השלמת בגרות באמנות

צריכים להשלים בגרות באמנות?

אתם מגדירים את עצמכם כאנשים יצירתיים? אתם אוהבים לצייר, לפסל, או לעצב? אתם רוצים ללמוד את תחום האומנות? תוכלו לגשת לבחינת בגרות באומנות לצורך קבלה ללימודי אומנות או עיצוב. בחינת בגרות באמנות היא בהיקף של שלוש יחידות לימוד.

הבחינה אורכת כשלוש שעות והיא מורכבת מארבעה פרקים שתפקידם לבדוק יכולת יישום והבנת שפת האומנות. הבחינה מתמקדת בתחומי האומנות השונים כמו: פיסול, אדריכלות, רישום, מולטימדיה, הדפס, גרפיקה ועוד ובתקופות שונות למשל: תקופת הבארוק, רוקוקו, מנייריזם, רנסנס ועוד. בעמוד זה נפרט על הפרקים אשר יופיעו בבחינה.

הפרק הראשון

הפרק הראשון עוסק בהתבוננות ביצירות אמנות - הוא שואף לבחון את יכולת התבוננות ביצירות אמנות (ציור, פיסול, אדריכלות, הדפס, צילום, מולטימדיה) ויכולת שימוש בשפת האמנות ובמושגי יסוד. פרק זה כולל ארבע שאלות, על שתיים מתוכן יתבקש הנבחן להשיב. (12 נקודות לכל שאלה; סך הכול: 24 נקודות).


הפרק השני

הפרק השני מתייחס למאמרים שונים ולשלוש נקודות המוצא הבאות: א. מציאות פנימית ומציאות חיצונית; ב. אמן וחברה; ג. מסורת וחדשנות. פרק זה כולל ארבע שאלות, אך רק על שתיים מתוכן יתבקש הנבחן להשיב. (14 נקודות לכל שאלה; סך הכול: 28 נקודות).


הפרק השלישי

הפרק השלישי עוסק בהקשרים שונים של האמנות וכולל ארבע שאלות המתייחסות למאמר, לתערוכה, לשילוב בין נקודות מוצא ולשילוב בין נקודת מוצא לתקופת העמקה. בפרק הזה ארבע שאלות. על הנבחן לענות על שתי שאלות מתוך הארבע (16 נקודות לכל שאלה; סך הכול: 32 נקודות).


הפרק הרביעי

הפרק הרביעי עוסק תקופות באמנות. הפרק כולל שאלה המתייחסת לתקופת העמקה בזיקה לאמנות מודרנית ולאמנות בת זמננו, וכן שלוש שאלות המתייחסות לארבע התקופות האלה: א. העת העתיקה; ב. ימי-הביניים; ג. רנסנס; ד. מנייריזם, בארוק, רוקוקו. על הנבחן לענות על שאלה אחת מתוך השלוש (16 נקודות לשאלה; סך הכול - 16 נקודות).
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר