בגרות באמנות

השלמת בגרויות - אמנותאתם מגדירים את עצמכם כאנשים יצירתיים? אתם אוהבים לצייר, לפסל, או לעצב? אתם רוצים ללמוד את תחום האומנות? תוכלו לגשת לבחינת בגרות באומנות לצורך קבלה ללימודי אומנות או עיצוב. בחינת בגרות באמנות היא בהיקף של שלוש יחידות לימוד.

הבחינה אורכת כשלוש שעות והיא מורכבת מארבעה פרקים שתפקידם לבדוק יכולת יישום והבנת שפת האומנות. הבחינה מתמקדת בתחומי האומנות השונים כמו: פיסול, אדריכלות, רישום, מולטימדיה, הדפס, גרפיקה ועוד ובתקופות שונות למשל: תקופת הבארוק, רוקוקו, מנייריזם, רנסנס ועוד. בעמוד זה נפרט על הפרקים אשר יופיעו בבחינה.
הפרק הראשוןהפרק הראשון עוסק בהתבוננות ביצירות אמנות - הוא שואף לבחון את יכולת התבוננות ביצירות אמנות (ציור, פיסול, אדריכלות, הדפס, צילום, מולטימדיה) ויכולת שימוש בשפת האמנות ובמושגי יסוד. פרק זה כולל ארבע שאלות, על שתיים מתוכן יתבקש הנבחן להשיב. (12 נקודות לכל שאלה; סך הכול: 24 נקודות).


הפרק השניהפרק השני מתייחס למאמרים שונים ולשלוש נקודות המוצא הבאות: א. מציאות פנימית ומציאות חיצונית; ב. אמן וחברה; ג. מסורת וחדשנות. פרק זה כולל ארבע שאלות, אך רק על שתיים מתוכן יתבקש הנבחן להשיב. (14 נקודות לכל שאלה; סך הכול: 28 נקודות).


הפרק השלישיהפרק השלישי עוסק בהקשרים שונים של האמנות וכולל ארבע שאלות המתייחסות למאמר, לתערוכה, לשילוב בין נקודות מוצא ולשילוב בין נקודת מוצא לתקופת העמקה. בפרק הזה ארבע שאלות. על הנבחן לענות על שתי שאלות מתוך הארבע (16 נקודות לכל שאלה; סך הכול: 32 נקודות).


הפרק הרביעיהפרק הרביעי עוסק תקופות באמנות. הפרק כולל שאלה המתייחסת לתקופת העמקה בזיקה לאמנות מודרנית ולאמנות בת זמננו, וכן שלוש שאלות המתייחסות לארבע התקופות האלה: א. העת העתיקה; ב. ימי-הביניים; ג. רנסנס; ד. מנייריזם, בארוק, רוקוקו. על הנבחן לענות על שאלה אחת מתוך השלוש (16 נקודות לשאלה; סך הכול - 16 נקודות).

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

מוסדות להשלמת בגרויות
בגרות באנגלית
בגרות במתמטיקה
בגרות בפיסיקה
בגרות בכימיה
בגרות בלשון / הבעה
בגרות בספרות
בגרות בהיסטוריה
בגרות בביולוגיה
בגרות באזרחות
בגרות בתנ"ך
בגרות בגיאוגרפיה
בגרות במדעי החברה
בגרות בערבית
בגרות באמנות
בגרות בצרפתית
זכאות לתעודת בגרות
ממוצע בגרות - חישוב ציוני סכם
הקלות בבגרות - בגרות בתנאים מותאמים
הרשמה לבחינות הבגרות