פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

  20/08/2019 20:41
  היי רציתי לדעת בבבקשה את ההבדל העיקרי בין הנדסה פרמצבטית לביוטכנולוגיה מבחינת התעסוקה אחרי התואר לאן זה יוביל אותי ולאן זה תודה.
  21/08/2019 13:49
  היי בקי,

  הנדסה פרמצבטית, אשר נקראת גם הנדסת תרופות, עוסקת בכל הקשור בתרופות, בהשפעותיהן על האדם, בפיתוח תרופות וכדומה, תוך התמקדות בתחומי הכימיה, הביולוגיה, הביוטכנולוגיה והביוכימיה. תחום זה מצוי בהתפתחות ולכן נדרשת הכשרה מקצועית ואיכותית המכשירה את בוגריה כבעלי מקצוע מיומנים שיש באפשרותם להשתלב בתעשיית התרופות בארץ.

  לימודי ביוטכנולוגיה עוסקים במחקר ובפיתוח יישומי מתוך מטרה לפתח מערכות ותהליכים אשר מאפשרים ניצול של תהליכי החיים במערכות הביולוגיות השונות, זאת על מנת לייצר מוצרים שונים בתעשייה, ברפואה, בתעשיית החקלאות ועוד. תחום זה נוגע גם הוא בייצור תרופות, אך זוהי הכשרה מקיפה יותר אשר כוללת תחומי ידע נרחבים יותר. בוגרי לימודים אלו מבוקשים גם הם בשוק העבודה ויכולים להשתלב בשלל משרות מרתקות ומגוונות.

  בהצלחה!

  נופר.


  15/08/2019 19:20
  היי, יצא לי בשאלון שמתאים לי ללמוד מנע"ס וכלכלה/משאבי אנוש. אני גם יחסית ריאלית וגם עיונית (יותר עיונית). מתלבטת אם ללמוד מנע"ס כי אני שומעת שאין הרבה עבודות לזה כי זה לא תפקיד מוגדר, לבין הנדסת תוכנה שהסיכוי לתעסוקה סביר בהרבה. בנוסף, מקצועות עיוניים שמעניינים אותי הם דיפלומטיה, מדעי המדינה, פסיכולוגיה. לגבי תארים משולבים כמו- טכנולוגי וחברתי אני לא יודעת עד כמה זה תופס בתעסוקה.
  18/08/2019 17:17
  היי דנית,

  מבחינת בחירת מוסד הלימודים, ההבדלים בין תואר ראשון ממכללה אקדמית לבין תואר ראשון מאוניברסיטה אינם גדולים, ועל כן אני ממליצה שתלמדי במוסד בו את מעוניינית יותר.

  מבחינת מסלולי הלימוד השונים, תוכלי להשתלב במשרות שונות במסגרת כל אחד מן הנושאים הללו, הן במסגרת לימודי מנהל עסקים, דיפלומטיה, מדעי המדינה או פסיכולוגיה. אני ממליצה לך לקרוא על כל אחד מן התחומים הללו לעומקם ולהבין מה המסלול שמעניין אותך ומושך אותך.

  בהצלחה!

  נופר.
  14/08/2019 18:42
  אני מעוניינת לדעת האם באוניברסיטת בן גוריון מלמדים אגיפטולוגיה כחלק מלימודי הארכיאולוגיה? זה תחום ספציפי שמעניין אותי. תודה.
  15/08/2019 09:18
  היי שוקי,

  תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בארכיאולוגיה הינה מקיפה ומעמיקה במיוחד, וכוללת ידע תיאורטי נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום איסוף וניתוח המידע ההיסטורי על האנושות. לגבי תכנית הלימודים הספציפית באוניברסיטת בן גוריון, הייתי ממליצה לך לברר עם האוניברסיטה עצמה ולשאול את כל השאלות הרלוונטיות, שכן הם יוכלו לתת לך את המענה המדויק ביותר.

  בהצלחה!

  נופר.
  14/08/2019 12:53
  יצא לי חוקרת, קונבציונאלית, ריאלית ויזמית. חשבתי על מדעי המחשב או חשבונאות, מה מתאים לי יותר? ומה משתלם יותר? תודה
  15/08/2019 09:09
  היי אילה,

  הלימודים במסלול לתואר ראשון במדעי המחשב מתאימים לאנשים בעלי זיקה לתחומים הריאליים המעוניינים לפתח ולתכנן אלגוריתמים שונים ומגוונים לצרכי עיבוד וניהול מידע ויישומם תוך כדי כתיבת תוכנות שונות והוצאתן לפועל. יש לזכור כי לימודים אלו הינם לימודים מסובכים, מקיפים ומעמיקים אשר מעמידים אתגרים טכניים ואנליטיים רבים בפני הסטודנטים. כמו כן, יש לזכור כי לימודים אלו אינם עוסקים במחשב, על אף שמם, אלא במדע ובתיאוריה המתמטית העומדת בבסיס המקצוע.

  הלימודים במסלול לתואר ראשון בחשבונאות פונים לאנשים בעלי זיקה לתחומי המתמטיקה והחישובים, שכן אלו עוסקים ברישום וניתוח של אירועים פיננסיים במערכת כלכלית נתונה והצגת תמציתם בפני לקוחות. במסגרת לימודים אלו יעסקו הסטודנטים בניתוח התנהגויות ומנגנונים כלכליים, הן ברמת המיקרו והן ברמת המאקרו. 
   

  אני ממליצה לך לקרוא לעומק על כל אחד מן המקצועות הללו ולהבין לאיזה מהם את מתחברת במידה רבה יותר. 

  בהצלחה!

  נופר.
  12/08/2019 17:31
  היי, ברצוני לדעת מה ההבדל העיקרי בין יח"צן לבין דובר מה יותר נדרש בשוק ובכלל מה רמות השכר פחות או יותר, ומה התכונה שדובר הכי צריך האם יש ביקוש בשוק? בנוסף אם אני שואפת לתפקידים בתחום הזה האם אני דווקא זקוקה ללימודי תקשורת או שאני יכולה להגיע לזה גם מתואר ראשון במנהל עסקים ואז נגיד קורסים שממקדים אותי ספציפית או תואר שני בתחום כי מבחינת תנאי הקבלה מנהל עסקים יותר זמין לי תודה מראש על תשובתך.
  13/08/2019 15:04
  היי בקי,

  תחום הדוברות ותחום יחסי הציבור קשורים שניהם לעולם הפרסום וליצירת תדמית מסוימת עבור אדם או מוצר כלשהו. אמנם, לכל אחד מהם מאפיינים משלו. הדובר הינו בעל המקצוע האחראי על ייצוג הלקוחות בפני כלי התקשורת תוך התחשבות באינטרסים של המעסיק ואילו היח"צן אחראי על הפעילות אשר נעשית במסגרת כלי התקשורת המגוונים, וכן השפעתה על דעת הקהל. הדוברים עובדים בעיקר מול עיתונאים ואילו היח"צנים אחראיים על משיכת תשומת הלב התקשורתית. 

  לרוב, בכדי להשתלב בעבודה בתחומים אלו נדרשים המועמדים לעבודה להיות בעלי תואר ראשון בתקשורת או בוגרי לימודי תעודה במסגרת קורס דוברות ויחסי ציבור.

  לימודים אלו הינם לימודים מבוקשים במיוחד, שכן אפשרויות התעסוקה לאחר הלימודים הן רבות ומגוונות. רמות השכר משתנות בהתאם לעבודה וללקוח ולכן לא אוכל לתת לך תשובה חד משמעית.

  בהצלחה!

  נופר.

  12/08/2019 17:01
  היי ברצוני לעבוד בתור מהנדסת מזון אך איני מצליחה להבין כל כך איפה לומדים ומהם תנאי הקבלה ובנוסף לכך בכל אתר תואר זה מוצג תחת שם אחר ומתחלק למסלולים שונים אשמח לקבל מידע מה צריך ללמוד לתואר זה והיכן
  13/08/2019 14:58
  היי שרית,

  תחום הנדסת המזון הינו תחום מרתק ורחב היקף, הנלמד במסגרת תארים שונים: תואר ראשון בהנדסת מזון, תואר ראשון בהנדסה כימית ותואר ראשון בביוטכנולוגיה, ונכלל גם בתוך לימודי תואר ראשון במדעי המזון ותואר ראשון בביוכימיה. בכל אחד מן המסלולים הללו תוכלי למצוא עניין ולגעת בתחום המבוקש.

  תנאי הקבלה למסלולי הלימוד משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך בדרך כלל דומים לתנאי הקבלה שתוכלי לראות בקישור הזה. אני ממליצה לך לבדוק מול מוסדות הלימוד השונים ברחבי הארץ, ביניהם המכללה האקדמית תל חי, אוניברסיטת בן גוריון, המרכז האקדמי רופין, מוסד הטכניון, אורט בראודה ועוד, מהן האפשרויות העומדות בפנייך וכיצד תוכלי להשתלב בלימודים אלו.

  בהצלחה! 

  נופר.
  11/08/2019 17:15
  אני בת 20 ומתקשה בבחירת לימודים, עשיתי את השאלון ויצא לי חברתי, אומנותי, חוקר וריאלי... אני יודעת שאני רוצה עבודה עם אנשים, יש לי ניסיון בהדרכה, נהנית להקשיב ולייעץ לאנשים, ונורא מתעניינת בגוף האדם ובנפש האדם, יש לי תנאי קבלה מעולים, אך אני מתפזרת בין מקצועות שונים כגון הוראה, קלינאות תקשורת, תזונה, פסיכולוגיה והנדסת תעשייה וניהול, מקצועות שונים לחלוטין. אשמח לעזרה
  12/08/2019 15:19
  היי מאיה,

  ניסיון בהדרכה וייעוץ לאנשים, כמו גם עבודה עם אנשים, נכללים בתוך כל אחד מן התחומים שציינת. מקצוע ההוראה למשל, דורש זיקה לעבודה עם ילדים ובני נוער, דבר שיש להתחשב בו טרם הלימודים. במסגרת לימודי קלינאות תקשורת, תזונה, פסיכולוגיה או הנדסת תעשייה וניהול, העבודה אכן מתבצעת מול אנשים, הן במתכונת של עבודה טיפולית ואישית יותר והן במתכונת ניהולית במסגרת מקום העבודה.

  כלל המקצועות הללו נוגעים בנפש האדם ובמורכבותה, אך כל אחד מתייחס לנושא מנקודת מבט אחרת.

  אני ממליצה לך לברר מול מוסד הלימודים בו את מתכוונת ללמוד מהן האפשרויות העומדות בפנייך ואף לברר, לקרוא וללמוד לעומק על כל אחד מן המקצועות הללו.

  בהצחה!

  נופר.
  11/08/2019 17:09
  נפש האדם זה דבר שמאוד מעניין אותי, וכך גם לעזור לאנשים, רציתי לשאול אם אפשרי ללמוד קורס פסיכותרפיה בלי לימודי פסיכולוגיה, ומה אפשרויות התעסוקה אם פניתי בדרך זו? וגם אשמח לשמוע לגבי ביקוש ושכר.. או שעדיף ללמוד פסיכולוגיה בדרך הרגילה ולהוציא 2 תארים?
  12/08/2019 15:13
  היי ליאת, 

  לימודים במסגרת קורס פסיכותרפיה הינם לימודים מקיפים, מעמיקים ומרתקים במיוחד, אשר עוסקים בעלי טיפול נפשי המתבצע באמצעות שיחות ומטרתו היא שיפור תחושת הרווחה הכללית של המטופל. בדרך כלל, לא ניתן לעסוק בתחומי הטיפול עם הסמכת תעודה בלבד, ועל המעוניינים לעסוק בטיפולי פסיכותרפיה להיות בעלי הסמכה מקצועית באחד המקצועות הטיפוליים הקיימים. לימודי פסיכולוגיה, כמו כל מקצוע טיפולי אחר, יכולים להיות אפשרות טובה עבור השתלבות בשוק העבודה בתחומים הטיפוליים השונים. 

  מבחינת תנאי שכר לא אוכל לתת תשובה חד משמעית שכן אלו תלויים במשתנים רבים ויכולים להשתנות במהירות. אמנם, הביקוש למטפלים איכותיים ומקצועיים בשוק העבודה הוא גבוה למדי ולכן אפשרויות התעסוקה הן רבות. 

  בהצלחה! 

  נופר.
  07/08/2019 13:02
  היי. אני רוצה לעבוד בתור חוקרת זיהוי פלילי, לפענח זירות פשע ואיסוף ראיות וחקירתם. מה צריך ללמוד בשביל זה?
  07/08/2019 13:32
  היי דנה,

  בכדי להשתלב בשוק העבודה במסגרת תפקידי זיהוי פלילי, פענוח זירות פשע, איסוף ראיות וחקירת ראיות תוכלי להשתלב במספר מסלולי לימוד: תואר ראשון במדעים מדויקים כמו כימיה, ביולוגיה וכדומה, לימודי תואר ראשון במדעי החיים כמו קרימינולוגיה ועוד, וכן לימודי תואר ראשון בהנדסה.

  תוכלי לקרוא על שלל המסלולים הללו ולראות מה מהם מושך אותך ומעניין אותך במיוחד.

  בהצלחה!

  נופר.
  28/07/2019 11:17
  הי מחפשת אם יש מסלול תואר לעודה סוציאלית בלימודי ערב אם זה רלוונטי- אני אקדמאית עם ba בפסיכולוגיה
  28/07/2019 15:57
  היי אפרת,

  ישנם מוסדות לימוד רבים אשר מציעים לימודי תואר ראשון או שני בעבודה סוציאלית גם במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר, על מנת להתאים לאנשים בעלי התחייבויות קודמות.

  אמליץ לך לבדוק מול מוסד הלימודים בו את מתכננת להמשיך את הכשרתך מה המסלול המתאים עבורך.

  בהצלחה!

  נופר.
  26/07/2019 18:51
  אני בת 35, מסיבות שאינן תלויות בי לא יצאתי למסגרת לימודים ולא תיפקדתי במקום עבודה מגיל 20. כיום אני במסגרת שיקום ומאוד רוצה לאחריה להתחיל ללמוד משהו, אבל אני לא יודעת מה. אני מבינה שהגיל שלי אכן מגביל אותי, כבר עברתי את 35, וזה בהחלט לא גיל צעיר. אני לא יודעת במה אני טובה, אני טובה בלייעץ, לעזור, להקשיב ולהכיל, לתת הכוונה נכונה כשמדובר בנושא שאני מבינה בו וכל הנכלל בזה. ממעט הידע שנתתי- איזה מקצוע יכול להתאים לי ולאיזו מסגרת לימודים אני יכולה להתחייב בגיל שכזה. אשמח למענה תודה רבה
  28/07/2019 15:55
  היי טלי,

  הגיל אינו חייב להוות הגבלה בעת קבלה ללימודים וגם כעת תוכלי לרכוש הכשרה מקצועית שתאפשר לך להשתלב בשוק העבודה, הן בלימודים אקדמיים לתואר ראשון והן במתכונת קצרה יותר במסגרת קורסים שונים. מבחינת המידע שמסרת, אני מאמינה כי תוכלי למצוא עניין בתחומי האימון האישי, הקואוצ'ינג, הנחיית קבוצות, NLP, טיפול באמנות, בתחומי הטיפול השונים מעולם הרפואה המשלימה וכדומה.

  אני ממליצה לך לקרוא על המקצועות המגוונים ולברר מול מוסדות הלימוד השונים מה האפשרויות העומדות בפנייך.

  בהצלחה!

  נופר. 
  18/07/2019 12:06
  היי, אני בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות (עם התמחות בפסיכולוגיה) והנני נמצאת במיונים עבור 2 התארים השניים שבנדון. לגבי קרימינולוגיה שיקומית, הוזמנתי לראיון קבוצתי, האם עליי להתכונן לראיון זה ואם כן מה יכולים לשאול, לבדוק ואיך עליי להתכונן? שנית, הבנתי שרק קרימינולוגיה קלינית מוכרת כמקצוע (על פי משרד הבריאות) ואילו בחיפושיי אחרי משרות לקרימינולוגיה שיקומית, נתקלתי ממש במעט ואפילו בכלל לא. יש לי חששות לגבי כניסה (בהנחה שאתקבל), ללימודי תואר זה מפאת העניין שלא אמצא עבודה ואופציות קידום בעתיד כפי שאנ רוצה. האם ישנה אופציה לעבור מתואר שני בקרימינולוגיה שיקומית לקלינית באמצע השנה אם ונניח ארצה לעשות כך? לגבי גרנטולוגיה - אילו עבודות ניתן למצוא בתחום זה חוץ מבחברות שמספקות שירותים לגיל השלישי (דנאל לדוגמא) מבחינת מיצוי זכויות? מהבנתי זה מאוד דומה לעיסוקה של עובדת סוציאלית רק לגיל השלישי.
  18/07/2019 16:29
  היי אורלי,

  שני המקצועות הללו מרתקים ומשמעותיים במיוחד ולשניהם מהות חשובה בשוק העבודה ובכלל. מבחינת אפשרויות התעסוקה וההתפתחות לאחר הלימודים ומבחינת המעבר בין מסלולי הלימוד באמצע השנה - אני ממליצה לך לבדוק אל מול ראשי מסלול הלימודים באוניברסיטה או המכללה בה את מתכוונת ללמוד וכך לראות מהן האפשרויות העומדות בפנייך.

  בהצלחה!

  נופר.
  14/07/2019 22:05
  שלום, מאז ומתמיד מאוד התעניינתי במקצוע הכימיה ואני רוצה מאוד ללמוד את המקצוע במסגרת תואר אקדמאי. השאלה שלי היא מה הלאה מבחינת אפשרויות תעסוקה...האם יש ביקוש בשוק לאנשים בעלי תואר ראשון בכימיה? אם כן, באילו משרות מדובר? אם לא, האם יש תחום לימודים דומה שלדעתכם עשוי לעניין אותי? המון המליצו לי על הנדסה כימית אבל הבנתי שזה מקצוע שונה לגמרי מכימיה וכולל בתוכו יותר פיזיקה והיבטים הרבה יותר מתמטיים ולפי זה החלטתי שאני פחות מתחברת... תודה רבה!
  15/07/2019 15:11
  היי לאה,

  לימודי תואר ראשון בכימיה הינם לימודים מקיפים ומעמיקים במיוחד. בוגרי מסלול זה יכולים להשתלב בשוק העבודה במסגרת תפקידי ניהול ופיקוח על צוותים המפעילים מתקני ייצור, תפקידי פיתוח התמחות בייצור מוצרים שונים, עבודות פיתוח של מקורות אנרגיה חדשים ועוד. כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב בתעשיית הביוטכנולוגיה, בחברות תרופות וכדומה.

  ישנם לימודים בתחומים נוספים מעולם המדעים, בהם תוכלי למצוא עניין, למשל: לימודי ביוטכנולוגיהלימודי ביוכימיה, לימודי הנדסאי כימיה, לימודי הנדסת מזון ולימודי הנדסה כימית. כל אחד מן המקצועות הללו שונים אך מכילים נושאים דומים ולעיתים אף חופפים. 

  בהצלחה!

  נופר.
  12/07/2019 18:37
  שלום! אני לומד סיעוד כרגע, מחפש פרטים האם אפשרי להתקדם ללימוד רפואה לאחר סיום התואר הראשון בסיעוד. אם כן, מה המסלול ומהן הדרישות..?
  15/07/2019 15:05
  היי מוטי,

  לאחר לימודי תואר ראשון במקצעוות הרלוונטיים ישנה אופציה להמשיך ללימודי רפואה במסלול ארבע-שנתי. בכדי להתקבל ללימודים אלו, נדרשים המועמדים לעבור מבחן ייעודי שנקרא מבחן מר"ב. בכדי לברר את תנאי הקבלה ללימודים במסלול הארבע שנתי אני ממליצה לך לברר מול מוסד הלימודים בו אתה מעוניין להמשיך את לימודיך.

  בהצלחה! 
  01/07/2019 10:09
  תודה רבה על התשובה! אני בטוחה שיש אין ספור תפקידים לאחות במקומות רפואיים שונים. איפה אפשר למצוא פירוט של תפקידי האחות? האם כולם בהכרח עוסקים בצפיית מקרים קשים וראיית דם וכו' ? בנוסף, האם אפשר לעבוד לאחר תואר אחד במדעי התזונה במקומות רפואיים ולא כעצמאית? זה נדרש בשוק כיום או שקשה למצוא עבודה?
  01/07/2019 11:16
  היי נועל'ה,

  תפקידה של האחות הוא אכן מבוקש ביותר וכולל מיומנויות שונות ומגוונות. תוכלי לקרוא רבות על לימודי סיעוד בקישור הזה. אני מניחה כי כל אחד יכול להשתלב במסגרת תפקידים ופעולות שמתאימים לו ומעניינים אותו יותר, אמנם יש לקחת בחשבון כי תמיד תוכלי להיתקל גם במקרים קשים וראיית דם וכל היוצא בזה.

  לאחר תואר במדעי התזונה ניתן לעסוק גם במסגרת בתי חולים, קופות חולים וקליניקות פרטיות. אמנם, עבודות אלו אפשריות רק לאחר ביצוע הסטאז'. תזונאיות מוסמכות נחשבות למבוקשות ביותר בשוק העבודה כיום, הן במסגרת פרטית והן במסגרת מכונים רפואיים שונים.

  מקווה שהצלחתי לעזור!

  נופר.
  28/06/2019 17:26
  שלום רב! מאז ומתמיד לימוד הביולוגיה ריתק אותי מאוד אך לצערי הבנתי שללמוד את המקצוע הזה במסגרת תואר אקדמאי לא מאפשר תעסוקה מעבר למחקרים במעבדה והמשך לימודים לתואר נוסף.. (אני מעוניינת לעבוד בסיום התואר הראשון בעבודה לא מחקרית ומעדיפה לא בהוראה) הלימודים על גוף האדם מעניינים אותי מאוד אך אני מרגישה שאני לא רוצה לעסוק בטיפול באנשים תוך כדי יצירת מגע באופן קבוע ולכן מצאתי את לימודי מדעי התזונה ואהבתי ממש כי לפי הבנתי הלימודים כוללים לימודי ביולוגיה הקשורים לגוף ולמזון והם עוסקים בטיפול וייעוץ ללקוחות.. החיסרון הגדול בלימוד התחום הוא העיכוב המשמעותי בקבלת הסטאז' שנעשה ע"י הגרלה.... ולכן...אני מתלבטת מאוד- האם כדאי לי להשקיע בלימודים האינטנסיביים כשמראש אני יודעת שיתכן ואצטרך לחכות אפילו שנתיים לסטאז' ..עדיין יש עיכוב או שזה מידע מיושן שהשגתי? אשמח מאוד שתענו לשאלתי, תתקנו אותי אם יש טעות בהבנתי לגבי מה שכתבתי ואולי תוכלו גם להמליץ לי על תחום לימודים נוסף שלדעתכם יכול לעניין אותי.. תודה רבה!!
  01/07/2019 09:22
  היי נועל'ה,

  לימודי מדעי התזונה באמת נשמעים כמו אפשרות מעולה עבורך - הם עוסקים רבות בביולוגיה, בגוף האדם ובמזון הנכנס אליו ומשלבים יחד עם זאת גם ייעוץ ללקוחות בנושאי תזונה נכונה בתחומים השונים. ההמתנה לסטאז' אכן יכולה להיות ארוכה כפי שציינת, דבר המהווה חיסרון, אמנם אם את מרגישה שלימודים אלו אכן מעניינים ומושכים אותך, אני מאמינה שההמתנה לסטאז' אינה נוראית וכי תמיד יש סיכוי לקבל זימון להתמחות תוך זמן קצר יחסית. 

  תחום לימודים נוסף בו תוכלי למצוא עניין הוא לימודי ביולוגיה רפואית. עם סיום לימודים אלו תוכלי להשתלב בשוק העבודה במסגרת תעשיית הביו-טק, תעשיית הפארמה, תעשיית הפיתוח ובמערכת הבריאות הציבורית והפרטית. אפשרות נוספת היא לימודי תואר ראשון בסיעוד. במסגרת לימודים אלו רוכשים המשתתפים את מרב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום ויוצאים אל שוק העבודה כאחים ואחיות מוסמכים.

  בהצלחה!

  נופר.
  27/06/2019 15:43
  שלום, קיבלתי ציון משוקלל של 96. אני מתלבט אם לגשת למועד ב במבחן 804 שקיבלתי בו 89. בחלק 807 קיבלתי 97 ועם ציון ההגשה שלי שהיה מאה- גם אם אשפר ל100 את מבחן 804, הציון המשוקלל יהיה 98.8 וכמובן שקיים סיכון שאקבל פחות. השאלה היא האם זה קריטי? האם זה יכול להשפיע על הקבלה שלי לאוניברסיטה בהמשך- לא במובן של חלק מממוצע הבגרות אלא בהסתכלות על הציון הספציפי הזה כתנאי לקבלה
  27/06/2019 16:00
  היי לי,

  תנאי הקבלה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים ובין מסלולי הלימוד המגוונים, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם ופרמטרים נוספים כמו ציון הבחינה הפסיכומטרית, מעבר מכינה קדם אקדמית וכדומה. ישנם מקצועות שאינם דורשים ציון מסויים בבגרות במתמטיקה אלא ממוצע בגרויות כללי, אמנם ישנם מקצועות ספציפיים אשר מתייחסים לציוני הבגרות בתחומים מסויימים.

  אני מניחה שההתייחסות היא אל הציון הכללי המשוקלל בבגרות במתמטיקה, אמנם הייתי ממליצה לך לבדוק זאת עם מוסד הלימודים הספציפי בו את מתכוונת ללמוד או לבדוק את תנאי הקבלה למקצועות שמעניינים אותך.

  בהצלחה!

  נופר.
  19/06/2019 20:59
  שלום, אני מתלבטת אם אני אלך ללימודי תקשורת ופוליטיקה, בהדסה זה מענין אותי אבל מצד שני אני מעשית, האם אפשר למצוא עבודה בזה במה? האם זה משהו מעשי או יותר תאורטי, ומה דרגות שכר בתחום ולאן ניתן להתקדם תודה.
  23/06/2019 14:33
  היי בקי,

  לימודי תואר ראשון בתקשורת ופוליטיקה אשר נלמדים במכללה האקדמית הדסה בירושלים הינם לימודים מקיפים, מעמיקים ומרתקים אשר משלבים בין שני מקצועות נרחבים אלו ומקנים לתלמידיהם ידע, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים להבנת המציאות המשתנה בארץ. 

  בנוגע לאפשרויות התעסוקה והשתלבות בעבודות בתחום זה, ישנן עבודות ככתבים, תחקירנים, אנשי תקשורת, עוסקים בתחומי המדיה והפרסום, עוסקים בתפקידי הדוברות, יועצי תדמית, מובילי קמפיינים, יועצים פוליטיים, רכזי מדיה חברתית ועוד שלל מקצועות מבוקשים ורווחיים במיוחד. לגבי השכר והתקדמות בסולם הדרגות, הדבר תלוי במקום העבודה הספציפי, כך שלא אוכל לספק לך תשובה חד משמעית לגבי זה.

  בהצלחה!

  נופר.
  15/06/2019 19:49
  היי, אני בקרוב משתחרר משירותי הצבאי ומתחיל לחשוב על עתידי האקדמי. לצערי בתקופת התיכון מאוד לא השקעתי בלימודים ובבגרות בפרט. כרגע יש ברשותי בגרות ברמה מאוד נמוכה. השאלה שלי היא כזו, האם אני אצטרך לעשות גם פסיכומטרי וגם לשפר את הבגרות שלי? או שפסיכומטרי מקנה לי כניסה ישירה לאוניברסיטאות שאני מעוניין בהן?(בהנחה שאני מקבל ציון בהתאם לדרישת המקצוע כמובן. ) אני קצת מבולבל בהקשר לזה, ראיתי אוניברסיטאות שדרשו 5 יחידות במתמטיקה לדוגמא במקצועות מסויימים, אם אני מגיע עם פסיכומטרי מתאים אני אוכל לשפר את המתמטיקה בלבד? כי הסכם של כל הבגרות מאוד מאוד נמוך, אני בחששות נוראיות שאצטרך לעשות את כל הבגרות מחדש. ואם כן, לא עדיף כבר מכינת קדם אקדמאית(זה הדבר הפחות מועדף עליי אבל אני ממש לא יודע אם יש ברירה אחרת.) אשמח להסבר על איך זה עובד בדיוק. מקווה שהייתי ברור בשאלתי, תודה רבה על השירות, לא מובן מאליו.
  16/06/2019 15:25
  היי יונתן, 

  תנאי הקבלה משתנים בהתאם למוסדות הלימוד השונים ותחומי הלימוד המגוונים. ישנן אוניברסיטאות ומכללות אשר דורשות ציון פסיכומטרי בלבד, ישנן כאלו אשר דורשות ממוצע בגרויות מסויים, ישנן כאלו שדורשות ציוני בגרות או רמת לימודים ספציפית, ישנן כאלו שדורשות מכינה קדם אקדמאית וישנן כאלו שאינן מציבות תנאי קבלה כלל. בתשובה לשאלתך, ייתכן ולאחר ציון פסיכומטרי גבוה תוכל לשפר את ציונך בבגרות במקצוע מסויים, אמנם אי אפשר להגיד בוודאות כיוון שישנם שינויים בין מקצועות הלימוד ובין המוסדות השונים. 

  מכינה קדם אקדמאית הינה אפשרות נוספת אשר יכולה להחליף את ממוצע הבגרויות ואת מבחן הפסיכומטרי. 

  לדעתי, ובכדי שתוכל לקבל את התשובה הנכונה והוודאית ביותר, כדאי שתברר מהם תנאי הקבלה למקצועות השונים המעניינים אותך ותברר עם מוסדות הלימוד השונים כיצד תוכל להתקבל למסלול הרלוונטי. 

  בהצלחה!

  נופר.
  07/06/2019 11:40
  רציתי לדעת מה ההבדל בין תואר הנדסאי לתואר רגיל,מבחינת איך מסתכלים על התואר בחוץ בשוק העבודה,האם תואר הנדסאי "נחשב" כמו תואר רגיל ,במיוחד בתחום אדריכלות נוף
  10/06/2019 15:06
  היי שיר,

  ההבדל המשמעותי ביותר בין תואר מהנדס לבין תואר הנדסאי הוא שתואר מהנדס נחשב לתואר ראשון ומלבד הידע המקצועי, כוללים לימודים אלו גם ידע תיאורטי נרחב ומעמיק. לימודי הנדסאים הינם לימודים קצרים יותר, אשר עוסקים במיומנויות העבודה והפרקטיקה בתחום מסויים. מבחינת השתלבות בשוק העבודה, שתי ההסמכות הללו נחשבות ליוקרתיות ונדרשות בשוק העבודה. מידע נוסף על ההבדלים בין תואר הנדסאי לתואר מהנדס תוכלי למצוא בקישור הזה.

  בוגרי לימודי הנדסאי אדריכלות נוף יוכלו להשתלב בשוק העבודה בתחום ניהול משאבי הסביבה במסגרת משרדי אריכלות ואדריכלות נוף, עיריות ורשויות שונות. לאחר לימודי תואר ראשון באריכלות נוף יוכשרו הבוגרים לתכנון ועיצוב חללים פרטיים או ציבוריים במסגרת משרדים העוסקים בתחום, עיריות וכדומה. ייתכן וקיים שוני בתפקידים ובתחומי האחריות בין שתי הכשרות אלו, אך העיסוק הינו דומה ועוסק באותם התחומים.

  בהצלחה!

  נופר.
   ייעוץ לימודים אישי חינם
   מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
   2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים