לימודי מנהל עסקים למגזר החרדי והדתי

תואר ראשון במנהל עסקים למגזר החרדי והדתי

חולמים על מוסד לימודים שיאפשר לכם לשלב לימודי קודש ולימודי חול הכוללים מקצוע משתלם? רוצים להתפלל בשקט שחרית, מנחה וערבית מבלי שיאיצו בכם ללכת לשיעורים? מעוניינים ללמוד מנהל עסקים בסביבה דתית? כיום מוסדות לימוד שונים מציעים לימודי מנהל עסקים למגזר החרדי והדתי כלימודים לתואר הראשון. אנשים רבים במגזר החרדי והדתי מבינים שחשוב לשלב את שני העולמות – העולם התורני והעולם המודרני.

לשם כך, ישנם מוסדות לימוד המציעים לימודים לציבור החרדי ודתי בתנאים מיוחדים. תנאים אלו כוללים לימודים בכיתות נפרדות, מזנונים בעלי כשרות מהדרין, הקצאת זמנים לתפילות, בית כנסת במתחם הקמפוס, העברת שיעורי תורה, התייעצויות עם רבנים בעניינים הלכתיים, מגורים עם שותפים בעלי רקע זהה.

לימודי מנהל עסקים לחרדים ודתיים

לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון הפכו ללימודים רווחיים בשנים האחרונות, והם מקנים את כל הידע והכלים הדרושים לצורך הקמת עסק וניהולו. מוסדות הלימוד השונים בארץ משתדלים להתאים את עצמם למגזר החרדי והדתי ולדרישותיו. מדי שנה בשנה מקבלים מוסדות הלימוד השונים בארץ לשורותיהם סטודנטים חדשים מהמגזר החרדי או הדתי.

תנאי הלימוד המותאמים במיוחד למגזר החרדי והדתי כוללים הקדשת זמן לתפילות השחרית, המנחה והערבית, העברת שיעורים תורניים, לעתים גם לימודים בכיתות נפרדות לגברים ולנשים, אפשרויות להתייעץ עם רבנים בשאלות הלכתיות שצצות במהלך הלימודים ובמהלך אורח החיים האוניברסיטאי וכדומה. בדרך זו יוכלו סטודנטים הבאים מבית דתי להשתלב היטב בלימודי מנהל עסקים מבלי לעזוב את המסגרת הדתית שאליה הורגלו.

מידע כללי

מטרת לימודי מנהל עסקים למגזר החרדי והדתי היא להכשיר את הסטודנטים לנהל עסקים בעתיד. הלימודים מעניקים ללומדים ידע עיוני רב ורקע עשיר במנהל עסקים וכלים מעשיים הכוללים סדנאות שונות וסימולציות המדמות סיטואציות בזמן אמת. יתר על כן, ללימודי מנהל עסקים למגזר החרדי והדתי קיימת תכנית נרחבת הכוללת מגוון נושאי לימוד. נזכיר כאן אחדים מהם: משפט מסחרי, שוק ההון בישראל, ניהול והערכת נדל'ן בישראל, שיווק וכו.

יתר על כן, ישנן תכניות לימוד במנהל עסקים לתואר ראשון המיועדות למבינים בתחום ולמנהלי עסקים בפועל המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם ולקבל תואר ראשון. תכניות אלה מותאמות במיוחד לאנשים בעלי רקע בתחום העסקים, והן מעניקות להם כלים מעשיים לשיפור העסק שלהם וידע עיוני נרחב שיעזור להם בפיתוחו. כמו כן, קיימת גם תכנית לימודי תואר ראשון למנהלים ולימודי ערב במנהל עסקים.

מסלולי לימוד

קיימים מסלולים ייחודיים המאפשרים לשלב לימודי מנהל עסקים עם תחומי לימוד אחרים. כגון: תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים, תואר ראשון במשפט ועסקים וכו. שילובי הלימודים השונים מאפשרים לבוגרים להשתלב בעבודה בצורה טובה יותר. לדוגמה, מי שבוחר במסלול לימודי מנהל עסקים וכלכלה לתואר ראשון, יוכל, כבוגר התואר, להשתלב ביותר מקומות תעסוקה הדורשים ידע בכלכלה, ידע במנהל עסקים או אף בשניהם.

לימודי מנהל עסקים במוסדות מעורבים

במוסדות לימוד מעורבים רבים קיימים שירותים המתאימים גם לחרדים ודתיים: בית כנסת בתוך הקמפוס, מזנונים כשרים, העברת פעילויות לדתיים וכדומה. אף על פי כן, אחת הבעיות הגדולות הנוצרות לדתיים המבקשים ללמוד מנהל עסקים במוסדות מעורבים היא מגורים במעונות עם שותפים שאינם חרדים או דתיים.

על כל פנים, גם אם לימודי מנהל עסקים במוסד לימודים מעורב נשמעים לכם מאיימים ומאתגרים קמעה, תמיד תוכלו לפנות לרב שלכם ולהתייעץ אתו, כדי שינחה אתכם כיצד עליכם ללמוד בסביבה מעורבת. ולבסוף, אם החלטתם ללמוד במוסד לימודים מעורב, קיימים סיכויים משמעותיים שלא תתחרטו על כך. אדרבה, תוכלו לפגוש אנשים מעניינים מכל גוני הציבור ולרכוש מכרים חדשים.


תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי מנהל עסקים לתואר ראשון משתנים ממוסד אחד למשנהו. עם זאת, מכיוון שמדובר בלימודי מנהל עסקים למגזר החרדי והדתי, ייתכן שתידרשו לשמור על רמה דתית מסוימת. או אם אינכם דתיים ומעוניינים ללמוד במוסד דתי בכל זאת, ייתכן שלא תוכלו להתקבל למוסד לימודים זה או לכל הפחות לכבד את תנאי המוסד מבחינה דתית.

מעבר לכך, ישנם מוסדות לימוד המקבלים לשורותיהם תלמידים על סמך ציון פסיכומטרי מסוים, אחרים על סמך ציוני בגרויות או סכם כללי – סיכום של ציון פסיכומטרי וציוני יחידות הלימוד המצוינות בתעודת הבגרות. על כל פנים, מומלץ לברר את תנאי הקבלה עם המוסד הספציפי שבו בחרתם ללמוד.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון במנהל עסקים

לבוגרי תואר ראשון בלימודי מנהל עסקים למגזר החרדי והדתי נפתחות מגוון אפשרויות כאשר הם פונים לשוק העבודה. למסיימי התואר לעתים ניתנת אף האפשרות להשתלב בעבודה בסביבה דתית וחרדית ובחברות שומרות שבת. יתר על כן, מסיימי תואר ראשון במנהל עסקים למגזר הדתי יוכלו להשתלב כמנהלים במגוון מקומות תעסוקה שבהם דורשים בוגרים שסיימו תואר זה.

מבין מקומות התעסוקה ניתן למנות חברות היי-טק שונות, חברות גדולות, ארגונים, עסקים גדולים, הקמת עסקים פרטיים – גדולים וקטנים ועוד. כמו כן, לבוגרי תואר ראשון ניתנת האפשרות להמשיך הלאה ללימודי תואר שני במנהל עסקים במגוון מסלולים. הלימודים הגבוהים בתחום מנהל העסקים יאפשרו לבוגרים להשתלב היטב באקדמיה ולהפוך למרצים מן השורה במוסדות ההשכלה השונים הקיימים בארץ.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד לימודי מנהל עסקים למגזר החרדי והדתי?

1
יזם
2
חברתי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון במנהל עסקים?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור המרכז
מיקום בארץ: אזור הדרום

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר