פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

  09/07/2018 19:20
  שלום רב, אני מנסה לאסוף כמה שיותר מידע על מנת לקבל את ההחלטה הנבונה ביותר. אני חייל שמשתחרר בקרוב בעל בגרות ממוצעת מינוס לצערי.(תוצאה של חוסר השקעה.) אני בעל 3 יחידות במתמטיקה, 5 אנגלית בציון 92, ממוצע סופי לא מצויין ומספק. ניתן לשפר מתמטיקה בלבד או שמסתכלים על ממוצע כלל הבגרות ואצטרך לשפר את כולה? הבגרות הזו לא מספקת למקצוע שאותו אני רוצה ללמוד. ההתלבטות היא בין שלושת המקצועות הללו, הנדסת תוכנה בטכניון/דו חוגי חשבונאות&משפטים באונ' ת"א/מדעי המחשב באונ' ת"א. הרחבתי בתיכון חשבונאות אם זה רלוונטי. מה יותר נכון, לשפר בגרויות->פסיכומטרי->הגעה לאוניברסיטה. או, מכינות קדם אקדמאיות במקומות שבהם ארצה ללמוד? איך המכינות הללו בכלל עובדות? מהם היתרונות והחסרונות בכל אחת מהבחירות? השאלה היא בעצם מהו התהליך שאני צריך לעשות בכדי להגיע ליעדים המקצועיים שלי בדרך הטובה והנכונה ביותר. אין מגבלה של כסף או זמן, אשקיע בעבור זה מה שאצטרך. אשמח לתשובה מפורטת בכדי שאדע באמת הכל ואבחר את הנכון ביותר עבורי. השירות הזה ממש לא מובן מאליו, מודה לכם מאוד.
  10/07/2018 09:55

  היי ארי!

  לרוב בקבלה ללימודים יסתכלו על ממוצע הבגרות הכולל שלך ולא רק על ציון במקצוע מסוים, לכן אם שיפור מתמטיקה בלבד לא מספיק להעלאת הממוצע כולו, כנראה שתצטרך לשפר מקצועות נוספים. אני ממליצה לך להזין את ציוני הבגרות שלך במחשבוני הסכם של הטכניון ואוניברסיטת תל אביב כדי לראות כמה אתה רחוק מהסכם הדרוש. אם תגלה שהמרחק שלך מהסכם אינו גדול ותוכל לצמצם אותו בעזרת שיפור מקצוע אחד או שניים, אני חושבת שזו תהיה הדרך הפשוטה יותר. אך אם תגלה שהמרחק אכן משמעותי ושעליך לשפר הרבה מאוד מקצועות כדי להגיע לסכם הדרוש, ייתכן שפתרון של מכינה קדם אקדמית יחסוך לך את ההשלמות ויהיה קצר ויעיל יותר.

  היתרון של מכינה קדם אקדמית הוא שהיא מכשירה לנושאים עליהם תבחן, ומקנה מיומנויות אקדמיות שיוכלו לעזור לך גם בהמשך הלימודים. במהלך הקבלה ללימודים תוכל להציג את ציון הפסיכומטרי ואת ציון המכינה, במקום את ציון הפסיכומטרי והבגרות, כך שהשקעה בזמן חודשי המכינה עצמה יכולה לעתים להשתלם יותר מאשר שיפור בגרויות בזו אחר זו.

  בהצלחה!

  גילי

  04/07/2018 11:01
  שלום רב.אני מתעניינת לגבי לימודי ניהול לתואר ראשון באוניברטיסה הפתוחה. רציתי לשאול האם זה נחשב כתואר ראשון לכל דבר?האם יש ביקור לתואר כזה? במקצועי אני עוסקת במזכירות, האם זה יכול לקדם אותי מקצועית? ובכלל, האם עדיף בכלל ללכת על לימודי תעודה במנהל עסקים? והאם בשוק העבודה מעדיפים יותר תואר מאשר לימודי תעודה? אני מעל גיל 40 ובעלת משפחה,כך שלימודים בפתוחה יותר גמיש לי, שאלתי מה דעתך על המסלול של הניהול?האם פרקטי אשמח לתשובתך
  08/07/2018 14:53

  היי קרן!

  תואר ראשון מהאוניברסיטה הפתוחה הוא בהחלט שווה ערך לתואר ראשון מכל מוסד לימודים אחר, ויכול לסייע לך בקבלה לעבודה ובהתקדמות מקצועית. תוכלי למצוא מסלולים ללימודי ערב אותם תוכלי לשלב במקביל לעבודה למשך מספר שנים.
  עם זאת, מכיוון שאת כבר עוסקת בתחום המזכירות, ייתכן שלימודים מקצועיים ונקודתיים יותר במסגרת של תעודה בניהול או במנהל עסקים יוכלו לתרום לך באותה מידה ובזמן קצר יותר.

  בהצלחה!

  גילי

  24/06/2018 22:24
  שלום אני הנדסאי מכונות רכב , מעוניין בלימודי המשך למהנדסים מכונות האם ניתן להמשיך בלימודים או לעשות קורס הנדסאי מכונות מחדש עם פטורים בדברים שכבר למדתי בהנדסאי מכונות רכב
  02/07/2018 11:42

  היי חאלד,

  בחלק מהמוסדות שמציעים לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות ייתכן שתוכל לקבל פטורים מקורסים מסוימים על סמך תעודת הנדסאי מכונות הרכב שברשותך. לצערי, אינני מכירה תוכניות ייעודיות להשלמה מהנדסאי מכונות רכב לתואר מהנדס מכונות, לכן ייתכן שתאלץ לעמוד בתנאי הקבלה הרגילים.

  אם תרצה מידע נוסף אתה מוזמן להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

  בהצלחה!

  19/06/2018 21:27
  הי, רציתי לדעת האם יש תוכניות השלמה מתואר בפסיכולוגיה לתואר במדעי המחשב/ הנדסת תעשיה וניהול או שיש צורך להתחיל מחדש תואר ראשון? במידה ואין תוכנית מעבר, האם תנאי הקבלה רגילים אות שניתן להתחשב בציון התואר הראשון? תודה,
  02/07/2018 11:38

  היי עדי,

  קבלה ללימודי תואר שני באחד התחומים הללו לרוב כוללת הצגה של ציון בתואר ראשון בתחום קרוב - בעיקר הנדסה או מדעים מדויקים. עם זאת, בקבלה לתואר ראשון נוסף ברוב המוסדות תוכלי להסתמך על הציון הסופי בתואר הראשון שברשותך במקום תנאי הקבלה הרגילים שמיועדים למועמדים שטרם רכשו השכלה גבוהה.

  בהצלחה!

  19/06/2018 09:41
  שלום. אני הנדסאית אדריכלות האם למישהו יש מידע איפה ניתן להשלים לתואר ראשון בארכיטקטורה או תכנון ערים? וכן תכנית לימודים שמותאמת לאנשים עובדים. ידוע לי שפעם הייתה תכנית כזו בבצלאל. אשמח למידע. תודה
  02/07/2018 11:27

  היי אביטל,

  תוכנית לימודים מותאמת לאנשים עובדים קיימת בחלק ממוסדות הלימוד, בהם הלימודים מתרחשים במסלול ערב המאפשר שילוב עבודה במקביל ללימודים. לצערי אני לא מכירה תוכנית הסבה ייעודית בבצלאל, אך ברוב המוסדות שמאפשרים לימודי תואר ראשון באדריכלות ניתן יהיה לקבל פטורים מחלק מהקורסים על סמך תעודת ההנדסאי, דבר שיקצר את הלימודים לתואר.

  אני ממליצה לך לחפש מוסדות לימודים רלוונטיים עבורך שמציעים לימודי אדריכלות במסלול ערב, ולאחר מכן בתהליך הקבלה לראות אילו פטורים תוכלי לקבל על סמך תעודת ההנדסאי.

  למידע נוסף את מוזמנת להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

  בהצלחה!

  15/06/2018 16:07
  היי מעניינת לימוד ייעוץ זוגי.... מתלבטת היי שני מוסדות. ביהס לחינוך בבר אילן לבין מכון פתרונות
  17/06/2018 10:57

  היי,


  קורס ייעוץ זוגי מתאים בעיקר למטפלים בעלי רקע בתחום, כאשר בכל מוסד הלימודים מעט שונים מבחינת שיטות הלימוד, המיקום, הזמנים, העלויות ועוד.
  כדי להכריע בין שני המוסדות הללו אני ממליצה לברר את הפרטים הללו עבור כל אחד מהם ולגלות מי המתאים ביותר עבורך.


  בהצלחה!


  גילי

  16/06/2018 17:07
  האם יש מוסדות בהם ניתן ללמוד פיזיותרפיה ללא צורך בפסיכומטרי?
  17/06/2018 10:38

  היי!


  בעמוד פיזיותרפיה ללא פסיכומטרי נמצאת רשימה של מוסדות המאפשרים קבלה ללימודי פיזיותרפיה ללא פסיכומטרי. אני ממליצה לבדוק מה הם תנאי הקבלה המדויקים בכל אחד מהמסלולים הללו, כדי לוודא שאת אכן עומדת בהם.


  אם תרצי מידע נוסף, את מוזמנת להיוועץ ביועצי הלימודים שלנו שישמחו לעזור!


  גילי

  03/06/2018 13:29
  היי אני בן 47 ומעוניין לעשות תואר ראשון באנגלית רציתי לשאול אם ישנו מוסד שמקבל ללא פסיכומטרי
  06/06/2018 12:31

  היי אייל,


  בעמוד תואר ראשון באנגלית, תוכל למצוא רשימה של מוסדות שמציעים מסלול לימודי תואר ראשון באנגלית. הרבה מהמוסדות הללו מציעים מסלולי קבלה לסטודנטים בני 30+ הכוללים תנאי קבלה שלרוב לא כוללים פסיכומטרי.


  למידע נוסף לגבי מסלולים ספציפיים בהם תנאי הקבלה יכולים להתאים לך, אתה מוזמן להיעזר ביועצי הלימודים שלנו שישמחו לעזור.


  בהצלחה!


  גילי

  31/05/2018 19:22
  שלום , רציתי לדעת איפה ניתן ללמוד קולנוע כשיש לי ממוצע 82 בבגרות ואמיר 191 .. , מה עלות הלימודים ?אודה להמלצת מכללות שיקבלו אותי
  06/06/2018 12:24

  היי,


  בעמוד תואר ראשון בקולנוע מופיעה רשימה של אוניברסיטאות ומכללות בהן ניתן ללמוד את הנושא לתואר ראשון. כמו כן, ישנם מוסדות שמציעים קורס קולנוע שאינו במסגרת תואר.


  אני ממליצה לעיין בעמודים הללו ולברר את תנאי הקבלה המדויקים מול מוסדות ומסלולים שרלוונטיים עבורך.


  למידע נוסף ניתן ליצור קשר עם שירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.


  בהצלחה!


  גילי

  27/05/2018 03:09
  היי אני בקרוב משתחררת ורוצה באוקטובר הבא להתחיל תואר ראשון.. אני בחורה עם ראש על הכתפיים ומאמינה שאם ארצה משהו אני מסוגלת להצליח בו אך ההתלבטות עדיין עצומה! הנושא שהכי מעניין אותי הוא גוף האדם,הבנת תהליכים מה שגורם לי לרצות ללמוד רפואה-אבל בעתיד אני רוצה זמן לגדל ילדים ורפואה זה מקצוע נורא טובעני.. בנוסף אני בן אדם נורא חברותי שאוהב לייעץ ולהקשיב אז חשבתי על לימודי פסיכולוגיה-אך נורא קשה להתקבל לתואר השני (לפחות בבן גוריות מתקבלים כל סמסטר בערך 7 מתוך 100) והדבר האחרון שעלה למוחי הוא ללמוד מדעי המחשב שזה דבר יחסית בנאלי ועם משכורת מכובדת(דבר שחשוב לי )-אך מעולם לא התעסקתי בתכנות ולכן אני לא יודעת אם אני אוהב לעסוק בזה..
  27/05/2018 16:48

  היי רייצ'ל,


  שלושת התחומים שציינת שונים מאוד זה מזה ולא ניתן להחליט חד משמעית מה מהם עדיף על פני האחרים. אני ממליצה לנסות את שאלון האישיות שלנו שיכול לעזור לך להחליט איזה תחום מתאים יותר עבורך.


  בהצלחה!


  גילי

  23/05/2018 20:43
  היי, אני רוצה ללמוד הנדסה ביו-רפואית באוניברסיטת תל אביב באוקטובר 2019. קיבלתי 699 בפסיכומטרי (138 כמותי) וממוצע בגרויות 101.93 (מתמטיקה 73). אני עומדת בסכם אבל ראיתי שיש להם דרישה או למתמטיקה 75+ או פסיכומטרי כמותי 140+ שבשניהם חסרות לי 2 נקודות. רציתי לדעת עד כמה זה מגביל ובאמת לא מאפשר קבלה? לא מצאתי למי אפשר לפנות בפקולטה הספציפית לכן מנסה פה. תודה!
  27/05/2018 16:42

  היי יאנה,


  אם התנאי מצוין בין שאר תנאי הקבלה לפקולטה, ייתכן והדבר יהווה אתגר בקבלה. אני ממליצה ליצור קשר ישירות עם מזכירות החוג, שם יעזרו לך לאתר את בעל התפקיד שיוכל לתת מענה מדויק.


  בהצלחה!


  גילי

  22/05/2018 16:51
  שלום , מתעניינת בלימודי חינוך מיוחד . איזו מכללה נחשבת לטובה ביותר ללימודים אלו . האם יש מה לעשות עם זה אחר כך חוץ מלהיות מורה או גננת ? האם ניתן לשלב עם זה עוד תחום שיהיה יותר מעניין ומספק ? האם יש לאן להתקדם בתחום ולעלות גבוה יותר ? האם חייב לשלב התמחות של היסטוריה או מתמטיקה במהלך הלימודים ? ( שזה פחות מעניין אותי ) והאם בזה אעסוק אחר כך או שזה קורס חובה שחייב לבצע במסגרת הלימודים עצמם ? תודה
  27/05/2018 16:39

  היי שיר,


  לרוב התעסוקה לאחר לימודי תואר ראשון בחינוך מיוחד נוגעת לחינוך במסגרות חינוך שונות - בתי ספר, מתנ"סים ומסגרות חינוך לא פורמליות. במרבית המסלולים ניתן ואף צריך לבחור במהלך הלימודים תחום התמחות בהוראה, למשל חינוך מיוחד ומדעים או חינוך מיוחד וספרות. ההתמחות הזו תקנה לך תעודת הוראה בתחום שנבחר ואפשרות ללמד גם אותו. מבין התחומים המוצעים תוכלי לבחור איזה תחום תרצי ללמוד ובו לעסוק.


  לא אוכל להמליץ על מכללה שהיא יותר טובה מהאחרות, אך את מוזמנת ליצור קשר עם שירות ייעוץ הלימודים שלנו, שם יעזרו לך למצוא את המכללה שהלימודים בה יתאימו לך ככל הניתן.

  בהצלחה!


  גילי

  תוארלינוי
  20/05/2018 22:34
  היי! אני רוצה ללמוד תואר בתקשורת חזותית במטרה בסוף לעסוק בבניית אתרים, עיצוב ואפיון ui וux . האם התואר הזה מתאים לעיסוקים האלה? והאם הביקוש בחוץ הוא גבוה למסיימים את התואר? תודה רבה!
  21/05/2018 10:24

  היי לינוי,


  למיטב ידיעתי, ניתן לעסוק בתחומי בניית אתרים ועיצוב חוויות משתמש גם ללא תואר ראשון בתקשורת חזותית. ישנם קורסים ייעודיים בתחומים הללו שיכשירו אותך בכלים המקצועיים ויאפשרו לך להשתלב בשוק העבודה בזמן קצר יותר. עם זאת, בקבלה לחלק מן המשרות, תואר ראשון בתקשורת חזותית בהחלט יתן לך עדיפות.


  למידע נוסף ניתן להיעזר ביועצי הלימודים שלנו שישמחו לעזור.


  בהצלחה!


  גילי


   
  17/05/2018 11:41
  היי! כיום אני סטודנט לפילוסופיה וגיאוגרפיה במסלול דו מחלקתי. אני מעוניין לעבור למסלול של מחלקה ראשית בפילוסופיה ומשנית (חטיבה) בגיאוגרפיה. שאלתי היא האם למעסיק בתחום הגיאוגרפיה (GIS לדוגמה) יפריע שלמדתי רק חטיבה ולא מחלקה (בהנחה שלמדתי קורסים רבים בGIS גם לא במסגרת התואר ואני יודע להתעסק עם תוכנות נפוצות במשק)? תודה מראש!
  21/05/2018 10:16

  היי אלחנן,


  למיטב ידיעתי, ישנה דרישה גבוהה יחסית לעובדים בתחום ה-GIS, אך ישנו סיכוי סביר שתדרש להמשך את הלימודים לתואר שני בשלב כזה או אחר.


  לדעתי ההבדל בין מחלקה לחטיבה יתגמד אם לקחת קורסים רבים בנושא ואתה יודע לעבוד עם תוכנות נפוצות. כדאי לנסות ליצור קשר עם מקומות עבודה כבר במהלך הלימודים ולהבין מהם מה הם מחפשים בבוגר תואר ראשון, וכך אולי תוכל להתחיל לעסוק בתחום כבר במקביל ללימודים.


  לייעוץ נוסף אני ממליצה להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו, שנציגיו ישמחו לעזור.


  בהצלחה!


  גילי

  19/05/2018 15:46
  היי, אני רוצה להתחיל ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטה באוקטובר הקרוב. אני צריך לשפר פסיכומטרי או שאלון אחד בבגרות כדי לעמוד בתנאי הקבלה. רציתי לשאול: 1. אם אגש במועד ב' במתמטיקה ביולי לבגרות או לפסיכומטרי ביולי/ספטמבר האם יש סיכוי עדיין להתקבל לאוניברסיטה באוקטובר הקרוב? 2. מה לדעתכם יותר קל לשפר שאלון 806 במתמטיקה או פסיכומטרי? תודה מראש וחג שבועות שמח.
  21/05/2018 09:59

  היי יניב,


  ישנם מספר מוסדות שמקבלים ציונים ממועד יולי בפסיכומטרי לצורך הלימודים באוקטובר. אני ממליצה לבדוק ישירות מול הפקולטה באוניברסיטה הרלוונטית אם מועד יולי הוא אפשרי ומתי יש לבצע את ההרשמה לשם כך. לעיתים ניתן להירשם לפני שיש ברשותך את כל הנתונים, והמוסד יתעדכן בהם ברגע שיתקבל ציון לפסיכומטרי או לבגרות.


  הציונים של כל מבחן פסיכומטרי או בגרות מתפרסמים לפחות חודש אחרי הבחינה עצמה, לכן אני ממליצה לא להסתמך על מועד ספטמבר שכן ייתכן שהציונים יתקבלו רק לאחר תחילת הסמסטר הראשון.


  לגבי ההחלטה בין שיפור פסיכומטרי לבגרות - קשה לומר באופן גלובלי מה מהם פשוט יותר. זה תלוי מאוד בכמה נקודות תצטרך לשפר כל אחד מהם ומה יהיה לך פשוט יותר לעשות. אם אתה חזק במתמטיקה אבל לא מאוד בתחומים האחרים בפסיכומטרי (מילולי, אנגלית) ייתכן שעדיף לגשת לבגרות, ואם אתה חלש יותר במתמטיקה וחזק בתחומים הנוספים כנראה שיהיה לך פשוט יותר לשפר את ציון הפסיכומטרי.


  בהצלחה!


  גילי

  09/05/2018 11:37
  היי אני שוקל ללמוד תואר ראשון בעבודה סוציאלית. יש מישהו שיכול לספר על החוג ברופין?
  21/05/2018 09:51

  היי יוחאי,


  אני ממליצה להעלות את השאלה בפורומים של סטודנטים במכללת רופין, שיוכלו לספק מידע על החוג ועל הלימודים בו.


  גילי

  08/05/2018 23:46
  היי, שאלה, האם ניתן להמשיך לתואר שני בייעוץ חינוכי אם עשיתי תואר ראשון בניהול ארגון ומשאבי אנוש? אם לא, איזה תואר שני כן מתאים? אני יותר מתעניינת בתחום הפסיכולוגיה/סוציולוגיה/ייעוץ חינוכי האם ניתן לעשות שינוי או לא?
  21/05/2018 09:48

  היי ליהי,


  מרבית מוסדות הלימוד בארץ אשר מציעים לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי מאפשרים קבלה בעזרת תואר ראשון בכל תחום שהוא, לאחר השלמת מספר קורסי חובה הנוגעים לייעוץ חינוכי.


  אם את מתעניינת לגבי תחומים אחרים שעשויים להיות רלוונטיים עבורך, אז מוזמנת להיוועץ ביועצי הלימודים שלנו שישמחו לעזור.


  גילי

  08/05/2018 09:49
  היכן ניתן ללמוד פסיכוטרפיה לבעלי תואר ראשון באזור ירושלים והסביבה?
  21/05/2018 09:44

  שלום,


  מידע על הקורסים הקיימים ללימודי פסיכותרפיה ניתן למצוא בעמוד הקורס - קורס פסיכותרפיה.


  גילי

  06/05/2018 00:18
  מעוניינת לשוחח עם מישהו/מישהי שלומד/ת בבליותרפיה. תודה
  06/05/2018 16:48

  היי צופי,


  לצערי אני אישית לא למדתי ביבליותרפיה ולכן לא אוכל לייעץ לך. ממליצה לשאול בפורומים יעודיים לנושא, כמו למשל קבוצות פייסבוק או פורומים של מוסדות המציעים את הקורס.


  גילי

  29/04/2018 15:09
  היי, אני מתלבטת איזה תואר לעשות- יודעת שזה בכייון של משאבי אנוש וניהול. לא יודעת מה יותר טוב- ניהול או מנהל עסקים. בנוסף, מתלבטת אם ללמוד במכללה או באוניברסיטה, שני המוסדות שהכי נראו לי הם בר אילו ומכללת ספיר. לרוב האוניברסיאות האחרות אני לא מתקבלת. האם יש כזה פער בין השם של אוניברסיטה למכללה בעתיד ? והאם מנהל עסקים או ניהול ?
  30/04/2018 13:36

  היי גילי,


  למיטב ידיעתי, במרבית המוסדות (ביניהם אוניברסיטת בר אילן) התחום שמוצע ללימודי תואר ראשון הוא ניהול ואילו מנהל עסקים ניתן ללמוד רק לתואר שני. כדאי לבדוק את רשימת הקורסים הנלמדים בכל אחת מהתוכניות ולבדוק איזו מהן מעניינת אותך יותר.


  לא ידוע לי על הבדל משמעותי בין לימודי ניהול ומשאבי אנוש באוניברסיטה או במכללה, לכן הייתי ממליצה לך לדבר עם סטודנטים שלומדים במוסדות הרלוונטיים עבורך כדי לקבל חוות דעת שונות.


  בהצלחה!

   ייעוץ לימודים אישי חינם
   מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
   2018 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים