תואר ראשון באדריכלות

רוצה ללמוד לעצב מבנים?

לימודי אדריכלות וארכיטקטורה משלבים אומנות עם מדע וטכנולוגיה מתקדמת. אדריכל שאינו בקיא בתחומים הנלווים, לא יוכל לתכנן מבנה שימושי גם אם יהא זה המבנה היפה בעולם. בלימודי אדריכלות וארכיטקטורה יש הקפדה על התיאוריות המקובלות ועל השימושים הפרקטיים לתיאוריות אלה. המבנה הנכון הוא מבנה יעיל, פונקציונאלי, שימושי, נוח, ידידותי, משתלב היטב בסביבה וכמובן יפה בפני עצמו.

אדריכלות וארכיטקטורה הם שמות נרדפים הבאים לתאר את אמנות הבניה. לימודי אדריכלות או בשמם השני ארכיטקטורה עוסקים בתכנון ועיצוב חללים ומשלבים בין אומנות לבין הנדסת בניין ועוסקים בסביבה הבנויה בכללה ברמת המקרו, וגם בעיצוב פרטים ברמת המיקרו. תחום האדריכלות רחב ומכיל תחומים רבים ולכן ההתמחויות הקשורות אליו מרובות, ביניהן: אדריכלות 'קלאסית' (עיצוב מבנים), אדריכלות נוף, תכנון ערים, אדריכלות פנים, עיצוב גינות ועוד.

למידע על תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון באדריכלות לחצו כאן

לימודי אדריכלות

לימודי תואר ראשון באדריכלות נמשכים ברוב המוסדות כחמש שנים. מדובר בלימודים קשים ותובעניים, הדורשים עבודה רבה בבית על פרויקטים שונים. ככל מקצוע אומנות אחר, השכר המצפה לבוגרי התואר אינו גבוה בהתחלה, אלא אם אתם נחשבים כישרון נדיר. מלבד תעודת בגרות וציון פסיכומטרי ידרשו מוסדות הלימוד גם תיק עבודות, לפיו יוכלו להעריך את יכולותיכם בתחום. לימודי אדריכלות יכולים להתקיים במסלול לימודי אדריכלות נוף, כאשר עם סיום הלימודים ניתן להמשיך לקראת לימודי תואר שני באדריכלות.

מסלולי לימודים באדריכלות

לימודי ארכיטקטורה או לימודי אדריכלות נלמדים בכמה מוסדות לימודים אקדמיים במסלולי לימוד שונים, וביניהם: תואר ראשון B.Arch בארכיטקטורה / אדריכלות / ארכיטקטורה אדריכלות / אדריכלות ארכיטקטורה; תואר ראשון ותעודת הוראה בארכיטקטורה, אדריכלות, B.Arch.Ed; תואר ראשון B.L.A באדריכלות נוף; תואר ראשון באדריכלות ועיצוב פנים; תואר ראשון בעיצוב פנים מבנה וסביבה ועוד.

תואר שני בארכיטקטורה; תואר שני בבינוי ערים; תואר שני בתכנון ערים ואיזורים; לימודים לדיפלומה הנדסאי בתחומי ארכיטקטורה ואדריכלות ותחומים שכנים, למשל: ; הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי אדריכלות נוף, הנדסאי הנדסה אזרחית - הנדסת בניין, הנדסאי הנדסה אזרחית - ניהול הבנייה, הנדסאי הנדסה אזרחית - תכנון מבנים ועוד. בנוסף לכך, חשוב לזכור כי כדי להיחשב לאדריכל מן השורה יש צורך להירשם בפנקס המהנדסים והאדריכלים.

תנאי קבלה לתואר ראשון באדריכלות

ציון הפסיכומטרי הנדרש לשם קבלה למסלול לימודי ארכיטקטורה משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, ותלוי במידה רבה גם בממוצע הבגרות של המועמד. על מנת לדעת מהו הציון הדרוש, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור במצורף תנאי קבלה - לימודי אדריכלות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון באדריכלות?

1
אמנותי
2
חוקר
3
ריאלי

פחות מתאים

קונבציונלי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר