תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת

רוצה ללמוד לתכנן מערכות תקשורת?

תחום ההנדסה הינו תחום מבוקש וחשוב בעולם האקדמי הכולל מגוון רחב של ענפים ותתי תחומים. ישנם סוגים רבים של מהנדסים אשר עוסקים בנושאים חשובים מאין כמותם - אלקטרוניקה, כימיה, חשמל, ביוטכנולוגיה ועוד. עם ההתפתחות המואצת של עולם התקשורת, נדרשים גם אנשי מקצוע איכותיים בתחום זה. אכן, בשנים האחרונות נפתחו מספר מסלולים ללימודי הנדסה המתמחים בהנדסת תקשורת. תחום הנדסת מערכות תקשורת הינו תחום מתפתח ומרתק.

לימודי תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת נועדו להקנות למועמדים ידע עיוני וכלים מעשיים כדי שיוכלו להשתלב בהמשך כמהנדסי מערכות תקשורת לכל דבר. ניתן גם ללמוד לתואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת במסלולים שונים: הנדסת מערכות תקשורת כתחום במפני עצמו, לימודי הנדסת חשמל עם התמחות במערכות תקשורת, הנדסת תקשורת, תקשורת אלחוטית וניידת ועוד.

לימודי הנדסת מערכות תקשורת

לימודי הנדסת מערכות תקשורת לתואר ראשון מתאימים למתעניינים בתחומי ההנדסה השונים: חשמל, מחשבים ועוד. כמו כן, הלימודים מתאימים לנכונים לעסוק בתחומים דוגמת אפיון מערכות תקשורת, פיתוח מערכות תקשורת, פיתוח אפליקציות ועוד. בנוסף לכך, התחום מתאים לבעלי נכונות ללמוד מקצועות ריאליים היות שמבין נושאי הלימוד יידרש ידע בתחומים כמו מתמטיקה, פיזיקה, מחשבים, תחומי הנדסה שונים ועוד.


מידע כללי על תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת

במוסדות לימוד מסוימים נלמד תחום הנדסת מערכות תקשורת כחלק מלימודי ההנדסה השונים כמו תואר ראשון בהנדסת מחשבים או תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה. מוסדות לימוד אחרים מציעים לימודי תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת כתואר בפני עצמו, זאת משום שמדובר בתחום לימודים רחב במיוחד העוסק בתתי-תחומים רבים.

מעבר לכך, במסגרת הלימודים לתחום הנדסת מערכות תקשורת ניתן לרכוש כלים שונים בתחום התקשוב, לפתח מיומנויות שונות של למידה וחשיבה, להקנות ידע בתחומים כמו יישום וניהול ומערכות תכנה, ללמוד לתכנן מערכות תקשורת, ללמוד ליישם מערכות, לדעת כיצד לתכנן רשתות ועוד.


מה לומדים בתואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת?

מבין נושאי הלימוד ניתן להזכיר נושאים דוגמת מולטימדיה, לימודי מערכות מידע, תוכן לוגי, מתמטיקה, רשתות תקשורת, עיבוד צורות ואותות, מבנים שונים של נתונים, פיזיקה, ארכיטקטורה של רשתות, מדעי המחשב, מערכות ספרתיות, תכנות, בטיחות מידע, בטיחות נתונים ועוד. בנוסף לכך, לקראת סיום תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת יידרשו הסטודנטים לתכן ולהגיש פרויקט גמר שבו הם יצטרכו ליישם את הידע שרכשו במהלך התואר.


משך הלימודים בהנדסת מערכות תקשורת

לימודי הנדסת מערכות תקשורת לתואר ראשון נמשכים כ־4 שנים כמו תחומי הנדסה רבים. בסיום התואר יקבלו הסטודנטים תעודה המוכיחה כי ברשותם תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת. כמו כן, לבעלי ציונים גבוהים בתואר הראשון נפתחת האפשרות להמשיך וללמוד ללימודי תואר שני בהנדסת מערכות תקשורת.


תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת

תנאי הקבלה ללימודי תקשורת משתנים ממוסד אחד למשנהו. ישנם מוסדות לימוד המקבלים לשורותיהם מועמדים שברשותם ציון פסיכומטרי מסוים או ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות ומוסדות אחרים מציעים תנאי קבלה כמו ריאיון קבלה או מבחן כניסה. מומלץ לברר את תנאי הקבלה עם מוסד הלימודים שבו אתם מתכוונים ללמוד, כדי לדעת אם אתם אכן מתקבלים ללימודים.

מה עושים עם תואר בהנדסת מערכות תקשורת?

בוגרי תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת יוכלו להשתלב בתור מהנדסי מערכות תקשורת בחברות העוסקות בתחומים שונים כמו חברות סלולאריות, אלקטרוניקה, חשמל, היי-טק, חברות בנק ועוד. כמו כן, לאחר סיום לימודי המשך בתואר שני בתקשורת ניתן להשתלב באקדמיה ובהוראה או לעשות הסבה לתחומים אחרים במסגרת לימודי התואר השני.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בהנדסת מערכות תקשורת?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר