קורס תיב"ם

רוצה לתכנן ולייצר באמצעות מחשב?

ממשמעות תיב"ם היא תכנון ויצור באמצעות המחשב. כיום התעשייה היצרנית, רובה ככולה מבוססת על מכונות ממוחשבות אשר מייצרות את המוצרים ועליהן מופקד מחשב. על תהליך זה מופקד הנדסאי התיב"ם. אשר אחראי על תהליך הייצור מתחילתו ועד סופו, החל מהשלב הראשון שהוא קבלת השרטוט, דרך קבלת התכנית (CNC) ועד שיגורה למכונה לביצוע סופי.

בעידן המודרני כיום, התעשייה התקדמה בצעדי ענק וכיום משתמשת במערכות המבוקרות על ידי מחשבים ותהליכי הייצור הם אוטומטיים וכבר אינם מבוצעים בצורה ידנית ולכן יש צורך תמידי ועולה ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, בהנדסאי תיב"ם מיומנים ומקצועיים אשר יהיו אמונים ויפקחו על תהליכי הייצור. על מנת לקבל רישיון לעסוק במקצוע, על הסטודנטים לעבור בחינות גמר ממלכתיות חיצוניות מטעם מה"ט ולהגיש פרויקט גמר.

דרישות התפקיד

על מנת לבצע את תפקידם כראוי, נדרשים הנדסאי התיב"ם לידע בתחומי המערכות המכטרוניות, הנדסת מכונות, אלקטרוניקה, מחשבים ובקרה ובמהלך לימודיהם, מתמחים הסטודנטים בכל המקצועות הקשורים לתחום והדרושים להם כבוגרים על מנת לתכנן, להפעיל ותחזק את המערכות הממוחשבות והמכאניות איתן הם יעבדו בעתיד, כגון חשמל, אלקטרוניקה, הידראוליקה וכד'.

תכנית הלימודים

לימודי תיב"ם נוגעים בתחומים רבים וחשובים הנחוצים לתחום תעסוקה זה ובין השאר מקצועות יסוד עיוניים כגון מתמטיקה, אנגלית ומבוא למחשבים ומקצועות ההנדסה – שרטוט, פיזיקה, גרפיקה הנדסית, מכניקה טכנית, מכונות, חשמל ועוד. בנוסף מתמחים הסטודנטים בפועל בתכנון וייצור באמצעות המחשב, רובוטיקה ומערכות ייצור ממוחשבות, תהליכי ייצור שבבי ובלתי שבבי ועוד.

תעודות והכשרה

על מנת לקבל רישיון לעסוק במקצוע, על הסטודנטים לעבור בחינות גמר ממלכתיות חיצוניות מטעם מה"ט ולהגיש פרויקט גמר. עם גמר הלימודים לתעודת הנדסאי מכונות בהתמחות בתכנון וייצור ממוחשב (תיב"ם), תוענק לבוגרים דיפלומת הנדסאי מכונות עם התמחות בתחום התיב"ם – תכנון וייצור בעזרת המחשב – מטעם מה"ט.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים, יש ביכולתם של ההנדסאים הבוגרים להשתלב בתפקידים ניהוליים בתחום הייצור והאחזקה, התכנות ותכנון בכל המפעלים בהם יש דרישה להנדסאי תיב"ם – גדולים וקטנים וכמובן במפעלי תעשייה מתקדמת בתחומי האלקטרוניקה והמחשבים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד קורס תיב"ם?

1
ריאלי
2
חוקר
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים קורס תיב"ם?

פורום ייעוץ לימודים

מעיין // בתאריך 18.10.2016 בשעה 15:13
איה // בתאריך 18.10.2016 בשעה 12:04
ודחה // בתאריך 17.10.2016 בשעה 13:24
רומן // בתאריך 16.10.2016 בשעה 17:44
מיקי // בתאריך 15.10.2016 בשעה 22:17
אושרי // בתאריך 14.10.2016 בשעה 3:00

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר