פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

  06/09/2018 18:39
  יש לי כרגע בגרות חלקית מה המסלול הכי מהיר להתחיל לימודי סיעוד?
  12/09/2018 13:39

  היי נועה,


  לדעתי לימודים במכינה קדם אקדמית יהיו הקצרים ביותר לצורך קבלה לתואר ראשון. בחלק מהמוסדות שמציעים לימודי תואר ראשון בסיעוד קיימת אפשרות למכינה קדם אקדמית - מסגרת שבאמצעותה אפשר להשלים לימודים מסוימים ולהתקבל על סמך הציונים בהם במקום הבגרויות או הפסיכומטרי. את יכולה לעיין בקישור כדי ללמוד עוד על מכינות קדם אקדמיות.


  למידע נוסף בנושא את מוזמנת ליצור קשר עם יועצי הלימודים שלנו.


  בהצלחה!


  גילי

  28/08/2018 12:33
  איפה באזור הדרום אפשר לעשות תואר בהוראה מתקנת?
  02/09/2018 09:54

  היי שלומית,

  בקישור תואר ראשון בהוראה מתקנת תוכלי למצוא פרטים על התואר וכן רשימה של מוסדות ברחבי הארץ בהם ניתן ללמוד את התחום.

  בהצלחה!
  גילי

  27/08/2018 11:19
  היי, שאלתי היא כזו- יש לי תואר ראשון בחינוך. אני מעוניינת לעשות הסבה למנהל עסקים ומשאבי אנוש, אבל מתלבטת אם משתלם לעשות עכשיו תואר שני כשאני עדיין עובדת בחינוך או שזה מיועד יותר לאנשים שכבר בתחום ורק רוצים להתפתח? עד כמה בעצם זה יכול לשנות לי? וגם- אולי עם התואר שלי זה מספיק בשביל להיכנס לארגונים ואז להתקדם תוך כדי?
  27/08/2018 13:28

  היי איריס!

  יש אפשרות לעשות הסבה לתואר שני במנהל עסקים ומשאבי אנוש גם אם התואר הראשון שלך הוא בחינוך, תואר שני לא מיועד רק לאנשים שכבר עוסקים בתחום.
  את יכולה לנסות למצוא משרות בתחומי הניהול שמתאימות לך כרגע בעזרת התואר בחינוך ובהן לצבור ניסיון, אם תגלי שאת צריכה תואר במנהל עסקים ומשאבי אנוש תוכלי לעשות זאת בהמשך.

  בהצלחה!

  גילי

  20/08/2018 14:54
  שלום וברכה, האם יש משמעות לתואר שני בניהול מערכות חינוך גם בניהול בתחומים אחרים? האם ישנה יותר הסתכלות על התואר או על הניסיון?
  27/08/2018 12:46

  היי שלומי!

  בתואר שני בניהול מערכות חינוך נלמדים קורסים ספציפיים בניהול שרלוונטיים לחינוך ולכן התואר עלול להתאים פחות למשרות ניהול בתחומים אחרים. תוכל לנסות לחפש משרות שמעניינות אותך ולראות מה תנאי הקבלה שלהן, ואם התואר בניהול מערכות חינוך יכול להיות רלוונטי.

  בהצלחה!

  גילי

  09/08/2018 11:50
  איפה עדיף ללמוד תואר שני.. עברית או אריאל?
  27/08/2018 12:18

  היי שיר!

  ההחלטה תלויה מאוד בתחום שאותו את רוצה ללמוד. אני ממליצה לדבר עם סטודנטים לתואר שני בתחום שלך משני המוסדות כדי להחליט איזו אוניברסיטה מתאימה יותר עבורך מכל הבחינות.

  בהצלחה!

  גילי

  09/08/2018 08:11
  אני חיילת משוחררת כבר 4 חודשים וממש רוצה להתחיל כבר ללמוד באוקטובר הקרוב , אני בן אדם פרקטי אבל עם זאת אוהבת לעבוד עם אנשים להיות באינטרקציה תמידית עם אנשים, ההתלטות שלי האם יהיה לי קשה במנהל עסקים אם בתיכון לא הייתי חזקה במתמטיקה ? והאם כדאי לשלב תואר דו חוגי זה לא קשה? ואם אפשר טיפה מידע על שני הדברים ומה משלבים עם זה בהמשך. תודה .
  27/08/2018 12:16

  היי אסתר!


  עד כמה שידוע לי, לימודי המתמטיקה בתואר במנהל עסקים הם בסיסיים יחסית לאקדמיה, לכן הרמה בתיכון לא בהכרח מעידה על ההצלחה שלך במהלך התאור. תוכלי לנסות לחזור על חומרים בסיסיים שלמדת בתיכון לפני תחילת הלימודים כדי שיהיה לך קל יותר.


  תארים דו-חוגיים הם מורכבים יותר מתארים בחוג אחד בלבד, אבל אם שני התחומים מעניינים אותך השילוב בהחלט יהיה אפשרי. הלימודים יפתחו לך אפשרויות תעסוקה רבות, ולאחריהם תוכלי לבחור אם תרצי לעסוק בניהול בחברות משאבי אנוש, או באחד התחומים בלבד.


  בהצלחה!


  גילי

  20/07/2018 17:44
  שלום, 1) איזה כיוונים אפשריים למי שרוצה להיות עצמאי עם תואר/קורסים בכלכלה כבסיס הלימודים? אין בעיה ללמוד עוד ועוד רק להגיע לעצמאי. ראית חשבון לא בא בחשבון מקצוע מתאים לפי הדרישות, אבל במקרה בספציפי הזה לא כי זה משמעם. 2) איזה עבודות יש באקדמיה? צריך ממוצע ממש גבוה? תודה.
  22/07/2018 15:57
  היי יניב!
  1) ניתן לעבוד כעצמאי בהרבה מאוד תחומים, לרוב ללא קשר ישיר לתואר שלמדת. לכן אני מציעה שתחשוב במה תרצה לעסוק, ותתעניין בלימודים בתחום זה. כך תוכל להתפתח בתחום שמתאים לך. ידע בסיסי בכלכלה יכול לסייע לך בכל תחום שתחליט לעבוד בו כעצמאי.
  2) ממה שאני יודעת על מנת לעבוד באקדמיה צריך ממוצע גבוה בלימודים כדי להתקדם בהוראה ובמחקר.

  בהצלחה!
  עדן
  18/07/2018 15:10
  שלום.. אחרי הרבה חשיבה הגעתי למסקנה שאני הכי אוהבת ונהנית מלעבוד עם אנשים. חשבתי ללמוד ניהול מאשבי אנוש אבל בעיר שאני גרה יש רק מכללות שמלמדות את זה (לעבור עיר לא אופציה מבחינתי) לכן חשבתי ללמוד מנהל עסקים באוניברסיטה העברית. רציתי לשאול מה לדעתכם יותר כדאי ללמוד - ניהול משאבי אנוש במכללה או מנהל עסקים באוניברסיטה ? מה יותר נחשב או מבוקש בשוק ? במה יש משכורת רווחית יותר? מה עושים עם התארים?? נמאס לי לשמוע מאנשים שאין מה לעשות עם תואר במנהל עסקים.. האם זה נכון??? תודה לעוזרים!!!!
  22/07/2018 15:47
  היי שירן!
  לימודי מנהל עסקים כוללים תכנים הומניים כמו פרסום ושיווק (לפי התיאור נשמע לי שזה מה שאת מחפשת), ולצידם תכנים ריאליים יותר כמו כלכלה וסטטיסטיקה.
  ישנם מוסדות המציעים לימודי תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות במשאבי אנוש, לדעתי זאת אפשרות שכדאי לך לשקול משום שכך תוכלי לשלב את שני תחומי העניין שלך.
  ישנן אפשרויות רבות לתעסוקה בשני התחומים, כך שהשכר וההתקדמות המקצועית משתנים ותלויים במעסיק ובגורמים נוספים.
  לאחר סיום תואר בניהול משאבי אנוש ניתן להשתלב במחלקות משאבי אנוש, בחברות ציבוריות, משרדי ממשלה, חברות השמה ועוד, לעומת זאת אם תבחרי ללמוד מנהל עסקים תוכלי להיכנס לתפקידי ייעוץ בכלכלה, להמשיך ללימודי תואר שני בייעוץ ארגוני ולהשתלב במערכת החינוך.

  בהצלחה!
  עדן
  09/07/2018 19:20
  שלום רב, אני מנסה לאסוף כמה שיותר מידע על מנת לקבל את ההחלטה הנבונה ביותר. אני חייל שמשתחרר בקרוב בעל בגרות ממוצעת מינוס לצערי.(תוצאה של חוסר השקעה.) אני בעל 3 יחידות במתמטיקה, 5 אנגלית בציון 92, ממוצע סופי לא מצויין ומספק. ניתן לשפר מתמטיקה בלבד או שמסתכלים על ממוצע כלל הבגרות ואצטרך לשפר את כולה? הבגרות הזו לא מספקת למקצוע שאותו אני רוצה ללמוד. ההתלבטות היא בין שלושת המקצועות הללו, הנדסת תוכנה בטכניון/דו חוגי חשבונאות&משפטים באונ' ת"א/מדעי המחשב באונ' ת"א. הרחבתי בתיכון חשבונאות אם זה רלוונטי. מה יותר נכון, לשפר בגרויות->פסיכומטרי->הגעה לאוניברסיטה. או, מכינות קדם אקדמאיות במקומות שבהם ארצה ללמוד? איך המכינות הללו בכלל עובדות? מהם היתרונות והחסרונות בכל אחת מהבחירות? השאלה היא בעצם מהו התהליך שאני צריך לעשות בכדי להגיע ליעדים המקצועיים שלי בדרך הטובה והנכונה ביותר. אין מגבלה של כסף או זמן, אשקיע בעבור זה מה שאצטרך. אשמח לתשובה מפורטת בכדי שאדע באמת הכל ואבחר את הנכון ביותר עבורי. השירות הזה ממש לא מובן מאליו, מודה לכם מאוד.
  10/07/2018 09:55

  היי ארי!

  לרוב בקבלה ללימודים יסתכלו על ממוצע הבגרות הכולל שלך ולא רק על ציון במקצוע מסוים, לכן אם שיפור מתמטיקה בלבד לא מספיק להעלאת הממוצע כולו, כנראה שתצטרך לשפר מקצועות נוספים. אני ממליצה לך להזין את ציוני הבגרות שלך במחשבוני הסכם של הטכניון ואוניברסיטת תל אביב כדי לראות כמה אתה רחוק מהסכם הדרוש. אם תגלה שהמרחק שלך מהסכם אינו גדול ותוכל לצמצם אותו בעזרת שיפור מקצוע אחד או שניים, אני חושבת שזו תהיה הדרך הפשוטה יותר. אך אם תגלה שהמרחק אכן משמעותי ושעליך לשפר הרבה מאוד מקצועות כדי להגיע לסכם הדרוש, ייתכן שפתרון של מכינה קדם אקדמית יחסוך לך את ההשלמות ויהיה קצר ויעיל יותר.

  היתרון של מכינה קדם אקדמית הוא שהיא מכשירה לנושאים עליהם תבחן, ומקנה מיומנויות אקדמיות שיוכלו לעזור לך גם בהמשך הלימודים. במהלך הקבלה ללימודים תוכל להציג את ציון הפסיכומטרי ואת ציון המכינה, במקום את ציון הפסיכומטרי והבגרות, כך שהשקעה בזמן חודשי המכינה עצמה יכולה לעתים להשתלם יותר מאשר שיפור בגרויות בזו אחר זו.

  בהצלחה!

  גילי

  04/07/2018 11:01
  שלום רב.אני מתעניינת לגבי לימודי ניהול לתואר ראשון באוניברטיסה הפתוחה. רציתי לשאול האם זה נחשב כתואר ראשון לכל דבר?האם יש ביקור לתואר כזה? במקצועי אני עוסקת במזכירות, האם זה יכול לקדם אותי מקצועית? ובכלל, האם עדיף בכלל ללכת על לימודי תעודה במנהל עסקים? והאם בשוק העבודה מעדיפים יותר תואר מאשר לימודי תעודה? אני מעל גיל 40 ובעלת משפחה,כך שלימודים בפתוחה יותר גמיש לי, שאלתי מה דעתך על המסלול של הניהול?האם פרקטי אשמח לתשובתך
  08/07/2018 14:53

  היי קרן!

  תואר ראשון מהאוניברסיטה הפתוחה הוא בהחלט שווה ערך לתואר ראשון מכל מוסד לימודים אחר, ויכול לסייע לך בקבלה לעבודה ובהתקדמות מקצועית. תוכלי למצוא מסלולים ללימודי ערב אותם תוכלי לשלב במקביל לעבודה למשך מספר שנים.
  עם זאת, מכיוון שאת כבר עוסקת בתחום המזכירות, ייתכן שלימודים מקצועיים ונקודתיים יותר במסגרת של תעודה בניהול או במנהל עסקים יוכלו לתרום לך באותה מידה ובזמן קצר יותר.

  בהצלחה!

  גילי

  24/06/2018 22:24
  שלום אני הנדסאי מכונות רכב , מעוניין בלימודי המשך למהנדסים מכונות האם ניתן להמשיך בלימודים או לעשות קורס הנדסאי מכונות מחדש עם פטורים בדברים שכבר למדתי בהנדסאי מכונות רכב
  02/07/2018 11:42

  היי חאלד,

  בחלק מהמוסדות שמציעים לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות ייתכן שתוכל לקבל פטורים מקורסים מסוימים על סמך תעודת הנדסאי מכונות הרכב שברשותך. לצערי, אינני מכירה תוכניות ייעודיות להשלמה מהנדסאי מכונות רכב לתואר מהנדס מכונות, לכן ייתכן שתאלץ לעמוד בתנאי הקבלה הרגילים.

  אם תרצה מידע נוסף אתה מוזמן להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

  בהצלחה!

  19/06/2018 21:27
  הי, רציתי לדעת האם יש תוכניות השלמה מתואר בפסיכולוגיה לתואר במדעי המחשב/ הנדסת תעשיה וניהול או שיש צורך להתחיל מחדש תואר ראשון? במידה ואין תוכנית מעבר, האם תנאי הקבלה רגילים אות שניתן להתחשב בציון התואר הראשון? תודה,
  02/07/2018 11:38

  היי עדי,

  קבלה ללימודי תואר שני באחד התחומים הללו לרוב כוללת הצגה של ציון בתואר ראשון בתחום קרוב - בעיקר הנדסה או מדעים מדויקים. עם זאת, בקבלה לתואר ראשון נוסף ברוב המוסדות תוכלי להסתמך על הציון הסופי בתואר הראשון שברשותך במקום תנאי הקבלה הרגילים שמיועדים למועמדים שטרם רכשו השכלה גבוהה.

  בהצלחה!

  19/06/2018 09:41
  שלום. אני הנדסאית אדריכלות האם למישהו יש מידע איפה ניתן להשלים לתואר ראשון בארכיטקטורה או תכנון ערים? וכן תכנית לימודים שמותאמת לאנשים עובדים. ידוע לי שפעם הייתה תכנית כזו בבצלאל. אשמח למידע. תודה
  02/07/2018 11:27

  היי אביטל,

  תוכנית לימודים מותאמת לאנשים עובדים קיימת בחלק ממוסדות הלימוד, בהם הלימודים מתרחשים במסלול ערב המאפשר שילוב עבודה במקביל ללימודים. לצערי אני לא מכירה תוכנית הסבה ייעודית בבצלאל, אך ברוב המוסדות שמאפשרים לימודי תואר ראשון באדריכלות ניתן יהיה לקבל פטורים מחלק מהקורסים על סמך תעודת ההנדסאי, דבר שיקצר את הלימודים לתואר.

  אני ממליצה לך לחפש מוסדות לימודים רלוונטיים עבורך שמציעים לימודי אדריכלות במסלול ערב, ולאחר מכן בתהליך הקבלה לראות אילו פטורים תוכלי לקבל על סמך תעודת ההנדסאי.

  למידע נוסף את מוזמנת להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

  בהצלחה!

  15/06/2018 16:07
  היי מעניינת לימוד ייעוץ זוגי.... מתלבטת היי שני מוסדות. ביהס לחינוך בבר אילן לבין מכון פתרונות
  17/06/2018 10:57

  היי,


  קורס ייעוץ זוגי מתאים בעיקר למטפלים בעלי רקע בתחום, כאשר בכל מוסד הלימודים מעט שונים מבחינת שיטות הלימוד, המיקום, הזמנים, העלויות ועוד.
  כדי להכריע בין שני המוסדות הללו אני ממליצה לברר את הפרטים הללו עבור כל אחד מהם ולגלות מי המתאים ביותר עבורך.


  בהצלחה!


  גילי

  16/06/2018 17:07
  האם יש מוסדות בהם ניתן ללמוד פיזיותרפיה ללא צורך בפסיכומטרי?
  17/06/2018 10:38

  היי!


  בעמוד פיזיותרפיה ללא פסיכומטרי נמצאת רשימה של מוסדות המאפשרים קבלה ללימודי פיזיותרפיה ללא פסיכומטרי. אני ממליצה לבדוק מה הם תנאי הקבלה המדויקים בכל אחד מהמסלולים הללו, כדי לוודא שאת אכן עומדת בהם.


  אם תרצי מידע נוסף, את מוזמנת להיוועץ ביועצי הלימודים שלנו שישמחו לעזור!


  גילי

  03/06/2018 13:29
  היי אני בן 47 ומעוניין לעשות תואר ראשון באנגלית רציתי לשאול אם ישנו מוסד שמקבל ללא פסיכומטרי
  06/06/2018 12:31

  היי אייל,


  בעמוד תואר ראשון באנגלית, תוכל למצוא רשימה של מוסדות שמציעים מסלול לימודי תואר ראשון באנגלית. הרבה מהמוסדות הללו מציעים מסלולי קבלה לסטודנטים בני 30+ הכוללים תנאי קבלה שלרוב לא כוללים פסיכומטרי.


  למידע נוסף לגבי מסלולים ספציפיים בהם תנאי הקבלה יכולים להתאים לך, אתה מוזמן להיעזר ביועצי הלימודים שלנו שישמחו לעזור.


  בהצלחה!


  גילי

  31/05/2018 19:22
  שלום , רציתי לדעת איפה ניתן ללמוד קולנוע כשיש לי ממוצע 82 בבגרות ואמיר 191 .. , מה עלות הלימודים ?אודה להמלצת מכללות שיקבלו אותי
  06/06/2018 12:24

  היי,


  בעמוד תואר ראשון בקולנוע מופיעה רשימה של אוניברסיטאות ומכללות בהן ניתן ללמוד את הנושא לתואר ראשון. כמו כן, ישנם מוסדות שמציעים קורס קולנוע שאינו במסגרת תואר.


  אני ממליצה לעיין בעמודים הללו ולברר את תנאי הקבלה המדויקים מול מוסדות ומסלולים שרלוונטיים עבורך.


  למידע נוסף ניתן ליצור קשר עם שירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.


  בהצלחה!


  גילי

  27/05/2018 03:09
  היי אני בקרוב משתחררת ורוצה באוקטובר הבא להתחיל תואר ראשון.. אני בחורה עם ראש על הכתפיים ומאמינה שאם ארצה משהו אני מסוגלת להצליח בו אך ההתלבטות עדיין עצומה! הנושא שהכי מעניין אותי הוא גוף האדם,הבנת תהליכים מה שגורם לי לרצות ללמוד רפואה-אבל בעתיד אני רוצה זמן לגדל ילדים ורפואה זה מקצוע נורא טובעני.. בנוסף אני בן אדם נורא חברותי שאוהב לייעץ ולהקשיב אז חשבתי על לימודי פסיכולוגיה-אך נורא קשה להתקבל לתואר השני (לפחות בבן גוריות מתקבלים כל סמסטר בערך 7 מתוך 100) והדבר האחרון שעלה למוחי הוא ללמוד מדעי המחשב שזה דבר יחסית בנאלי ועם משכורת מכובדת(דבר שחשוב לי )-אך מעולם לא התעסקתי בתכנות ולכן אני לא יודעת אם אני אוהב לעסוק בזה..
  27/05/2018 16:48

  היי רייצ'ל,


  שלושת התחומים שציינת שונים מאוד זה מזה ולא ניתן להחליט חד משמעית מה מהם עדיף על פני האחרים. אני ממליצה לנסות את שאלון האישיות שלנו שיכול לעזור לך להחליט איזה תחום מתאים יותר עבורך.


  בהצלחה!


  גילי

  23/05/2018 20:43
  היי, אני רוצה ללמוד הנדסה ביו-רפואית באוניברסיטת תל אביב באוקטובר 2019. קיבלתי 699 בפסיכומטרי (138 כמותי) וממוצע בגרויות 101.93 (מתמטיקה 73). אני עומדת בסכם אבל ראיתי שיש להם דרישה או למתמטיקה 75+ או פסיכומטרי כמותי 140+ שבשניהם חסרות לי 2 נקודות. רציתי לדעת עד כמה זה מגביל ובאמת לא מאפשר קבלה? לא מצאתי למי אפשר לפנות בפקולטה הספציפית לכן מנסה פה. תודה!
  27/05/2018 16:42

  היי יאנה,


  אם התנאי מצוין בין שאר תנאי הקבלה לפקולטה, ייתכן והדבר יהווה אתגר בקבלה. אני ממליצה ליצור קשר ישירות עם מזכירות החוג, שם יעזרו לך לאתר את בעל התפקיד שיוכל לתת מענה מדויק.


  בהצלחה!


  גילי

  22/05/2018 16:51
  שלום , מתעניינת בלימודי חינוך מיוחד . איזו מכללה נחשבת לטובה ביותר ללימודים אלו . האם יש מה לעשות עם זה אחר כך חוץ מלהיות מורה או גננת ? האם ניתן לשלב עם זה עוד תחום שיהיה יותר מעניין ומספק ? האם יש לאן להתקדם בתחום ולעלות גבוה יותר ? האם חייב לשלב התמחות של היסטוריה או מתמטיקה במהלך הלימודים ? ( שזה פחות מעניין אותי ) והאם בזה אעסוק אחר כך או שזה קורס חובה שחייב לבצע במסגרת הלימודים עצמם ? תודה
  27/05/2018 16:39

  היי שיר,


  לרוב התעסוקה לאחר לימודי תואר ראשון בחינוך מיוחד נוגעת לחינוך במסגרות חינוך שונות - בתי ספר, מתנ"סים ומסגרות חינוך לא פורמליות. במרבית המסלולים ניתן ואף צריך לבחור במהלך הלימודים תחום התמחות בהוראה, למשל חינוך מיוחד ומדעים או חינוך מיוחד וספרות. ההתמחות הזו תקנה לך תעודת הוראה בתחום שנבחר ואפשרות ללמד גם אותו. מבין התחומים המוצעים תוכלי לבחור איזה תחום תרצי ללמוד ובו לעסוק.


  לא אוכל להמליץ על מכללה שהיא יותר טובה מהאחרות, אך את מוזמנת ליצור קשר עם שירות ייעוץ הלימודים שלנו, שם יעזרו לך למצוא את המכללה שהלימודים בה יתאימו לך ככל הניתן.

  בהצלחה!


  גילי

   ייעוץ לימודים אישי חינם
   מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
   2018 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים