תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים

רוצה ללמוד ניהול וכלכלה?

לימודי תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים נחשבים לאחד מתחומי הלימוד המבוקשים ביותר מזה עשרות שנים. רבים חולמים להיכנס לתפקידי ניהול בכירים בבנקים, בתעשיית ההיי-טק ובמפעלים השונים או לפתוח עסק עצמאי. כולנו נתקלים במוספי הכלכלה השונים, בין אם בעיתונים ובין אם במדיה האינטרנטית, בכתבות ופרסומים רבים, אשר מציפים אותנו בשלל מושגים ומונחים.

הכלכלה מהווה חלק אינטגרלי מחיינו, החל ממשקי הבית הפרטיים, דרך עסקים קטנים ובינוניים ועד לאימפריות ענק. הידע אשר מוקנה ללומדים במהלך התואר לא משמש רק לצרכי השתלבות במעגל העבודה, אלא עשוי לסייע להם אף בחייהם הפרטיים ובכלל. הלימודים הינם לימודים מרתקים ומשלבים תיאוריה ויישום לצד מאמרים ופרסומים מהעולם האמיתי. 

למידע על תנאי הקבלה ללימודי כלכלה ומנהל עסקים לחצו כאן

לימודי כלכלה ומנהל עסקים

השילוב של לימודי כלכלה לצד מנהל עסקים מהווה תואר אידיאלי, שכן לא ניתן לנהל עסק מבלי שיש בידי המנהל ידע אודות התהליכים והכוחות הפועלים בשוק וכן אודות האופן בו הכלכלה פועלת. על מנת לצלוח במשימה של ניהול העסק בצורה יעילה ולהשיא את רווחי הפירמה, יש צורך באנשי עסקים, אשר מהווים את חוד החנית של העסק. אנשי מנהל העסקים והכלכלנים הם אלו אשר דוחפים ומניעים את העסק קדימה.

הם שם על מנת לייעץ בטרם מתקבלות החלטות כלכליות משמעותיות, והם פועלים על מנת לנתח את הפעילות העסקית של הפירמה. יתרה מכך, הם עוסקים בניהול העסק על גווניו השונים, החל מקביעת אופן ושיטת העבודה, דרך שיווק השירות או המוצר שהעסק מספק לקהל לקוחותיו ועד לניהול העובדים בפועל. אם כן, לימודי B.A בכלכלה וניהול עסקים מהווים את מפתח הכניסה לעולם האמיתי.

למי מתאים ללמוד כלכלה ומנהל עסקים?

רבים מתלבטים האם ללמוד כלכלה או מנהל עסקים כשלמעשה ניתן לשלב בין שני התחומים. לימודי כלכלה ומנהל עסקים מתאימים לאלו המעוניינים להשתלב בעולם הכלכלי והעסקי. תואר ראשון בכלכלה וניהול מקנה ללומדים ידע עיוני לצד כלים לניתוח והבנת בעיות כלכליות, הן ברמת המיקרו והן ברמת המאקרו - "מבט מעוף הציפור". במהלך הלימודים יעסקו הסטודנטים בהכרה ובהבנת תורת היצרן והצרכן וכן ידונו וינותחו ההשפעות והקשרים של הכלכלה הבינלאומית על הכלכלה בארץ.

מה לומדים בתואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים?

מסלול הלימודים לתואר ראשון בכלכלה וניהול עסקים נפרש על פני 3 שנים בדרך כלל, והלימודים הינם תובעניים ודורשים מן הסטודנט יכולת למידה עצמית, לצד יכולת אנליטית והבנה מעמיקה. כיום השאיפה היא להכשיר את הבוגר לתפקד כמנהל עסקים לכל דבר, כאשר בידיו הידע והכלים הנדרשים להתמודדות עם משימה מורכבת זו.

אחד היתרונות של תואר ראשון במנהל עסקים ובכלכלה, בניגוד לתואר ראשון במשפטים או בראיית חשבון, למשל, הוא העובדה שבסיום הלימודים אין צורך בסטאז' או בהתמחות כלשהי, והניסיון אותו רוכשים הבוגרים נצבר תוך כדי עבודה. ניתן להמשיך בתחום במסגרת תואר שני במנהל עסקים או תואר שני בכלכלה


מסלולי הלימוד בכלכלה ומנהל עסקים

משך הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים וכלכלה עומד על כשלוש שנים.ראוי לציין כי מדובר בלימודים קשים וּמאתגרים,וכי למרבית הקורסים הנלמדים נדרשת יכולת ניתוחית גבוהה. התואר המשולב מעניק לסטודנטים ידע נרחב ומקיף. סיום מוצלח של תכנית הלימודים יצייד את הסטודנט בתואר ראשון אשר מכשיר אותו לעבודה מקצועית בסקטור הפרטי או הציבורי.

מעבר לכך, המסיימים את הלימודים בהצלחה יוכלו להמשיך לתואר מתקדם בכלכלה, במנהל עסקים או בתואר שני המשלב שוב את השניים. זאת ועוד, קיימת אפשרות להמשיך ללימודי תואר מתקדם באקונומטריקה וכן בחקר ביצועים ובסטטיסטיקה. בנוסף לכך, יוכלו הבוגרים להמשיך ולהרחיב את ידיעותיהם על ידי מגוון קורסים מעולם שוק ההון, הבנקאות, הייעוץ (דוגמת ייעוץ מס) ועוד.


נושאי הלימוד בכלכלה ומנהל עסקים

במהלך הלימודים לקראת תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים לומדים הסטודנטים מגוון רחב של נושאים וקורסים בתחומים שונים, כאשר הקורסים ברובם בנויים כנדבך על גבי נדבך. השנה הראשונה מוקדשת להיכרות ראשונית עם עולם הכלכלה, וכן משמשת לבניית בסיס מתמטי איתן, אשר ישמש את הסטודנט לאורך כל הלימודים. במהלך השנה השנייה והשלישית ממשיכים הסטודנטים להעמיק ולהרחיב את הידע שרכשו בשנה הקודמת.

בין הנושאים הנלמדים במהלך התואר: הסתברות, חשבונאות, חקר ביצועים, אקונומטריקה, מימון, תולדות המחשבה הכלכלית, מיסוי בינלאומי, סטטיסטיקה, ניהול פיננסי, כלכלת עבודה, ביטוח, כלכלת אי ודאות, מערכות, מונופול ותחרות בין מיעוטים, תורת המשחקים, מסדי נתונים, מיומנויות מכירה, ניתוח דוחות כספיים, ניהול משא ומתן עסקי ועוד.

מה עושים עם תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים?

בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים וכלכלה יוכלו להשתלב ככלכלנים בכל תחומי המשק: תעשייה, מסחר, עולם הבנקאות, מחקר ופיתוח ובעולם העסקי או לעבוד כיועצים כלכליים בחברות בסקטור הפרטי והציבורי, ככלכלנים בבנקים ואף ככלכלנים בתחום שוק ההון. אלו אשר יבחרו להעמיק את ידיעותיהם בתחום יוכלו להשתלב כחלק מהסגל האקדמי של המוסדות השונים להשכלה גבוהה או להמשיך לעבר תפקידי מפתח בארץ ובחו"ל.

כדאי לדעת כי ברוב המקרים כלכלנים ומנהלי עסקים מתחילים נהנים משכר עבודה הגבוה משכר המינימום במשק, ומשם הדרך להתברג בתפקידים המזכים בשכר גבוה יותר, פתוחה בפניהם. בעולמנו המודרני, עולם של ארגונים, כמעט בכל תחום, קיים צורך בכלכלנים ולכן תואר ראשון במנהל עסקים וכלכלה הוא אחד התארים המבוקשים והחשובים ביותר בארץ ובעולם.

תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים

באופן כללי, יש לזכור כי מספר המקומות בכל מוסד להשכלה גבוהה הינו מוגבל, ובהתאם לביקוש משתנים גם תנאי הקבלה. כך למשל, במידה ומספר רב של מועמדים מבקשים להתקבל למוסד לימודים כלשהו, מוסד הלימודים רשאי לשנות את סף הקבלה ולהעלות אותו, כך שבעלי הנתונים הגבוהים יותר יוכלו להיכנס למסלול.

המוסדות השונים להשכלה גבוהה מציעים תנאים שונים, כמו: שכר לימוד, תוספת תגבורים ותרגולים, גודל כיתות ועוד, ולכן לפני שנרשמים למוסד לימודים כלשהו, רצוי לבדוק האם הוא עונה על הצרכים האישיים שלכם. כמו כן, מומלץ ליצור קשר טלפוני עם המוסד הרלוונטי וכן להגיע לפגישת ייעוץ עם אחד מהיועצים האקדמיים, שם תוכלו לקבל הכוונה וייעוץ המותאם לכם באופן אישי. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור המצורף תנאי קבלה - לימודי כלכלה ומנהל עסקים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים?

1
קונבציונלי
2
יזם
3
חברתי

פחות מתאים

אמנותי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור המרכז
מיקום בארץ: אזור המרכז

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר