תואר ראשון בהנדסת חשמל

רוצה ללמוד לתכנן גופים חשמליים?

לימודי הנדסת חשמל עוסקים במהותם במניפולציה של גלים אלקטרומגנטיים ובתכנון מעגלים חשמליים כמו גם בתת תחומים כמו אלקטרוניקה, אלקטרואופטיקה, עיבוד אותות, בקרה, תקשורת והספק. לימודי הנדסת חשמל נלמדים לרוב לצד הנדסת אלקטרוניקה ומקנים תואר B.Sc.

כבר משנת 1882, כשהקים תומס אדיסון את רשת החשמל הראשונה ויצר עבודות רבות, הלך וגבר הביקוש לאנשי מקצוע הבקיאים בתחומי הנדסת החשמל. הנדסת חשמל היא תחום הנפרס למגוון תתי תחומים, ביניהם תקשורת, מחשבים, מיקרואלקטרוניקה, בקרה, עיבוד אותות, זרם חזק, אלקטרואופטיקה ועוד.

מידע על הנדסת חשמל

מהנדס חשמל הוא אדם המחזיק בתואר אקדמי בלבד - B.Sc בהנדסת חשמל. לימודי הנדסת חשמל נמשכים כ- 4 עד 5 שנים, כשבמהלך הלימודים צובר הסטודנט ידע לא רק בתחומי החשמל והאלקטרוניקה אלא גם בתחומים חופפים כמו פיזיקה, מתמטיקה וניהול פרויקטים. סטודנטים במסלול להכשרת מהנדסי חשמל יכולים לבחור תחום התמחות מבין תחומי ההתמחות המוצעים מטעם מוסד הלימודים.

מהנדס חשמל עוסק בבעיות הכרוכות במערכות חשמליות גדולות כמו ייצור חשמל ובקרה ובתכנון ופיתוח של התקנים אלקטרוניים ומערכות חשמל. כמו כן, עוסק המהנדס בתכנון מערכת תקשורת, תכנון מערכות אלקטרוניות ביתיות, תכנון שבבים, או בתכן מערכות בקרה של מכונות, רובוטים, טילים ומטוסים. בנוסף על עבודתו המקצועית, עוסק מהנדס החשמל גם בתחומים כמו משא ומתן מול לקוחות, תכנון תקציב ולוחות זמנים לפרוייקטים ועוד.

מסלולי לימוד בהנדסת חשמל

במקביל לקבלת תואר ראשון בהנדסת חשמל מייצרים לעצמם בוגרי תואר ראשון בהנדסת חשמל מוניטין וסטטוס גבוה בשל לימודיהם האקדמיים בתחום. לימודי הנדסה ובפרט לימודי הנדסת חשמל הינם לימודים שנחשבים ללימודים עם רמת קושי מאוד גבוהה, רמת הקושי מלווה גם במגוון רחב של מקומות עבודה נחשבים מאוד בשוק הטכנולוגי. החל מסיום השנה הראשונה יכולים הסטודנטים להשתלב במגוון משרות עבודה בתחום ולהמשיך ולהתקדם בתחום תוך כדי הלימודים ובסיומם. את לימודי התואר הראשון בהנדסת חשמל יש המשלבים בלימודי אלקטרוניקה בשל החפיפה בין התחומים.


מה לומדים בתואר ראשון בהנדסת חשמל?

פיזיקה, מתמטיקה, מחשבים, אלקטרומגנטים, ניהול פרויקטים, חדו"א, אלגברה, אותות ומערכות, גלים מישוריים, תקשורת, רשתות, מעגלים והתקנים חשמליים, התקנים אלקטרוניים, הסתברות, טורי פורייה והתמרות אינטגראליות, מעגלים אנלוגיים, מעגלים ספרתיים, מערכות בקרה, הספק, אלקטרואופטיקה, אלקטרוניקה ספרתית, אלקטרוניקה אנלוגית, עיבוד אותות ותקשורת, מערכות בקרה, אלקטרוניקה, בקרה ועוד.

מה עושים עם תואר ראשון בהנדסת חשמל?

בתום לימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל יוכלו בוגרי התואר לפנות אל תחומי לימוד מתקדמים במסגרת של תואר שני בהנדסת חשמל או תואר שלישי. יש בוגרים המעוניינים בהתחלת עבודה בתחום בו התמחו במגוון משרות מפתח ניהוליות במגוון רחב של מקומות תעסוקה במגזרה הפרטי, במגזר הציבורי, בתעשייה, בתעשיות עתירות ידע, בחברות הייטק. כמהנדסים, יועצים, מפקחים, מפתחים, יצרנים ועוד.

תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסת חשמל

ציון הפסיכומטרי הנדרש לשם קבלה למסלול לימודי הנדסת חשמל משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, ותלוי במידה רבה גם בממוצע הבגרות של המועמד. על מנת לדעת מהו הציון הדרוש, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק. תנאי קבלה - לימודי הנדסת חשמל.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהנדסת חשמל?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון בהנדסת חשמל?

כל הארץ

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

פורום ייעוץ לימודים

אורחת // בתאריך 17.07.2017 בשעה 10:54
אורחת // בתאריך 04.07.2017 בשעה 9:04
נגה // בתאריך 29.06.2017 בשעה 21:23
אנונימי // בתאריך 26.06.2017 בשעה 23:39
רוני // בתאריך 26.06.2017 בשעה 22:35

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר