תואר שני בחשבונאות

להיות יותר מרואה חשבון!

תחום החשבונאות נחשב כיום לאחד המקצועות המבוקשים ביותר במשק, כאשר הצורך בחשבונאים רק הולך וגדל, ובהתאם לכך גדל גם הביקוש לרואי חשבון בשוק העבודה. בנוסף, עצם החזקת תואר בחשבונאות מהווה כשלעצמה מקפצה משמעותית לתפקידים הבכירים ביותר במגוון רחב של משרות הן במשק הפרטי והן במשק הציבורי. בשנים האחרונות הולך וגדל הביקוש גם ללימודים מתקדמים במסלול תואר שני בחשבונאות.

תואר שני בחשבונאות, אשר נמשך כשנתיים עד שלוש שנים, כתלות במוסד הלימודים, מקנה לבוגריו יתרון משמעותי, הן מבחינת שכר והן מבחינת קידום מקצועי. יש לציין כי במדינת ישראל התרחש מעבר לעבודה על פי התקינה הבינלאומית (ה- IFRS), דבר אשר יוצר ביקוש גדול אף יותר לבעלי מקצוע בכירים אשר מיומנים בפרקטיקה החדשה.

לימודים אחרי תואר בחשבונאות

תואר ראשון בחשבונאות נלמד לצורך רכישת מקצוע. לאחר כ-4 שנות לימוד נדרשים הסטודנטים לגשת למבחני לשכת רואי החשבון בישראל, מדובר במבחנים קשים מאוד אשר בודקים את רמת הידע והמיומנות של הסטודנטים, רק לאחר מעבר מוצלח של בחינות הלשכה זכאים הבוגרים לתעודת רואה חשבון. תארים מתקדמים בחשבונאות קיימים במספר מסלולים ולרוב משלבים גם התמקצעות במנהל עסקים ברמה של תואר שני, דוגמה נוספת למסלול לתואר שני בחשבונאות הינה מסלול תואר שני בהתמחות מימון וניהול חשבונאי. מסלול זה כולל בין היתר נושאים כדוגמת: ניהול פיננסי של הפירמה, מוסדות פיננסים, מימון בין לאומי, ביטוח ושירותים פיננסיים, השקעות ותכנון פיננסי וכדומה.

כיום, בישראל ניתן להירשם ללמוד תואר שני חשבונאות במספר מוסדות אקדמיים כאשר תנאי מקדים הינו תואר ראשון בחשבונאות/ראיית חשבון או תואר ראשון אחר עם לימודי השלמה לתואר ראשון בחשבונאות. תואר שני בחשבונאות נמשך בין שנתיים ל-3 שנים, כתלות באינטנסיביות בה הלימודים מועברים, במוסד הלימודים ובצורך, או אי צורך, בשנת השלמה לאלו אשר אין בידם תואר ראשון בחשבונאות.

מה עושים עם תואר שני בחשבונאות?

בוגרי תואר ראשון בחשבונאות מצליחים להשתלב בשוק העבודה בקלות רבה ובמשרות טובות, הן מבחינת שכר והן מבחינת תנאי עבודה, מכאן שבעלי תואר שני ימצאו את מקומם בשוק העבודה בקלות רבה על אחת כמה וכמה. הבוגרים יוכלו להשתלב במשרות בכירות ביותר בארגונים ובחברות בכל ענפי המשק, במגזר הפרטי והציבורי.

תנאי קבלה לתואר שני בחשבונאות

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני משתנים ממוסד למוסד, לרוב הקבלה לתואר שני במוסד לימוד אקדמי תלויה בהישגיו של הסטודנט במסגרת לימודי תואר ראשון, אך יתכן ובנוסף יידרש המועמד לעמוד בתנאי קבלה נוספים כגון ראיון קבלה, מבחני קבלה ספציפיים למקצוע, דינאמיקות קבוצתיות, הצגת המלצות מבעלי מקצוע וכדומה. כל הנ"ל משתנים כתלות במוסד הספציפי ועל כן כדאי לבדוק את תנאי הקבלה הקיימים במוסדות השונים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר שני בחשבונאות?

1
קונבציונלי
2
יזם
3
חוקר

פחות מתאים

אמנותי
ריאלי
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

פורום ייעוץ לימודים

אורחת // בתאריך 17.07.2017 בשעה 10:54
אורחת // בתאריך 04.07.2017 בשעה 9:04
נגה // בתאריך 29.06.2017 בשעה 21:23
אנונימי // בתאריך 26.06.2017 בשעה 23:39
רוני // בתאריך 26.06.2017 בשעה 22:35

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר