לימודי הנדסה למגזר החרדי והדתי

היכן חרדים ודתיים יכולים ללמוד תואר ראשון בהנדסה?

רוצים ללמוד הנדסה אך מחפשים גם חברותא כדי לשלב לימודים ועבודה? מעוניינים להתפלל מנחה ומעריב, אבל מתקשים למצוא עשרה למניין ברחבי הקמפוס? מתגעגעים לימי הישיבה ורוצים ללמוד מקצוע משתלם באווירה דתית? כיום ניתן לשלב תואר בהנדסה יחד עם שמירת אורח החיים הדתי חרדי.

לימודי ההנדסה הם לימודים מרתקים, מעניינים ומשתלמים מבחינה כלכלית. תחום ההנדסה מתפצל לענפים רבים וביניהם הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מכונות, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסה סביבתית, הנדסת מערכות מידע וכדומה. אם ברצונכם ללמוד מקצוע משתלם לצד עולם התורה, תוכלו להירשם למסלול מיוחד המציע לימודי הנדסה למגזר החרדי והדתי לתואר הראשון. 

לימודי הנדסה למגזר החרדי והדתי

כל המשתייך למגזר הדתי או החרדי יודע שהשילוב בין תורה לעבודה (או לימודים, במקרה זה) אינו תמיד קל. כאשר אדם דתי בא לבחור מוסד לימוד שבו הוא מעוניין ללמוד מקצוע דוגמת הנדסה, הוא נתקל לא פעם בקשיים שונים הנובעים מעצם היותו שומר מצוות. עליו לבחון האם מזנון זה או אחר במוסד הלימודים הוא כשר, האם שותפו לחדר שבמעונות שומר שבת, האם קיימים בילויים גם לחרדים ודתיים, האם הוא יוכל למצוא חברותה בקמפוס ושאלות רבות נוספות.

לימודי הנדסה למגזר החרדי והדתי כוללים מסלולים מיוחדים לחרדים ודתיים. מוסדות הלימוד השונים הקולטים לשורותיהם מועמדים מהמגזר החרדי והדתי, משתדלים להתאים את תנאי הלימוד לאנשים מהמגזר. התאמת תנאי הלימוד למגזר הדתי כוללת במקרים רבים לימודים נפרדים לגברים ולנשים, זמנים המוקדשים לתפילות, שיעורים תורניים, זמני התייעצויות עם רבנים בענייני הלכה וכדומה.

נושאי הלימוד

לימודי ההנדסה, על מסלולי הלימוד השונים, מציעים מגוון נושאי לימוד. לדוגמה, כוללים נושאים כמו פיזיקה, אלקטרומגנטים, מתמטיקה, ניהול פרויקטים, חדו"א, הסתברות, אלגברה, אלקטרוניקה אנלוגית, טורי פורייה והתמרות אינטגראליות, גלים מישוריים, תקשורת, אותות ומערכות, רשתות, התקנים אלקטרוניים, מעגלים אנלוגיים, מעגלים והתקנים חשמליים, מעגלים ספרתיים, הספק, אלקטרואופטיקה, מערכות בקרה, אלקטרוניקה ספרתית וכדומה.

לימודי מנהל עסקים במוסדות מעורבים

במקרים מסוימים מוסד לימודים זה או אחר מציע לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון במסגרת תכנית אשר מתאימה לכם בדיוק מבחינת ההרכב, משך התואר ותחום העיסוק. אף על פי כן, כיום גם במוסדות לימוד מעורבים קיימים שירותים המתאימים גם לדתיים. אמנם לא בכל מוסד יש כיתות לימוד נפרדות לגברים ולנשים, אך קיימים תנאים אחרים דוגמת בית כנסת בתוך הקמפוס, פעילויות לדתיים, מזנונים כשרים, בריכה שיש לה שעות נפרדות לגברים ולנשים, רב האחראי על מוסד הלימודים וכדומה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי הנדסה לתואר ראשון למגזר הדתי משתנים ממוסד אחד למשנהו. חלק ממוסדות הלימוד דורשים ציון פסיכומטרי, אחרים מקבלים על סמך ציוני בגרות גבוהים, וישנם מוסדות לימוד המקבלים על סמך ניסיון תעסוקתי קודם. כדי לברר האם תוכלו להתקבל למוסד לימודים זה או אחר, כדאי לפנות ישירות למוסד הלימודים. כמו כן, תנאי קבלה למוסד לימודים דתי עשוי להיות מותנה בריאיון קבלה הבודק את הרמה הדתית של המועמד.

אפשרויות תעסוקה

מגוון מסלולי הלימוד של לימודי ההנדסה מאפשר להשתלב במקומות תעסוקה רבים בסיום לימודי התואר הראשון. בסיום לימודי הנדסה ניתן להשתלב בתחומים שונים בהיי-טק, חברות ממשלתיות, חברות ציבוריות, חברות פרטיות, תפקידי פיתוח, תפקידי ייצור, מחקר ופיתוח, אבטחת איכות וכדומה. כמו כן, ניתן להמשיך ללימודים מתקדמים – לימודי תואר שני ושלישי בהנדסה – ולהשתלב בעולם האקדמיה כמרצים מן המניין.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד לימודי הנדסה למגזר החרדי והדתי?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים מכללות להנדסה?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור המרכז
מיקום בארץ: אזור חיפה
מיקום בארץ: אזור השרון

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר