לימודי קוסמטיקה

רוצה ללמוד את רזי מקצוע היופי?

בחברה המקדשת את היופי ורודפת אחרי דימוי הגוף המושלם, למקצוע הקוסמטיקה שמור מקום של כבוד. קוסמטיקה היא מכלול הטיפולים המיועדים לטיפוח וייפוי הפנים והגוף, ואכן – זהו מקצוע מבוקש ומשתלם. זהו גם מקצוע המצוי בתנופת התפתחות: הטיפולים מתחדשים, התכשירים מתקדמים והטכניקות משתכללות כל העת במטרה לענות על הביקוש ההולך וגובר לפתרונות טיפוח ויופי.

כמעט כל אדם מטפח את גופו, אך לא כל אחד הוא מומחה בטיפוח: על הקוסמטיקאית לדעת להתאים את הטיפול ואת התכשירים לכל מטופל בהתאם לגופו ולהעדפותיו הייחודיות. עבודת הקוסמטיקאית נעשית מתוך קרבה אינטימית לגופם של המטופלים ולכן נדרשת ממנה רגישות ועדינות, לצד מיומנות, דיוק ויצירתיות. המקצוע נלמד במכללות ובבתי ספר פרטיים ומפוקח על ידי משרד העבודה והרווחה. 

למה לקחת קורס בקוסמטיקה?

עיסוק מקצועי בקוסמטיקה מצריך קבלת תעודה מטעם משרד העבודה והרווחה. גם ללא קשר לדרישה זו, ריבוי הטיפולים, התכשירים והמיומנויות להם נזקקת הקוסמטיקאית מחייב לימוד מסודר ומקצועי של התחום. קורס ההכשרה לקוסמטיקאיות מספק מסגרת שבה ירכשו הלומדות את הידע והכלים המתאימים שיאפשרו להן להשתלב במקצוע על בסיס מוצק של ידע תיאורטי וצבירת ניסיון מתוך צפייה והתנסות פעילה.

התאמת חומרי הטיפול לגופו של המטופל היא סוגיה שיש ללמוד במסגרת מקצועית, לא רק בשביל להבטיח את האפקטיביות של הטיפול, אלא גם בשביל למנוע תגובות אלרגיות ונזקים בריאותיים כתוצאה מרגישויות שונות.

מה לומדים בקורס קוסמטיקה?

קורס להסמכת קוסמטיקאיות נועד להכשיר את הלומדות לבצע באופן מעשי טיפולים שונים, אך במקביל הוא פועל להקנות להן ידע עיוני שישמש בסיס לפרקטיקה. בכלל זה יסקור הקורס נושאים באנטומיה ופיזיולוגיה על מנת להעמיק את ההיכרות עם מבנה הפנים והגוף. עוד ילמדו הסטודנטיות על סוגי עור שונים. נושאים בכימיה יילמדו על מנת להעמיק את ההיכרות עם חומרי הטיפוח השונים.

בגיזרת ההליכים הטיפוליים עצמם ילמדו הסטודנטיות עיצוב גבות וציפורניים, פילינג – קילוף תאי עור מתים מן הפנים והגוף, טכניקות טיפול בשעווה, איפור, עיסוי וטיפול באקנה. התמחויות שונות יכללו הרחבה בתחום ההתמחות הנבחר – גבות, ציפורניים, עור הפנים, איפור, ועוד.

מה זה קוסמטיקה טבעית?

בשנים האחרונות הולך וגובר הביקוש לקוסמטיקה טבעית, כחלק מהמגמה הכללית של מעבר לצריכת מוצרים וטיפולים טבעיים. בעקבות הביקוש הגובר, קורסים לא מעטים מציעים התמחות בקוסמטיקה טבעית. בקורסים אלה, מלבד לימוד נושאי הבסיס בקוסמטיקה ובטיפוח, מתווספים לימודי שמנים אתרים, היכרות עם חומרים אחרים נטולי כימיקלים סינתטיים וחומרים משמרים, ושילובם בטיפול הקוסמטי.

בקורסים נערכות התנסויות מעשיות בשילוב תכשירים טבעיים שונים, ונסקרות שיטות טיפול טבעיות ותכשירים טבעיים לפנים ולגוף - כגון פרחי באך, ועוד. בעקבות התגברותה של מגמת הצריכה הזו, גם חברות הקוסמטיקה המובילות החלו להציע תכשירים טבעיים, ואף נקבעו תקנים לייצור והפצה של מוצרי קוסמטיקה טבעית.


מסלולי לימוד לקורס קוסמטיקה

הקורסים משתנים בהתאם לתחומי ההתמחות שבוחרות הסטודנטיות. בדרך כלל נמשכים הלימודים בין שנה לשנתיים, במהלכן נדרשות הסטודנטיות להשלים כ-620 שעות לימוד. רוב מוסדות הלימוד מציעים מסלולי לימודים גמישים, המאפשרים ללמוד בשעות הבוקר, הערב, או לאורך יום לימודים מרוכז, כאשר המפגשים נערכים פעם או פעמיים בשבוע.

לאורך הקורס ייערכו מבחנים עיוניים ומעשיים על מנת לוודא את הפנמת הידע והפרקטיקה. חלק ממוסדות הלימוד דורשים מן הסטודנטיות לעבור סטאז', ולעתים אף להגיש פרויקט גמר עיוני ו/או מעשי.

למי מיועדים לימודי קוסמטיקה?

קורס קוסמטיקה פונה לכל מי שנמשך לתחומי היופי והטיפוח ומעוניין לרכוש מקצוע מבוקש ומשתלם. על פי דרישות משרד העבודה על המועמדת להיות בעלת 10 שנות לימוד לפחות, לעבור מבחני מיון בהבנת הנקרא ובמתמטיקה, וכן לעמוד בפני וועדת קבלה. עולות חדשות מארצות חבר העמים נדרשות לעמוד במבחנים לצורך קבלת תעודת משרד העבודה והרווחה. למעדיפות ללמוד פעם נוספת בארץ מתקצב המשרד את הקורס.

רוב מכריע של הלומדות הן נשים, אך הקורסים פתוחים, כמובן, גם לגברים המבקשים להתמקצע בתחום. הקורסים מיועדים גם לעוסקים פעילים בתחום המבקשים להעמיק את ידיעותיהם ומיומנויותיהם במסגרת מקצועית. העבודה הקרובה עם לקוחות ומטופלים דורשת יחסי אנוש מצוינים – בכלל זה סבלנות, רגישות ועדינות. ייצוגיות חשובה אף היא, שכן מצופה מן העוסקות במקצועות הטיפוח להוות מודל עבור לקוחותיהן. עוד פונה הקורס למועמדות יצירתיות ודייקניות.

תנאים לקבלת תעודת קוסמטיקאית ואפשרויות תעסוקה

בוגרות הקורס אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, לרבות נוכחות עקבית במפגשים, ביצוע המטלות והמבחנים לשביעות רצון צוות ההוראה, יהיו זכאיות לתעודת גמר מטעם המוסד שבו התקיימו הלימודים וכן לתעודה מטעם משרד הכלכלה המהווה תנאי לעיסוק מורשה במקצוע.

עם קבלת התעודה יכלו הבוגרות להשתלב בשוק התעסוקה כשכירות במכוני יופי, מספרות וסלוני כלות, או כעצמאיות. הביקוש לקוסמטיקאיות הוא גבוה, ולכן עשויות הבוגרות למצוא עבודה בקלות יחסית. עם זאת, המשך לימודים והתמחות בתחום קוסמטי ספציפי עשויים לעזור: בוגרות הקורס עשויות להתעניין בקורס איפור, קורס איפור קבוע, קורס עיצוב גבות, קורס בניית ציפורניים, קורס אפילציה, קורס מניקור פדיקור, או קורס ספרות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד לימודי קוסמטיקה?

1
אמנותי
2
חברתי
3
יזם

פחות מתאים

קונבציונלי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

פורום ייעוץ לימודים

ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23
עידן // בתאריך 01.06.2017 בשעה 12:35

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר