השלמת בגרות באנגלית

רוצה להשלים בגרות באנגלית?

בחינת בגרות באנגלית היא בגרות חובה. תלמיד לא יהיה זכאי לתעודת בגרות ללא ציון בגרות באנגלית בהיקף של שלוש יחידות לימוד לפחות. הבגרות באנגלית לנבחנים חיצוניים (אקסטרניים) היא בכתב בלבד ואילו לתלמידי תיכון (אינטרניים) הבחינה מורכבת מבחינה בכתב שמהווה 80% מהציון ובחינה בע'פ שמהוה 20% מהציון.

כל בחינות הבגרות באנגלית בכל הרמות הן במבנה הצבירה - חלוקת הבחינה לשאלונים, כשכל שאלון מקבל ציון בנפרד. הציון המקסימלי בכל שאלון הוא 100 וניתן לו משקל יחסי בציון הבחינה הכולל. בבחינת הבגרות באנגלית, בכל הרמות, מותר להשתמש במילון דו-לשוני: מילון אוקספורד אנגלי-אנגלי-עברי או מילון הראפס אנגלי-אנגלי-ערבי.

בגרות באנגלית ברמה של 3 יח"ל

בחינת הבגרות בשלוש יחידות אנגלית מתמקדת בבחינת מיומנויות הכתיבה, הקריאה והשמיעה של הנבחן. מבחן הבגרות מורכב משלושה שאלונים: שאלון ראשון הזהה לשאלון מבחינת הבגרות ביחידה אחת אנגלית- שאלון הכולל קטע אחד בהבנת הנשמע באורך 3 דקות ושש שאלות בכתב. לקטע זה ניתן משקל של 40 נקודות. כמו כן כולל השאלון שני קטעים של הבנת הנקרא באורך 300 - 350 מילים יחד. לקטעים הללו יינתן משקל של 60 נקודות. הציון בשאלון זה מהווה 33% ושליש מציון הבחינה הכולל.

שאלון שני כולל קטע אחד של הבנת הנקרא באורך 220-260 מילים לו ניתן משקל של 70 נקודות ומטלת כתיבה באורך של 35-40 מילים, לה יינתן משקל של 30 נקודות. הציון בשאלון זה מהווה 33% ושליש מציון הבחינה הכולל. שאלון שלישי כולל קטע אחד של הבנת הנקרא באורך 280 - 320 מילים, לו יינתן משקל של 100 נקודות. הציון בשאלון זה מהווה 33% ושליש מציון הבחינה הכולל.

בגרות באנגלית ברמה של 4 יח"ל

בחינת הבגרות בארבע יחידות אנגלית מתמקדת בבחינת מיומנויות הכתיבה, הקריאה והשמיעה של הנבחן. מבחן הבגרות מורכב משלושה שאלונים: שאלון ראשון הזהה לשאלון מבחינת הבגרות ב- 3 יחידות אנגלית, הכולל קטע אחד של הבנת הנקרא באורך 280-320 מילים, לו יינתן משקל של 100 נקודות. הציון בשאלון זה מהווה 33% ושליש מציון הבחינה הכולל.

שאלון שני כולל קטע אחד של הבנת הנקרא באורך 280-320 מילים, לו יינתן משקל של 70 נקודות ומטלת כתיבה באורך של 100-120 מילים לה תינתן 30 נקודות. הציון בשאלון זה מהווה 33% ושליש מציון הבחינה הכולל. שאלון שלישי הכולל קטע אחד של הבנת הנשמע באורך ארבע דקות שמשקלו 30 נקודות וקטע אחד של הבנת הנקרא באורך 300-340 מילים שמשקלו 70 נקודות. הציון בשאלון זה מהווה 33% ושליש מציון הבחינה הכולל.


בגרות באנגלית ברמה של 5 יח"ל

בחינת הבגרות ב- 5 יחידות אנגלית מתמקדת בבחינת מיומנויות הכתיבה, הקריאה והשמיעה של הנבחן. מבחן הבגרות מורכב משלושה שאלונים: שאלון ראשון הזהה לשאלון מבחינת הבגרות ב4 יחידות אנגלית- הכולל קטע אחד של הבנת הנשמע באורך ארבע דקות שמשקלו 30 נקודות וקטע אחד של הבנת הנקרא באורך 300-340 מילים שמשקלו 70 נקודות. הציון בשאלון זה מהווה 33% ושליש מציון הבחינה הכולל.

שאלון שני הכולל קטע אחד של הבנת הנקרא באורך 400-450 מילים ומשקלו 60 נקודות ומטלת כתיבה באורך של 120-140 מילים במשקל 40 נקודות. הציון בשאלון זה מהווה 33% ושליש מציון הבחינה הכולל. שאלון שלישי כולל קטע אחד של הבנת הנקרא באורך 450-500 מילים במשקל 60 נקודות ומטלת כתיבה באורך 120-140 מילים במשקל 40 נקודות. הציון בשאלון זה מהווה 33% ושליש מציון הבחינה הכולל.

כיצד מתכוננים לבגרות באנגלית?

ההכנה לקראת בחינת בגרות באנגלית היא מאד חשובה, אך נחשבת למעט בעייתית. זאת משום שאין חומר שניתן לשנן בע'פ. צריך לדעת לקרוא, לכתוב, לדבר ולהבין אנגלית. כל ההכנה לבגרות באנגלית מבוססת על תרגול. צריך לקרוא כמה שיותר קטעי קריאה, לפתור כמה שיותר שאלות, להרחיב אוצר מילים, להתאמן בכתיבת חיבורים ולתרגל את הידע הכללי באנגלית ואת כללי הדקדוק.

מומלץ מאד לפתור כמה שיותר שאלונים ואף לקרוא ספרים ומאמרים באנגלית וכן ללמוד כיצד יש לכתוב חיבור כללי, מכתב רשמי ומכתב לא רשמי, מאמרים וכיוצא באלה. חשוב לציין כי את הציון בבגרות באנגלית יכול כל אחד לחשב בקלות: מאחר ומשקל שלושת השאלונים זהה על התלמיד לסכם את ציוניו בשלושת השאלונים ולחלק הסכום שיצא ב- 3 וכך יתקבל הציון הסופי בבחינה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר