תואר ראשון באדריכלות נוף

רוצה ללמוד לעצב גנים ושטחים פתוחים?

לימודי אדריכלות נוף עוסקים בעיקר בחמשת התחומים הבאים: תכנון ועיצוב, הכרת הצומח והשימוש בו בעת תכנון, הבנת המרכיבים האקולוגיים של הנוף, תיאוריה והיסטוריה של אדריכלות נוף וניהול משאבים טבעיים. עבודתו של אדריכל נוף הינה משולבת ועליה לקחת בחשבון את דרישותיהם וצורכיהם של הרשויות המקומיות ושל מתכננים מתחומים אחרים כגון מהנדסי בניין, תברואה, תאורה, חשמל, מיזוג אויר וכדומה. 

התוכנית במסלול לימודים זה חותרת לאיזון בין פיתוח הסביבה הבנויה לבין שימור הסביבה הטבעית. לימודי אדריכלות נוף מבוססים על גישה מקיפה וכוללנית לתכנון ולעיצוב הסביבה הטבעית. במסלול לימודים זה מושם דגש מיוחד על פיתוח כישוריו ויכולותיו של הסטודנט בפתרון בעיות של תכנון פיסי, מטרה זו מושגת בעזרת פרויקטים תכנוניים שונים ומגוונים. 

לימודי אדריכלות נוף

אדריכלות או ארכיטקטורה מוגדרת כאמנות הבנייה. זהו תחום העוסק בתכנון ובעיצוב חללים, המצוי בטווח שבין אמנות לבין הנדסת בניין. אדריכלות נוף הינה תת תחום באדריכלות העוסק בתכנון של מרחבים: חללים ציבוריים או פרטיים פתוחים, כיכרות, גינות ופארקים, טיילות ועוד. אדריכלות נוף קשורה לרוב באדרכילות של מבנים ובתכנון ובעיצוב העירוני.

אדריכלות נוף עוסקת בתכנון היחס שבין המבנים לקרקע ולנוף ובין האדם לטבע או לסביבתו העירונית. במסלול לימודים זה מושם דגש מיוחד על פיתוח כישוריו ויכולותיו של הסטודנט בפתרון בעיות של תכנון פיסי, מטרה זו מושגת בעזרת פרויקטים תכנוניים שונים ומגוונים. המסלול הינו גדוש ועמוס ביותר. לימודים לתואר ראשון באדריכלות נוף משלבים בתוכם מקצועות עיוניים הקשורים להיבטים שונים של הבעיות התכנוניות ומקצועות תכנון העוסקים בניתוח ובפתרון בעיות ומקנים כלים מעשיים יותר.

מה לומדים בתואר ראשון באדריכלות נוף?

לימודי אדריכלות נוף כוללים קורסים בנושאים רבים ומגוונים, לדוגמה: מבוא לתכנון, מבוא למבנה ופרטי בניין, גיאומטריה תיאורטית, נוף וסביבה, עיצוב בסיסי, מבוא לתכנון ארכיטקטורה, מבוא לתורת המבנה, גלים - אור, קול וחום, מבוא לאדריכלות נוף, שיקולים כלכליים בבניה, היבטים חברתיים של תכנון עירוני, פסיכולוגיה למתכנן, תכנון נוף, תחיקת התכנון, ניהול שמורות טבע, הכרת נופים, נוף כמשאב חזותי, תכנון יערות וייעור, אקלים, אנרגיה ונוף, ייצוג נוף ועוד.

המשך לימודים באדריכלות נוף

לימודי אדריכלות נוף מיועדים להקנות לבוגר ידע עיוני ומקצועי רחב ככל האפשר. לימודים אלו מקנים לבוגר כלים רבים הדרושים לשם הבנה, ניתוח ופיתרון של בעיות תכנון שונות ומגוונות, כמו כן לימודים אלו מסייעים ותורמים לפיתוח כושר היצירה של הסטודנט. לימודי אדריכלות נוף נמשכים כ-4 שנים בסופם מקבל הסטודנט תואר ראשון B.L.A באדריכלות נוף. אם יחפוץ בהתפתחות ובקידום מקצועי יוכל הבוגר להמשיך למסלול לימודי תואר שני באדריכלות.


השתלבות בשוק העבודה

בתום לימודי אדריכלות נוף יוכלו הבוגרים להשתלב בעיסוקים בתחומים רבים ומגוונים ולעצב מרחבים פרטיים וציבוריים כגון, פארקים, גינות, כיכרות, טיילות, פארקי שעשועים, קניונים וכדומה. אדריכלי נוף מועסקים בדרך כלל על ידי חברות בנייה, משרדי תכנון, רשויות מקומיות ואזוריות ועוד. יש לציין כי לאחר צבירת ניסיון והתמחות בתחום פונים אדריכלי נוף רבים לקריירה עצמאית, פותחים משרדים ומציעים את שרותיהם למעוניינים.

ציון הפסיכומטרי הנדרש לשם קבלה למסלול לימודי אדריכלות נוף משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, ותלוי במידה רבה גם בממוצע הבגרות של המועמד. על מנת לדעת מהו הציון הדרוש, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור הבא תנאי קבלה - לימודי אדריכלות נוף.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר ראשון באדריכלות נוף?

1
אמנותי
2
חוקר
3
ריאלי

פחות מתאים

קונבציונלי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר