לימודי הנדסת אלקטרוניקה בהתמחות בקרה

תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה עם התמחות בבקרה

מתעניין בלימודי הנדסת אלקטרוניקה בהתמחות בקרה? לימודי הנדסת אלקטרוניקה שמים דגש על הקניית תשתית מדעית רחבה, מתן כלים להתמודדות עם בעיות הנדסיות בעתיד ועל עידוד יכולת הלמידה העצמית של הבוגר. בתוכנית לימודים זו, תחילה, מתרכזים הלימודים במקצעות היסוד: מתמטיקה, פיסיקה, אנגלית, עקרונות בסיסיים בתורת החשמל והאלקטרוניקה, תכנות מחשבים ושימוש מתקדם במחשב.

בשלבים מאוחרים יותר נחשף הסטודנט למקצועות ספציפיים וממוקדים בתחום הנדסת אלקטרוניקה. אחד התחומים בהם יכול הסטודנט להתמחות המסגרת לימודי הנדסת אלקטרוניקה הוא תחום הבקרה. לימודי הנדסת אלקטרוניקה מאופיינים בספקטרום רחב ומגוון של תחומים ותתי-תחומים המשתנים ומשתדרגים ללא הרף. על כן, תוכניות הלימוד הן דינאמיות ומותאמות ככל האפשר לצורכי השוק המתפתח. 

לימודי הנדסת אלקטרוניקה עם התמחות בבקרה

כיום, בתעשייה המודרנית קיים צורך במערכות טכנולוגיות שיהיו כמה שפחות תלויות באדם - אלה הן מערכות הבקרה, ולכן בשוק העבודה קיים ביקוש רב למהנדסי אלקטרוניקה המתמחים בבקרה. תורת הבקרה היא נושא רב תחומי הבא לידי ביטוי במערכות שונות. עם התפתחות התעשייה תהליכים רבים נעשים מורכבים יותר ויותר.

על כן, גובר הצורך בבקרה מדוייקת ומקצועית על כל תהליך. מערכת בקרה היא מנגנון או מערכת של מנגנונים אשר שולט על יציבות תהליך של מערכת אחרת, אותה ברצוננו לבקר. מערכת זו באה למנוע ככל האפשר סטיות בין ערך רצוי לערך מצוי אשר נגרמות כתוצאה מהפרעות במערכת. מערכת בקרה (control system) כוללת את הרכיבים הבסיסיים הבאים: יחידת מדידה, בקר ומנגנון תיקון.


למה כדאי ללמוד הנדסת אלקטרוניקה ובקרה?

מטרת לימודי הנדסת אלקטרוניקה הינה לאפשר לבוגר השתלבות מהירה בתעשייה המתקדמת ולהקנות לו יכולת לעמוד בקצב השינויים בעולם האלקטרוניקה. לימודי הנדסת אלקטרוניקה כוללים התנסות בעבודה מעבדתית ובעבודה עם מחשבים אשר מקנים לסטודנטים ניסיון פרקטי משמעותי, המקל מאוד על השתלבותם בתעשיית האלקטרוניקה.


מה לומדים בהנדסת אלקטרוניקה ובקרה?

לימודי תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה מהווים מסלול לימודים ייחודי המכשיר את הסטודנטים לניתוח, תכנון, בניה, הרכבה, בדיקה, בקרה וניהול של מערכות עתירות טכנולוגיה. תוכנית הלימודים כוללת חומר תיאורטי, מידע מדעי, לימודים מעשיים במעבדות, סדנאות, קורסים ועבודה מעשית. במהלך לימודים אלו נחשפים הסטודנטים למגוון קורסים מתחומי לימוד שונים, כגון: חשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי, אלגברה ליניארית, פיסיקה, סטטיסטיקה והסתברות, מבוא למדעי המחשב, תורת החשמל ועוד.


המשך לימודים בהנדסת אלקטרוניקה בהתמחות בקרה

לימודי הנדסת אלקטרוניקה בהתמחות בבקרה אורכים כ-4 שנים, לימודים אלו מקנים לסטודנט ידע תאורטי רחב תוך שימת דגש על עבודה מעשית. לימודי הנדסת אלקטרוניקה עם התמחות בבקרה מתאימים לאלו המחפשים עבודה מאתגרת ומעניינת בתחומי ההנדסה, ומעוניינים להשתלב בשוק העבודה תוך זמן קצר יחסית. בסיום הלימודים מקבל הבוגר תעודתB.Sc - בוגר במדעים.


מה עושים עם לימודי הנדסת אלקטרוניקה בהתמחות בקרה?

המשק שופע מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות לבוגר תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה עם התמחות בבקרה. לרוב, בוגר לימודי הנדסת אלקטרוניקה מצליח להשתלב בשוק העבודה בקלות רבה. מה גם שהשכר בתחום הנדסת אלקטרוניקה הינו גבוה באופן משמעותי מן השכר הממוצע במשק. בוגרי לימודי הנדסת אלקטרוניקה יכולים להשתלב במגוון רחב של חברות וארגונים העוסקים בטכנולוגיה ולעבוד במשרות מפתח בתעשייה עתירת הידע במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי.


תנאי קבלה ללימודי הנדסת אלקטרוניקה בהתמחות בקרה

תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד כאשר חלק מהמוסדות דורשים וּמחייבים במבחן הפסיכומטרי ואף מגדירים ציון משוקלל (בדרך כלל מדובר בחישוב ייחודי למוסד הלימודים, המהווה שילוב של ממוצע הבגרויות עם הציון בבחינה הפסיכומטרית על חלקיה השונים) כתנאי לקבלה וחלקם לא דורשים כלל מבחן פסיכומטרי. על כן אנו ממליצים לבחון את מוסדות הלימוד השונים ואת דרישותיהם ולפעול בהתאם לאלו על מנת לשפר את סיכויי קבלתכם.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד לימודי הנדסת אלקטרוניקה בהתמחות בקרה?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

פורום ייעוץ לימודים

אורחת // בתאריך 17.07.2017 בשעה 10:54
אורחת // בתאריך 04.07.2017 בשעה 9:04
נגה // בתאריך 29.06.2017 בשעה 21:23
אנונימי // בתאריך 26.06.2017 בשעה 23:39
רוני // בתאריך 26.06.2017 בשעה 22:35

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר