לימודי מוזיקה וסאונד

רוצים להפוך את המוזיקה לדרך חיים?

לימודי מוזיקה וסאונד הם לימודים פופולאריים ומעניינים הפונים למתעניינים בתחום כתחביב ולמעוניינים לעסוק בתחומי המוזיקה והסאונד באופן מקצועי. כיום ניתן למצוא מגוון בתי ספר המעניקים תעודת גמר במוזיקה וסאונד מטעמם או מטעם משרד העבודה.

קורסי מוזיקה כמו גם קורסי סאונד מאפשרים למשתתפים בהם להיחשף לעולם המוסיקה והסאונד, הן בפן העיוני - תיאורטי והן בפן המעשי. בתי ספר רבים מציעים מסלולי לימוד שונים אשר בסיומם יוכלו הבוגרים לעסוק במוזיקה על היבטיה השונים - יצירת מוזיקה, עבודה באולפן הקלטות, הפקת וידיאו קליפים ועוד.

מה לומדים בקורס מוזיקה וסאונד?

לימודי סאונד ומוזיקה מתקיימים לרוב בבתי ספר המאפשרים לתלמידים להתנסות בפועל ביצירה והפקה, ועל כן מצוידים באולפני הקלטות, בציוד מקצועי משוכלל וכמובן - במגוון כלי נגינה. למעשה, רוב בתי הספר למוזיקה וסאונד מאפשרים לבוגרי המסלולים השונים לגבש תיק עבודות כבר במהלך הלימודים, ובכך צוברים המשתתפים ניסיון והדבר אף מקל עליהם מאוד בצאתם לשוק העבודה.


למי מתאים ללמוד לימודי מוזיקה וסאונד?

ללימודי מוסיקה וסאונד פונים לרוב תלמידים בעלי רקע כזה או אחר בנגינה בכלי מסורתי, בשירה, או ביצירת מוזיקה. רוב בתי הספר לא ידרשו קריאת תווים כתנאי הכרחי לקבלה, אך שמיעה מוזיקלית טובה ויצירתיות הם תנאים הכרחיים להצלחה. בנוסף למגוון קורסים ולימודי תעודה בתחומי המוזיקה, ניתן כיום ללמוד גם לתואר ראשון במוזיקה המעניק השכלה נרחבת בתחומי הסאונד והמוזיקה ומציע לרוב מסלולי התמחות לפי העדפותיו של כל סטודנט.

כאמור, הלימודים יכולים להתאים עבור אלו בעלי הזיקה הטבעית למוסיקה על כל גווניה ותחומיה, גם אם הדבר נוגע בתחום הסאונד או השירה. בנוסף לכך, ניתן ללמוד על מוסיקה כהשפעה פסיכולוגית ואף חינוכית. לכן, לימודים אלו יכולים לפנות גם לאנשי חינוך ולאלו המעוניינים להמשיך לתרפיה במוסיקה או לשילוב של מוסיקה וחינוך. כמו כן, לימודי סאונד למשל, יכולים להתאים דווקא לאנשים בעלי חוש טכני, ולא רק חוש מוזיקלי.

מה לומדים בקורס מוסיקה וסאונד?

בין תחומי הלימוד המגוונים ניתן למצוא תחומים כגון הלחנה, עיבוד, נגינה, ביצוע וגימור, היסטוריית המוסיקה, מוסיקה והשפעות תרבותיות, מוסיקה מזרחית, מוסיקה יהודית, לימודי סקסופון, לימודי גיטרה, כינור, פסנתר, צ'לו, סאונד לסרטים, הלחנה ופס קול לקולנוע, הלחנת שירים ומוסיקה, מוסיקה אתנית, שיעורי פיתוח קול, תקליטנות, אחריות על אולפני הקלטה ותפעולם, מוזיקה קלאסית, מוסיקת הג'אז, מוסיקה אלקטרונית ועוד רבים. כשהלימודים העיוניים מתקיימים בד בבד עם התנסות מעשית.


מסלולי לימוד בקורסי מוזיקה וסאונד

מסלול בקרת קול - מסלול זה אורך כשנתיים ובסיומו מקלים הבוגרים תעודת בקרת קול של משרד התמ"ת. מדובר בקורס מקיף המקנה לבוגריו את כל המידע הנדרש בתחום הסאונד. מסלול הפקת מוזיקה - במהלך הקורס יוכשרו הסטודנטים לתפקוד כמפיקים מוזיקליים. תפקיד המפיק המוזיקלי חשוב מאד שכן הוא אחראי על צורתו הסופי של השיר. במסגרת הלימודים ירכשו הסטודנטים כלים לעבודה עם התקנים לעיבוד קול כמו: מיקסר, אקולייזר ועוד.

לימודי נגינה – לימודים אלה מתאימים למי מכם שמנגנים בכלי מסוים (כינור, גיטרה, פסנתר וכו') ורוצים להפוך את התחביב למקצוע. מדובר במסלול לימודים האורך בין שנתיים לשלוש (תלוי במוסד הלימוד). לימודי הלחנה ועיבוד - לימודים אלה מתאימים למועמדים בעלי יסודות בתחום המוזיקה. במהלך הלימודים ירכשו מידע אודות השפה המוזיקלית ויוכלו להלחין וליצור קומפוזיציות.

תנאי קבלה ללימודי מוזיקה וסאונד

כיוון שלא מדובר בתחום ספציפי אלא בלימודים כללים ובמגוון אפשרויות - כך גם תנאי הקבלה ומשך הלימודים, מגוונים ותלויים בתחומים ספציפיים. לימודי הנדסאי סאונד, למשל, נמשכים 2 - 3 שנים וכוללים תנאי קבלה דוגמת בגרות מלאה או בגרות חלקית בתנאים מסוימים. לימודי תרפיה נמשכים כשנתיים ודורשים תואר ראשון בתחומים רלוונטיים או השלמות, לימוד מוסיקה במסגרת תואר ראשון נמשכים שלוש שנים, או כמתכונת סמסטריאלית במידה ומדובר בקורס חיצוני או תואר מתחום אחר.

לימודי הוראה או חינוך עם מוסיקה נמשכים במתכונת 4 שנים. מעבר לכך קיים מגוון רחב של קורסי מוזיקה. כל תחום הוא עולם ומלואו ומציע מסגרות שונות. למשל, לימודי גיטרה או פסנתר יכולים להמשך יותר משנה או במתכונת של מספר חודשים. קורס טכנאי סאונד נמשך כשנה וחצי, קורס פיתוח קול נערך במתכונות מגוונות וכן הלאה. חלק מהקורסים נלמדים לצורך העשרה, כך שתנאי הקבלה אליהם מינימליים. קורסים ולימודים אחרים דורשים ידע, בחינות ומבדקים שונים, ניסיון ואף תארים שונים.


איפה לומדים מוזיקה וסאונד?

בין המוסדות המוצעים, ניתן למנות את: בית הספר למוסיקה של הקריה האקדמית, מכללת לוינסקי לחינוך, המרכז לעיצוב וטכנולוגיה אריאל, המכללה האקדמית ספיר, בית הספר חשיפה, סאונד - בית הספר הישראלי לעיצוב והנדסת קול, בי.פי.אם, המכללה האקדמית רופין, מכללת רימון, בית הספר להנדסאים כנרת, המכללה האזורית צפת, סמינר הקיבוצים, מכללת לוינסקי המציעה תכנית של שילוב הוראה עם לימודי מוסיקה, קורסים הנערכים באוניברסיטאות כגון תולדות המוסיקה, היסטוריה וידע מעשי.

בתור דוגמה ניתן להביא את אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית המציעות לימודי מוסיקולוגיה. כמו כן, ניתן לגשת לקורסים וחוגים הנערכים באופן פרטי. כפי שצוין, המועמד צריך להחליט על כיוון כלשהו ואז לברר על האופציות הקיימות והפתוחות בפניו. למשל, מי שמעוניין לעסוק בתרפיה במוסיקה, צריך תואר ראשון במוסיקה או בתחומי החינוך והפסיכולוגיה ורק לאחר מכן לפנות ללימודי תעודה של תרפיה במוסיקה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס סאונד ומוזיקה

בפני בוגרי לימודי המוזיקה והסאונד עומדות מגוון רחב של אפשרויות התעסוקה בעיקר כתוצאה ממגוון הכיוונים אליהם ניתן לקחת את התחום. אפשרויות התעסוקה תלויות כמובן גם במשך ההכשרה ובמה היא עוסקת. באופן כללי, קיימות מסגרות רבות המעסיקות מורים ומדריכים למוסיקה. העיסוק בחינוך והשילוב עם המוסיקה הינו תחום נדרש. גם תחום התרפיה במוסיקה הולך ומתפתח וניתן לעסוק בתחום - בפנימיות, הוסטלים, עם ילדים בעלי הפרעות התנהגות, קשישים, פגועי נפש, נכים ועוד.

ניתן להשתלב בבתי ספר רגילים ומיוחדים כמורים למוסיקה, ואף במועדוניות וחוגים שונים. אחרים, בעלי הנטייה הטכנית והזיקה לתחום הסאונד או ההלחנה, יכולים להשתלב בתחום ההקלטות, האולפנים וטכנאות הסאונד. אנשים אלו יוכלו לעבוד מול יוצרי קולנוע, אנימציה וכן לעבוד עם זמרים שונים מהארץ ומחו"ל. אחרים יוכלו להשתלב כמנגנים בתזמורות ואף בלהקות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד לימודי מוזיקה וסאונד?

1
אמנותי
2
יזם
3
חוקר

פחות מתאים

קונבציונלי
ריאלי
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים לימודי מוזיקה וסאונד?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור המרכז, אזור חיפה

פורום ייעוץ לימודים

אורחת // בתאריך 17.07.2017 בשעה 10:54
אורחת // בתאריך 04.07.2017 בשעה 9:04
נגה // בתאריך 29.06.2017 בשעה 21:23
אנונימי // בתאריך 26.06.2017 בשעה 23:39
רוני // בתאריך 26.06.2017 בשעה 22:35

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר