תואר ראשון במנהל עסקים וחשבונאות

ללמוד ראיית חשבון וניהול

מתעניינים בלימודי מנהל עסקים וחשבונאות? לא יודעים במה לבחור? לימודי מנהל עסקים וחשבונאות מהווים שילוב מאתגר ומעניין המקנה לבוגרי המסלול יתרון עצום אשר יאפשר להם, בבוא העת, להשתלב במשרות מפתח בכירות בעולם העסקים, הכלכלה והמסחר הן במגזר הפרט והן במגזר הציבורי. מסלול זה מבוקש מאוד בשל הצורך הגדול לאנשי מקצוע איכותיים בשני התחומים הנ"ל.

חשוב לציין כי מדובר בלימודים קשים וכי למרבית הקורסים בחשבונאות נדרשת יכולת אנליטית גבוהה. תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות, מכשיר את הסטודנטים בצורה יסודית ומעמיקה תוך הענקת ידע תיאורטי רחב, מיומנויות וכלים הנדרשים בכדי להשתלב בשוק העבודה כמנהלים ורואי חשבון.

לימודי מנהל עסקים וחשבונאות

לימודי חשבונאות מקיפים תחומים רבים: ראיית חשבון, חשבות, ניהול מערכות כספים, ביקורת חשבונות, חוק, משפט ומסים. לימודי חשבונאות כוללים קורסים כדוגמת: משפט מסחרי, דיני מיסים, דיני עבודה ויחסי עבודה, דו"חות פיננסים, הכנסות והוצאות, תמחור, יסודות החשבונאות, ייעוץ במערכות מחשוב, ניירות ערך, מתמטיקה, תאגידים, סטטיסטיקה, מדעי ההתנהגות, ניהול שיווק ושוק ההון והתנהלות ארגונית.

במסגרת מנהל עסקים נכסף הסטודנט לרזי הניהול, תוך היכרות עם אופי התנהלותם הפיננסי והחברתי של ארגונים. נושאי הלימוד הינם רבים ומגוונים וכוללים קורסים במימון וניתוח השקעות, מודלים של השקעה, מונופולים, תורת המשחקים, חקר ביצועים, שיטות כמותיות, מסחר אלקטרוני, מסדי נתונים, מיומנויות מכירה, ניתוח דוחות כספיים, ניהול משא ומתן עסקי, חשבונאות פיננסית ועוד.

המשך לימודים במנהל עסקים וחשבונאות

לימודי חשבונאות ומנהל עסקים אורכים כ- 4 שנים. תכנית הלימודים נבנית, לרוב, בהתאם לדרישות מועצת רואי החשבון, ובחלק ממוסדות הלימוד סיום מוצלח של לימודים אלו מקנה פטור ממרבית בחינות המועצה לרואי חשבון. בחלק מהמוסדות המסלול מחולק כך שב- 3 השנים הראשונות מסיים הסטודנט את כל מחויבויותיו לחוג למנהל עסקים .

בשנה הנוספת לתואר משלים את יתר המחויבויות לחשבונאות אותן לא סיים בשלוש השנים הראשונות, בשנה זו נהוג מאוד להתחיל בהתמחות במשרדי רואי החשבון השונים. בתום הלימודים זוכה הסטודנט לתעודת B.A במנהל עסקים וחשבונאות ולאחר בחינות מועצת רואי החשבון בישראל יוכל לפעול כרואה חשבון מן השורה.

במה עובדים בוגרי מנהל עסקים וחשבונאות?

לימודי מנהל עסקים וחשבונאות מכשירים את הסטודנט לעבוד הן כמנהל והן כרואה חשבון. חשבונאות הינה תחום המאפשר השתלבות בקלות יחסית במשק, היות ומספר מחפשי העבודה בתחום הינו מצומצם ביחס למספר המשרות הפנויות. הדרישה לרואי חשבון היא גדולה כל כך עד שמשרדי רואי חשבון רבים מחפשים ומחזרים אחר הסטודנטים כדי שיבחרו לעבור את ההתמחות במשרדם עוד בהיותם סטודנטים.

מעבר לכך, יש לזכור כי בכל תחומי המשק ישנם רואי חשבון, למשל במשרדי ממשלה, בלשכות משפטיות, במשרדי מס ההכנסה, בחברות מסחריות, בבנקים ועוד. יש לציין כי ברוב המקצועות הנ"ל, יכולת ההשתכרות בטווח הארוך היא גבוהה ואפשרויות הקידום הן רבות ומגוונות. בנוסף, בוגרים אשר מגיעים לשוק העבודה כאשר בידיהם תואר שני במנהל עסקים או תואר שני בחשבונאות נהנים מאפשרויות קידום ותנאי שכר טובים יותר. 
תנאי קבלה לתואר ראשון במנהל עסקים וחשבונאות

לימודי מנהל עסקים וחשבונאות - תנאי קבלה
ציון הפסיכומטרי הנדרש לשם קבלה למסלול לימודי מנהל עסקים וחשבונאות משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, ותלוי במידה רבה גם בממוצע הבגרות של המועמד. על מנת לדעת מהו הציון הדרוש, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון במנהל עסקים וחשבונאות?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
חברתי

פחות מתאים

אמנותי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

פורום ייעוץ לימודים

אורחת // בתאריך 17.07.2017 בשעה 10:54
אורחת // בתאריך 04.07.2017 בשעה 9:04
נגה // בתאריך 29.06.2017 בשעה 21:23
אנונימי // בתאריך 26.06.2017 בשעה 23:39
רוני // בתאריך 26.06.2017 בשעה 22:35

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר