תואר שני בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון

רוצה להרכיב מזון?

הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון משתמשת באורגניזמים חיים לייצור מזון תעשייתי. כשמו, התחום משלב בין טכנולוגיות חדשות לבין אורגניזמים ביולוגים ליצירת מזון על פי צרכי היצרן. בהנדסת מזון שואפים לשלוט בערכים התזונתיים של מוצר המזון, באורך חיי המדף שלו, בטעמו ובצורתו. התחום מצוי בתקופת פריחה ובשנים האחרונות חלים בו שינויים מרחיקי לכת. בישראל קצב ההתפתחות בתחום הנדסת המזון הוא מהמואצים בעולם, ויש צורך באנשי מקצוע מומחים אשר יודעים לתרגם את הידע התיאורטי שצברו במהלך לימודיהם לשימוש בשדה התעשייה.

למעשה, מהנדסי מזון מפתחים ומעצבים ציוד ותהליכים על מנת להפוך חומרי גלם חקלאיים ורכיבים שונים למוצרי מזון בריאים, נוחים לצריכה ומזינים. האתגר העומד בפני מהנדסי מזון כיום הוא שילובם של ידע וכלים מודרניים, כמו חידושים במדעי החומר ובננוטכנולוגיה בפיתוח של מוצרים ותהליכים חדשים. במקביל, שיפור איכות ובריאות המזון ממשיך להעסיק את חקר הביוטכנולוגיה כל העת, כמו גם שמירה על איכות הסביבה דרך מארזים ידידותיים לסביבה, צמצום הזיהום ופליטת הפסולת בתהליך הנדסת המזון.

מה לומדים בתואר שני בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון?

לימודי תואר שני בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון שואפים להקנות לסטודנטים ידע, הבנה, כלים ומיומנויות במגוון התמחויות, תחומים ונושאי לימודים, ביניהם: כימיה פיסיקלית של מזונות, ביולוגיה, עקרונות בדיקות ללא הרס, איכות מזון וערך תזונתי, מיקרוביולוגיה של פתוגנים, רגרסיה ותכנון ניסויים, מדעי הסביבה, מדעי ההנדסה, פרקים מתקדמים באריזה, שיטות אנליטיות חדישות במזון וביוטכנולוגיה, עקרונות הערכה אוגנולפטית, ניתוח תהליכים בתעשייה, מדעי התזונה, תזונה מונעת - היבטים בריאותיים, פוליסוכרים במזון, טכנולוגיות מתקדמות בעיבוד חלבונים ועוד.

מה עושים עם תואר שני בהנדסת מזון?

בוגרי תואר שני בהנדסת מזון יוכלו להשתלב בתעשיית התרופות, בתעשיית הקוסמטיקה, באקדמיה, במוסדות ומכוני מחקר, במכוני תקינה, במוסדות ממשלתיים הקשורים בפיקוח על תעשיות המזון, בחברות תכנון, בחברות יעוץ הדרכה ושיווק, בגופים הקשורים לנושאי הסביבה ועוד - במשרות מפתח בכירות, שם יעסקו במחקר, בפיתוח, בייצור, באריזה ובשיווק של המוצרים לאורך כל תהליך ייצורו מראשית הייצור של חומר הגלם ועד לשיווק ולצריכת המוצר הסופי.

תנאי קבלה לתואר שני בהנדסת מזון

ללימודים לתואר מג'יסטר בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון יכולים להתקבל בעלי תואר ראשון בתחום עם ציונים נאותים (ממוצע של 80 ומעלה) על פי דרישות החוג. בעלי תואר אחר בהנדסה או במקצועות מדעיים יכולים להתקבל ללימודים, אולם הם נדרשים להשלים מספר שיעורים מקורסי התואר הראשון בהתאם להחלטת ראש המחלקה. 

מסלולי לימוד הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון

לתואר שני בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון ניתן ללמוד בשני מסלולים. בשני המסלולים סוקרים ולומדים מגוון רחב של נושאים מחקריים כמו: ביוטכנולוגיה, מיקרוביולוגיה וביולוגיה מולקולרית, הנדסה וטכנולוגיה של מזון, ביוכימיה ותזונה מולקולרית, אריזה, הנדסת רקמות, אנזימולוגיה מולקולרית, ננו-ביוטכנולוגיה, ננו-אנקפסולציה ומיקרו-אנקפסולציה, ביופולימרים, הנדסת חלבון ויישומי ננו-מדעים במזון.

המסלול הראשון הוא מסלול מחקרי אשר במסגרתו נכתבת עבודת גמר מחקרית (תזה) בליווי של מרצה מן החוג, והוא המאפשר המשך ללימודים לקראת דוקטורט. המסלול השני הוא מסלול שאינו מחקרי, כאשר בתום הלימודים נערכת עבודת גמר או בחינה שאינה מחקרית. מסלול זה מתאים למהנדסים המעוניינים בהעמקת והרחבת השכלתם המקצועית והאקדמית, על מנת להתמקצע ולהתקדם לתחומים מסוימים וכן להטבת תנאי ההעסקה והשכר.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר שני בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר