תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית

להשתלב במשרות בכירות במנהל הציבורי

תכניות הלימוד לתואר שני במנהל ומדיניות ציבורית נועדו להרחיב את השכלתם של בעלי תואר ראשון בתחום, ולאפשר להם להעמיק בנושאים המעניינים אותם, דרך מחקר, שיעורים ומטלות ברמה אקדמית גבוהה. התלמידים מצטיידים במהלך הלימודים לתואר בכלים לניתוח של תופעות שלטוניות ומדיניות, מפתחים חשיבה ביקורתית ויצירתית לפתרון בעיות ונחשפים לתאוריות ניהוליות על בסיס הגות מדינית ופילוסופית.

התכניות מתעדכנות ומערבות התייחסות לאירועים אקטואליים ולתנועות גלובליות לתוך קורפוס הלימודים, כך שהתלמידים מתנסים בביקורת המציאות בשעת התרחשותה ולא רק בדיעבד. לאור המשברים הכלכליים בעולם והפערים המעמדיים בארץ, וכן אל מול גילויי השחיטות בשלטון הישראלי והקשרים הלא כשרים שבין אנשי הון לבין אנשי ציבור וממשל ועיתונים, יש צורך במנהיגות איכותית שתוכל לתת קולה בעניין ושתשרת את הציבור בתפקידי ניהול ציבוריים, מתוך ידע והשכלה רחבה בתחום. 

קורסים בתואר שני במנהל ומדיניות ציבורית

לימודי התואר השני כוללים מגוון קורסים ונושאי לימוד, ביניהם: השלטון המקומי בעולם ובישראל, מנהל ופוליטיקה ברשויות מקומיות, מדיניות ציבורית באזורי פריפריה, מדיניות ציבורית במציאות רב תרבותית, מדיניות כלכלית, כלכלה פוליטית של מדיניות ציבורית, משפט ופוליטיקה, ניהול המשק הישראלי, זכויות אדם, משפט ומדיניות ציבורית, ניהול משאבי בטחון, מדיניות ציבורית.

נושאי לימוד נוספים הינם: צבא וביטחון, מו"פ בתעשייה ובשירות הציבורי, שיטות ניהול מודרניות בסקטור הציבורי, ניהול ומערכות בריאות, אי שוויון וצמיחה כלכלית, ניהול ציבורי, ניהול מלכ"רים, ניהול מוסדות ללא כוונת רווח, ניהול ארגוני המגזר השלישי, גיוס תרומות ומתנדבים לארגון, ניהול מלכ"רים, טכנולוגיות ומערכות מידע בניהול מלכ"רים, אחריות חברתית של עסקים ועוד.

מסלולי לימוד לתואר שני במנהל ומדיניות ציבורית

לימודי תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית בנויים על חלוקה לתכניות התמחות, בהתאם לרצונו ולשאיפתו המקצועית של הסטודנט. התכניות נועדו להכשיר אנשי ניהול ציבורי, וכן גם חוקרים איכותיים במטרה לקדם את ההגות התיאורטית בתחומי הממשל והפוליטיקה בארץ. יש לציין כי לא כל המוסדות מציעים תכניות התמחות ובחלקם ישנה תכנית כללית אחת. אלו הן כמה מהתכניות המוצעות: מנהל שלטון מקומי – תכנית בין תחומית המשלבת שיעורים בפוליטיקה עירונית, מנהל ציבורי, משאבי אנוש, ניהול משאבי טבע וסביבה, חוק ומשפט עירוני וכדומה. התכנית מיועדת במיוחד לעובדי הממשל המקומי. ביקורת ציבורית ופנימית – תכנית המעמיקה את הידע של התלמידים בתחומי הביקורת הציבורית והפנימית ובנושאים משיקים. כלכלה וחברה – תכנית שנועדה להעמיק את הדיון סביב הקשר שבין כלכלה וחברה ולהעניק כלים לניתוח ביקורתי של תהליכים בנושאים אלו, מתוך ראיית גידול הפערים והחרפת המשברים החברתיים-כלכליים בארץ. מנהל ציבורי למנהלים – התכנית מיועדת למנהלים בעלי ניסיון מעשי המעוניינים להבין את הכוחות הפנימיים הפועלים על ארגון, וההיבטים החיצוניים המשפיעים על תפקודו וסביבתו.

תנאי קבלה לתואר שני במנהל ומדיניות ציבורית

ללימודי תואר מוסמך במנהל ומדיניות ציבורית רשאים להגיש מועמדות בוגרי תואר ראשון בכל התחומים אשר להם ממוצע ציונים של 76 ומעלה או 80 ומעלה בכל הקורסים בהם השתתפו במהלך התואר הראשון. עם זאת, תינתן העדפה לבעלי תארים ראשונים בתחומים רלוונטיים כמו מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, מנהל עסקים, כלכלה ומשפטים. במוסדות מסוימים המועמדים מתבקשים להגיש קורות חיים, מכתבי המלצה או חיבור פרי עטם בנושא שיקבע על ידי החוג. מועמדים מתאימים מוזמנים לראיון קבלה שלאחריו תתקבל ההחלטה לגביהם. תלמידים שאינם בוגרי מדעי המדינה ידרשו בהשלמת שיעורי מבוא ויסודות בהתאם להחלטת המחלקה.

מה לומדים בתואר שני במנהל ומדיניות ציבורית?

הלימודים מתפרשים על פני שנתיים, ביום או יומיים לימודים בשבוע, כשבמקרים מסוימים במסלול מחקרי ניתן להגיש את התזה עד תום השנה השלישית. הלימודים מתקיימים בשני מסלולים, מסלול מחקרי עם עבודת גמר ומסלול כללי ללא עבודת גמר. תכניות הלימוד מורכבות מכמה סוגי קורסים: משיעורי חובה בשיטות ובמיומנויות מחקר, שיעורי חובה מהתכנית בנושאי מדעי המדינה, כלכלה וכדומה, משיעורי בחירה מקטלוג הקורסים בפקולטה, בהתאם לתכנית הלימודים, ושיעורי בחירה מפקולטות אחרות. כמו כן, התלמידים ייקחו חלק בסמינרים ובפרקטיקום בתכניות המכילות הכשרה שכזו. במסלול המחקרי התלמידים נדרשים לכתוב עבודה מחקרית ולהציג תזה, במסלול הכללי נדרשת כתיבת עבודה שאינה מחקרית. סיום המסלול המחקרי בהצלחה מאפשר המשך ללימודי דוקטורט בתחום.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית?

1
יזם
2
חוקר
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
ריאלי
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר