תואר ראשון בחינוך עם תעודה הוראה

בואו ללמוד לחנך את דור העתיד

רוצה להשפיע על הדור הצעיר במדינת ישראל? מעוניינת להקנות ערכים חשובים לדור העתיד? המחנך אינו רק בעל מקצוע, אלא גם מעין שליח. התפתחותם של התלמידים בגיל צעיר ועיצוב אישיותם בגיל מבוגר יותר מושפעים בעיקר מהתנהגותו של המחנך ומיכולתו לספק דוגמה אישית נאותה לילדים ולנוער.

חינוך טוב משפיע על הצעירים לטווח ארוך. הוא עשוי לעזור לתלמידים להתקדם, לצמוח ולפתח קריירה מקצועית בחייהם הבוגרים. חינוך טוב עשוי לעזור גם בניעת אלימות ברחובות ובכבישים. לפיכך, לימודי חינוך והוראה מתאימים במיוחד לאנשים המעוניינים להשאיר את חותמם על אחרים בעולם זה, להקנות לתלמידים ידע וערכים ולפתוח להם צוהר בראשית דרכם.

למידע על תנאי הקבלה ללימודי חינוך והוראה לחצו כאן

תואר בחינוך והוראה

ניתן ללמוד לתואר ראשון בחינוך ללא תעודת הוראה (BA), אך המעוניין להיות מורה צריך ללמוד במסלול המשלב גם תעודת הוראה. חשוב להדגיש כי לא כל תואר ראשון בחינוך מעניק תעודת הוראה, אלא יש לבחור במסלול המוגדר כלימודים לתואר B.Ed שנמשך כארבע שנים בדרך כלל, להבדיל מתואר ראשון "רגיל" בחינוך B.A שנמשך כשלוש שנים.

מוסדות לימוד מסוימים אף יאפשרו לימודים במסגרת של לימודי ערב, ואורך המסלול ישתנה כתלות במתכונת הלימודים. לימודי חינוך והוראה מיועדים למעוניינים לחנך את הדורות הבאים, לקחת חלק במערכת גדולה וחשובה ולשמש דוגמה לילדים ונערים בישראל. בנוסף לכך, מוסדות הלימוד השונים מציעים מגוון מסלולי לימוד המכשירים את הסטודנטים לעבודה בגנים ובבתי ספר. כדאי לדעת, כי בוגרים רבים בוחרים להמשיך בתחום במסגרת לימודי תואר שני בחינוך.

תכנית הלימודים בהוראה וחינוך

לימודי החינוך וההוראה לתואר ראשון כוללים לימודים עיוניים ותיאורטיים לצד התנסות מעשית. ברוב המוסדות להשכלה גבוהה שמציעים מסלול של תואר ראשון בחינוך והוראה מותאמת לסטודנטים תוכנית לימודים אישית על פי בחירותיו והעדפותיו של הסטודנט, אשר, כאמור בוחר מסלול לימודים והתמחות. ניתן, למשל, להתמחות בלימודי הוראה מתקנת, בלימודי חינוך בלתי פורמלי, ייעוץ חינוכי או חינוך סביבתי.

לימודי החינוך כוללים מגוון נושאי לימוד בתחום. הם כוללים קורסים המשלבים את תחום החינוך עם תחום מדעי החברה כמו מבוא לחינוך, מחשבת החינוך, מבוא לסוציולוגיה, הסוציולוגיה של החינוך, גישות שונות בחינוך ועוד. הקורסים מלמדים כיצד להפעיל חשיבה ביקורתית, מעניקים רקע בתחום מדעי החברה ומקנים ידע על אוכלוסיות שונות ומגוונות. לימודי החינוך חשובים לצורך הבנת הרקע של בני אדם שונים, הלך מחשבתם, דרך פעולתם ועוד.

למי מתאים ללמוד חינוך והוראה?

אם אתה אוהב ילדים ויודע להתמודד עמם לימודי חינוך והוראה מתאימים לך! מועמדים שבוחרים ללמוד חינוך והוראה בדרך כלל עושים זאת מתוך רצון לשנות ותחושת שליחות. לימודי חינוך הם כלי יעיל להשפעה על הסביבה, שכן ניתן לעצב את אופי הנער וגישתו לסביבה כדי ליצור סביבה חיובית ואיכותית יותר בעתיד. תפקיד המחנך משמעותי מאוד, שכן ממנו שואף הילד או הנער ערכים ולכן עליו להפגין דוגמה אישית.

אם חשבתם ללמוד חינוך והוראה כדאי שתיקחו בחשבון שמדובר בלימודים אינטנסיביים ועמוסי תכנים. נוסף על כך, עליכם להיות בעלי חיבה לילדים ולנוער ובעלי יכולות ורבליות, שכן מדובר בעבודה מול קהל. יחד עם זאת, מדובר בתפקיד קשה המצריך לעתים עבודה בשעות נוספות (בדיקת מבחנים, כנסים ועוד). עם זאת, למרות קשיי התפקיד מדובר בעבודה מספקת ומרצה.

תחומי הוראה

תחומי ההוראה המיועדים לתלמידים הם רבים ומגוונים. התחומים כוללים מקצועות ליבה עיקריים כמו חשבון בבתי הספר היסודיים, מתמטיקה בחטיבת הביניים והתיכון, אנגלית כשפה שנייה, היסטוריה של עם ישראל ושם עמי העולם, תנ"ך, ספרות, לשון והבעה, אומנות, חינוך גופני ועוד. יתר על כן, קיימים מקצועות העשרה שונים הנלמדים בבתי הספר דוגמת שפות שונות (רוסית, ערבית, צרפתית, גרמנית איטלקית ועוד), פיזיקה, ביולוגיה, כימיה, תקשורת וכדומה.

בנוסף לכך, ישנם תחומי לימוד המיועדים במיוחד לתלמידים המעוניינים להתפתח בתחומים בלתי קונבנציונליים הדורשים השתתפות שהיא מעבר להחזקת דף ועיפרון. תחומים מעין אלה כוללים מגמות העשרה שונות ומגוונות כמו מגמת תאטרון שבה נדרשים התלמידים להשתתף כשחקנים בהצגה ולעתים אף להקים הצגה בעצמם, מגמת רכיבה על סוסים שבה לומדים לאחוז במושכות ולדהור, מגמת עיצוב גרפי שבמסגרתה לומדים טכניות גרפיות מתקדמות, אמנות, לימודי נגינה בכלים שונים (פסנתר, כינור, גיטרה, צ'לו ועוד) וכדומה.

מסלול הלימודים בחינוך והוראה

השילוב שבין לימודי תחום החינוך לבין הלימודים לקראת תעודת ההוראה הוא שילוב מיוחד במינו. לימודים במסלול זה מסייעים ללומדים להפוך למורים מיומנים ומקצועיים. מצד אחד לומדים הסטודנטים על גישות חינוך שונות ועל תפקודם והתנהגותם של הילדים והנוער במסגרת לימודי החינוך. מצד שני, נחשפים הסטודנטים לשיטות הוראה שונות ולדרכי הוראה מגוונות במסגרת הלימודים לתעודת הוראה. השילוב בין שניהם מכשיר את הסטודנטים להעביר את החומר הלימודי לתלמידים על הצד הטוב ביותר.

מה עושים עם תואר ראשון בחינוך והוראה?

הביקוש לאנשי חינוך בשוק העבודה תופס תאוצה עם השנים ולכן בוגרי תואר ראשון בחינוך והוראה משתלבים בקלות במשק ויכולים לעבוד במגוון רחב של משרות. בוגרי תואר ראשון בחינוך והוראה יוכלו להשתלב בעבודה במשק בהתאם לתחום ההתמחות שבחרו (חינוך לגיל הרך, חינוך מיוחד ועוד). רוב הסטודנטים משלבים לימודי חינוך יחד עם תעודת הוראה ויכולים להשתלב כמורים ומחנכים במערכת החינוך.

העבודה כמורה אמנם קשה ומלאה באתגרים ומחויבויות, אך נוחה מאוד מבחינת תנאי העבודה. המורים נהנים מהטבות רבות במסגרת השתלבותם במערכת החינוך כמו: שנת שבתון, חופשות בחגים, השתלמויות ועוד. בוגרי תואר ראשון בחינוך והוראה יוכלו להשתלב כמורים בבתי ספר יסודיים, בחטיבות הביניים או בתיכון בהתאם לטווח הגילאים שבו ירצה לעסוק כל בוגר. עם זאת, בוגרים שהתמחו בחינוך לגיל הרך יוכלו לעבוד כגננים בגני ילדים ואף לנהל גן ילדים פרטי.

תנאי קבלה לחינוך והוראה

תנאי הקבלה ללימודי חינוך והוראה משתנים ממוסד למוסד. חלק ממוסדות הלימוד מציבים ציון סכם שהינו שקלול של ממוצע ציוני בגרות וציון פסיכומטרי. כתנאי קבלה ללימודים, חלק מהמוסדות מסתפקים בממוצע ציוני בגרות, ראיון קבלה, ציוני מכינה או מעבר מבחנים יזומים ומאפשרות קבלה ללימודי חינוך והוראה ללא פסיכומטרי. כדי לדעת מהו הציון הדרוש, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק. כמו כן, מי שאינו עומד בתנאי הקבלה יוכל לעבור מכינה ייעודית ללימודי חינוך.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בחינוך עם תעודה הוראה?

1
חברתי
2
אמנותי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

יזם
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון בחינוך עם תעודה הוראה?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור הצפון, אזור חיפה
מיקום בארץ: אזור חיפה
מיקום בארץ: אזור הדרום, אזור השרון, אזור חיפה, אזור ירושלים
מיקום בארץ: אזור ירושלים
מיקום בארץ: אזור ירושלים

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר