קורס יחסי ציבור ודוברות

רוצה להשתלב בתעשיית התקשורת?

בעולם המודרני, נשיאים נבחרים, חברות מצליחות ונופלות בהשפעת התקשורת ודעת הקהל. להיות טוב זה חשוב ומהותי אבל לא מספיק. אנו פוגשים מצבים רבים שהחברה המובילה, האדם המוביל הם אלו אשר מצטיינים ביחסי הציבור שלהם, בהופעתם בתקשורת ובדוברות שלהם.

אפשר לראות את השפעתה הרבה של התקשורת ושל יחסי הציבור גם דרך השפעתן הרבה של תקלות הקורות בערוץ זה. הנזק הרבה פעמים הוא רב וקשה לתיקון. חברות, ארגונים, אנשי ציבור, מוסדות, זקוקים לדובר את פעילותם העסקית, היצרנית בעולם. נדרשים ליחצן את הפעילות על מנת להביא את המהות לתודעת התקשורת והקהל באופן הרצוי.

מידע כללי על יחסי ציבור ודוברות

קורס יחסי ציבור ודוברות מקנה ידע ומיומנויות להכנת מערך דוברות, התמודדות עם תקשורת בערוצים שונים בצורה יעילה, ואספקת מידע מבוקש בצורה העונה על מטרות הארגון. יחסי ציבור ודוברות הינם זרוע שיווקית חשובה בתחומים רבים. כדי להשיג את המטרות על ידי שימוש נכון באמצעי המדיה השונים (רדיו, עיתונות, טלוויזיה ואינטרנט) יש צורך בהכרות מעמיקה ומקצועית של מפת התקשורת, לימוד יתרונותיה וחסרונותיה ודרכי הפעולה האפקטיביות בערוצים השונים.

תכני הלימוד

בין הנושאים הנלמדים: הכנת מערך דוברות, ערוצי תקשורת שונים, תפקיד הדובר, מטרות יחסי ציבור, התמודדות עם תקשורת, טכניקות וכלים לניהול מוניטין, תקשורת מול פלחי שוק שונים, תקשורת ופרסום, כיצד מודדים תרומת יחסי ציבור? סגנונות ניהול, לשון הרע והוצאת דיבה, ארגון מסיבות עיתונאים, גלובליזציה, מיצוב הארגון, עבודה עם תקשורת אלקטרונית, רשתות חברתיות, אתיקה במקום עבודה, איסוף מידע רלוונטי, מערכות תקשורת אלקטרוניות ועוד.

קהל היעד

קורס יחסי ציבור ודוברות מיועד לקהל הרחב, למבקשים להכשיר עצמם בתחום יחסי ציבור ודוברות. כמו כן, הקורס מיועד לאנשים הפועלים בתחום השיווק והפרסום אשר רוצים להרחיב את עיסוקם לתחום יחסי הציבור והדוברות. פעמים רבות, קורסים אלו מתאימים לאנשים בעלי בטחון עצמי או יכולת ורבאלית או רמת התבטאות גבוהה מאוד בדיבור ובכתיבה. רבים מהלומדים הם אנשים בעלי זיקה לניהול ואשר מתעניינים במערכת הפוליטית. הקורס פונה גם לסטודנטים ובוגרים בלימודים שונים כגון, תקשורת עיתונאות, פוליטיקה וממשל, משפטים, מנהל עסקים, ועוד.

משך הלימודים ותנאי קבלה

לימודי יחסי ציבור ודוברות הינם מגוונים ונלמדים במתכונות שונות. ניתן למצוא את התחום בתוך לימודי תקשורת כתואר ראשון. מצד שני קיימים גם לימודי תעודה וקורסים המלמדים את התחום. בדרך כלל הלימודים נפרשים על פני בין 90 שעות ל - 300. במידה ומדובר בקורס הנערך תוך כדי הלימודים - ייתפרש הקורס על פני סמסטר ואף על פני שנה. בדרך כלל, תנאי הקבלה כוללים ראיונות אישיים או תארים אקדמים בתחומים רלוונטים. בנוסף ישנם קורסים המיועדים לבעלי עסקים וליזמים שונים, לעיתונאים ולאנשים אשר עובדים בתעשייה.

אפשרויות תעסוקה כאנשי יחסי ציבור

בוגר לימודי יחסי ציבור ודוברות יוכל להשתלב בתחומים רבים ובמשרדים שונים, למשל - חברות ומשרדים של יחסי ציבור, מחלקות דוברות בארגונים, משרדי ממשלה, מועצות מקומיות ואזוריות, חברת הפקות וכעוד. בנוסף, יוכלו הבוגרים להשתלב בתחום העיתונאות, הפקת האירועים, פרסום, יעוץ ארגוני, ובתחומי התקשורת הקולנוע וטלוויזיה. עם צבירת הנסיון המקצועי יכולים הדוברים להתקדם לתחומים שונים ולפתוח קריירת ניהול.

רבים גם ממשיכים להשתלמויות וקורסים שונים בתחומים קרובים. למשל מנהל עסקים, ניהול, פרסום, עיתונאות ועוד. בוגרים בעלי תואר ראשון בתקשורת יכולים לפנות לתארים שניים בתקשורת או קולנוע, תור שני בייעוץ על גווניו השונים ועוד, או לחלופין להשתלב כמורים ומרצים במגוון מוסדות לימוד ובהעברת סדנאות לחברות רבות. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב כדוברים בארגונים ומוסדות פרטיים וציבוריים, כדוברים פוליטים, אנשי יחסי ציבור בחברות פרסום, דוברים של בתי חולים, מוסדות אקדמאים וגופים עסקיים גדולים.

תעודות והכשרות

התעודה אותה מקבלים הבוגרים תלויה בסוג הקורס. בדרך כלל תעודה זו מתירה לבוגרים לעבוד בתחום. ישנן גם תעודות בינלאומיות הניתנות במוסדות שונים. על מנת לסיים בהצלחה את הקורס, צריך להיות נוכח ביותר מ- 80% משיעורי הקורס, להגיש מטלות ולהיות סטודנטים מן המניין. בחלק מן המוסדות צריכים המסיימים לעבור בחינה או מבדק אשר יאשר את מתן התעודה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד קורס יחסי ציבור ודוברות?

1
יזם
2
חברתי
3
אמנותי

פחות מתאים

קונבציונלי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים קורס יחסי ציבור ודוברות?

כל הארץ

מיקום בארץ: כל הארץ
מיקום בארץ: אזור הצפון, אזור הדרום
מיקום בארץ: אזור ירושלים

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר