קורס תיב"ם

רוצה לתכנן ולייצר באמצעות מחשב?
ממשמעות תיב"ם היא תכנון ויצור באמצעות המחשב. כיום התעשייה היצרנית, רובה ככולה מבוססת על מכונות ממוחשבות אשר מייצרות את המוצרים ועליהן מופקד מחשב. על תהליך זה מופקד הנדסאי התיב"ם. אשר אחראי על תהליך הייצור מתחילתו ועד סופו, החל מהשלב הראשון שהוא קבלת השרטוט, דרך קבלת התכנית (CNC) ועד שיגורה למכונה לביצוע סופי.

בעידן המודרני כיום, התעשייה התקדמה בצעדי ענק וכיום משתמשת במערכות המבוקרות על ידי מחשבים ותהליכי הייצור הם אוטומטיים וכבר אינם מבוצעים בצורה ידנית ולכן יש צורך תמידי ועולה ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, בהנדסאי תיב"ם מיומנים ומקצועיים אשר יהיו אמונים ויפקחו על תהליכי הייצור. על מנת לקבל רישיון לעסוק במקצוע, על הסטודנטים לעבור בחינות גמר ממלכתיות חיצוניות מטעם מה"ט ולהגיש פרויקט גמר.
דרישות התפקידעל מנת לבצע את תפקידם כראוי, נדרשים הנדסאי התיב"ם לידע בתחומי המערכות המכטרוניות, הנדסת מכונות, אלקטרוניקה, מחשבים ובקרה ובמהלך לימודיהם, מתמחים הסטודנטים בכל המקצועות הקשורים לתחום והדרושים להם כבוגרים על מנת לתכנן, להפעיל ותחזק את המערכות הממוחשבות והמכאניות איתן הם יעבדו בעתיד, כגון חשמל, אלקטרוניקה, הידראוליקה וכד'.

תכנית הלימודיםלימודי תיב"ם נוגעים בתחומים רבים וחשובים הנחוצים לתחום תעסוקה זה ובין השאר מקצועות יסוד עיוניים כגון מתמטיקה, אנגלית ומבוא למחשבים ומקצועות ההנדסה – שרטוט, פיזיקה, גרפיקה הנדסית, מכניקה טכנית, מכונות, חשמל ועוד. בנוסף מתמחים הסטודנטים בפועל בתכנון וייצור באמצעות המחשב, רובוטיקה ומערכות ייצור ממוחשבות, תהליכי ייצור שבבי ובלתי שבבי ועוד.

תעודות והכשרהעל מנת לקבל רישיון לעסוק במקצוע, על הסטודנטים לעבור בחינות גמר ממלכתיות חיצוניות מטעם מה"ט ולהגיש פרויקט גמר. עם גמר הלימודים לתעודת הנדסאי מכונות בהתמחות בתכנון וייצור ממוחשב (תיב"ם), תוענק לבוגרים דיפלומת הנדסאי מכונות עם התמחות בתחום התיב"ם – תכנון וייצור בעזרת המחשב – מטעם מה"ט.

אפשרויות תעסוקהבסיום הלימודים, יש ביכולתם של ההנדסאים הבוגרים להשתלב בתפקידים ניהוליים בתחום הייצור והאחזקה, התכנות ותכנון בכל המפעלים בהם יש דרישה להנדסאי תיב"ם – גדולים וקטנים וכמובן במפעלי תעשייה מתקדמת בתחומי האלקטרוניקה והמחשבים.
הקש כאן
ייעוץ לימודים חינם
סגור חלון