מה עושים עם תואר ראשון בחינוך?

כל המידע על לימודי חינוך בישראל

לימודי התואר הראשון בהוראה נחלקים לשני תחומים עיקריים על פי בחירתו של הסטודנט: מורה לחינוך מיוחד, מורה בבית הספר היסודי, מורה / גננת לגיל הרך, מורה בבית הספר התיכון ובחטיבה. בנוסף לכך, שכבת גיל התלמידים שאותה הסטודנט ירצה ללמד, על הסטודנט לבחור התמחות במקצוע מסוים כגון מדעי הטבע, לשון עברית, מתמטיקה, ספרות, היסטוריה וכדומה.

במסגרת לימודי חינוך מוצעים מגוון קורסים העומדים לבחירתו של הסטודנט: סוציולוגיה, אוריינות, שפה, תיאוריות למידה, מעורבות חברתית, שפת ההוראה, עזרה ראשונה, זהירות בדרכים ועוד. בנוסף ללימודי בסיס אלו המשותפים לכלל הסטודנטים נלמדים קורסים ספציפיים הקשורים לנושא ההתמחות הנבחר. פעמים רבות הבוחרים ללמוד חינוך רואים במקצוע זה שליחות, אשר עשויה להשפיע על דור העתיד בחברה שלנו  ומייחסים לתחום החינוך חשיבות רבה מעבר להיותו מקור פרנסה. 

דרישות תפקיד המורה מחנך

על הבוחרים לעסוק בתחום זה נדרשת הכשרה רחבה ומעמיקה, שכן עליהם להקנות לתלמיד מוסר ולהטמיע בו ערכים מחד וכן להעשיר את ידיעותיו המקצועיות בתחומי הלימוד השונים, מאידך. כמו כן, על המורה להיות בעל אסרטיביות לעמוד מול תלמידים ואל מול הורי הילדים. בנוסף לכך על המורה להיות בעל סבלנות, יכולת הקשבה, יכולת נתינת ביקורת וקבלת ביקורת ועוד.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בחינוך

רוב הסטודנטים המסיימים כיום לימודי תואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה הופכים לחלק ממערכת החינוך בארץ כמורים על פי המסלול וההתמחות שבו הם בחרו. הביקוש למורים ומחנכים רק הולך וגובר ורוב הבוגרים מוצאים עבודה בתחום בקלות ובמהירות ונהנים משפע של תנאים טובים בזכות היותם חלק ממחלקת החינוך, במיוחד משעות עבודה קצרות וחופשות רבות, שנת שבתון, קורסים, השתלמויות על חשבון משרד החינוך ועוד. כמו כן, ניתן להשתלב בתחומי עבודה מגוונים על פי מסלול הלימודים בו בחר הסטודנט. על המסלולים נפרט בהמשך העמוד.


לימודי חינוך והוראה

לימודי חינוך והוראה – זהו אחד המסלולים הנפוצים ביותר שאליהם נרשמים הסטודנטים. לימודי חינוך לתואר ראשון בשילוב תעודת הוראה מאפשרים לסטודנטים להבין טוב יותר את מערכת החינוך, לרכוש כלים שימושיים לתורך התמודדות עם בני נוער ועוד. כמו כן, במהלך הלימודים רוכשים הסטודנטים ידע עיוני ומעשי כאחד ונחשפים לתחומי לימוד רבים: מחשבת החינוך, מבוא לסוציולוגיה, מבוא לחינוך, גישות שונות בחינוך ועוד. בסיום לימודי חינוך והוראה לתואר ראשון ניתן להשתלב במוסדות חינוך שונים כמו בתי ספר יסודיים, חטיבות הביניים או תיכון בהתאם לתחום ההתמחות שעברו הסטודנטים במהלך התואר.

לימודי חינוך מיוחד

לימודי חינוך מיוחד – תחום החינוך המיוחד דורש גישה ייחודית. המעוניינים לעבוד במסגרת החינוך המיוחד צריכים להיות בעלי רגישות גבוהה, סבלנות ונכונות להתמודד עם אתגרים שונים. לימודי החינוך המיוחד חושפים את הסטודנטים לאוכלוסיות שונות: ילדים עם פיגור שכלי, ילדים בעלי מוגבלויות פיזיות, ילדים בעלי לקויות למידה, ילדים עם הפרעה רגשית או התנהגותית ועוד. כמו כן, לימודי חינוך מיוחד מציעים נושאי לימוד שונים: שפת סימנים, אבחון לקויות למידה, טיפול וסיוע לילדים ממשפחות עוני ומצוקה ועוד.

לימודי כלכלה וחינוך

לימודי כלכלה וחינוך – לימודים אלה הם ללא ספק משתלמים, היות שהם מאפשרים להשתלב בשני תחומים. הסטודנטים מקבלים את הכלים הדרושים לצורך עבודה ככלכלנים או כאנשי חינוך. עם זאת, כדי להשתלב בתחום ההוראה על הסטודנטים ללמוד גם לתעודת הוראה. לימודי כלכלה לתואר ראשון כוללים נושאים דוגמת מאקרו כלכלה, ביקוש והיצע, מקסום רווחים בתנאי תחרות, מודלים של תחרות, מיקרו כלכלה, מימון, מודלים של תצרוכת וחסכון, אקטואריה ועוד. במסגרת לימודי החינוך נלמדים נושאים שונים: סוציולוגיה של החינוך, מנהיגות ויישומיה בחינוך, סוגיות בחינוך מיוחד, מטפורה בחשיבה החינוכית ועוד.


לימודי פסיכולוגיה וחינוך

לימודי פסיכולוגיה וחינוך – השילוב בין פסיכולוגיה לחינוך הוא שילוב טוב במיוחד למעוניינים להשתלב בתחום ההוראה. לימודי הפסיכולוגיה מאפשרים לסטודנטים להבין את נפש האדם בכלל ונפש הילד בפרט. לימודי החינוך מכינים את הסטודנטים להתמודדות עם אתגרים שונים במוסדות החינוך השונים. בסיום הלימודים ניתן להשתלב בתחום ההוראה (אך יש צורך בתעודת הוראה) או להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה ולעבוד כפסיכולוגים בהתמחויות שונות.

לימודי חינוך ומדעי המחשב

לימודי חינוך ומדעי המחשב – לימודים אלה הם לימודים משתלמים, היות שהם משלבים שני תחומים: מדעי המחשב וחינוך. בסיום הלימודים ניתן להשתלב בתחום המחשבים בחברות השונות או בתחום החינוך בבתי הספר השונים ובמוסדות חינוך פורמליים ובלתי פורמליים. עם זאת, חשוב לזכור כי יש צורך בתעודת הוראה כדי ללמד. כמו כן, אפשר לשלב את שני התחומים וללמד מדעי המחשב בבתי הספר.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד מה עושים עם תואר ראשון בחינוך??

1
חברתי
2
אמנותי
3
יזם

פחות מתאים

קונבציונלי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים מה עושים עם תואר ראשון בחינוך??

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור הצפון, אזור חיפה
מיקום בארץ: אזור חיפה
מיקום בארץ: אזור המרכז

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר