תואר שני בתקשורת

בואו לדבר על הכל!

תכניות הלימוד לתואר שני בתקשורת מכוונות להעשרת ההשכלה של הלומדים בתחומי התקשורת השונים וכן להענקת כלים אקדמיים ומיומנויות מחקריות לביצוע עבודת מחקר איכותיות. בחברה של ימינו התקשורת חודרת לכל תחום מתחומי החיים, התקשורת מתווכת בין האדם לאחר, בין ארגונים, נמאצת בשדות התרבות והחברה, בטכנולוגיה, בפוליטיקה ובפילוסופיה.

הקדמה והשתכללות הטכנולוגיה יוצרת סוגי תקשורת חדשים, מושגי הפרטיות מוגדרים מחדש ושיטות חיפוש ורכישת הידע השתנו ללא היכר. מחשבים ומכשירי הטלפון הניידים הפכו לערוצי מידע רב ממדיים, דרכם מתבצעות פעולות שבעבר הצריכו אינטראקציה בין אישית ושלבים מרובים. שינויים אלו מעלים אתגרים בפני החברה האזרחית ובפני הדמוקרטיה ולימודי התקשורת מתמודדים עם סוגיות אלו כשהאקדמיה ניצבת בחזית השיח.

למי מתאים ללמוד תואר שני בתקשורת?

לימודי תואר מוסמך בתקשורת מיועדים לבוגרי תואר ראשון בתחום, לעוסקים במקצועות התקשורת בחברות וארגונים, דוברים, אנשי יחסי ציבור ותדמיתנים ולבוגרי תואר ראשון מתחומים אחרים אשר מעוניינים להרחיב את השכלת באחד הנושאים הרלוונטיים ביותר הנחקרים כיום. בנוסף על כך, הלימודים מתאימים לבעלי תואר ראשון שמעוניינים לפתח קריירה באקדמיה ולשמש כמתרגלים, מרצים וחוקרים בשדה מרתק שמתקדם כל העת.

תנאי קבלה לתואר שני בתקשורת

רוב מוסדות הלימוד מציב תנאי קבלה עיקרי של ממוצע ציונים מינימאלי של 85 (ולעתים 87) בציוני התואר הראשון. במקרים מסוים המועמדים עוברים ראיון אישי או מתבקשים לכתוב הצהרת כוונות. סטודנטים אשר למדו תחום שונה מתקשורת נדרשים להשלים במהלך השנה הראשונה קורסי רקע ומבואות בתחום. משך הלימודים הוא שנתיים כשאת עבודת הגמר (במסלול התזה) ניתן להשלים עד תום השנה השלישית. בדרך כלל הלימודים נפרשים על פני יום או יומיים בשבוע. 

מסלולי לימוד לתואר שני בתקשורת

מוסדות הלימוד לתואר שני בתקשורת מציעים שני מסלולי לימוד, כשהראשון הוא מסלול מחקרי שבו מורחבת ההשכלה הכללית בתקשורת, וכן נבחר תחום התמחות שבו מעמיק הסטודנט את ידיעותיו ואותו הוא יחקור לקראת כתיבת עבודת הגמר (תזה). מסלול זה מאפשר המשך ללימודי דוקטורט. המסלול השני הוא מסלול כללי, שדומה בעיקרו למסלול השני, אך הרכב הקורסים מעט שונה ובסוף הלימודים לא מוגשת תזה אלא מתקיים מבחן או פרויקט סיום. מסלול זה מיועד בעיקר לעובדים בתפקידי תקשורת בגופים שונים שרוצים להרחיב את השכלתם המקצועית. 

התמחויות בתקשורת

בחלק ממוסדות הלימוד יש לבחור מגמות התמחות אשר מאופיינות בקורסים וסמינרים המיוחדים להן. להלן מבחר מגמות ההתמחות במוסדות השונים: מגמת אינטרנט ומדיה חדשים – במגמה זו נחקרים השדות המרכזיים לשינויים החברתיים, התרבותיים והפוליטיים בני זמננו, ונבדקות שאלות הנוגעות בקשר שבין תהליכים תקשורתיים להתנהגותם של אנשים וארגונים.

תקשורת פוליטית – לימודי המגמה מבוססים על ההנחה כי בין תקשורת ופוליטיקה קיים קשר בל ינתק הטבוע בהגדרתו של כל תחום, כך שלא ניתן להבין את האחד בלי הבנה של השני. תקשורת ואחריות חברתית – מגמה הכוללת התנסות מקצועית בארגונים חברתיים בתפקידי שיווק חברתי, דוברות, קידום נושאים חברתיים ברשתות חברתיות ועוד.

מה לומדים בתואר שני בתקשורת?

הלימודים עוסקים במגוון נושאים מתחום התקשורת, ביניהם: תקשורת ותרבות, תקשורת וחברה, דעת קהל ותהליכי שכנוע, פוליטיקה השוואתית, תקשורת ופוליטיקה, מדע המדינה, יחסי ציבור ודוברות, שפה ומגדר, תקשורת ומחשבה חברתית ומדינית, תקשורת המונים, דיני תקשורת, תקשורת ואידיאולוגיה, סוציולוגיה של מקצועות התקשורת, צילום, תקשורת בין אישית ולשונית, פסיכולוגיה פוליטית, מדיה חברה ותרבות, עיתונות, אתיקה בתקשורת, שיווק ופרסום, דמוקרטיה ומהפיכה תקשורתית, עיתונאות כתובה ומשודרת, תקשורת חזותית וקולנוע, עריכת חדשות, משטר מדינת ישראל, מוסדות התקשורת, תיאוריות ושיטות מחקר בתקשורת ועוד.

קורסים בתואר שני בתקשורת

הלימודים נפרשים על פני שנתיים במסגרתם נלמדים קורסי חובה מתחום התקשורת וקורסים המקנים: מיומנויות מחקר, מתודולוגיות וסטטיסטיקה. כמו כן, ישנם קורסי בחירה בתקשורת ובתחום ההתמחות. התלמידים משתתפים במספר סמינרים בהתאם למסלולים הלימודים, ובתכניות המכילות פרקטיקום והכשרה מקצועית יתקיימו סדנאות מעשיות וימי עבודה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר שני בתקשורת?

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם

פחות מתאים

קונבציונלי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר