תואר ראשון בהנדסה לאקדמאים

הסבת אקדמאים להנדסה

לא אחת קורה שאנו בוחרים ללמוד מקצוע מסוים, משקיעים בו את כל מרצנו ואף לומדים אותו לתואר ראשון במשך שלוש ולעתים אף ארבע שנים. נדמה לנו שאנו נהנים לעסוק בתחום הלימודים שבחרנו ולעבוד בו, אך כעבור זמן מה אנו מגלים כי ברצוננו ללמוד תחום אחר – לדוגמא את תחום ההנדסה. במקרה כזה קיימת אופציה להסב את תחום עיסוקם ללימודי הנדסה. מומלץ לבחון היטב האם הנתונים שברשותכם מאפשרים לכם לעשות הסבה.

לימודי הנדסה הם מהמובילים במקצועות הלימוד. בזכות הדרישה הגבוהה בשוק העבודה למקצועות ההנדסה תחום זה הוא מבוקש ביותר בקרב נרשמים המחפשים תחום שיהיה גם מעניין, גם מאתגר וגם רווחי. תחופ ההנדסה כתחום לימוד וכתעסוקה הולך ועולה עם השנים. מהנדסים משתלבים בכל ענפי המשק, במגזר הציבורי, הפרטי והעסקי בתפקידי בקרה, פיקוח, תכנון וניהול.

מסלולי לימוד

בעלי תארים אקדמיים בתחומים השונים המעוניינים בהסבה ללימודי הנדסה יגלו כי קיימים מגוון שילובים: הנדסה גרעינית, הנדסה אזרחית, הנדסה ביו-רפואית, הנדסה כימית, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסה גרעינית, הנדסה אזרחית, הנדסת תוכנה, הנדסת מחשבים, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת משאבי מים, הנדסה חקלאית, הנדסת מכונות ועוד.

תכנית הלימודים בהסבה להנדסה

תנאי ההסבה ללימודי הנדסה משתנים ממוסד אחד למשנהו ותלויים לא אחת בתחום הלימודים שאותו למדתם. ייתכן שבעת הקבלה ללימודים תקבלו פתור מקורסים מסוימים (אם למדתם מתמטיקה או פיזיקה, למשל). מנגד, ישנם תארים שאינם מקנים פטורים מקורסים. כמו כן, אם ברצונכם לעסוק בתחום ההנדסה במלוא הרצינות, היו מוכנים להשלמות שונות שתידרשו לעשות כדי להשתלב כראוי בלימודי ההנדסה.

לימודי הנדסה כוללים מגוון מסלולי לימוד. בעלי תארים אקדמיים בתחומים השונים המעוניינים בהסבה ללימודי הנדסה יגלו כי קיימים מגוון שילובים: הנדסה גרעינית, הנדסה אזרחית, הנדסה ביו-רפואית, הנדסה כימית, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסה גרעינית, הנדסה אזרחית, הנדסת תוכנה, הנדסת מחשבים, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת משאבי מים, הנדסה חקלאית, הנדסת מכונות ועוד. כפי שניתן לראות, לימודי הנדסה.

נושאי לימוד בהסבת אקדמאים להנדסה

לימודי הנדסה, על תחומיה השונים, מציעים מגוון נושאי לימוד מגוונים כמו פיזיקה, אלקטרומגנטים, מתמטיקה, ניהול פרויקטים, טורי פורייה והתמרות אינטגראליות, התקנים אלקטרוניים, גלים מישוריים, תקשורת, אותות ומערכות, רשתות, מעגלים והתקנים חשמליים, מעגלים ספרתיים, מערכות בקרה, מעגלים אנלוגיים, הספק, אלקטרוניקה ספרתית, אלקטרוניקה אנלוגית, אלקטרואופטיקה, בינה מלאכותית, מערכות בקרה, עיבוד אותות ותקשורת, אלקטרוניקה, הנדסת מחשבים, מיקרואלקטרוניקה, עיבוד אותות, תקשורת לוויינית, בקרה ועוד.

למי מתאים לבצע הסבת אקדמאים ללימודי הנדסה?

לימודי ההנדסה מיועדים יותר לאנשים בעלי חשיבה טכנית, חשיבה מתמטית וחשיבה לוגית. לימודי ההנדסה כוללים, בין השאר, לימודי יסוד במקצועות כמו פיזיקה, מתמטיקה, כימיה ועוד. כך, לבוגרי תארים במדעים מדויקים יהיה קל יותר להסתגל ללימודי ההנדסה, ולעתים הם אף יקבלו פטור מקורסים מסוימים – דבר שיקל עליהם במהלך הלימודים מבחינת עומס הלימודים ויחסוך זמן יקר מפז.

חשוב לזכור כי תחום ההנדסה מתפצל לתחומים רבים, וכל אחד יכול לבחור תחום המדבר יותר אל לבו. כך, אם למדתם תואר ראשון בכימיה, תוכלו לבחור בלימודי הנדסה כימית; אם למדתם ניהול, תוכלו לעשות הסבה ללימודי הנדסת תעשייה וניהול; אם ביולוגיה, סביר להניח שתרצו לעשות הסבה להנדסה ביו-רפואית. וכן הלאה וכן הלאה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה למבקשים לבצע הסבה למקצוע ההנדסה משתנים ממוסד אחד למשנהו. תנאי הקבלה תלויים גם בתואר שלמדתם ובציונים שהשגתם בתואר זה. ייתכן שהקבלה להסבת אקדמאים להוראה תהיה מידית, ייתכן שתתקבלו על תנאי וייתכן גם שייווצר מצב שלא תתקבלו כלל. על כל פנים, לפני ההרשמה למוסד זה או אחר מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימודים הספציפי ולברר עמו את תנאי הקבלה.

גם אם לא התקבלתם למוסד שרציתם, מומלץ לברר במוסדות לימוד נוספים אם קיימים לימודי הסבת אקדמאים ללימודי הנדסה. כמו כן, אלה שאינם עומדים בתנאי הקבלה יוכלו להירשם למכינה ייעודית ללימודי הנדסה. הלימודים במסגרת המכינה הייעודית נועדו לרענן את החומר הנלמד, ללמוד חומר חדש ולהכין את הסטודנטים לקראת הלימודים במוסד לימודים גבוה שבו מציעים לימודי הנדסה. לאחר שמועמדים אלה מסיימים בהצלחה את הלימודים במכינה, הם יוכלו להמשיך ללימודי ההנדסה כסטודנטים מן המניין.


אפשרויות תעסוקה לאחר ביצוע הסבת אקדמאים להנדסה

כאמור, מקצוע ההנדסה הוא תחום מגוון ומרתק וקיימות מגוון מקומות תעסוקה המחפשים מהנדסים טובים. המהנדסים, על כל תחומיהם השונים, יוכלו להשתלב בחברות שונות, במגוון ארגונים, חברות היי-טק, משק, מחקר ופיתוח, אבטחת איכות, מערכות מידע וכדומה. כמו כן, הסבה ללימודי הנדסה תפתח לכם אפשרויות נוספות. מעסיקים רבים מעדיפים לקבל לשורותיהם מועמדים בעלי רקע מגוון הן בתחום ההנדסה והן בתחום האקדמי הנוסף שאותו למדתם לפני התואר בהנדסה.

לימודי המשך בהנדסה

במידה וברשותכם ממוצע ציונים גבוה תוכלו להמשיך וללמוד הנדסה לתואר שני על תחומיה השונים. תוכלו גם לגוון בין התחומים: אם , לדוגמה, בתואר הראשון בחרתם ללמוד תעשייה וניהול, בתואר השני תוכלו להמשיך ללימודי הנדסת תעשייה וניהול או לעשות הסבה לתחומים נוספים כמו לימודי הנדסה כימית לתואר שני או לימודי הנדסה ביו-רפואית. לאחר מכן ניתן להמשיך ללימודי דוקטורט ולהשתלב כמרצים באקדמיה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהנדסה לאקדמאים?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים מכללות להנדסה?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור המרכז
מיקום בארץ: אזור חיפה
מיקום בארץ: אזור השרון

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר