תואר ראשון בהנדסה אזרחית / הנדסת בניין

רוצה ללמוד הנדסת בניין?

הנדסת בניין היא חלק מלימודי ההנדסה והיא תחום התמחות השייך להנדסה אזרחית ועוסק בתכנון וביצוע של מבני רבים לדיור ולתעשייה, לרבות בניינים רבי קומות (בניני משרדים / בנייני דירות) ומבנים ציבוריים (כגון בתי משפט, איצטדיונים, אולמות ועוד). 

הנדסה אזרחית כוללת תחומים רבים של התמחות: הנדסת בנין - תכנון הקונסטרוקציה של מבנים שונים; הנדסת תחבורה - הנדסת התעבורה, תכנון כבישים ומחלפים, מסילות ברזל, דרכים וכדומה; הנדסה חקלאית; הנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה - עריכה ושרטוט של מפות, ניהול ממוחשב של התכסית והתשתית הקרקעית, תצלומי אוויר והדמיות לוויין לצרכי מיפוי ופענוח ועוד.

למידע על תנאי הקבלה לתואר ראשון בהנדסה אזרחית לחצו כאן.

לימודי הנדסה אזרחית

אהבתם לבנות מגדלים מלגו כשהייתם קטנים? האם גורדי שחקים תמיד הקסימו אתכם? לימודי הנדסה אזרחית מיועדים לאנשים המתעניינים בתחום הבנייה. כמו כן, הלימודים מתאימים במיוחד לבעלי ראש ריאלי הטובים במקצועות כמו מתמטיקה, סטטיסטיקה, מקצועות ההנדסה ועוד.

כמו כן, לימודי הנדסה אזרחית לתואר ראשון הם לימודים הדורשים השקעה רבה, השקעה שעשויה לבוא על חשבון פעילויות אחרות כמו בילוי עם משפחה וחברים או טיולים לחו"ל. כדי לעבור בהצלחה את התואר בהנדסה אזרחית יש צורך להגיש מטלות שבועיות, לעבור בהצלחה את כל המבחנים, להשתתף בשיעורים, להפגין נוכחות בשיעורים וכדומה.


מיהו מהנדס בניין?

תפקידו של מהנדס הבניין הוא לחשב את חוזק הבניין ולתת מענה לדרישות השונות המגיעות מצד האדריכל האחראי על עיצוב הבניין. בעת בקשת אישור הבנייה תפקידו של המהנדס הוא להכין חוברות חישובים למבנה, להכין תכניות עבודה לצורך בניית הבניין, להכין אישורים שונים מפיקוד העורף לצורך בניית ממ"ד וכדומה. על מהנדס בניין טוב יוכל להמליץ בדרך כלל אדריכל הבניין העובד עם מהנדסים שונים.


מסלולי לימודים בתואר ראשון בהנדסת בניין

הנדסה אזרחית, הידועה גם בשמה הנדסת בניין, עוסקת בתכנון וביצוע של מבנים ומערכות לצורכי התעשייה, הציבור והפרט. מהנדסי בניין - מהנדסים אזרחיים עוסקים בעיצוב הסביבה האנושית - מתכננים ומבצעים את בנייתם של מבנים ומערכות רבים, ביניהם, כבישים ומחלפים, תשתיות מים וביוב, מבנים, בניינים רבי קומות, דרכים, סכרים, נמלים, מבני דיור ותעשייה, שדות תעופה, מתקני אנרגיה ועוד.

ניתן ללמוד לימודי הנדסה אזרחית והנדסת בנין במספר מסלולים, ביניהם: תואר ראשון בהנדסה אזרחית, תואר ראשון בהנדסה אזרחית ותשתיות, תואר ראשון בהנדסה אזרחית - מבנים, תואר ראשון בהנדסה אזרחית - ניהול ובנייה, תואר ראשון בהנדסה אזרחית - הנדסת סביבה ומשאבי מים, תואר ראשון בהנדסה אזרחית - בניין, תואר ראשון בגאודזיה ועוד.

מדוע כדאי ללמוד הנדסת בניין?

לימודי הנדסת בניין והנדסה אזרחית שואפים להכשיר מומחים בעלי ידע שיתרמו לפיתוחה של מדינת ישראל, תוך הכרת מאפייניה השונים ובשים לב לדרישות הנוקשות של המקצוע, למשל - ישראל יושבת על השבר הסורי אפריקאי, ומומחים כמעט תמימי דעים כי במוקדם או במאוחר נחווה גם אנחנו רעידת אדמה חזקה. לכן רצוי לבנות מבנים חזקים ויציבים שיעמדו ברוחות חזקות, ברעידות אדמה, ובעומסים יומיומיים ויהיו בעלי מאפיינים דינמיים וגמישים.

לימודי הנדסת בנין ו/או הנדסה אזרחית עוסקים בקשת רחבה של תחומים וקורסים, ביניהם: ניהול הבניה, זרימה, חומרי בניה ומכניקת הקרקע, גרפיקה, הנדסת תחבורה, הידראוליקה, הידרולוגיה, בקרת הסביבה, תחבורה, סטטיסטיקה, תכנון קונסטרוקציות, גיאוטכניקה, גיאודזיה, מכניקת הזורמים, גיאו - מכניקה, תורת המדידה, מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, תכנות מחשבים, מכניקה, הנדסת חומרים, ניתוח מערכות ועוד.

מה עושים עם תואר ראשון בהנדסת בניין?

בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסה אזרחית או הנדסת בנין ירשמו בספר המהנדסים ויוכלו לעסוק במשרות מפתח במגזר הפרטי והציבורי במגוון רחב של מקומות תעסוקה ופעילויות. כך, בין היתר יוכלו המהנדסים לעסוק בתכן ובתכנון החוזק והיציבות של מבני מגורים, מבני תעשייה ומבני ציבור; לכהן בתפקידים ניהוליים בחברות ובמוסדות בענף הבניה; להתמחות בשיטות ייצור ושיווק במפעלים המייצרים עבור תעשיית הבניין; לעסוק בניהול הביצוע ועוד. כמו כן, יוכלו הבוגרים להעמיק את ידיעותיהם בתחום ולהמשיך ללימודי תואר שני בהנדסה אזרחית

לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית

מרגישים שלימודים של 3 או 4 שנים אינם מתאימים לכם? מעוניינים לרכוש מקצוע בדרך קצרה יותר? אם כן, תוכלו להירשם ללימודי הנדסאי הנדסה אזרחית הנמשכים בדרך כלל כשנתיים. כמו כן, לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית מיועדים למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי הנדסה אזרחית לתואר ראשון. זאת משום שתנאי הקבלה ללימודי הנדסאים נמוכים יותר ומתבססים בעיקר על ציוני תעודת בגרות. 

לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית מציעים מגוון נושאי לימוד: תכנון וביצוע מבנים, בטיחות באתרי בניה, תכנון וביצוע כבישים, ארגון וניהול אתר בנייה, נמלים, חישוב כמויות, גאודזיה, תכנון אינסטלציה סניטרית, גשרים ועוד. בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בארגונים ובחברות שונות המחפשים לצרף לשורותיהם הנדסאי הנדסה אזרחית מוכשרים, מיומנים, מקצועיים ובעלי מוטיבציה.

תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסת בניין

ציון הפסיכומטרי הנדרש לשם קבלה למסלול לימודי הנדסת בניין משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, ותלוי במידה רבה גם בממוצע הבגרות של המועמד. על מנת לדעת מהו הציון הדרוש, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור הבא תנאי קבלה - הנדסת בניין.


ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהנדסה אזרחית / הנדסת בניין?

1
ריאלי
2
חוקר
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון בהנדסה אזרחית / הנדסת בניין?

כל הארץ

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר