פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

  15/08/2017 19:27
  שלום, רציתי לברר מספר שאלות בנוגע להשלמת בגרות בכימיה. 1. אני רוצה ללמוד לבד ל5 יחידות כימיה, איך להירשם ולשלם לבחינה, איכן היא מתבצעת ומה העלות שלה? 2. האם העובדה שזו תהיה בגרות אסטרנית תהווה חיסרון מבחינת לימודים גבוהים? הם מסתכלים על בחינחת אקסטרניות באופן שונה? 3. מתי מתפרסם המיקוד לבגרות וכיצד אוכל ללמוד בצורה הכי טובה למבחן? 4. איפה אוכל לקבל את תעודת הבגרותה עדכנית שלי אחרי שאלשין כימיה(שהבגרות בכימיה תופיעה בתעודה) ? תודה לעונים.
  16/08/2017 10:20
  היי מיכל,

  1. כדי להיבחן בצורה אקסטרנית עליך לפתוח תיק אקסטרני בשלוחות האקסטרניות של משרד החינוך. למיטב ידיעתי, פתיחת תיק אקסטרני כרוכה בתשלום. לאחר פתיחת התיק, הרישום לבחינה מתבצע דרך מערכת רישום מקוונת באתר של משרד החינוך. לפי אתר משרד החינוך, הרישום לבחינות אקסטרניות הוא ללא עלות. מיקום הבחינה נקבע על ידי משרד החינוך, בהתאם לטופס שאלון שעלייך למלא בעת פתיחת התיק, ובדרך כלל משבצים את הנבחנים קרוב למקום מגוריהם.

  2. מבחינת מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה, אין שום הבדל בין בגרות אקסטרנית לבגרות אינטרנית.

  3. למיטב ידיעתי, משרד החינוך ביטל את נושא המיקודים לבחינות הבגרות. עם זאת, אני ממליץ לך לברר את הנושא באתר משרד החינוך או בשלוחה האקסטרנית אליה עלייך להגיע כדי לפתוח תיק.

  4. עד כמה שידוע לי, את תעודת הבגרות לאחר השלמת הבגרויות תוכלי לקבל בשלוחות האקסטרניות.

  אופן הלמידה לבחינה תלוי בך. אני ממליץ לך לבדוק את חומר הבחינה ולהסתכל על בחינות משנים קודמות (תוכלי למצוא זאת באתר משרד החינוך) אם את רואה שהחומר מובן לך ואת יכולה ללמוד לבד אז מעולה! אם לא, אז קיימים מכוני הכנה שונים לבחינות הבגרות.

  מקווה שעזרתי ובהצלחה!
  12/08/2017 21:43
  שלום רב. במקצועי אני מזכירה אך אני מזכירה מהדור הישן כמו שאומרים.מאוד הייתי רוצה לפתח את עצמי בתחום עד ניהול אדמינסטרטיבי.מה עלי ללמוד בשביל להתפתח? האם לימודי הנהלת חשבונות יכול לעזור?רצוי משרות מזכירות?
  13/08/2017 14:32
  היי קרן,

  אכן לימודי הנהלת חשבונות יכולים לעזור לך להתקדם בתחומך היות שישנה דרישה לידע מסוים בתחום במשרות ניהוליות יותר. גם לימודי ניהול משאבי אנוש או קורס ניהול לשכה יכולים לעזור לך להתקדם בתחום האדמיניסטרטיבי.

  לפני שתבחרי תחום לימודים כדאי לבדוק מהן הדרישות במשרות בהן את מעוניינת לעבוד. אני ממליץ לך בחום להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים שלנו שבו תוכלי לשמוע פרטים נוספים. השירות מוצע בחינם.

  בהצלחה!

   
  03/08/2017 14:39
  מה ההבדל בין שירותי אנוש למשאבי אנוש?
  06/08/2017 09:19
  היי גלית,

  לימודי משאבי אנוש ולימודי שירותי אנוש הם שני תחומים קרובים. תוכלי לקרוא על ההבדלים בינהם בעמוד המידע של לימודי שירותי אנוש באתרנו. נוסף על כך, תוכלי למצוא גם מידע על לימודי משאבי אנוש.

  באופן כללי, לימודי משאבי אנוש עוסקים בניהול כוח אדם בארגונים השונים, תוך התייחסות לעובדים כאל משאב חיוני לחברה. לימודי "שירותי אנוש" נוגעים לארגונים ציבוריים בעיקר, אך גם לארגונים פרטיים, אשר מספקים לציבור שירותים ומוכרים בתור "שירותים ציבוריים" או "עבודה עם קהל". שירותי אנוש אינם קשורים לנושא כוח האדם בארגון, אלא מתמקדים בשירותים הניתנים לבני אנוש.

  בהצלחה!
  28/07/2017 10:58
  היי, אני כרגע בלבטים באיזה אופן ללמוד למבחן הידע באוניברסיטת תל אביב. רשימת הנושאים לבחינה נורא מסורבלת והייתי רוצה מקום אשר מאחד את הנושאים שממנו אוכל ללמוד ללא חשש את כל החומר. שמעתי על קורסים של "אקסטרה סטודנט" אשר מכינים למבחן הידע. האם הקורסים/חומר הלימוד שלהם מקיפים את כל החומר הנדרש? תודה:)
  30/07/2017 09:48
  היי רוזה,

  לצערי אני לא מכיר לעומק את מבחני הקבלה לתכנית ה-4 שנתית באוניברסיטת תל-אביב או את החומר הלימודי בקורסי ההכנה של אקסטרה סטודנט.

  שימי לב שלפי אתר התכנית של האוניברסיטה ישנו מבחן מיון חדש שמחליף את מבחן GRE ששימש עד עכשיו למיון מועמדים. בדקי האם מכוני ההכנה התאימו עצמם לשינויים.

  לדעתי, כדאי לך מאוד לגשת עם סילבוס הבחינה אל מוסדות הלימוד שמציעים קורסי הכנה ולבדוק לעומק האם הקורסים מקיפים את החומר הנדרש.

  ייתכן שלנציגינו בשירות ייעוץ הלימודים יש מידע נוסף על הנושא הזה. את מוזמנת ליצור עמם קשר. השירות מוצע בחינם.

  בהצלחה!
  התלבטותרווית
  27/07/2017 15:57
  היי אני מאוד מתלבטת בבחירת מקצוע. תחום החינוך מאוד מעניין אותי אך לא גננות או הוראה אלא משהו פרטני יותר. גם תחום הביולוגיה מעניין אותי אבל במסגרת היכולת שלי עם פסיכומטרי ממוצע אשמח לקבל רעיונות אפשריים
  27/07/2017 17:07
  היי רווית, 

  בחירת מקצוע בהחלט יוצרת לבטים. אני ממליץ לך בחום לפנות ליועצי הלימודים שלנו על מנת שיספקו לך את כל המידע על חוגי הלימוד שאת יכולה להתקבל אליהם בהתאם לפסיכומטרי. השירות מוצע בחינם.

  זכרי שמעבר לתחום שמעניין אותך, כדאי מאוד לבחור תחום שיש בו אפשרויות תעסוקה רלוונטיות עבורך. אני ממליץ לך לבדוק במדורי דרושים ואף לשאול בפקולטות עצמן מהן אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר בחינוך, תואר בביולוגיה וכו'.

  בהצלחה!
  26/07/2017 20:19
  שלום אז ככה, החלטתי שהשנה אני רוצה להתחיל ללמוד, לימודי הנדסאי עכשיו יש לי התלבטות קצת לגבי המסלול, אני קצת מתלבט בין הנדסאי חשמל לבין הנדסאי תעשיה וניהול אני יודע שאלה 2 תחומים שונים לגמרי אבל קראתי קצת באינטרנט ושניהם ניראים תחומים שיכולים לעניין אותי השאלה שלי היא באיזה תחום השכר גבוה יותר ואפשרויות הקידום וההתפתחות הן רחבות יותר (או במילים אחרות איפה תיקרת הזכוכית של היותי הנדסאי ולא מהנדס גבוהה יותר) כמובן שאני גם רוצה לשמור לעצמי את האפשרות של המשך לימודים לתואר הנדסה תודה
  27/07/2017 10:07
  היי רומן,

  תוכל לקרוא כאן על ההבדלים בין הנדסאי למהנדס כולל התייחסות לנושא השכר. לגבי השכר הצפוי להנדסאי חשמל ולהנדסאי תעשייה וניהול תוכל לבדוק בטבלאות שכר שונות המתפרסמות באינטרנט.

  לשאלתך, אפשרויות הקידום תלויות בהרבה גורמים ולכן, לא אוכל לומר לך בוודאות היכן תזכה לאפשרויות קידום רבות יותר או לשכר גבוה יותר. כמו כן, בשני התחומים תוכל להשלים לתואר מהנדס.

  אני ממליץ מאוד לנסות לדבר עם בוגרי שני התחומים ולקבל מידע אמין על אפשרויות התעסוקה. בנוסף תוכל להשתמש בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו לקבלת מידע נוסף.
  25/07/2017 12:41
  שלום מישהו יכול לעזור לי ולהגיד לי איזה תארים אפשר ללמוד על מנת להמשיך לרפואה אחכ במסלול הארבע שנתי ואיפה לומדים ? (מעדיפה באזור ירושלים תודה רבה
  25/07/2017 13:32
  היי  נאורה,

  למיטב ידיעתי, ישנה תכנית 4 שנתית לרפואה באוניברסיטת תל-אביב ובאוניברסיטת בר-אילן. קבלה לתכניות אלו אפשרית לבעלי תואר ראשון ממוסד מוכר להשכלה גבוהה, בתחומי מדעי החיים, מדעי הטבע, מדעי הרפואה, מדעים מדויקים וכן לימודי הנדסה מסוימים. נוסף על כך, ישנם תנאי קבלה נוספים.

  אני ממליץ לך בכל מקרה לברר עם מוסדות הלימוד הרלוונטיים על תכניות הלימוד ה-4 שנתיות לרפואה.

  בהצלחה!
  לימודיםאורחת
  25/07/2017 12:27
  בת 46. עובדת כמזכירה במשרד פרטי. רציתי להתחיל ללמוד תואר במכללה שאפשר לשלב עם עבודה. חשבתי על מדעי ההתנהגות מכיוון שהלימודים מעניינים אותי. האם יש מה לעשות עם תואר כזה בגילי המתקדם? תודה מראש על התשובה.
  25/07/2017 13:10
  היי,

  לא מעט אנשים פונים ללימודי תואר ראשון בשיא הקריירה, וקיימים מסלולים רבים המותאמים לאנשים עובדים. קשה לי לומר האם לימודי מדעי ההתנהגות רלוונטיים עבורך היות שהדבר תלוי בהרבה דברים, כמו, השאיפות התעסוקתיות שלך והניסיון התעסוקתי שלך.

  באופן כללי, עיקר התעסוקה לבעלי תואר ראשון במדעי ההתנהגות הוא בתחום משאבי אנוש וכוח אדם, ייתכן שהניסיון האדמיניסטרטיבי שלך יבוא לידי ביטוי בעת התמודדות על משרות בתחום.

  בנוסף, ישנם תחומי לימוד נוספים אשר פופולאריים בקרב אנשים עובדים, כגון: לימודי חינוך, לימודי מנהל עסקים, לימודי משפטים, לימודי סיעוד ועוד.

  זכרי שיתרונך הוא בניסיון התעסוקתי שצברת עד כה. לכן בחרי תחום לימודים בו הניסיון יבוא לידי ביטוי בעת חיפוש עבודה. את מוזמנת לפנות לשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו למידע נוסף.

  בהצלחה!
  17/07/2017 10:54
  שלום רב, סיימתי תואר ראשון במדעי החברה והרוח, מה ניתן לעשות עם תואר זה? תודה
  17/07/2017 11:42
  היי אורחת,

  אם הבנתי נכון, את בוגרת תואר ראשון בלימודים רב-תחומיים במדעי החברה והרוח. לרוב, תואר זה מהווה עבור רבים פלטפורמה ללימודי תואר שני ולעיסוק אקדמי.

  עם זאת, אינך חייבת להמשיך ללימודי תואר שני או לעסוק במחקר, וקיימות אפשרויות תעסוקה שונות, כגון משרות הקשורות לשיווק, ניהול, משאבי אנוש, השמת עובדים, עריכת תכנים, כתיבה אקדמית, עבודה בארכיונים, עבודה במשרדי ממשלה, עבודה במשרדי פרסום, חברות תיירות ועוד.

  נוסף על כך, רבים מבוגרי מדעי החברה והרוח פונים ללימודי הסבה להוראה אשר אורכים שנה ובסופם תוכלי לעסוק בתחום.

  מקווה שעזרתי ובהצלחה!
  04/07/2017 09:04
  הי, אני מחפשת מקום מקצועי ומעשי ללמוד בו עיצוב אופנה, לא לתואר. כבר בדקתי כמה מקומות (קונספט, מרים, אבני..) וחוץ מרושם ראשוני אין לי דרך לדעת אם המקום טוב או שחבל על ה(לא מעט)כסף שמבקשים. המלצות? תודה!
  04/07/2017 09:49
  היי,

  לצערי, בפורום הזה לא אוכל להמליץ לך על מוסד ספציפי :-)

  באופן כללי, הייתי ממליץ לך לגשת לימים פתוחים או לקבוע פגישות ייעוץ במוסדות הלימוד בהם יש לימודי עיצוב אופנה. נסי לדבר עם סטודנטים או בוגרים ולשאול אותם על הלימודים במוסד.

  נוסף על כך, אני ממליץ לך בחום להשתמש בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו, ולשמוע מהנציגים פרטים נוספים שיעזרו לך להחליט.

  בהצלחה!
  29/06/2017 21:23
  היי מעוניינת להרשם למסלול של עבודה סוציאלית ומשפטים בעברית, אני צריכה לשפר בגרויות, מהן הבגרויות אותן מומלץ לשפר להעלאת הממוצע?
  02/07/2017 09:34
  היי נגה,

  באופן כללי, מומלץ לשפר מקצועות בעלי מספר יחידות לימוד גבוה, אשר בהם יש לך ציון נמוך. זכרי שעל מקצועות מורחבים אפשר לקבל בונוס משמעותי, לכן אין טעם לשפר מקצועות של שתי יחידות לימוד אשר שיפור בהם לא יעלה את הממוצע באופן משמעותי.

  נסי להרחיב ל-5 יח"ל מקצועות שאת יכולה להצליח בהם. את יכולה להרחיב מקצועות כגון היסטוריה, תנ"ך ספרות וכדומה.

  שיפור בגרויות אינו מחייב קורס וניתן לעשות זאת ע"י למידה עצמית, אך אם בכל זאת את מעוניינת לשפר בגרויות באמצעות מוסד לימודי, תוכלי לברר דרכו מהן האופציות המתאימות לך ביותר בהתאם לתעודת הבגרות שלך ולתנאי הקבלה ללימודי עבודה סוציאלית ומשפטים. תוכלי להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו לבירור נוסף.

  בהצלחה!
  27/06/2017 10:40
  שלום אני בוגרת תואר ראשון במוזיקה קלאסית ומתעניינת בהסבת מקצוע לתחום אדריכלות נוף. האם זה יתן לי מקצוע ביד עם אפשרויות תעסוקה מגוונות? האם רופין נחשב למכללה טכנולוגית ברמה גבוהה?
  27/06/2017 13:34
  היי,

  לימודי הנדסאי אדריכלות נוף בהחלט יספקו לך אפשרויות תעסוקה בתחום, יחד עם זאת, אני ממליץ לך לעיין באתרי דרושים ולאמוד את הדרישה להנדסאי אדריכלות נוף.

  אין באפשרותי להמליץ לך על מוסד לימודים זה או אחר :-)

  תוכלי להתייעץ עם יועצי הלימודים שלנו על מוסדות הלימוד בהם קיימים לימודי הנדסאי אדריכול נוף. השירות מוצע בחינם.

  בהצלחה!
  26/06/2017 22:35
  היי, אני ממש מתלבטת אם ללמוד תואר שני במנהל עסקים (התמחות בשיווק) במכללה למנהל או באוניברסיטת בן גוריון. מה בתכל׳ס יותר מעניין ויפתח לי יותר דלתות בהמשך? (חוץ מניסיון שאצבור תוך כדי), האם זה משנה אם התואר השני בתחום הזה הוא מאוניברסיטה או מכללה? תודה מראש לעוזרים :)
  27/06/2017 10:03
  היי רוני,

  לצערי, לא אוכל להמליץ לך על מוסד לימודים ספציפי :-)

  כן אוכל להמליץ לך, להגיע לפגישת ייעוץ במוסדות הלימוד שציינת, להרגיש את האווירה ולדבר עם סטודנטים מהפקולטה הרלוונטית.

  בהצלחה!
  26/06/2017 23:39
  היי בן 19 פסיכומטרי (שישופר עתיד , 506 ) , תעודת בגרות מלאה ממוצע 85 , הרחה ללימודי ביולוגיה 5 יח ממוצע 87 מתמטיקה 4 יח ממוצע 65 אנגלית 5 יח ממוצע 90 אם יש לי פטור מהצבא (פרופיל 21 ) , אצטרך לחתום וויתור סודיות\ ישפיע על תנאי הקבלה באיזה שהיא דרך , יימנע את ההתקלות שלי ללימודים במקצועות אלו ?
  27/06/2017 09:48
  היי,

  תוכל למצוא מידע על תנאי הקבלה ללימודי כימיה ועל תנאי הקבלה ללימודי ביולוגיה באתר שלנו. עד כמה שידוע לי, לשירות הצבאי אין משמעות בעת מועמדות ללימודים אקדמיים. תוכל להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו לקבלת מידע נוסף על תנאי הקבלה ועל תחומי הלימוד שציינת.

  בהצלחה!
  25/06/2017 14:11
  היי, אני בעלת תואר ראשון בחינוך(ליקויי למידה)BA,אינני רוצה להמשיך ללימודי הוראה כי זה לא ממש הכיוון שלי. אני מעוניינת לעשות תואר שני ע"מ להתמקצע,חשבתי יותר לכיוון של ריפוי בעיסוק, אך למיטב הבנתי זה מצריך תואר ראשון בריפוי בעיסוק. אשמח לשמוע אם יש מוסד אקדמאי שיש בו את האפשרות לעשות הסבה/קורסי השלמה בכדיי ללמוד רפוי בעיסוק. בנוסף אשמח לשמוע הצעות ללימודים הקשורים לטיפול בגיל הרך. תודה:)
  26/06/2017 09:59
  היי בת אל,

  למיטב ידיעתי, את צודקת, תואר שני בריפוי בעיסוק מחייב לימודי תואר ראשון. עם זאת, באתר של אוניברסיטת חיפה רשום "תיתכן קבלתם של מועמדים שאינם בוגרי תואר ראשון בריפוי בעיסוק, לאחר ביצוע השלמות מתאימות בהתאם להחלטת וועדת המוסמך ללימודי התואר השני". לכן אני ממליץ לך לפנות ישירות למוסדות הלימוד בהם קיים תואר מוסמך בריפוי בעיסוק ולברר את האפשרות הזו. תוכלי גם להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו לצורך קבלת מידע נוסף.

  לגבי תואר שני בחינוך לגיל הרך, ברוב המקרים נדרשת תעודת הוראה לגיל הרך וכן נדרש ניסיון של מספר שנים בתחום. בנוסף, קיימות תכניות הסבה להוראת הגיל הרך. לבירור על לימודים נוספים בתחום הגיל הרך, אני ממליץ לך, שוב, לפנות לשירות ייעוץ הלימודים שלנו :-)

  מקווה שעזרתי ובהצלחה!
  23/06/2017 14:55
  השנה אסיים תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון. אני די צעירה וללא ניסיון ומתלבטת כיצד לנצל את מה שיש בידי כעת הכי טוב. איפה ובאילו תחומים לחפש עבודה? והאם ישנו תואר שני מומלץ להמשך הדרך אשר ימנף אותי בעולם העסקי ויגדיל לי את ההכנסה? (לא פסיכולוגיה) אשמח לכל עצה שהיא! תודה
  25/06/2017 09:52
  באופן כללי, הייתי ממליץ לך להשתלב בתחום מסוים ולאחר מכן לבחור תואר שני שיסייע לך להתקדם בקריירה.

  בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול יכולים להשתלב כיועצי השמה ומאבחנים תעסוקתיים בחברות כוח אדם ובחברות השמה. כמו כן, ניתן להשתלב במחלקות משאבי אנוש בתפקידים שונים. תחומי עיסוק אלה כוללים אפשרויות קידום רבות למשרות ניהוליות.

  לגבי תואר שני, תוכלי לפנות ללימודי תואר שני במנהל עסקים או תואר שני בייעוץ ארגוני. שימי לב שאם תבחרי ללמוד תואר שני במנהל עסקים תצטרכי לבחור תחום התמחות כגון ניהול משאבי אנוש, ניהול מערכות מידע וכדומה, לכן חשוב לדעת לאיזה כיוון את רוצה להתפתח.

  זכרי שזוהי המלצה בלבד :-) כמובן שתוכלי לפנות לכיוונים שונים ומגוונים, תוכלי להיעזר בייעוץ תעסוקתי בו בוחנים לעומק איזה תחום מתאים לך. תוכלי גם להיעזר בייעוץ הלימודים החינמי שלנו לקבלת מידע נוסף על תואר שני בתחומים שונים.

  מקווה שעזרתי, בהצלחה!
  17/06/2017 16:13
  שלום רב!, אני מעוניינת בהכשרה מקצועית, כלימודי תעודה, בתחום האבחון וההכוונה התעסוקתית. נושאים כמו הערכת והדרכת עובדים, אבחון תעסוקתי [כישורים והתנהגויות] ואחריו גם הכוונה תעסוקתית [כמו פיתוח או שינוי קריירה]- מאוד מדברים אליי. מכיוון שפסיכולוגיה תעסוקתית היא תואר [שני], התלבטתי בין לימודי משאבי אנוש לייעוץ תעסוקתי. שאלותיי הן- מבחינת פרקטיות אחרי הלימודים יש קורס עדיף יותר? היכן מומלץ יותר ללמוד תחומים אלה? במה שונים הייעוץ הארגוני ופיתוח/ניהול ההדרכה ממשאבי האנוש? [כי הבנתי שייעוץ תעסוקתי/קריירה הוא יותר מכיוון העובד ומשאבי אנוש הם יותר מכיוון הארגון] משני התחומים ניתן לצאת לעסק פרטי? יש הבדלים במשכורות בין בתחומים? והאם כבעלת תעודה עדיין אוכל למצוא עבודה או שחשוב במיוחד התואר? המון תהיות עלו לי בעקבות ההתלבטות הזו ואשמח לקבל מושב בהקדם, מודה מראש- ליעד.
  היי ליעדשמעון
  18/06/2017 10:51
  ייעוץ ארגוני ופיתוח/ניהול הדרכה הם תחומי עיסוק מעט שונים מייעוץ תעסוקתי. ייעוץ ארגוני עוסק באבחון וניתוח תהליכים בארגון, קביעת אסטרטגיה עסקית, ייעול מבחינה ניהולית ועוד. כלומר, ייעוץ ארגוני אינו עוסק בהכרח בהכוונה תעסוקתית. תחום פיתוח/ניהול הדרכה עוסק בפיתוח חומרי הדרכה מקצועיים לעובדים והכשרתם לתפקידים שונים, ליווי עובדים במהלך הקריירה בארגון, הכשרה למנהלים, עזרה מקצועית בהתמודדות עם שחיקה בעבודה ועוד.

  באשר להבדל בין ייעוץ תעסוקתי לתחום משאבי האנוש הרי שהאחד הוא תחום בו עוסקים בייעוץ ללקוחות פרטיים או לעובדים בתוך ארגון בבחירת כיוון תעסוקתי, והשני (משאבי אנוש) הוא תחום רחב יותר שכולל תפקידים שונים אשר לא בהכרח עוסקים בייעוץ תעסוקתי, כגון, גיוס עובדים ותפקידים אדמיניסרטיביים. עם זאת ישנה לעתים חפיפה וקיימים תפקידי ייעוץ תעסוקתי במחלקות משאבי אנוש מסוימות.

  אם את רוצה לעסוק באבחון וייעוץ תעסוקתי מומלץ ללמוד לתואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות, תוכלי להשתלב במכוני מיון מסוימים או בחברות השמה גם עם תואר ראשון בלבד. תואר ראשון במשאבי אנוש יאפשר לך להשתלב במחלקות משאבי אנוש בתפקידים שונים ובכללם ייעוץ תעסוקתי.

  קיימים גם לימודי תעודה בתחומים אלו אולם תחום משאבי האנוש הוא תחרותי וישנם דורשי עבודה רבים, תואר ראשון בתחום מהווה יתרון והוא חיוני ביותר. לימודי תעודה בתחום פיתוח/ניהול הדרכה מתאימים בעיקר לאנשי מקצוע שכבר עובדים בתחום או לבעלי תואר ראשון. במקרים מסוימים ניתן להתקבל לקורס ללא רקע תעסוקתי או תואר ראשון אבל הדבר מקשה על מציאת עבודה בסיום הקורס.

  כדי להבין יותר לעומק אני ממליץ שתפני ליועצי הלימודים שלנו שיעשו לך קצת סדר, השירות מוצע בחינם לגמרי, תוכלי לשאול על התחומים השונים ולקבל מידע נוסף על האפשרויות השונות.

  בהצלחה!
  18/06/2017 22:58
  לאחר החלטה, רציתי לברר האם בכלל והיכן אני יכולה ללמוד, כתעודה וללא לימודים קודמים- ייעוץ קריירה ולימודים?.. ומה בעצם ההבדל בין מאמן ליועץ בתחום התעסוקה?..
  19/06/2017 12:21
  היי ליעד,

  ישנם מספר מוסדות לימוד בהם יש קורסי יועצי קריירה/יועצי השמה, לדוגמה, אוניברסיטת תל-אביב, היחידה ללימודי חוץ באשקלון ועוד. למידע נוסף על הקורס ואילו מוסדות מציעים אותו מומלץ ליצור קשר עם מוסדות הלימוד או שתוכלי להשתמש בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

  איני מכיר כל-כך את המושג מאמן תעסוקה, אני מניח שמדובר במקצוע הקרוב יותר לעולם הקואצ'ינג, כלומר, ליווי ועזרה נפשית במהלך חיפוש עבודה ומציאת כיוון תעסוקתי, אך שוב, איני מכיר לעומק את המקצוע.

  מקווה שעזרתי,
  בהצלחה!
  לימודיםאורחת
  15/06/2017 10:52
  היי...אני בת 45 ...לא עבדתי כמה שנים עקב מחלה כרגע מעוניינת ללמוד או לעבוד...באילו תחומים אפשר להשתלב בגיל מאוחר ולמצוא עבודה...חוץ מאשר קוסמטיקה או טיפול בילדים
  15/06/2017 11:52
  אפשר להשתלב בתחומי לימוד שונים ובעבודות מגוונות בגיל 40 ומעלה ללא בעיה. זאת על אף שלעתים מעסיקים נוטים להעדיף מועמדים צעירים יותר (כמובן שלא בצדק).

  לשאלתך, הדבר מאוד תלוי במה עסקת בעבר או האם למדת תחום אקדמי מסוים, ובנוסף, אילו תחומים מעניינים אותך?

  לדוגמה, אם יש לך תואר אקדמי תוכלי ללמוד בתכניות הסבה שונות למקצועות בהם ישנה דרישה גבוהה לעובדים כגון הוראה או סיעוד.

  ישנם תחומים נוספים שיכולים להתאים ואני ממליץ שתפני לשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו ואחד היועצים יוכל לעזור לך לבחור תחום לימודים מעניין עם אפשרויות תעסוקה מגוונות, בהתאם לניסיון התעסוקתי ולשאיפות שלך.

  בהצלחה!
  12/06/2017 16:50
  היכן ניתן ללמוד תואר ראשון עבודה סוציאלית -ללא פסיכומטרי ? תודה
  13/06/2017 09:45
  היי אורטל,

  כיום ניתן ללמוד לתואר ראשון בעבודה סוציאלית ללא פסיכומטרי במכללות רבות, כגון: מכללת ספיר, מכללת עמק יזרעאל ועוד. אני ממליץ לך בחום להתייעץ עם יועצי הלימודים שלנו שיוכלו לספק לך את כל המידע כולל תנאי הקבלה למוסדות לימוד רלוונטיים עבורך. השירות מוצע בחינם.

  זכרי שקבלה לתואר ראשון ללא פסיכומטרי אינה פוטרת ממעבר מבחן לסיווג רמת האנגלית (מבחן אמי"ר או מבחן אמיר"ם) תוכלי לקרוא על הנושא באתר שלנו.

  בהצלחה רבה!
  06/06/2017 16:47
  מתלבט מה ללמוד ?
  07/06/2017 10:05
  היי רועי,

  לא פשוט לבחור תחום לימודים ולכן אנו כאן!

  ישנם שיקולים רבים לבחירת תחום לימודים, אך ראשית, שאל את עצמך "מה מתאים לי?" חקור היטב את קווי האופי שלך כדי למצוא את התחום אשר יעניין אותך, שאליו אתה מתחבר ושממנו תצליח להפיק הנאה וסיפוק עצמי. תוכל להשתמש בשאלון האישי באתר שלנו אשר מבוסס על תיאוריית הטיפוסים של הפסיכולוג ג'ון הולנד.

  דבר נוסף, חפש מידע על כל תחומי הלימודים שקיימים באתרים שונים ברשת. בחן את נושאי הלימוד בהם, אפשרויות התעסוקה ואם אפשר תתייעץ עם סטודנטים ובוגרי הפקולוטות השונות. זכור שאינך חייב ללמוד לתואר ראשון וישנם גם קורסי תעודה רבים שעשויים להתאים לך.

  לאחר שתמצא את תחומי הלימוד המתאימים לך ביותר תוכל לגשת למוסדות הלימוד ולהתייעץ עם החוגים הרלוונטיים. תוכל גם להשתמש בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

  לסיום, בנימה אישית, בסוף כולם מוצאים תחום שמתאים להם וגם אם תבחר תחום ולא תהיה מרוצה, תמיד אפשר לשנות במהלך התואר.

  בהצלחה!
   ייעוץ לימודים אישי חינם
   מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
   2017 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים