לימודי טכנאי קירור ומיזוג אוויר

רוצה להיות טכנאי מזגנים?מיזוג אוויר וקירור מהווים כיום תשתית בסיסית לכל מבנה פרטי, מסחרי או ציבורי. בארץ ובעולם ישנו צורך גובר בקרב כל סוגי האוכלוסיה לצרכי מיזוג שונים ומגוונים של בתי העסק, הבתים הפרטיים, מוסדות לימוד, אולמות אירועים וכו'. בשנים האחרונות גדל מספר בעלי העסק והחברות המשווקות את כל סוגי מכשירי המיזוג מעצם העלייה בביקוש. 

טכנאי קירור ומיזוג אוויר הם אנשים אשר הוכשרו להתקין מערכות שונות לקירור אוויר או למיזוגו, לתקן תקלות שגרתיות ולספק ייעוץ בנוגע לפתרונות מיזוג אוויר בתנאים ובחללים שונים. חלק גדול מבוגרי הקורס משתלב בשוק העבודה ומתפקד כטכנאי, בעוד החלק האחר עשוי להשתלב כיועץ בחנויות השיווק השונות של המערכות.
מידע כללי על מיזוג אווירמיזוג האוויר נמצא כמעט בכל בית, משרד, מפעל או מבנה ציבורי. בעבר נתפש המיזוג כדבר מותרות, אך כיום הוא נתפש כעונה על צורך בסיסי. בתי חולים לא יוכלו להתנהל כהלכה, מורים בבתי הספר לא יוכלו ללמד ומפעלים שלמים ותעשיות לא יוכלו לתפקד ללא מיזוג מתאים.

מערכות קירור נדרשות לצרכי אחסנה והובלה של סחורות המחייבות שהייה בקירור (במיוחד בתחום המזון). גם בנושא זה הוחמרו התקנים של רשויות שונות, עובדה שגרמה לעלייה בביקוש למערכות אלו. לאחר קורס קירור ומיזוג אוויר יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון עבודות הן כעובדים שכירים והן כעצמאיים. במסגרת הכשרתם יוכלו הטכנאים להיענות לקריאתם של לקוחות.

נושאי הלימודבין נושאי הלימוד: יסודות חשמל ואלקטרוניקה, ריתוכים, הלחמות, ידע בסיסי במנועי חשמל, סוגי מקררים ביתיים, מדחסים, עומס חום, מאיידים ומעבים, חומרי קירור, התקנת מזגנים, איתור תקלות במערכות שליטה ובקרה אלקטרוניים למזגנים, פירוק והרכבה, מערכות קירור, ויסות ובקרה של מתקנים ומערכות, איתור תקלות במערכת, תיקון תקלות במערכת, מיזוג וקירור תעשייתי, תקלות שגרתיות ודרך טיפול בהן ועוד.


משך הלימודיםלימודי קורס טכנאי מיזוג וקירור אוויר נפרשים על פני משך זמן משתנה בין מכללה אחרת לאחרת. ישנם לימודים בסיסיים הנמשכים כמה חודשים בלבד והם מספקים ללומדים ידע בסיסי בתחום. בדרך כלל התחום נלמד כחלק מקבלת תעודה מקצועית (הנדסאי/טכנאי) והיתר לעבודה בתחום. לימודים אלו אורכים כשנה וחצי עד שלוש שנים.

תנאי קבלהעל מנת ללמוד קירור ומיזוג אוויר אין כל צורך בציון פסיכומטרי. ישנם מוסדות הדורשים תעודת בגרות מלאה ויש הדורשים תעודה חלקית. למשל, מוסדות המלמדים קירור ומיזוג אוויר בתור הנדסאים, מבקשים תעודת בגרות מלאה או חלקית עם ציונים עוברים במקצועות - מתמטיקה, אנגלית ולשון, ושרמתם לא תרד מ-3 יח"ל. מנגד, ישנם קורסים אשר שאינם מבקשים תעודה, ויש כאלו המקיימים ראיונות אישיים, ודורשים ידע מספק בשפה האנגלית או יכולת טכנית מסויימת.
מבחנים ופיקוחרוב הקורסים, ובכללם גם קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר, כוללים מבחני ביניים ומבחן הסמכה עיוני ומעשי. המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (מה"ט) הינו הגוף המפקח על הכשרה והסמכה של טכנאים בישראל. כל מי שרוצה להיות טכנאי מוסמך חייב לעמוד בדרישות גוף זה.

למי מיועד קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר?לימודי טכנאות קירור ומיזוג אוויר מיועדים לאנשים המחפשים לרכוש מקצוע נדרש, מעניין ומאתגר. הקורסים הבסיסיים מיועדים למתעניינים בתחום ומעוניינים לרכוש כלים מקצועיים על מנת לפתור תקלות שונות ולא להיות תלויים באנשי מקצוע. כמו כן, הלימודים מיועדים לטכנאים מתחומים שונים המבקשים לבצע הסבה מקצועית ולהשתלב בעבודה כטכנאי קירור ומיזוג אוויר.

אפשרויות תעסוקה בסיום לימודי טכנאי קירור ומיזוג אווירבתום לימודי טכנאי קרור ומיזוג אוויר תוענק לבוגרים תעודת סיום מטעם מוסד הלימודים הנבחר. על מנת לסיים את הקורס, צריך הסטודנט להגיש את כל המטלות, ולהיות נוכח ביותר מ-80% מהשיעורים. בוגרי קורס טכנאי מיזוג וקירור אוויר יוכלו להשתלב בשוק העבודה כטכנאי שירות לתיקונים, טכנאי התקנות, מכירה והדרכת לקוחות, יועצים בתחום ועוד או לפנות לכיוון עצמאי ולהציע שירותי טכנאות באופן פרטי.

אולי יעניין אותך לקרוא על תחומי לימודים נוספים:

איפה לומדים לימודי טכנאי קירור ומיזוג אוויר?

כל הארץ

מיקום בארץ: כל הארץ
מיקום בארץ: אזור המרכז, אזור השרון
מיקום בארץ: אזור השרון
מיקום בארץ: אזור המרכז
מיקום בארץ: כל הארץ
מיקום בארץ: אזור הצפון
מיקום בארץ: אזור המרכז
מיקום בארץ: אזור חיפה
מיקום בארץ: אזור הדרום
מיקום בארץ: אזור המרכז
הקש כאן
ייעוץ לימודים חינם
סגור חלון