפשרויות העומדות בפנייך.

  בהצלחה!

  נופר. 
  18/07/2019 12:06
  היי, אני בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות (עם התמחות בפסיכולוגיה) והנני נמצאת במיונים עבור 2 התארים השניים שבנדון. לגבי קרימינולוגיה שיקומית, הוזמנתי לראיון קבוצתי, האם עליי להתכונן לראיון זה ואם כן מה יכולים לשאול, לבדוק ואיך עליי להתכונן? שנית, הבנתי שרק קרימינולוגיה קלינית מוכרת כמקצוע (על פי משרד הבריאות) ואילו בחיפושיי אחרי משרות לקרימינולוגיה שיקומית, נתקלתי ממש במעט ואפילו בכלל לא. יש לי חששות לגבי כניסה (בהנחה שאתקבל), ללימודי תואר זה מפאת העניין שלא אמצא עבודה ואופציות קידום בעתיד כפי שאנ רוצה. האם ישנה אופציה לעבור מתואר שני בקרימינולוגיה שיקומית לקלינית באמצע השנה אם ונניח ארצה לעשות כך? לגבי גרנטולוגיה - אילו עבודות ניתן למצוא בתחום זה חוץ מבחברות שמספקות שירותים לגיל השלישי (דנאל לדוגמא) מבחינת מיצוי זכויות? מהבנתי זה מאוד דומה לעיסוקה של עובדת סוציאלית רק לגיל השלישי.
  18/07/2019 16:29
  היי אורלי,

  שני המקצועות הללו מרתקים ומשמעותיים במיוחד ולשניהם מהות חשובה בשוק העבודה ובכלל. מבחינת אפשרויות התעסוקה וההתפתחות לאחר הלימודים ומבחינת המעבר בין מסלולי הלימוד באמצע השנה - אני ממליצה לך לבדוק אל מול ראשי מסלול הלימודים באוניברסיטה או המכללה בה את מתכוונת ללמוד וכך לראות מהן האפשרויות העומדות בפנייך.

  בהצלחה!

  נופר.
  14/07/2019 22:05
  שלום, מאז ומתמיד מאוד התעניינתי במקצוע הכימיה ואני רוצה מאוד ללמוד את המקצוע במסגרת תואר אקדמאי. השאלה שלי היא מה הלאה מבחינת אפשרויות תעסוקה...האם יש ביקוש בשוק לאנשים בעלי תואר ראשון בכימיה? אם כן, באילו משרות מדובר? אם לא, האם יש תחום לימודים דומה שלדעתכם עשוי לעניין אותי? המון המליצו לי על הנדסה כימית אבל הבנתי שזה מקצוע שונה לגמרי מכימיה וכולל בתוכו יותר פיזיקה והיבטים הרבה יותר מתמטיים ולפי זה החלטתי שאני פחות מתחברת... תודה רבה!
  15/07/2019 15:11
  היי לאה,

  לימודי תואר ראשון בכימיה הינם לימודים מקיפים ומעמיקים במיוחד. בוגרי מסלול זה יכולים להשתלב בשוק העבודה במסגרת תפקידי ניהול ופיקוח על צוותים המפעילים מתקני ייצור, תפקידי פיתוח התמחות בייצור מוצרים שונים, עבודות פיתוח של מקורות אנרגיה חדשים ועוד. כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב בתעשיית הביוטכנולוגיה, בחברות תרופות וכדומה.

  ישנם לימודים בתחומים נוספים מעולם המדעים, בהם תוכלי למצוא עניין, למשל: לימודי ביוטכנולוגיהלימודי ביוכימיה, לימודי הנדסאי כימיה, לימודי הנדסת מזון ולימודי הנדסה כימית. כל אחד מן המקצועות הללו שונים אך מכילים נושאים דומים ולעיתים אף חופפים. 

  בהצלחה!

  נופר.
  12/07/2019 18:37
  שלום! אני לומד סיעוד כרגע, מחפש פרטים האם אפשרי להתקדם ללימוד רפואה לאחר סיום התואר הראשון בסיעוד. אם כן, מה המסלול ומהן הדרישות..?
  15/07/2019 15:05
  היי מוטי,

  לאחר לימודי תואר ראשון במקצעוות הרלוונטיים ישנה אופציה להמשיך ללימודי רפואה במסלול ארבע-שנתי. בכדי להתקבל ללימודים אלו, נדרשים המועמדים לעבור מבחן ייעודי שנקרא מבחן מר"ב. בכדי לברר את תנאי הקבלה ללימודים במסלול הארבע שנתי אני ממליצה לך לברר מול מוסד הלימודים בו אתה מעוניין להמשיך את לימודיך.

  בהצלחה! 
   ייעוץ לימודים אישי חינם
   מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
   2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים