תואר ראשון במשפטים

רוצה להיות עורך דין?

מעוניינים ללמוד משפטים לתואר ראשון? לימודי משפטים מטרתם להכשיר משפטנים. בסיום לימודים אלו מקבלים הבוגרים תואר LL.B שהוא תואר ראשון במשפטים. מי שמעוניין לקבל רישיון עריכת דין בישראל יעבור תקופת התמחות של שנה ובסיומה ייבחן בבחינות לשכת עורכי הדין (בכתב ובע"פ). לימודי משפטים מציעים מסלולי לימוד שונים: משפטים ומנהל עסקיםמשפטים ופסיכולוגיהמשפטים ומחשביםמשפטים וכלכלה ועוד.

כבר כיום יש בישראל את מספר עורכי הדין הגבוה ביותר בעולם ביחס לגודל האוכלוסייה, אך הדבר אינו מרתיע אלפי אנשים בשנה מלהתחיל לימודי משפטים במכללות ובאוניברסיטאות. תנאי השכר הולכים ונשחקים, התחרות הגוברת והקושי למצוא התמחות או עבודה גדל, אך דומה שאין בכך כדי לרפות את ידיהם של מי שחלום חייהם הוא להיות עורכי דין.

למידע על תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים לחצו כאן

מידע על תואר ראשון משפטים

לימודי משפטים לתואר ראשון נמשכים בדרך כלל בין שלוש לארבע שנים. לאחר סיום התואר על הבוגרים לעבור תקופת התמחות במשפטים. כפי שניתן לראות, ישנן מכללות רבות למשפטים המעניקות תואר ראשון במשפטים. LLB. המוסדות האקדמיים השונים מציעים מגוון רב של מסלולים, ביניהם, מסלולי לימוד חד חוגיים ודו חוגיים. כמו כן, קיימים מגוון מוסדות להשכלה גבוהה, המציעים לימודי המשך במסגרת תואר שני במשפטים


מדוע כדאי ללמוד משפטים?

מדי שנה נרשמים מועמדים רבים ללימודי משפטים. לימודי משפטים לתואר ראשון הפכו ברבות השנים ללימודים מבוקשים מאוד, ולא בכדי. ראשית, משכורתו של עורך דין משתלמת בהחלט והיא מהמשכורות הגבוהות בארץ. אמנם דרכו של עורך דין מתחיל אינה קלה, אך לאורך השנים, אם עורך הדין הצעיר יצבור ניסיון ויוכיח את יכולותיו המקצועיות, הוא יוכל להשתכר בכבוד.

שנית, מועמדים רבים פונים ללימודי משפטים מסיבות אידיאולוגיות. הם מאמינים כי בתור עורכי דין יוכלו לתרום לאלה הזקוקים לסיוע ויאבקו נגד חוסר צדק כאשר נגרם עוול כלשהו. כך, לימודי משפטים הם לימודים מתגמלים מבחינה רוחנית. שלישית, במסגרת תואר ראשון במשפטים ניתן להשתלב במגוון תחומים, כאשר כל סטודנט למשפטים מתחבר לתחום אחר: דיני משפחה, דיני נזיקין, משפט פלילי ועוד.

למי מתאים ללמוד משפטים?

שמם היוקרתי של לימודי משפטים הולך לפניהם ורבים מעוניינים להירשם ללימודים אלה מבלי להבין כי מדובר בלימודים מאתגרים למדי. לימודי משפטים הם לימודים תובעניים שבמהלכם צריכים הסטודנטים להפגין כושר ביטוי טוב, להפגין יכולת בהבנת טקסטים המנוסחים בשפה גבוהה ומקצועית (דוגמת פסקי דין), לקרוא מאמרים שונים בעברית או באנגלית, להגיש עבודות ופרויקטים, לגשת למבחנים ולעבור אותם, להשתתף בשיעורים ועוד.

לפיכך, סטודנטים למשפטים צריכים להיות בעלי יכולת לימודית טובה, נכונות להשקעה, זיכרון מצוין לזכירת חוקים, הבנה טובה של טקסטים מסובכים וכדומה, שכן סטודנטים שלא יעמדו בכל הדרישות הלימודיות ינשרו בסופו של דבר מהלימודים. לפני שאתם פונים ללמוד תואר ראשון במשפטים מומלץ לברר היטב האם זהו תחום המתאים לכם.

מה כוללת תכנית הלימודים במשפטים?

לימודי משפטים שואפים לחקור את עולמו של החוק - אותו אוסף של קודים התנהגותיים שגיבשה לעצמה החברה האנושית לדורותיה במהלך ההיסטוריה, אשר נועדו להסדיר באופן פורמלי את האינטראקציה החברתית על פי עקרונות שונים. במסגרת לימודי משפטים ירכשו הסטודנטים השכלה משפטית נרחבת הכוללת, לצד הלימודים העיוניים, גם ידע מעשי.

במסגרת תואר ראשון במשפטים ייחשפו הסטודנטים למאפיינים השונים של החוק והמשפט ויחקרו את ההיסטוריה והרקע להתפתחותם, את עולם המושגים המשפטי, את עקרונות היסוד של השיטה המשפטית, את השיקולים הערכיים המעצבים את פני המשפט, את מאפייני החוק והמשפט בעבר ובהווה במדינות שונות ברחבי העולם, את מטרות החוק והמשפט, את הפילוסופיה שמאחורי החוק והמשפט, את מערכות המשפט השונות הקיימות, את שיטות המשפט הנהוגות והמוכרות וכיוצא בזה.

קורסים בלימודי משפטים

לימודי משפטים כוללים התמחויות שונות. בנוסף לכך, לימודי תואר ראשון במשפטים במכללות ובמוסדות הלימוד השונים כוללים קורסים רבים ומגוונים אשר מתמקדים בענפי המשפט השונים, כגון: משפט חוקתי, משפט מנהלי, משפט בינלאומי, משפט פלילי, דיני חוזים, הדין האזרחי, דיני נזיקין, דיני עבודה, דיני קניין, קניין רוחני, עוולות מסחריות, משפט צבאי, דיני ביטוח, דיני משפחה, הגבלים עסקיים, דיני הגנת הפרטיות, שיטות משפט, תורת המשפט, משפט ישראלי, שופטים בישראל ועוד.

מה עושים עם תואר ראשון במשפטים?

עם סיום ההתמחות ולאחר שעברו בהצלחה את בחינות לשכת עורכי הדין יוכלו בוגרי לימודי משפטים לתואר ראשון להשתלב כמשפטנים / כעורכי דין / כיועצים משפטיים בשירות המדינה - בשלוחותיו השונות של משרד המשפטים (פרקליטות, סניגוריה ציבורית, בתי המשפט, המוסד לביטוח לאומי,משרדי ממשלה, עיריות ומועצות מקומיות וכדומה); בארגונים מסחריים, בעמותות, באגודות פרטיות / ציבוריות, בחברות ובתי עסק במגזר הפרטי, במשרדי עורכי דין פרטיים, בעולם העסקים ועוד.

תנאי קבלה לתואר ראשון במשפטים

תנאי הקבלה למשפטים משתנים ממוסד למוסד. ישנם מוסדות לימוד המקבלים לשורותיהם מועמדים אשר ניגשו לבחינה הפסיכומטרית וקיבלו ציון גבוה בבחינה, ואילו מוסדות לימוד אחרים מקבלים מועמדים על סמך תעודות בגרות או ריאיון קבלה ללא פסיכומטרי. כדי לברר אם הנכם יכולים להתקבל ללימודי תואר ראשון במשפטים, מומלץ לפנות למוסד הלימודים הרלוונטי ולברר מולו את תנאי הקבלה. מידע נוסף ניתן למצוא כאן תנאי קבלה - לימודי משפטים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במשפטים?

1
יזם
2
חוקר
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
ריאלי
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון במשפטים?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור השרון

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר