תואר ראשון בעיצוב תעשייתי

ללמוד לשלב טכנולוגיה ואמנות

רוצה ללמוד עיצוב תעשייתי? מתעניין גם בתעשייה וגם באמנות? עיצוב תעשייתי הוא תחום לימודים המשלב טכנולוגיה ותעשייה עם אמנות. לימודי עיצוב תעשייתי נחשבים לימודים "יוקרתיים". ייחודם הוא בכך שהם מעניקים לאמנות נופך מעשי כשהתפיסה היא שמעצב תעשייתי הוא אמן שהשכיל לנצל את נטייתו האמנותית ואת כשרונו כדי להפיק רווח כלכלי.

רבים נוטים להניח כי המעצבים התעשייתיים שומרים על נפשם האמנותית, מקיימים את האמת שלהם ובמקביל מרויחים כסף מבלי להשתתף ב"משחק הקפיטליסטי" ששומר מקומו רק למדע, לטכנולוגיה ולתעשייה. עיצוב תעשייתי במהותו הוא אמנות שימושית השואפת לשפר ולשבח את האסתטיקה והשמישות של תוצרת מיוצרת.

לימודי עיצוב תעשייתי

לימודי עיצוב תעשייתי קיימים בכמה מסלולים: לימודי תעודה (תעודת גמר המוענקת במוסדות לימוד שונים - מכללות, סדנאות, חוגים, בתי ספר לעיצוב וכו'); לימודים לתואר הנדסאי הנמשכים שנתיים וחצי (מוענק על ידי מספר לא מבוטל של מכללות); לימודי תואר ראשון בעיצוב תעשייתי במסלול חד חוגי מורחב או דו חוגי, הנמשכים 4 שנים.

כמו כן ניתן ללמוד עיצוב תעשייתי במסגרת לימודי הנדסאים - עיצוב תעשייתי. למעצב התעשייתי תפקיד מרכזי בכל שלבי ייצור מוצרים ולפיכך הוא צריך להיות יצירתי ובעל ידע כללי רחב וגמישות מחשבתית וכן צריך הוא להתמצא בתחומים רבים ושונים, כגון, טכנולוגיה, הנדסת אנוש, אסתטיקה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ועוד.

למה כדאי ללמוד עיצוב תעשייתי?

לימודי תואר ראשון בעיצוב תעשייתי מתמקדים בפיתוח החשיבה העיצובית, תוך ראיית התמונה הכוללת של משק - אדם - מוצר. מוסדות הלימוד השונים שואפים להכשיר מעצב שיהיה מסוגל לפתח מוצרים בעלי ערך מוסף משמעותי ומשמעות עיצובית, מוצרים חדשניים ומקוריים, תוך הפעלת חשיבה יצירתית ויכולת איתור צרכים אנושיים בהסתמך על מחקר שטח אתנוגרפי שבמרכזו עומד האדם וצרכיו המגוונים.

לאור האמור, ברי מדוע לימודי עיצוב תעשייתי הם מקיפים וכוללים תחומים רבים ומגוונים, כגון: יסודות העיצוב; יסודות המחשב; ציור ורישום; מבוא לתולדות האמנות והעיצוב; יסודות ההמחשה; שרטוט טכני; יסודות הצילום; עיצוב תעשייתי; חומרים ותהליכים; גרפיקה למעצבים; עיצוב מתקדם במחשב; אמנות ; טכנולוגיה למעצבים; מבוא להנדסת אנוש; מקורות אמנות העיצוב ועוד.

מה עושים עם תואר ראשון בעיצוב תעשייתי?

בוגרי לימודי עיצוב תעשייתי יוכלו להשתלב בתעשייה, בחברות כלכליות ובתאגידים השונים בתור מעצבים תעשייתים / מעצבי מוצר. כמו כן, יוכל מעצב תעשיתי לעסוק בתחומים שונים, כגון: ארכיטקטורה; הוראת מקצועות העיצוב; מחקר; עבודה עצמאית; תקשורת ועוד.

עיצוב תעשייתי כולל תהליך של מחקר, חשיבה קונספטואלית, חדשנות רעיונית, אפיון צורני, פיתוח ותכנון, בקרה של תהליכי ייצור, שיווק ומכירה של המוצר וכן השימוש בו. העיצוב התעשייתי החל להתגבש כתחום מקצועי ואקדמי החל מאמצע המאה ה-19 במקביל למהפכה התעשייתית. קדמה לו מסורת האמנות השימושית וכיום הוא הפך להיות אחד המרכיבים המשמעותיים באסטרטגיה של חברות כלכליות.

תנאי קבלה לתואר ראשון בעיצוב תעשייתי

ציון הפסיכומטרי הנדרש לשם קבלה למסלול לימודי עיצוב תעשייתי משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, ותלוי במידה רבה גם בממוצע הבגרות של המועמד. על מנת לדעת מהו הציון הדרוש לקבלה למוסד הלימודים בו אתם מתעניינים, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בעיצוב תעשייתי?

1
אמנותי
2
יזם
3
ריאלי

פחות מתאים

קונבציונלי
חוקר
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר