לימודי טכנאי קירור ומיזוג אוויר

רוצה להיות טכנאי מזגנים?

מיזוג אוויר וקירור מהווים כיום תשתית בסיסית לכל מבנה פרטי, מסחרי או ציבורי. בארץ ובעולם ישנו צורך גובר בקרב כל סוגי האוכלוסיה לצרכי מיזוג שונים ומגוונים של בתי העסק, הבתים הפרטיים, מוסדות לימוד, אולמות אירועים וכו'. בשנים האחרונות גדל מספר בעלי העסק והחברות המשווקות את כל סוגי מכשירי המיזוג מעצם העלייה בביקוש. 

טכנאי קירור ומיזוג אוויר הם אנשים אשר הוכשרו להתקין מערכות שונות לקירור אוויר או למיזוגו, לתקן תקלות שגרתיות ולספק ייעוץ בנוגע לפתרונות מיזוג אוויר בתנאים ובחללים שונים. חלק גדול מבוגרי הקורס משתלב בשוק העבודה ומתפקד כטכנאי, בעוד החלק האחר עשוי להשתלב כיועץ בחנויות השיווק השונות של המערכות.

לימודי תעודת טכנאי קירור ומיזוג אוויר

מיזוג האוויר נמצא כמעט בכל בית, משרד, מפעל או מבנה ציבורי. בעבר נתפש המיזוג כדבר מותרות, אך כיום הוא נתפש כעונה על צורך בסיסי. בתי חולים לא יוכלו להתנהל כהלכה, מורים בבתי הספר לא יוכלו ללמד ומפעלים שלמים ותעשיות לא יוכלו לתפקד ללא מיזוג מתאים.
 
מערכות קירור נדרשות לצרכי אחסנה והובלה של סחורות המחייבות שהייה בקירור (במיוחד בתחום המזון). גם בנושא זה הוחמרו התקנים של רשויות שונות, עובדה שגרמה לעלייה בביקוש למערכות אלו. לאחר קורס קירור ומיזוג אוויר יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון עבודות הן כעובדים שכירים והן כעצמאיים. במסגרת הכשרתם יוכלו הטכנאים להיענות לקריאתם של לקוחות.

מה לומדים בקורס טכנאי קירור ומיזוג אויר?

קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר מקנה ידע תיאורטי חיוני אודות מערכות החשמל, וכן ידע יישומי שבו עתיד הטכנאי להשתמש בשטח. נושאי הלימוד מהווים רשת רחבה של תחומים המאפשרים לטכנאי המיזוג להתמקצע ולהגיע לפסגת המיומנות.
בין נושאי הלימוד: יסודות חשמל ואלקטרוניקה, ריתוכים, הלחמות, ידע בסיסי במנועי חשמל, סוגי מקררים ביתיים, מדחסים, עומס חום, מאיידים ומעבים, חומרי קירור, התקנת מזגנים, איתור תקלות במערכות שליטה ובקרה אלקטרוניים למזגנים, פירוק והרכבה, מערכות קירור, ויסות ובקרה של מתקנים ומערכות, איתור תקלות במערכת, תיקון תקלות במערכת, מיזוג וקירור תעשייתי, תקלות שגרתיות ודרך טיפול בהן ועוד.


מסלולי לימוד ומשך הלימודים

לימודי קורס טכנאי מיזוג וקירור אוויר נפרשים על פני משך זמן משתנה בין מכללה אחרת לאחרת. ישנם לימודים בסיסיים הנמשכים כמה חודשים בלבד והם מספקים ללומדים ידע בסיסי בתחום. בדרך כלל התחום נלמד כחלק מקבלת תעודה מקצועית (הנדסאי/טכנאי) והיתר לעבודה בתחום. לימודים אלו אורכים כשנה וחצי עד שלוש שנים.

תנאי קבלה לטכנאי קירור ומיזוג אויר

על מנת ללמוד קירור ומיזוג אוויר אין כל צורך בציון פסיכומטרי. ישנם מוסדות הדורשים תעודת בגרות מלאה ויש הדורשים תעודה חלקית. למשל, מוסדות המלמדים קירור ומיזוג אוויר בתור הנדסאים, מבקשים תעודת בגרות מלאה או חלקית עם ציונים עוברים במקצועות - מתמטיקה, אנגלית ולשון, ושרמתם לא תרד מ-3 יח"ל. מנגד, ישנם קורסים אשר שאינם מבקשים תעודה, ויש כאלו המקיימים ראיונות אישיים, ודורשים ידע מספק בשפה האנגלית או יכולת טכנית מסויימת.

תעודת טכנאי קירור ומיזוג אוויר

רוב הקורסים, ובכללם גם קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר, כוללים מבחני ביניים ומבחן הסמכה עיוני ומעשי. המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (מה"ט) הינו הגוף המפקח על הכשרה והסמכה של טכנאים בישראל. סטודנטים שיעמדו בדרישות גוף זה יקבלו תעודת טכנאי מוסמך, שתאפשר להם לעבוד בתחום. 

למי מתאים ללמוד קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר?

לימודי טכנאות קירור ומיזוג אוויר מיועדים לאנשים המחפשים לרכוש מקצוע נדרש, מעניין ומאתגר. הקורסים הבסיסיים מיועדים למתעניינים בתחום ולאלו שברצונם לרכוש כלים מקצועיים שיאפשרו להם לפתור מגוון תקלות, ולא להיות תלויים באנשי מקצוע אחרים. כמו כן, הלימודים מיועדים לטכנאים מתחומים שונים המבקשים לבצע הסבה מקצועית ולהשתלב בעבודה כטכנאי קירור ומיזוג אוויר.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי טכנאי קירור ומיזוג אוויר

בתום לימודי טכנאי קרור ומיזוג אוויר תוענק לבוגרים תעודת סיום מטעם מוסד הלימודים הנבחר. על מנת לסיים את הקורס, צריך הסטודנט להגיש את כל המטלות, ולהיות נוכח ביותר מ-80% מהשיעורים. בוגרי קורס טכנאי מיזוג וקירור אוויר יוכלו להשתלב בשוק העבודה כטכנאי שירות לתיקונים, טכנאי התקנות, מכירה והדרכת לקוחות, יועצים בתחום ועוד או לפנות לכיוון עצמאי ולהציע שירותי טכנאות באופן פרטי. לתחום זה דרישה גדולה, כך שבוגרי הקורס לטכנאות קירור ומיזוג אוויר יוכלו לעבוד במקצועם מיד לאחר שתוענק להם תעודת ההסמכה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד לימודי טכנאי קירור ומיזוג אוויר?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
חברתי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים לימודי טכנאי קירור ומיזוג אוויר?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור הדרום

פורום ייעוץ לימודים

ריקי // בתאריך 22.09.2016 בשעה 19:31
ערן // בתאריך 22.09.2016 בשעה 10:38
מירי // בתאריך 14.09.2016 בשעה 9:00
מלי // בתאריך 11.09.2016 בשעה 13:50
בר // בתאריך 11.09.2016 בשעה 10:01

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר