פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

  18/07/2019 12:06
  היי, אני בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות (עם התמחות בפסיכולוגיה) והנני נמצאת במיונים עבור 2 התארים השניים שבנדון. לגבי קרימינולוגיה שיקומית, הוזמנתי לראיון קבוצתי, האם עליי להתכונן לראיון זה ואם כן מה יכולים לשאול, לבדוק ואיך עליי להתכונן? שנית, הבנתי שרק קרימינולוגיה קלינית מוכרת כמקצוע (על פי משרד הבריאות) ואילו בחיפושיי אחרי משרות לקרימינולוגיה שיקומית, נתקלתי ממש במעט ואפילו בכלל לא. יש לי חששות לגבי כניסה (בהנחה שאתקבל), ללימודי תואר זה מפאת העניין שלא אמצא עבודה ואופציות קידום בעתיד כפי שאנ רוצה. האם ישנה אופציה לעבור מתואר שני בקרימינולוגיה שיקומית לקלינית באמצע השנה אם ונניח ארצה לעשות כך? לגבי גרנטולוגיה - אילו עבודות ניתן למצוא בתחום זה חוץ מבחברות שמספקות שירותים לגיל השלישי (דנאל לדוגמא) מבחינת מיצוי זכויות? מהבנתי זה מאוד דומה לעיסוקה של עובדת סוציאלית רק לגיל השלישי.
  18/07/2019 16:29
  היי אורלי,

  שני המקצועות הללו מרתקים ומשמעותיים במיוחד ולשניהם מהות חשובה בשוק העבודה ובכלל. מבחינת אפשרויות התעסוקה וההתפתחות לאחר הלימודים ומבחינת המעבר בין מסלולי הלימוד באמצע השנה - אני ממליצה לך לבדוק אל מול ראשי מסלול הלימודים באוניברסיטה או המכללה בה את מתכוונת ללמוד וכך לראות מהן האפשרויות העומדות בפנייך.

  בהצלחה!

  נופר.
  14/07/2019 22:05
  שלום, מאז ומתמיד מאוד התעניינתי במקצוע הכימיה ואני רוצה מאוד ללמוד את המקצוע במסגרת תואר אקדמאי. השאלה שלי היא מה הלאה מבחינת אפשרויות תעסוקה...האם יש ביקוש בשוק לאנשים בעלי תואר ראשון בכימיה? אם כן, באילו משרות מדובר? אם לא, האם יש תחום לימודים דומה שלדעתכם עשוי לעניין אותי? המון המליצו לי על הנדסה כימית אבל הבנתי שזה מקצוע שונה לגמרי מכימיה וכולל בתוכו יותר פיזיקה והיבטים הרבה יותר מתמטיים ולפי זה החלטתי שאני פחות מתחברת... תודה רבה!
  15/07/2019 15:11
  היי לאה,

  לימודי תואר ראשון בכימיה הינם לימודים מקיפים ומעמיקים במיוחד. בוגרי מסלול זה יכולים להשתלב בשוק העבודה במסגרת תפקידי ניהול ופיקוח על צוותים המפעילים מתקני ייצור, תפקידי פיתוח התמחות בייצור מוצרים שונים, עבודות פיתוח של מקורות אנרגיה חדשים ועוד. כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב בתעשיית הביוטכנולוגיה, בחברות תרופות וכדומה.

  ישנם לימודים בתחומים נוספים מעולם המדעים, בהם תוכלי למצוא עניין, למשל: לימודי ביוטכנולוגיהלימודי ביוכימיה, לימודי הנדסאי כימיה, לימודי הנדסת מזון ולימודי הנדסה כימית. כל אחד מן המקצועות הללו שונים אך מכילים נושאים דומים ולעיתים אף חופפים. 

  בהצלחה!

  נופר.
  12/07/2019 18:37
  שלום! אני לומד סיעוד כרגע, מחפש פרטים האם אפשרי להתקדם ללימוד רפואה לאחר סיום התואר הראשון בסיעוד. אם כן, מה המסלול ומהן הדרישות..?
  15/07/2019 15:05
  היי מוטי,

  לאחר לימודי תואר ראשון במקצעוות הרלוונטיים ישנה אופציה להמשיך ללימודי רפואה במסלול ארבע-שנתי. בכדי להתקבל ללימודים אלו, נדרשים המועמדים לעבור מבחן ייעודי שנקרא מבחן מר"ב. בכדי לברר את תנאי הקבלה ללימודים במסלול הארבע שנתי אני ממליצה לך לברר מול מוסד הלימודים בו אתה מעוניין להמשיך את לימודיך.

  בהצלחה! 
  01/07/2019 10:09
  תודה רבה על התשובה! אני בטוחה שיש אין ספור תפקידים לאחות במקומות רפואיים שונים. איפה אפשר למצוא פירוט של תפקידי האחות? האם כולם בהכרח עוסקים בצפיית מקרים קשים וראיית דם וכו' ? בנוסף, האם אפשר לעבוד לאחר תואר אחד במדעי התזונה במקומות רפואיים ולא כעצמאית? זה נדרש בשוק כיום או שקשה למצוא עבודה?
  01/07/2019 11:16
  היי נועל'ה,

  תפקידה של האחות הוא אכן מבוקש ביותר וכולל מיומנויות שונות ומגוונות. תוכלי לקרוא רבות על לימודי סיעוד בקישור הזה. אני מניחה כי כל אחד יכול להשתלב במסגרת תפקידים ופעולות שמתאימים לו ומעניינים אותו יותר, אמנם יש לקחת בחשבון כי תמיד תוכלי להיתקל גם במקרים קשים וראיית דם וכל היוצא בזה.

  לאחר תואר במדעי התזונה ניתן לעסוק גם במסגרת בתי חולים, קופות חולים וקליניקות פרטיות. אמנם, עבודות אלו אפשריות רק לאחר ביצוע הסטאז'. תזונאיות מוסמכות נחשבות למבוקשות ביותר בשוק העבודה כיום, הן במסגרת פרטית והן במסגרת מכונים רפואיים שונים.

  מקווה שהצלחתי לעזור!

  נופר.
  28/06/2019 17:26
  שלום רב! מאז ומתמיד לימוד הביולוגיה ריתק אותי מאוד אך לצערי הבנתי שללמוד את המקצוע הזה במסגרת תואר אקדמאי לא מאפשר תעסוקה מעבר למחקרים במעבדה והמשך לימודים לתואר נוסף.. (אני מעוניינת לעבוד בסיום התואר הראשון בעבודה לא מחקרית ומעדיפה לא בהוראה) הלימודים על גוף האדם מעניינים אותי מאוד אך אני מרגישה שאני לא רוצה לעסוק בטיפול באנשים תוך כדי יצירת מגע באופן קבוע ולכן מצאתי את לימודי מדעי התזונה ואהבתי ממש כי לפי הבנתי הלימודים כוללים לימודי ביולוגיה הקשורים לגוף ולמזון והם עוסקים בטיפול וייעוץ ללקוחות.. החיסרון הגדול בלימוד התחום הוא העיכוב המשמעותי בקבלת הסטאז' שנעשה ע"י הגרלה.... ולכן...אני מתלבטת מאוד- האם כדאי לי להשקיע בלימודים האינטנסיביים כשמראש אני יודעת שיתכן ואצטרך לחכות אפילו שנתיים לסטאז' ..עדיין יש עיכוב או שזה מידע מיושן שהשגתי? אשמח מאוד שתענו לשאלתי, תתקנו אותי אם יש טעות בהבנתי לגבי מה שכתבתי ואולי תוכלו גם להמליץ לי על תחום לימודים נוסף שלדעתכם יכול לעניין אותי.. תודה רבה!!
  01/07/2019 09:22
  היי נועל'ה,

  לימודי מדעי התזונה באמת נשמעים כמו אפשרות מעולה עבורך - הם עוסקים רבות בביולוגיה, בגוף האדם ובמזון הנכנס אליו ומשלבים יחד עם זאת גם ייעוץ ללקוחות בנושאי תזונה נכונה בתחומים השונים. ההמתנה לסטאז' אכן יכולה להיות ארוכה כפי שציינת, דבר המהווה חיסרון, אמנם אם את מרגישה שלימודים אלו אכן מעניינים ומושכים אותך, אני מאמינה שההמתנה לסטאז' אינה נוראית וכי תמיד יש סיכוי לקבל זימון להתמחות תוך זמן קצר יחסית. 

  תחום לימודים נוסף בו תוכלי למצוא עניין הוא לימודי ביולוגיה רפואית. עם סיום לימודים אלו תוכלי להשתלב בשוק העבודה במסגרת תעשיית הביו-טק, תעשיית הפארמה, תעשיית הפיתוח ובמערכת הבריאות הציבורית והפרטית. אפשרות נוספת היא לימודי תואר ראשון בסיעוד. במסגרת לימודים אלו רוכשים המשתתפים את מרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום ויוצאים אל שוק העבודה כאחים ואחיות מוסמכים.

  בהצלחה!

  נופר.
  27/06/2019 15:43
  שלום, קיבלתי ציון משוקלל של 96. אני מתלבט אם לגשת למועד ב במבחן 804 שקיבלתי בו 89. בחלק 807 קיבלתי 97 ועם ציון ההגשה שלי שהיה מאה- גם אם אשפר ל100 את מבחן 804, הציון המשוקלל יהיה 98.8 וכמובן שקיים סיכון שאקבל פחות. השאלה היא האם זה קריטי? האם זה יכול להשפיע על הקבלה שלי לאוניברסיטה בהמשך- לא במובן של חלק מממוצע הבגרות אלא בהסתכלות על הציון הספציפי הזה כתנאי לקבלה
  27/06/2019 16:00
  היי לי,

  תנאי הקבלה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים ובין מסלולי הלימוד המגוונים, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם ופרמטרים נוספים כמו ציון הבחינה הפסיכומטרית, מעבר מכינה קדם אקדמית וכדומה. ישנם מקצועות שאינם דורשים ציון מסויים בבגרות במתמטיקה אלא ממוצע בגרויות כללי, אמנם ישנם מקצועות ספציפיים אשר מתייחסים לציוני הבגרות בתחומים מסויימים.

  אני מניחה שההתייחסות היא אל הציון הכללי המשוקלל בבגרות במתמטיקה, אמנם הייתי ממליצה לך לבדוק זאת עם מוסד הלימודים הספציפי בו את מתכוונת ללמוד או לבדוק את תנאי הקבלה למקצועות שמעניינים אותך.

  בהצלחה!

  נופר.
  19/06/2019 20:59
  שלום, אני מתלבטת אם אני אלך ללימודי תקשורת ופוליטיקה, בהדסה זה מענין אותי אבל מצד שני אני מעשית, האם אפשר למצוא עבודה בזה במה? האם זה משהו מעשי או יותר תאורטי, ומה דרגות שכר בתחום ולאן ניתן להתקדם תודה.
  23/06/2019 14:33
  היי בקי,

  לימודי תואר ראשון בתקשורת ופוליטיקה אשר נלמדים במכללה האקדמית הדסה בירושלים הינם לימודים מקיפים, מעמיקים ומרתקים אשר משלבים בין שני מקצועות נרחבים אלו ומקנים לתלמידיהם ידע, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים להבנת המציאות המשתנה בארץ. 

  בנוגע לאפשרויות התעסוקה והשתלבות בעבודות בתחום זה, ישנן עבודות ככתבים, תחקירנים, אנשי תקשורת, עוסקים בתחומי המדיה והפרסום, עוסקים בתפקידי הדוברות, יועצי תדמית, מובילי קמפיינים, יועצים פוליטיים, רכזי מדיה חברתית ועוד שלל מקצועות מבוקשים ורווחיים במיוחד. לגבי השכר והתקדמות בסולם הדרגות, הדבר תלוי במקום העבודה הספציפי, כך שלא אוכל לספק לך תשובה חד משמעית לגבי זה.

  בהצלחה!

  נופר.
  15/06/2019 19:49
  היי, אני בקרוב משתחרר משירותי הצבאי ומתחיל לחשוב על עתידי האקדמי. לצערי בתקופת התיכון מאוד לא השקעתי בלימודים ובבגרות בפרט. כרגע יש ברשותי בגרות ברמה מאוד נמוכה. השאלה שלי היא כזו, האם אני אצטרך לעשות גם פסיכומטרי וגם לשפר את הבגרות שלי? או שפסיכומטרי מקנה לי כניסה ישירה לאוניברסיטאות שאני מעוניין בהן?(בהנחה שאני מקבל ציון בהתאם לדרישת המקצוע כמובן. ) אני קצת מבולבל בהקשר לזה, ראיתי אוניברסיטאות שדרשו 5 יחידות במתמטיקה לדוגמא במקצועות מסויימים, אם אני מגיע עם פסיכומטרי מתאים אני אוכל לשפר את המתמטיקה בלבד? כי הסכם של כל הבגרות מאוד מאוד נמוך, אני בחששות נוראיות שאצטרך לעשות את כל הבגרות מחדש. ואם כן, לא עדיף כבר מכינת קדם אקדמאית(זה הדבר הפחות מועדף עליי אבל אני ממש לא יודע אם יש ברירה אחרת.) אשמח להסבר על איך זה עובד בדיוק. מקווה שהייתי ברור בשאלתי, תודה רבה על השירות, לא מובן מאליו.
  16/06/2019 15:25
  היי יונתן, 

  תנאי הקבלה משתנים בהתאם למוסדות הלימוד השונים ותחומי הלימוד המגוונים. ישנן אוניברסיטאות ומכללות אשר דורשות ציון פסיכומטרי בלבד, ישנן כאלו אשר דורשות ממוצע בגרויות מסויים, ישנן כאלו שדורשות ציוני בגרות או רמת לימודים ספציפית, ישנן כאלו שדורשות מכינה קדם אקדמאית וישנן כאלו שאינן מציבות תנאי קבלה כלל. בתשובה לשאלתך, ייתכן ולאחר ציון פסיכומטרי גבוה תוכל לשפר את ציונך בבגרות במקצוע מסויים, אמנם אי אפשר להגיד בוודאות כיוון שישנם שינויים בין מקצועות הלימוד ובין המוסדות השונים. 

  מכינה קדם אקדמאית הינה אפשרות נוספת אשר יכולה להחליף את ממוצע הבגרויות ואת מבחן הפסיכומטרי. 

  לדעתי, ובכדי שתוכל לקבל את התשובה הנכונה והוודאית ביותר, כדאי שתברר מהם תנאי הקבלה למקצועות השונים המעניינים אותך ותברר עם מוסדות הלימוד השונים כיצד תוכל להתקבל למסלול הרלוונטי. 

  בהצלחה!

  נופר.
  07/06/2019 11:40
  רציתי לדעת מה ההבדל בין תואר הנדסאי לתואר רגיל,מבחינת איך מסתכלים על התואר בחוץ בשוק העבודה,האם תואר הנדסאי "נחשב" כמו תואר רגיל ,במיוחד בתחום אדריכלות נוף
  10/06/2019 15:06
  היי שיר,

  ההבדל המשמעותי ביותר בין תואר מהנדס לבין תואר הנדסאי הוא שתואר מהנדס נחשב לתואר ראשון ומלבד הידע המקצועי, כוללים לימודים אלו גם ידע תיאורטי נרחב ומעמיק. לימודי הנדסאים הינם לימודים קצרים יותר, אשר עוסקים במיומנויות העבודה והפרקטיקה בתחום מסויים. מבחינת השתלבות בשוק העבודה, שתי ההסמכות הללו נחשבות ליוקרתיות ונדרשות בשוק העבודה. מידע נוסף על ההבדלים בין תואר הנדסאי לתואר מהנדס תוכלי למצוא בקישור הזה.

  בוגרי לימודי הנדסאי אדריכלות נוף יוכלו להשתלב בשוק העבודה בתחום ניהול משאבי הסביבה במסגרת משרדי אריכלות ואדריכלות נוף, עיריות ורשויות שונות. לאחר לימודי תואר ראשון באריכלות נוף יוכשרו הבוגרים לתכנון ועיצוב חללים פרטיים או ציבוריים במסגרת משרדים העוסקים בתחום, עיריות וכדומה. ייתכן וקיים שוני בתפקידים ובתחומי האחריות בין שתי הכשרות אלו, אך העיסוק הינו דומה ועוסק באותם התחומים.

  בהצלחה!

  נופר.
  25/05/2019 16:45
  היי אם אין לי תעודת בגרות ואני מאוד רוצה. ללמוד אדריכלות נוף איך אתם יכולים לעזור לי. תודה
  26/05/2019 09:49
  היי ויויאן,

  תנאי הקבלה לתואר ראשון באדריכלות נוף יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, לרוב הם כוללים ממוצע בגרויות או ציון פסיכומטרי מסוים. לכן, כדאי לברר מול מוסד הלימודים מה הם תנאי הקבלה אותם הם דורשים.

  כמו כן, ישנם לימודים במסגרת הנדסאי אדריכלות נוף אשר מכשירים את בוגריהם כבעלי מקצוע מיומנים ואיכותיים שיש באפשרותם להשתלב בשוק העבודה בתפקידי תכנון ערים, אדריכלות בניין וכדומה. בדרך כלל, תנאי הקבלה ללימודים אלו דורשים תעודת בגרות מלאה או חלקית, גם כאן עדיף לברר מול המוסדות הרלוונטיים כיצד תוכלי להתקבל ללימודים.

  מסלול נוסף בתחום זה הינו קורס אדריכלות נוף. קורסים אלו מכשירים את בוגריהם לתכנון, ניהול וביצוע של פרויקטים בתחום עיצוב הסביבה. מרבית הקורסים בתחום אינם מציבים תנאי קבלה כלל ופתוחים בפני הקהל הרחב.

  בהצלחה!

  נופר.
  19/05/2019 09:03
  היי איה,

  תנאי הקבלה יכולים להשתנות משנה לשנה ובהתאם לציונים ולנתונים של כל אחד מהמועמדים. אני ממליצה לך לברר עם מוסד הטכניון ישירות מה הם תנאי הקבלה הרלוונטיים לשנה הקרובה, כיוון שהם יוכלו לתת לך את התשובה העדכנית ביותר.

  בהצלחה!

  נופר.
  12/05/2019 00:02
  הי שלום רציתי לשאול איך אני יודעת בדיוק מה מתאים לי. כי מצד אחד יצא במבחן שמתאים לי משהו במדעי הסוציולוגיה ומדעי המדינה ובין לאומי אנל אותי מאוד מעניין מדעים ומתמטיקה והנדסה כמו ביואינפורמטיקה. אז איך אני יודעת במה לבחור? תודה רבנ
  12/05/2019 09:24
  היי הודיה,

  המבחנים הללו אמנם יכולים לעזור ולתת לך מעין הכוונה שבאמצעותה תוכלי להיחשף למקצועות נוספים ולבבחור מסלול לימודים שמעניין אותך, אך המבחן לא יכול לקבוע באמת מה מתאים לך ובמה את מתעניינת. אם התשובות שיצאו לך, למשל תואר ראשון בסוציולוגיה ובמדעי המדינה, אינן מעניינות אותך ואת יודעת שיש מקצועות אחרים בהם את מוצאת עניין ורוצה ללמוד אותם לעומק אין שום בעיה שתעשי זאת!

  תוכלי לקרוא עוד קצת על תואר ראשון במתמטיקה, תואר ראשון בביואינפורמטיקה או כל מקצוע מדעי והנדסי אחר, ולהחליט איזה כיוון מהם מתאים לך ביותר.

  בהצלחה!

  נופר.
  07/05/2019 22:42
  היי, קראתי באתר שלכם לגבי הנדסאי תקשורת אינטראקטיבית, ומאוד התחברתי לתחום. הוא נשמע לי די חדש מכיוון שלא יצא לי לשמוע עליו בעבר, ולכן רציתי לשאול האם אפשרויות התעסוקה הן באמת מבוקשות ומגוונות בשוק הנוכחי? תודה רבה מראש!
  08/05/2019 09:36

  היי קורין,

  תקשורת אינטראקטיבית הינו תחום דינאמי ומתפתח שמאפשר השתלבות בתפקידים מרתקים ומאתגרים בתעשיות השונות בשוק העבודה. הביקוש הרב ללימודים אלו הביא לכך שמוסדות לימוד רבים מציעים השתלבות במסלול זה ומכשירים את בוגריהם כהנדסאי תקשורת אינטראקטיבית. 

  מבחינת אפשרויות התעסוקה, בוגרי הלימודים יכולים להשתלב בתעשיית ההיי טק, האינטרנט והמולטימדיה, התקשורת, הפרסום, ההפקה ועוד, או אף לעבוד כעצמאים. בנוסף, יכולים הבוגרים להמשיך ללימודים נוספים בתחומים מגוונים כמו פרסום, שיווק, עיצוב ואמנות, מחשבים ועוד, כך שיוכלו לשלב בין שתי ההכשרות שרכשו ולהשתלב בשוק העבודה בתור אנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים.


   
  07/05/2019 19:22
  היי אני בת 25, ומתלבטת מה ללמוד בשנה הקרובה. אני מאוד רגישה, אמפתית, קשובה, שירותית.. תמיד ששאלו אותי מה אלמד- עניתי עבודה סוציאלית וכולם אמרו שזה ברור כי זה מאוד מתאים לי ולאופי שלי. אבל שנה שכבר לא עבדתי עם נוער וילדים ופתאום התחלתי לחשוב על מקצועות אחרים כמו סיעוד. מצד אחד יש לי ניסיון עם בני נוער וילדים אבל אני פתאום חושבת שאולי זה בגלל שאני צעירה ולכן קל לי יותר להתחבר ולהבין את המצוקות והמשברים שלהם, אבל אני גם יודעת שזה מאוד שוחק. ובסיעוד אין לי שום ניסיון אבל אני כבר שנה חושבת על זה, אני יודעת שצריך להיות רגישים וקשובים ואמפתיים, אבל לא יודעת מעבר לזה. אני גם דיי מפחדת מהלימודים עצמם כי אמרו לי שהם אינטנסיביים ושוחקים, (כמובן שגם בעו"ס אבל בעו"ס זה גם תחומים שמשיקים לחיים כמו חברה, אלימות, ודברים שאני מתחברת אליהם. אני לא יודעת להסביר את זה אבל המשיכה שלי נורא חזקה לסיעוד וגם בגלל העובדה שאני מניחה שעוד כמה שנים לא יעניין אותי לעבוד רק עם צעירים. האם כדאי לקחת סיכון ולהתחיל ללמוד סיעוד למרות הכל ולהסתכן בזה שיכול להיות שאפרוש? חלק אומרים שהשכר של עו"סים נמוך וחלק אומרים ששל אחות יותר נמוך מה יותר משתלם מבחינה כספית ומבחינת אופציות קידום? (אני מגיעה ממשפחה קשת יום והשכר כן חשוב לי- אני יודעת ששניהם תחומים שלא מרוויחים בהם הרבה אבל כן חשוב לי לתרום את כולי למען האחר). ובכללי מה עדיף?(בלי קשר למה שפירטתי) עבודה סוציאלית או סיעוד? תודה רבה על העזרה!
  08/05/2019 09:27
  היי לילוש, 

  שני תחומי הלימוד הללו הם תחומים מרתקים והעבודה בה תוכלי להשתלב עם סיום הלימודים היא אמנם קשה ומאתגרת מחד, אך מאוד מספקת מאידך. אם את מרגישה ששני התחומים מעניינים אותך באותה מידה אך החששות שלך מפני הלימודים בעבודה סוציאלית גדולים כיוון שאת מרגישה שבעתיד תרצי לעבוד עם אוכלוסיה רחבה יותר, לימודי סיעוד נשמעים כמו אופציה מעולה. גם במסגרת לימודי סיעוד תזכי לסייע לרבים במגוון בעיות. 

  האפשרות שתפרשי מהלימודים באמצע נכונה לכל תחום ותחום, לאו דווקא לסיעוד. מבחינה כספית ומבחינת אופציות קידום בעבודה אין תשובה ספציפית. הביקוש לשני התפקידים הללו יכול להשתנות, אך שניהם נחשבים לתפקידים מבוקשים. על השאלה מה משני המקצועות עדיף לא אוכל לענות, כיוון שכל אחד יכול למצוא עניין בתחום כלשהו ומה שנכון לאחד לא בהכרח נכון לאחר.

  בהצלחה!

  נופר.
  27/03/2019 10:55
  היי, אני כרגע בסמסטר האחרון של התואר הראשון שלי-לומדת בבן גוריון חינוך ותקשורת (3 שנים סה"כ). אני חושבת להמשיך לתואר שני במהל עסקים גם כן בבן גוריון, עם התמחות בהתנהגות ארגונית. רציתי לדעת אילו דלתות יפתחו בפניי בתחום התעסוקה לאחר שאסיים את התואר, בהתחשב בשני התארים שיהיו לי. בנוסף, אני מבינה שיש המון מתמטיקה בתואר הזה ואני לא בעלת ראש מתמטי. האם זה משהו שניתן להצליח בו בכל זאת? יש לי סמסטר שלם של השלמות של קורסי בסיס שאני חייבת לעבור בהצלחה כדי להמשיך בתואר. אשמח לקבל מענה על כל שאלותי.. תודה רבה מראש!
  27/03/2019 14:30
  לאחר סיום תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בהתנהגות ארגונית תוכלי להשתלב בתפקידים ניהוליים שונים, במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי, למשל: ניהול משאבי אנוש, ריכוז כוח אדם, ייעוץ ארגוני ועוד. בשילוב עם התואר הראשון שלך בחינוך ותקשורת תוכלי להשתלב גם בתפקידי ייעוץ חינוכי, ניהול מוסדות חינוך ועוד.

  לגבי לימודי המתמטיקה שהינם חלק מהתואר, אני ממליצה לך להתייעץ עם יועצת הלימודים באוניברסיטה ולבדוק האם את עומדת בתנאי הקבלה ואיך תוכלי להצליח בלימודים בכל זאת. 

  בהצלחה! 
  27/02/2019 13:28
  האם בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד, עם שנות ניסיון בתחום יכולה להתקבל ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית?
  27/02/2019 13:52
  היי תמר, 

  בכדי להתקבל ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה. אמנם, יכול להיות שבוגרי תואר ראשון בחינוך מיוחד ובעלי ניסיון מעשי בתחום יוכלו להתקבל למסלול לימודים זה גם כן. 

  כדאי לבדוק מול מוסדות הלימוד השונים מהם תנאי הקבלה אותם הם מציבים ומהן האפשרויות העומדות בפנייך. 

  בהצלחה!

  נופר.
  20/02/2019 20:02
  היי! אוקיי זה יהיה טיפה חופר וארוך אז סליחה מראש! בת 24 ומחפשת כיוון אך מתלבטת מאוד אני בנאדם מאוד אומני ומתחברת לתחומים של תרפיה, חינוך לגיל הרך, אומנות וכ'ו... מאוד רואה את עצמי בכיוון של עבודה עם ילדים בגן אבל שמתקשר בתחום של תרפיה מסויימת. איך עושים את הצעד הראשון הזה? מאיזה תחום כדאי להתחיל כדי להמשיך לתואר שני אח"כ (תרפיה באומנויות) ולהתמקצע בתחום שאני אוהבת? האם אני יכולה לעשות תואר ראשון במדעי ההתנהגות ואז להמשיך ישר לתואר שני בתרפיה באומנויות או להתחיל בחינוך לגיל הרך כדי שיהיה לי בסיס מראש? חשוב לי לציין שאין לי פסיכומטרי וגם לא מעוניינת לעשות.
  21/02/2019 09:22
  היי לינוי,

  קיימים מספר מסלולים שיכולים להתאים לך, תלוי באיזה מסגרת תרצי לעבוד עם ילדים בגיל הרך. כדי לעבוד בגן, סביר להניח כי תהיי זקוקה לתואר ראשון בחינוך לגיל הרך, אמנם ישנן גם אפשרויות אחרות - עבודה כפסיכולוגית ילדים, מטפלת באמנות ועוד. בדרך כלל ממשיכים לתואר שני בתרפיה באמנות בוגרי תואר ראשון במדעי החברה וההתנהגות או תחומי האמנות השונים. עם זאת, סביר שתוכלי להמשיך ללימודים אלו גם כבוגרת תואר ראשון ללימודי חינוך. 

  בנוגע לתנאי הקבלה והבחינה הפסיכומטרית אני ממליצה לך לפנות למוסדות הלימוד השונים ולבדוק את דרישותיהם ואת האפשרויות העומדות בפנייך.

  בהצלחה!

  נופר.
  30/01/2019 13:58
  האם כדאי ללמוד במסגרת קורס או תואר ראשון
  31/01/2019 09:35
  היי שרית,

  לימודי תואר ראשון במשאבי אנוש הינם לימודים מעמיקים ומקיפים יותר מאשר הלימודים בקורס, המיועדים גם למי שאינו בעל ידע קודם בתחום ומעוניין להשתלב בו בעתיד. 
  תוכלי למצוא מידע נוסף על לימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש בקישור הזה.
  הלימודים בקורס ניהול משאבי אנוש מיועדים בדרך כלל לבעלי ידע קודם בתחום, לבוגרי תואר ראשון בתחומים השונים או לבעלי תפקידים המעוניינים להתקדם לתפקיד ניהולי. 

  לכן, אין מסגרת לימודים שהינה עדיפה, כל אחת מן האופציות יכולה להתאים לאנשים שונים בהתחשב בגורמים שונים - רקע, זמן, מטרה ועוד.
  אני מציעה לך לברר עם סטודנטים שלמדו נושא זה בקבוצות בפייסבוק או בפורומים ייעודיים. בנוסף, אני ממליצה לך לקרוא מידע נוסף על שתי האפשרויות בקישורים שצירפתי לך והלחליט איזה מהן היא המתאימה לך ביותר.

  בהצלחה!

  נופר.
  15/01/2019 23:34
  מה הם תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון לארדכילות? ואיפה ניתן ללמוד את המקצוע?
  16/01/2019 10:22
  היי פאר,

  תנאי הקבלה לתואר ראשון באדריכלות משתנים בין מוסדות הלימודים השונים. מידע נוסף לגבי תנאי הקבלה תוכל למצוא בעמוד הזה.

  מידע כללי על הלימודים ועל המוסדות המציעים תואר ראשון באדריכלות תוכל למצוא כאן

  בהצלחה!

  נופר.
  14/01/2019 11:20
  היי מה ההבדל בין לימודי עיצוב שיער שמוכר במשרד התמת לבין לימודים שלא מוכרים ומקבלים רק תעודה מקצועית מבית הספר המלמד? האם זה קריטי ללמוד רק בבית ספר שמוכר במשרד התמת?
  15/01/2019 13:13
  היי לי,

  ההבדל בין מכללות ומוסדות המוכרים על ידי משרד התמ"ת לבין אלו שלא מתבטא במקומות עבודה ספציפיים. ישנם מקומות הדורשים תעודת גמר מטעם משרד התמ"ת ויש כאלו שאינם מציבים תנאי זה להשתלבות בעבודה.

  בהצלחה!

  נופר.
   ייעוץ לימודים אישי חינם
   מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
   2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים