פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

  15/06/2019 19:49
  היי, אני בקרוב משתחרר משירותי הצבאי ומתחיל לחשוב על עתידי האקדמי. לצערי בתקופת התיכון מאוד לא השקעתי בלימודים ובבגרות בפרט. כרגע יש ברשותי בגרות ברמה מאוד נמוכה. השאלה שלי היא כזו, האם אני אצטרך לעשות גם פסיכומטרי וגם לשפר את הבגרות שלי? או שפסיכומטרי מקנה לי כניסה ישירה לאוניברסיטאות שאני מעוניין בהן?(בהנחה שאני מקבל ציון בהתאם לדרישת המקצוע כמובן. ) אני קצת מבולבל בהקשר לזה, ראיתי אוניברסיטאות שדרשו 5 יחידות במתמטיקה לדוגמא במקצועות מסויימים, אם אני מגיע עם פסיכומטרי מתאים אני אוכל לשפר את המתמטיקה בלבד? כי הסכם של כל הבגרות מאוד מאוד נמוך, אני בחששות נוראיות שאצטרך לעשות את כל הבגרות מחדש. ואם כן, לא עדיף כבר מכינת קדם אקדמאית(זה הדבר הפחות מועדף עליי אבל אני ממש לא יודע אם יש ברירה אחרת.) אשמח להסבר על איך זה עובד בדיוק. מקווה שהייתי ברור בשאלתי, תודה רבה על השירות, לא מובן מאליו.
  16/06/2019 15:25
  היי יונתן, 

  תנאי הקבלה משתנים בהתאם למוסדות הלימוד השונים ותחומי הלימוד המגוונים. ישנן אוניברסיטאות ומכללות אשר דורשות ציון פסיכומטרי בלבד, ישנן כאלו אשר דורשות ממוצע בגרויות מסויים, ישנן כאלו שדורשות ציוני בגרות או רמת לימודים ספציפית, ישנן כאלו שדורשות מכינה קדם אקדמאית וישנן כאלו שאינן מציבות תנאי קבלה כלל. בתשובה לשאלתך, ייתכן ולאחר ציון פסיכומטרי גבוה תוכל לשפר את ציונך בבגרות במקצוע מסויים, אמנם אי אפשר להגיד בוודאות כיוון שישנם שינויים בין מקצועות הלימוד ובין המוסדות השונים. 

  מכינה קדם אקדמאית הינה אפשרות נוספת אשר יכולה להחליף את ממוצע הבגרויות ואת מבחן הפסיכומטרי. 

  לדעתי, ובכדי שתוכל לקבל את התשובה הנכונה והוודאית ביותר, כדאי שתברר מהם תנאי הקבלה למקצועות השונים המעניינים אותך ותברר עם מוסדות הלימוד השונים כיצד תוכל להתקבל למסלול הרלוונטי. 

  בהצלחה!

  נופר.
  07/06/2019 11:40
  רציתי לדעת מה ההבדל בין תואר הנדסאי לתואר רגיל,מבחינת איך מסתכלים על התואר בחוץ בשוק העבודה,האם תואר הנדסאי "נחשב" כמו תואר רגיל ,במיוחד בתחום אדריכלות נוף
  10/06/2019 15:06
  היי שיר,

  ההבדל המשמעותי ביותר בין תואר מהנדס לבין תואר הנדסאי הוא שתואר מהנדס נחשב לתואר ראשון ומלבד הידע המקצועי, כוללים לימודים אלו גם ידע תיאורטי נרחב ומעמיק. לימודי הנדסאים הינם לימודים קצרים יותר, אשר עוסקים במיומנויות העבודה והפרקטיקה בתחום מסויים. מבחינת השתלבות בשוק העבודה, שתי ההסמכות הללו נחשבות ליוקרתיות ונדרשות בשוק העבודה. מידע נוסף על ההבדלים בין תואר הנדסאי לתואר מהנדס תוכלי למצוא בקישור הזה.

  בוגרי לימודי הנדסאי אדריכלות נוף יוכלו להשתלב בשוק העבודה בתחום ניהול משאבי הסביבה במסגרת משרדי אריכלות ואדריכלות נוף, עיריות ורשויות שונות. לאחר לימודי תואר ראשון באריכלות נוף יוכשרו הבוגרים לתכנון ועיצוב חללים פרטיים או ציבוריים במסגרת משרדים העוסקים בתחום, עיריות וכדומה. ייתכן וקיים שוני בתפקידים ובתחומי האחריות בין שתי הכשרות אלו, אך העיסוק הינו דומה ועוסק באותם התחומים.

  בהצלחה!

  נופר.
  25/05/2019 16:45
  היי אם אין לי תעודת בגרות ואני מאוד רוצה. ללמוד אדריכלות נוף איך אתם יכולים לעזור לי. תודה
  26/05/2019 09:49
  היי ויויאן,

  תנאי הקבלה לתואר ראשון באדריכלות נוף יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, לרוב הם כוללים ממוצע בגרויות או ציון פסיכומטרי מסוים. לכן, כדאי לברר מול מוסד הלימודים מה הם תנאי הקבלה אותם הם דורשים.

  כמו כן, ישנם לימודים במסגרת הנדסאי אדריכלות נוף אשר מכשירים את בוגריהם כבעלי מקצוע מיומנים ואיכותיים שיש באפשרותם להשתלב בשוק העבודה בתפקידי תכנון ערים, אדריכלות בניין וכדומה. בדרך כלל, תנאי הקבלה ללימודים אלו דורשים תעודת בגרות מלאה או חלקית, גם כאן עדיף לברר מול המוסדות הרלוונטיים כיצד תוכלי להתקבל ללימודים.

  מסלול נוסף בתחום זה הינו קורס אדריכלות נוף. קורסים אלו מכשירים את בוגריהם לתכנון, ניהול וביצוע של פרויקטים בתחום עיצוב הסביבה. מרבית הקורסים בתחום אינם מציבים תנאי קבלה כלל ופתוחים בפני הקהל הרחב.

  בהצלחה!

  נופר.
  19/05/2019 09:03
  היי איה,

  תנאי הקבלה יכולים להשתנות משנה לשנה ובהתאם לציונים ולנתונים של כל אחד מהמועמדים. אני ממליצה לך לברר עם מוסד הטכניון ישירות מה הם תנאי הקבלה הרלוונטיים לשנה הקרובה, כיוון שהם יוכלו לתת לך את התשובה העדכנית ביותר.

  בהצלחה!

  נופר.
  12/05/2019 00:02
  הי שלום רציתי לשאול איך אני יודעת בדיוק מה מתאים לי. כי מצד אחד יצא במבחן שמתאים לי משהו במדעי הסוציולוגיה ומדעי המדינה ובין לאומי אנל אותי מאוד מעניין מדעים ומתמטיקה והנדסה כמו ביואינפורמטיקה. אז איך אני יודעת במה לבחור? תודה רבנ
  12/05/2019 09:24
  היי הודיה,

  המבחנים הללו אמנם יכולים לעזור ולתת לך מעין הכוונה שבאמצעותה תוכלי להיחשף למקצועות נוספים ולבבחור מסלול לימודים שמעניין אותך, אך המבחן לא יכול לקבוע באמת מה מתאים לך ובמה את מתעניינת. אם התשובות שיצאו לך, למשל תואר ראשון בסוציולוגיה ובמדעי המדינה, אינן מעניינות אותך ואת יודעת שיש מקצועות אחרים בהם את מוצאת עניין ורוצה ללמוד אותם לעומק אין שום בעיה שתעשי זאת!

  תוכלי לקרוא עוד קצת על תואר ראשון במתמטיקה, תואר ראשון בביואינפורמטיקה או כל מקצוע מדעי והנדסי אחר, ולהחליט איזה כיוון מהם מתאים לך ביותר.

  בהצלחה!

  נופר.
  07/05/2019 22:42
  היי, קראתי באתר שלכם לגבי הנדסאי תקשורת אינטראקטיבית, ומאוד התחברתי לתחום. הוא נשמע לי די חדש מכיוון שלא יצא לי לשמוע עליו בעבר, ולכן רציתי לשאול האם אפשרויות התעסוקה הן באמת מבוקשות ומגוונות בשוק הנוכחי? תודה רבה מראש!
  08/05/2019 09:36

  היי קורין,

  תקשורת אינטראקטיבית הינו תחום דינאמי ומתפתח שמאפשר השתלבות בתפקידים מרתקים ומאתגרים בתעשיות השונות בשוק העבודה. הביקוש הרב ללימודים אלו הביא לכך שמוסדות לימוד רבים מציעים השתלבות במסלול זה ומכשירים את בוגריהם כהנדסאי תקשורת אינטראקטיבית. 

  מבחינת אפשרויות התעסוקה, בוגרי הלימודים יכולים להשתלב בתעשיית ההיי טק, האינטרנט והמולטימדיה, התקשורת, הפרסום, ההפקה ועוד, או אף לעבוד כעצמאים. בנוסף, יכולים הבוגרים להמשיך ללימודים נוספים בתחומים מגוונים כמו פרסום, שיווק, עיצוב ואמנות, מחשבים ועוד, כך שיוכלו לשלב בין שתי ההכשרות שרכשו ולהשתלב בשוק העבודה בתור אנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים.


   
  07/05/2019 19:22
  היי אני בת 25, ומתלבטת מה ללמוד בשנה הקרובה. אני מאוד רגישה, אמפתית, קשובה, שירותית.. תמיד ששאלו אותי מה אלמד- עניתי עבודה סוציאלית וכולם אמרו שזה ברור כי זה מאוד מתאים לי ולאופי שלי. אבל שנה שכבר לא עבדתי עם נוער וילדים ופתאום התחלתי לחשוב על מקצועות אחרים כמו סיעוד. מצד אחד יש לי ניסיון עם בני נוער וילדים אבל אני פתאום חושבת שאולי זה בגלל שאני צעירה ולכן קל לי יותר להתחבר ולהבין את המצוקות והמשברים שלהם, אבל אני גם יודעת שזה מאוד שוחק. ובסיעוד אין לי שום ניסיון אבל אני כבר שנה חושבת על זה, אני יודעת שצריך להיות רגישים וקשובים ואמפתיים, אבל לא יודעת מעבר לזה. אני גם דיי מפחדת מהלימודים עצמם כי אמרו לי שהם אינטנסיביים ושוחקים, (כמובן שגם בעו"ס אבל בעו"ס זה גם תחומים שמשיקים לחיים כמו חברה, אלימות, ודברים שאני מתחברת אליהם. אני לא יודעת להסביר את זה אבל המשיכה שלי נורא חזקה לסיעוד וגם בגלל העובדה שאני מניחה שעוד כמה שנים לא יעניין אותי לעבוד רק עם צעירים. האם כדאי לקחת סיכון ולהתחיל ללמוד סיעוד למרות הכל ולהסתכן בזה שיכול להיות שאפרוש? חלק אומרים שהשכר של עו"סים נמוך וחלק אומרים ששל אחות יותר נמוך מה יותר משתלם מבחינה כספית ומבחינת אופציות קידום? (אני מגיעה ממשפחה קשת יום והשכר כן חשוב לי- אני יודעת ששניהם תחומים שלא מרוויחים בהם הרבה אבל כן חשוב לי לתרום את כולי למען האחר). ובכללי מה עדיף?(בלי קשר למה שפירטתי) עבודה סוציאלית או סיעוד? תודה רבה על העזרה!
  08/05/2019 09:27
  היי לילוש, 

  שני תחומי הלימוד הללו הם תחומים מרתקים והעבודה בה תוכלי להשתלב עם סיום הלימודים היא אמנם קשה ומאתגרת מחד, אך מאוד מספקת מאידך. אם את מרגישה ששני התחומים מעניינים אותך באותה מידה אך החששות שלך מפני הלימודים בעבודה סוציאלית גדולים כיוון שאת מרגישה שבעתיד תרצי לעבוד עם אוכלוסיה רחבה יותר, לימודי סיעוד נשמעים כמו אופציה מעולה. גם במסגרת לימודי סיעוד תזכי לסייע לרבים במגוון בעיות. 

  האפשרות שתפרשי מהלימודים באמצע נכונה לכל תחום ותחום, לאו דווקא לסיעוד. מבחינה כספית ומבחינת אופציות קידום בעבודה אין תשובה ספציפית. הביקוש לשני התפקידים הללו יכול להשתנות, אך שניהם נחשבים לתפקידים מבוקשים. על השאלה מה משני המקצועות עדיף לא אוכל לענות, כיוון שכל אחד יכול למצוא עניין בתחום כלשהו ומה שנכון לאחד לא בהכרח נכון לאחר.

  בהצלחה!

  נופר.
  27/03/2019 10:55
  היי, אני כרגע בסמסטר האחרון של התואר הראשון שלי-לומדת בבן גוריון חינוך ותקשורת (3 שנים סה"כ). אני חושבת להמשיך לתואר שני במהל עסקים גם כן בבן גוריון, עם התמחות בהתנהגות ארגונית. רציתי לדעת אילו דלתות יפתחו בפניי בתחום התעסוקה לאחר שאסיים את התואר, בהתחשב בשני התארים שיהיו לי. בנוסף, אני מבינה שיש המון מתמטיקה בתואר הזה ואני לא בעלת ראש מתמטי. האם זה משהו שניתן להצליח בו בכל זאת? יש לי סמסטר שלם של השלמות של קורסי בסיס שאני חייבת לעבור בהצלחה כדי להמשיך בתואר. אשמח לקבל מענה על כל שאלותי.. תודה רבה מראש!
  27/03/2019 14:30
  לאחר סיום תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בהתנהגות ארגונית תוכלי להשתלב בתפקידים ניהוליים שונים, במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי, למשל: ניהול משאבי אנוש, ריכוז כוח אדם, ייעוץ ארגוני ועוד. בשילוב עם התואר הראשון שלך בחינוך ותקשורת תוכלי להשתלב גם בתפקידי ייעוץ חינוכי, ניהול מוסדות חינוך ועוד.

  לגבי לימודי המתמטיקה שהינם חלק מהתואר, אני ממליצה לך להתייעץ עם יועצת הלימודים באוניברסיטה ולבדוק האם את עומדת בתנאי הקבלה ואיך תוכלי להצליח בלימודים בכל זאת. 

  בהצלחה! 
  27/02/2019 13:28
  האם בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד, עם שנות ניסיון בתחום יכולה להתקבל ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית?
  27/02/2019 13:52
  היי תמר, 

  בכדי להתקבל ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה. אמנם, יכול להיות שבוגרי תואר ראשון בחינוך מיוחד ובעלי ניסיון מעשי בתחום יוכלו להתקבל למסלול לימודים זה גם כן. 

  כדאי לבדוק מול מוסדות הלימוד השונים מהם תנאי הקבלה אותם הם מציבים ומהן האפשרויות העומדות בפנייך. 

  בהצלחה!

  נופר.
  20/02/2019 20:02
  היי! אוקיי זה יהיה טיפה חופר וארוך אז סליחה מראש! בת 24 ומחפשת כיוון אך מתלבטת מאוד אני בנאדם מאוד אומני ומתחברת לתחומים של תרפיה, חינוך לגיל הרך, אומנות וכ'ו... מאוד רואה את עצמי בכיוון של עבודה עם ילדים בגן אבל שמתקשר בתחום של תרפיה מסויימת. איך עושים את הצעד הראשון הזה? מאיזה תחום כדאי להתחיל כדי להמשיך לתואר שני אח"כ (תרפיה באומנויות) ולהתמקצע בתחום שאני אוהבת? האם אני יכולה לעשות תואר ראשון במדעי ההתנהגות ואז להמשיך ישר לתואר שני בתרפיה באומנויות או להתחיל בחינוך לגיל הרך כדי שיהיה לי בסיס מראש? חשוב לי לציין שאין לי פסיכומטרי וגם לא מעוניינת לעשות.
  21/02/2019 09:22
  היי לינוי,

  קיימים מספר מסלולים שיכולים להתאים לך, תלוי באיזה מסגרת תרצי לעבוד עם ילדים בגיל הרך. כדי לעבוד בגן, סביר להניח כי תהיי זקוקה לתואר ראשון בחינוך לגיל הרך, אמנם ישנן גם אפשרויות אחרות - עבודה כפסיכולוגית ילדים, מטפלת באמנות ועוד. בדרך כלל ממשיכים לתואר שני בתרפיה באמנות בוגרי תואר ראשון במדעי החברה וההתנהגות או תחומי האמנות השונים. עם זאת, סביר שתוכלי להמשיך ללימודים אלו גם כבוגרת תואר ראשון ללימודי חינוך. 

  בנוגע לתנאי הקבלה והבחינה הפסיכומטרית אני ממליצה לך לפנות למוסדות הלימוד השונים ולבדוק את דרישותיהם ואת האפשרויות העומדות בפנייך.

  בהצלחה!

  נופר.
  30/01/2019 13:58
  האם כדאי ללמוד במסגרת קורס או תואר ראשון
  31/01/2019 09:35
  היי שרית,

  לימודי תואר ראשון במשאבי אנוש הינם לימודים מעמיקים ומקיפים יותר מאשר הלימודים בקורס, המיועדים גם למי שאינו בעל ידע קודם בתחום ומעוניין להשתלב בו בעתיד. 
  תוכלי למצוא מידע נוסף על לימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש בקישור הזה.
  הלימודים בקורס ניהול משאבי אנוש מיועדים בדרך כלל לבעלי ידע קודם בתחום, לבוגרי תואר ראשון בתחומים השונים או לבעלי תפקידים המעוניינים להתקדם לתפקיד ניהולי. 

  לכן, אין מסגרת לימודים שהינה עדיפה, כל אחת מן האופציות יכולה להתאים לאנשים שונים בהתחשב בגורמים שונים - רקע, זמן, מטרה ועוד.
  אני מציעה לך לברר עם סטודנטים שלמדו נושא זה בקבוצות בפייסבוק או בפורומים ייעודיים. בנוסף, אני ממליצה לך לקרוא מידע נוסף על שתי האפשרויות בקישורים שצירפתי לך והלחליט איזה מהן היא המתאימה לך ביותר.

  בהצלחה!

  נופר.
  15/01/2019 23:34
  מה הם תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון לארדכילות? ואיפה ניתן ללמוד את המקצוע?
  16/01/2019 10:22
  היי פאר,

  תנאי הקבלה לתואר ראשון באדריכלות משתנים בין מוסדות הלימודים השונים. מידע נוסף לגבי תנאי הקבלה תוכל למצוא בעמוד הזה.

  מידע כללי על הלימודים ועל המוסדות המציעים תואר ראשון באדריכלות תוכל למצוא כאן

  בהצלחה!

  נופר.
  14/01/2019 11:20
  היי מה ההבדל בין לימודי עיצוב שיער שמוכר במשרד התמת לבין לימודים שלא מוכרים ומקבלים רק תעודה מקצועית מבית הספר המלמד? האם זה קריטי ללמוד רק בבית ספר שמוכר במשרד התמת?
  15/01/2019 13:13
  היי לי,

  ההבדל בין מכללות ומוסדות המוכרים על ידי משרד התמ"ת לבין אלו שלא מתבטא במקומות עבודה ספציפיים. ישנם מקומות הדורשים תעודת גמר מטעם משרד התמ"ת ויש כאלו שאינם מציבים תנאי זה להשתלבות בעבודה.

  בהצלחה!

  נופר.
  15/01/2019 11:13
  שלום, רציתי להתייעץ. נתקלתי באתר שלכם לאחר שחיפשתי לימודים בתחום ייעוץ פיננסי. המלצתם על חברה בשם "בקרה ייעוץ משכנתאות". העמקתי בבדיקה בעניין החברה והופתעתי לגלות כי לפי אתר החברה מנכלי"ת החברה בשם "הילה נגר פרץ" מככבת בסיפור עוקץ ופלילים באתר YNET - https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3592484,00.html האם ידוע לכם משהו בעניין והאם יש חברה אחרת שהייתם ממליצים עליה בתחום הייעוץ הפיננסי?
  15/01/2019 12:59
  היי מורן,

  אין לנו מידע לגבי הליכים פליליים בחברות השונות, תוכלי לראות בעמוד הזה מוסדות נוספים בהם תוכלי ללמוד ולקבל הכשרה בתחום. 
  אפשרות נוספת היא להשאיר את הפרטים שלך באתר במקום הרלוונטי ("ייעוץ לימודים חינם") ויועצת לימודים תחזור אלייך ותוכל לסייע לך בנושא.

  בהצלחה!

  נופר.
  08/01/2019 17:56
  שלום, האם יש לימודי תעודה לעריכה לשונית (ישירות - ללא התניה בתואר)? אם לא - מהו התואר שנדרש תחילה והיכן ניתן ללמוד אותו? כמו כן, האם יש אפשרות ללמוד נושא זה באוניברסיטה הפתוחה? תודה רבה
  09/01/2019 09:23
  היי רונן,

  קיימת אפשרות ללימודי תעודה לעריכה לשונית, ללא התניה בתואר במספר מוסדות לימוד. אמנם, באוניברסיטה הפתוחה לא קיים מסלול לימודים במקצוע זה.

  מידע נוסף לגבי הלימודים עצמם והמוסדות המציעים הכשרה בהם תוכל למצוא בקישור הזה.

  בהצלחה!

  נופר.
  06/01/2019 13:48
  רציתי גם לדעת אם ארצה ללמוד תואר שני בנושא שקשור במדעי החיים , אני אוכל להתקבל עם תואר ראשון בניהול מערכות בריאות או שרק מי שיש לו תואר רראשון במדעי החיים יכול להתקבל
  06/01/2019 14:34
  היי פז,

  כמו שכתבתי לך קודם, תצטרכי לבדוק עם ראשי מסלול הלימודים מה האפשרויות העומדות בפנייך. 
  כמו כן, תוכלי לברר עם המוסדות הרלוונטיים בהם את מעוניינת להמשיך ללימודי תואר שני האם הם מקבלים לשורותיהם בוגרי תואר ראשון במנהל מערכות בריאות.

  נופר.
  03/01/2019 21:41
  שלום אני סטודנטית לתואר ראשון בניהול מערכות בריאות ורציתי לדעת , חוץ מהסבה לסיעוד , אם אפשר לעשות הסבה למקצוע אחר וחוץ מתואר שני בניהול מערכות בריאות , איזה תואר שני רלוונטי אני יכולה ללמוד
  06/01/2019 12:18
  היי פז,

  האפשרויות הנפוצות ביותר שקיימות כלימודי המשך הן תואר שני במנהל מערכות בריאות במסלול מחקרי או במסלול עיוני, בו ילמדו המשתתפים כלים וידע עיוני בנושא הניהול ובנושא מוסדות הבריאות והרווחה. אפשרות נוספת ללימודי המשך היא תואר שני במנהל עסקים. 
  הסבה מקצועית לסיעוד היא אכן אפשרית, לגבי אפשרויות נוספות תוכלי לברר עם ראשי מסלול הלימודים במוסד בו את לומדת כעת.

  בהצלחה! 
  30/12/2018 12:01
  האם אפשרי למצוא פתרונות למבחן מה"ט בתכנות שפת c בסיסי?
  31/12/2018 16:10
  היי נופר,

  הפתרונות למבחן מה"ט לא קיימים אצלנו ואין לי מידע לגבי המקום בו תוכלי למצוא אותם.

  בכל אופן, אני מאמינה שתוכלי לחפש ולמצוא אותם באינטרנט.

  בהצלחה!
  23/12/2018 18:25
  שלום , הבן שלי סיים 5 יחידות פיזיקה כימיה מתמטיקה ואנגלית בכולם ציונים מעל 5 יחידות . רוצה לעשות שנים יג יד עם הסבה למחשבים כדי להיכנס לצבא למסלול בתחום המחשבים , היכן הוא יכול לעשות זאת באיזו מכללה באיזור השרון עדיף. הוא חייל בודד
  עתודהנופר
  24/12/2018 12:48
  היי אורלי,

  קיימים מסלולים שונים לעתודה דרך הצבא: תכנית צמרת, תכנית חבצלות, תכנית פסגות, תכנית סילון, תכנית ברקים ועוד.
  מידע אודות כל אחת מהתוכניות ותנאי הקבלה אליהן תוכלי למצוא בקישור הזה.

  בהצלחה!
  27/11/2018 21:01
  היי. אני רוצה לעבוד עם נוער בסיכון ברמה האישית- ליווי ואפשרות גם להוראה בבתי ספר של נוער נושר. מתלבטת באיזה מסלול ללכת לתואר ראשון...האם כדאי ללמוד קידום נוער או מדעי ההתנהגות ופסיכולוגיה או בכלל חינוך ותעודת הוראה? הייתי שמחה להתחיל כבר בסמסטר אביב אבל אין הרבה מקומות שמאפשרים.. ובגדול מעדיפה מקום עם מעט ימי לימודים שאוכל לעבוד תוך כדי.. אשמח לעזרה
  03/12/2018 13:12
  היי,

  קיימות אפשרויות תעסוקה שונות עם סיום כל אחד מן התארים שציינת כאן. 

  הלימודים שנשמעים לי מתאימים ביותר לפי התפקיד בו את מעוניינת הם לימודי תואר ראשון בקידום נוער, אשר משלבים בתוכם גם הוצאת תעודת הוראה. הסמכה במקצוע זה תאפשר לעסוק בתפקידי איתור, מניעה וסיוע לנוער בסיכון כמטפלים או כמורים במסגרות שונות.

  תוכלי למצוא בקישור שצירפתי לך כאן את כל המידע לגבי לימודים אלו, כולל המוסדות בהם ניתן ללמוד מקצוע זה. 

  לגבי לימודים בסמסטר אביב ומתכונת הלימודים עצמם תצטרכי לברר במוסדות הרלוונטיים מה הן האפשרויות שהם מציעים.

  בנוסף, אם את מעוניינת במידע נוסף על התארים האחרים שציינת, תוכלי לעיין בקישורים הבאים:
  תואר ראשון במדעי ההתנהגות
  תואר ראשון בחינוך

  בהצלחה!

  נופר.
   ייעוץ לימודים אישי חינם
   מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
   2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים