תואר ראשון בחינוך ומנהל עסקים

לקחת את העסקים לידיים שלך!

בימים אלו נמצא כי השילוב בין מנהל עסקים לחינוך הינו חיוני וכמו כן מאתגר מאוד. שכן, שני תחומים אלה קשורים קשר הדוק ובלתי נפרד ורבים מהצעירים שרוצים ללמוד את התחום המעניין הזה שזוכים לפריחה בשנים האחרונות. בכל הנוגע לחינוך יודעת מדינת ישראל פריחה מחודשת, אחרי שנים רבות של "בצורת" בתחום.

הצורך בחינוך איכותי ומושקע הוא רב מסיבות מובנות. החינוך מהווה את התשתית שבלעדיה לא ניתן להתקדם בחיים, ולכן כל מי שעתידו חשוב לו יודע שעליו להשקיע בתחום לימודים זה. הבחירה בלימודי מנהל עסקים וחינוך משרתת רבות את הסטודנטים, שכן זהו מיזוג מוצלח בין שני מקצועות מאוד חשובים, אשר השילוב ביניהם פותח בפני בוגרי הלימודים דלתות רבות במגוון עיסוקים הכרוכים ונוגעים לתחום.

לימודי מנהל עסקים וחינוך

לימודי חינוך נחשבים לאחד מתחומי הלימוד המבוקשים ביותר בישראל. המבקשים לרכוש השכלה גבוהה בתחום זה יוכלו למצוא מגוון מכללות. לימודי חינוך מוצעים בשני מסלולי לימוד עיקריים: תואר ראשון בחינוך, המזכה את בוגריו בתואר .B.A בחינוך ותואר ראשון בחינוך בשילוב תעודת הוראה המזכה את בוגריו בתואר .B.Ed. בחינוך והוראה.

קיימות מכללות לחינוך שבהן לימודי ההוראה מתקיימים במקביל ללימודי התואר, אך מכללות רבות מאפשרות לסטודנט לסיים את התואר ורק לאחר מכן להתחיל בלימודי ההוראה. לימודי חינוך מקנים לסטודנטים בסיס מקצועי ואיתן, הנדרש להם על מנת לחנך, לפתח ולטפח תלמידים בגילאים השונים ומקבוצות אוכלוסייה שונות.

למי מתאים ללמוד חינוך?

לימודי חינוך לתואר ראשון מיועדים למועמדים אשר אוהבים ילדים ויודעים כיצד להתמודד עמם כאשר ניצבים בפניהם אתגרי הוראה רבים. הלימודים מיועדים גם למועמדים שתחושת השליחות בוערת בקרבם ואשר מאמינים כי ביכולתם לשנות את דור העתיד ולהנחיל לתלמידים ערכים חשובים. המחנך ממלא תפקיד חשוב בחייהם של התלמידים – הוא האחראי במידה רבה לעיצוב אישיותם, בין השאר על ידי הבאת דוגמה אישית.

אף על פי כן, אם החלטתם ללמוד חינוך, חשוב גם לזכור כי תפקידו של המחנך הוא תפקיד קשה. בעבודתו היום יומית נאלץ המחנך להתמודד עם בעיות התנהגות שונות של התלמידים, עם תלונות של הורי התלמידים ומורים אחרים, עם החומר הלימודי שיש להעביר ועוד. בנוסף לכך, לעתים עובד המורה או איש החינוך בשעות בלתי קונבנציונליות כדי לבדוק מבחנים או להקדיש זמן להורי התלמידים. עבודת ההוראה מצריכה סבלנות רבה במסגרת התפקיד.

מידע על מנהל עסקים

מנהל עסקים כולל תחתיו את ניהול השיווק, ניהול הייצור, ניהול המימון, חקר ביצועים, ניהול כללי, ניהול משאבי אנוש וניהול מערכות מידע. לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון שואפים להכשיר מומחים לניהול עסקים שישתלבו במשרות ניהוליות בכירות בארגונים שונים בארץ ובעולם, או לחילופין יהפכו לשחקני מפתח בעולם העסקים והמסחר הבינלאומי.

מלבד לימודי חינוך, את תחום מנהל עסקים ניתן ללמוד במסלולים שונים נוספים: תואר ראשון במנהל עסקים עם תעודת הוראה, תואר ראשון במנהל עסקים למנהלים, תואר ראשון במנהל עסקים וביטוח, תואר ראשון במנהל עסקים - השלמה מהנדסאים, תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים ועוד; ובהתמחויות שונות: טכנולוגיות מידע, חשבונאות, מערכות מידע, שיווק, ביטוח, משאבי אנוש, מימון ועוד.


למי מתאים ללמוד מנהל עסקים?

לימודי מנהל עסקים מתאימים במיוחד לטיפוסים יזמיים, אסרטיביים, בעלי מוטיבציה ורצון להקים עסק ולעורר שינוי. כמו כן, לימודי מנהל עסקים מיועדים לאנשים המוכנים לעבודה דינמית בתנאים משתנים, זאת משום שהחזקת עסק הי דינמית כשלעצמה – פעם העסק מצליח ויש לו רווחים קבועים ופעם אין רווחים ולעתים אף הפסדים. בנוסף לכך, לימודי מנהל עסקים מיועדים לאנשים המוכנים להשקיע בלימודים באמת ובתמים.

נושאי לימוד במסגרת המסלול המשולב

במסגרת לימודי תואר ראשון במנהל עסקים וחינוך יילמדו תחומים רבים, חלקם נוגעים לחינוך וחלקם נוגעים לתחום הניהול. הסטודנטים ילמדו פסיכולוגיה בחינוך, ניהול בחינוך, תכנון, פיתוח ויישום תכניות לימודים, מנהיגות ויישומיה בחינוך, התמחויות כגון חינוך בית הספר היסודי, חינוך לגיל הרך, מיקרו כלכלה, ניהול משאבי אנוש, חינוך מיוחד, חינוך סביבתי, ניהול של המינים, סוגיות בחינוך מיוחד, תיאוריות אישיות, התנהגות ארגונית וכיוצא בזה.


מידע על לימודים משולבים

לכאורה, נראים שני התחומים – תחום החינוך ותחום מנהל עסקים – בלתי קשורים זה לזה. תחום החינוך עוסק יותר בעולם הבית ספרי, בחינוך התלמידים ובעולם ההוראה. תחום מנהל העסקים, לעומת זאת, עוסק בהקמת בתי עסק שונים, ניהולם ופיתוחם. אף על פי כן, שילוב לימודי חינוך ומנהל עסקים יכול להיות שילוב מנצח וניתן לשלב את שני התחומים במקרים רבים.

לדוגמה, אם ברצונכם להקים עסק בתחום החינוך דוגמת בית ספר חדש או מועדונית שתשמש לילדים כהפעלה של אחר הצהריים, ידע במנהל עסקים יהיה לכם לעזר רב. כמו כן, הכשרה בשני תחומים עדיפה תמיד על פני הכשרה בתחום אחד בלבד. לדוגמה, אם אינכם מצליחים למצוא עבודה בתחום החינוך, תוכלו להשתלב בעבודה בתחום מנהל עסקים ולהיפך.

מה עושים עם תואר ראשון במנהל עסקים וחינוך?

בתום לימודיהם יקבלו בוגרי לימודי תעודת תואר ראשון במנהל עסקים וחינוך תואר אשר יהווה עבורם את המפתח שאִתו יוכלו להיכנס ולהשתלב בעבודה בתחום.מלבד עבודות בחינוך או בניהול בתי ספר יוכלו בוגרי לימודי מנהל עסקים וחינוך לנהל מערכות חינוכיות, גופים של חינוך בלתי פורמאלי וגם בתחומים כמו ניהול פיננסי, שוק ההון או השקעות. האפשרויות במקרה זה הן רבות בשל שילוב יוצא דופן ויעיל זה, שמאפשר דריסת רגל בתחומים רבים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בחינוך ומנהל עסקים?

1
יזם
2
חברתי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון בחינוך ומנהל עסקים?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור המרכז
מיקום בארץ: אזור הדרום
מיקום בארץ: אזור חיפה

פורום ייעוץ לימודים

אורחת // בתאריך 17.07.2017 בשעה 10:54
אורחת // בתאריך 04.07.2017 בשעה 9:04
נגה // בתאריך 29.06.2017 בשעה 21:23
אנונימי // בתאריך 26.06.2017 בשעה 23:39
רוני // בתאריך 26.06.2017 בשעה 22:35

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר