תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים

רוצה ללמוד דיני חברות ועסקים?

לימודי משפטים ומנהל עסקים הינם שילוב מוצלח ויוקרתי במיוחד. כל מי שמתעתד לפתוח בקריירה בעולם העסקי או המשפטי, רצוי מאוד שלא יסתפק בלימודי משפטים או מנהל עסקים בלבד. לימודים במסלול זה מעשירים את הסטודנטים בידע מעשי ועיוני רחב, ומקנים להם כלים ומיומנויות הן במשפטים והן בניהול.

שילוב לימודי משפטים עם לימודי מנהל עסקים מקנה השכלה אקדמית בשני תחומים המשלימים זה את זה. המסלול ייחודי בשל העובדה שהוא מאפשר לסטודנטים חשיפה מעמיקה לתחום מנהל העסקים אשר רלוונטי מאוד לשם חדירה מוצלחת לעולם המשפטי. לפיכך, בוגרי לימודי תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים יוכלו להשתלב בקלות רבה יותר בשוק העבודה.

לימודי משפטים ומנהל עסקים

כל מוסד לימודים מציע מגוון רחב של קורסים הן בסיסיים והן ייחודיים. לימודי משפטים במכללות ללימודי משפטים משלבים הקניית ידע תיאורטי ומעשי בחקיקה ופסיקה, מושגים מעולם המשפט, עקרונות יסוד של שיטות משפטיות שונות ומחקר אקדמי. לסטודנט מוצעים קורסים כדוגמת: משפט פלילי, דיני ראיות, משפט חוקתי, דיני חוזים, דיני נזיקין, דיני קניין, משפט בינלאומי פרטי, משפט בינלאומי פומבי, תורת המשפט, דיני מחשבים ועוד.

לימודי מנהל עסקים כוללים נושאי לימוד רבים ומגוונים כגון קורסים במימון וניתוח השקעות, מודלים של השקעה, מונופולים, תורת המשחקים, חקר ביצועים, שיטות כמותיות, מסחר אלקטרוני, מסדי נתונים, מיומנויות מכירה, ניתוח דוחות כספיים, ניהול משא ומתן עסקי, חשבונאות פיננסית ועוד. כמו כן, ישנם מוסדות לימוד המציעים לימודי תואר ראשון במשפטים לציבור הדתי והחרדי.

המשך לימודים במשפטים ומנהל עסקים

על מנת לקבל רישיון לעריכת דין במדינת ישראל מחויב כל סטודנט למשפטים לעבור התמחות של שנה ולאחריה להבחן במבחני לשכת עורכי הדין. לאחר סיום המסלול יקבל הבוגר תואר במשפטים, LL.B. מאחר והסטודנט הינו בוגר של שני מסלולים, משפטים ומנהל עסקים, עומדות בפניו מגוון של אפשרויות להתפתחות אקדמית; תתכן אפשרות של בחירה במסלול לתואר שני במנהל עסקים, M.B.A בהתמחויות שונות: שיווק, מימון, ניהול רב תחומי ועוד. כמו כן ניתן, כמובן, להמשיך ולהתקדם בעולם המשפט ולבחור במסלול לתואר שני במשפטים, LL.M.


במה עובדים בוגרי משפטים ומנהל עסקים?

כיום ידוע כי השילוב של לימודי משפטים ומנהל עסקים הוא שילוב מנצח אשר מקל על ההשתלבות במשרדי עורכי דין, בחברות ציבוריות ופרטיות ובעולם העסקי. משך הלימודים הוא בדרך כלל 3 וחצי שנים עד 4 שנים. לימודים במסלול הדו חוגי למשפטים ומנהל עסקים מספקים יתרון מעשי לסטודנטים, יתרון הבא לידי ביטוי במיוחד במהלך ראיונות העבודה לגופים מסחריים ולמוסדות חשובים בשוק ההון, קרי, בנקים, חברות ביטוח וכדומה.

תואר זה מכשיר את הבוגרים לקשת עיסוקים רחבה ומגוונת. מספר גדול של סטודנטים לומד כיום משפטים. ולכן לא קל להשתלב במשרד עורכי דין נחשק או בתפקיד משפטי אחר. נראה כי יש משקל רב להשכלה נוספת למשפטים, הן לצורך הקליטה במשרדי עורכי הדין היוקרתיים והן כאופציה נוספת למסלולי התמחויות בתחומים אחרים. בוגרי תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים יוכלו להשתלב כעורכי דין או כיועצים משפטיים במשרדים פרטיים, משרדי ממשלה וחברות פרטיות או ציבוריות.


תנאי קבלה לתואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים

תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד כאשר חלק מהמוסדות דורשים וּמחייבים במבחן הפסיכומטרי ואף מגדירים ציון משוקלל (בדרך כלל מדובר בחישוב ייחודי למוסד הלימודים, המהווה שילוב של ממוצע הבגרויות עם הציון בבחינה הפסיכומטרית על חלקיה השונים) כתנאי לקבלה וחלקם לא דורשים כלל מבחן פסיכומטרי. על כן אנו ממליצים לבחון את מוסדות הלימוד השונים ואת דרישותיהם ולפעול בהתאם לאלו על מנת לשפר את סיכויי קבלתכם. מידע נוסף תנאי קבלה - לימודי משפטים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים?

1
יזם
2
חברתי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים?

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר