תואר ראשון בתקשורת חזותית

לימודי עיצוב גרפי

תקשורת חזותית זהו תחום העוסק בשילובם של טקסטים ותמונות לשם העברת מסר מסוים, הדגש בתחום זה, בדומה לכל מקצועות העיצוב, הוא התמקדות בהעברת המסר יותר מאשר באסתטיקה של התוצר הסופי. יש לציין כי במוסדות לימוד שונים נעשה שימוש במושג עיצוב גרפי לתאר את אותו תחום לימוד, אך בפועל עיצוב גרפי הינו ענף של תקשורת חזותית.

לימודי תקשורת חזותית הינם לימודים פופולאריים מאוד בעידן הנוכחי, תקשורת חזותית נמצאת בתחומים רבים הנמצאים סביבנו כל בזמן, תקשורת חזותית נמצאת בטלוויזיה, במחשב, במכשיר הטלפון הנייד, בוידיאו, בעיתונים ועוד. אחת המטרות של לימודי תקשורת חזותית הינה לעודד את הסטודנטים לפתח חשיבה יצירתית.

לימודי תקשורת חזותית

מיומנויות חשובות אחרות באות לידי ביטוי באומנויות המחשב, לימודי המחשבים כוללים: הכרת מגוון גדול של תוכנות גרפיות, קורסי עיצוב בדו מימד, קורסי עיצוב בתלת מימד, עיבוד תמונה, אנימציה, אינטרנט, וידאו, וכו'. לימודי תקשורת חזותית נותנים דגש לפיתוח יכולות מתודולוגיות של עיצוב ולפתרון בעיות בתחומים של תקשורת חזותית כמו פרסום, שיווק ומדיה דיגיטלית על שלל גווניה. במהלך לימודי תקשורת חזותית לומדים הסטודנטים לפתח מיומנויות עיצוב כדוגמת: רישום, צילום, איור, טיפוגרפיה ועוד.

מה לומדים בתואר ראשון בתקשורת חזותית?

תואר ראשון בתקשורת חזותית הפך לתואר מבוקש ביותר ועל כן מוצע במוסדות לימוד רבים. לימודי תקשורת חזותית לתואר ראשון מוצעים במספר רב של מסלולים וניתן לשלבם עם לימודי תואר ראשון בתחומים אחרים, דוגמאות למסלולים אפשריים: תואר ראשון בעיצוב גרפי ותקשורת חזותית, תואר ראשון בתקשורת אינטראקטיבית, תואר ראשון בעיצוב גרפי ותקשורת חזותית עם תעודת הוראה, תואר ראשון במדעי הרוח עם תעודת גמר בתקשורת חזותית ועוד.

קורסים בתקשורת חזותית

לימודי תקשורת חזותית כוללים קורסים רבים ומגוונים כדוגמת: יסודות העיצוב, יסודות המחשב, ציור ורישום, מבוא לתולדות האמנות והעיצוב, יסודות הטיפוגרפיה, צילום, צילום דיגיטלי, מבוא לחשיבה חזותית, מבוא לתקשורת חזותית, איור, עיצוב תקשורת במחשב, אמנות, עיצוב מתקדם לתקשורת במחשב, תקשורת, תקשורת שיווקית, יחסי אמנות, קורסי בחירה בעיצוב, לימודים כלליים, עבודות סמינר, תכנון פרויקטים, עבודות גמר ועוד.


המשך לימודים בתקשורת חזותית

לימודי תקשורת חזותית לתואר ראשון מזכים את הסטודנט בתעודת (B.Des (Graphic Design או B.Design מטעם מוסד הלימודים. לימודים אלו נמשכים בדרך כלל כ-4 שנים והינם עמוסים מאוד בקורסים ובעבודה יצירתית עצמית. אם יחפוץ בכך יוכל הבוגר להרחיב את השכלתו ולשלים לימודי תואר שני בעיצוב תעשייתי או בתחומים מקבילים. כמו כן יוכל הבוגר לנסות להתמקצע מבחינה מקצועית בתחומים ספציפיים יותר כמו עיצוב אתרי אינטרנט, בניית אתרי אינטרנט ועוד.


מה עושים עם תואר ראשון בתקשורת חזותית?

בוגרי לימודי תקשורת חזותית לתואר ראשון יוכלו להשתלב במגוון תפקידים ומשרות במשק בתחומי: עיצוב גרפי ותקשורת חזותית, תדמיתנות, מיתוג, עיצוב אריזות, עיצוב אתרי אינטרנט, עיצוב כרזות עוד. מקומות עבודה אפשריים לאלו המסיימים תואר ראשון בתקשורת חזותית הינם: משרדי פרסום, מערכות עיתונים, משרדי הפקות, בתי דפוס, ערוצי טלוויזיה, חברות שונות פרטיות וציבוריות, מפעלי אריזות, חברות פרסום, חברות למוצרי צריכה שונים ומגוונים ועוד.


תנאי קבלה לתואר ראשון בתקשורת חזותית

תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד כאשר חלק מהמוסדות דורשים וּמחייבים במבחן הפסיכומטרי ואף מגדירים ציון משוקלל (בדרך כלל מדובר בחישוב ייחודי למוסד הלימודים, המהווה שילוב של ממוצע הבגרויות עם הציון בבחינה הפסיכומטרית על חלקיה השונים) כתנאי לקבלה וחלקם לא דורשים כלל מבחן פסיכומטרי. על כן אנו ממליצים לבחון את מוסדות הלימוד השונים ואת דרישותיהם ולפעול בהתאם לאלו על מנת לשפר את סיכויי קבלתכם.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בתקשורת חזותית?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
יזם

פחות מתאים

קונבציונלי
חוקר
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר