לימודי טכנאי קירור ומיזוג אוויר

רוצה להיות טכנאי מזגנים?

מיזוג אוויר וקירור מהווים כיום תשתית בסיסית לכל מבנה פרטי, מסחרי או ציבורי. בארץ ובעולם ישנו צורך גובר בקרב כל סוגי האוכלוסייה לצורכי מיזוג שונים ומגוונים של בתי העסק, הבתים הפרטיים, מוסדות לימוד, אולמות אירועים וכו'. בגלל העלייה בביקוש, גדל בשנים האחרונות מספר בעלי העסק והחברות המשווקות את כל סוגי מכשירי המיזוג. פרויקטים רחבים הכוללים הקמת חדרי קירור גדולים ויצירת מערכות קירור מורכבות נמצאים בהאצה מתמדת.

טכנאי קירור ומיזוג אוויר הם אנשים אשר הוכשרו להתקין מערכות שונות לקירור אוויר או למיזוגו, לתקן תקלות שגרתיות ולספק ייעוץ בנוגע לפתרונות מיזוג אוויר בתנאים ובחללים שונים. חלק גדול מבוגרי הקורס משתלב בשוק העבודה ומתפקד כטכנאי, בעוד החלק האחר עשוי להשתלב כיועץ בחנויות השיווק השונות של המערכות. התמקצעות והצלחה במקצוע מבוקש כמו טכנאי מזגנים יכולה להבטיח את העתיד התעסוקתי של כל אחד וגם יכולה להוביל לפתיחת עסק עצמאי למי שחפץ בדבר. מדובר במקצוע טכני שיכול לספק הכנסה מכובדת ולספק אתגר ועניין בכמה פרויקטים מסוימים.

לימודי תעודת טכנאי קירור ומיזוג אוויר

מיזוג האוויר נמצא כמעט בכל בית, משרד, מפעל או מבנה ציבורי. בעבר נתפס המיזוג כדבר מותרות, אך כיום הוא נתפס כעונה על צורך בסיסי. בתי חולים לא יוכלו להתנהל כהלכה, מורים בבתי הספר לא יוכלו ללמד ומפעלים שלמים ותעשיות לא יוכלו לתפקד ללא מיזוג מתאים. הדבר מבטיח את הצורך באנשי מזגנים וטכנאי קירור בשוק העבודה וגם מבטיח תעסוקה שוטפת במקרה של הקמת עסק פרטי של פתרונות קירור.
 
מערכות קירור נדרשות לצורכי אחסנה והובלה של סחורות המחייבות שהייה בקירור (במיוחד בתחום המזון). גם בנושא זה הוחמרו התקנים של רשויות שונות, עובדה שגרמה לעלייה בביקוש למערכות אלו. לאחר קורס קירור ומיזוג אוויר יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון עבודות, הן כעובדים שכירים והן כעצמאיים. הלימודים בחלק מן המוסדות מתבצעים ביחד עם הכשרה מעשית, לכן במסגרת הכשרתם יוכלו הטכנאים להיענות לקריאתם של לקוחות.

מה לומדים בקורס טכנאי קירור ומיזוג אויר?

קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר מקנה ידע תיאורטי חיוני אודות מערכות החשמל, וכן ידע יישומי שבו עתיד הטכנאי להשתמש בשטח. נושאי הלימוד מהווים רשת רחבה של תחומים המאפשרים לטכנאי המיזוג להתמקצע ולהגיע לפסגת המיומנות.
בין נושאי הלימוד: יסודות חשמל ואלקטרוניקה, ריתוכים, הלחמות, ידע בסיסי במנועי חשמל, סוגי מקררים ביתיים, מדחסים, עומס חום, מאיידים ומעבים, חומרי קירור, התקנת מזגנים, איתור תקלות במערכות שליטה ובקרה אלקטרוניים למזגנים, פירוק והרכבה, מערכות קירור, ויסות ובקרה של מתקנים ומערכות, איתור תקלות במערכת, תיקון תקלות במערכת, מיזוג וקירור תעשייתי, תקלות שגרתיות ודרך טיפול בהן ועוד.


מסלולי לימוד ומשך הלימודים

לימודי קורס טכנאי מיזוג וקירור אוויר נפרשים על פני משך זמן משתנה בין מכללה אחת לאחרת. ישנם לימודים בסיסיים הנמשכים, בדרך כלל,  בין חצי שנה לשנה. לימודים אלו מיועדים לחסרי ניסיון בתחום טכנאות המזגנים. ישנם לימודים קצרים יותר המיועדים לחשמלאים מוסמכים, לימודים אלו קצרים ונעים בין מספר חודשים עד חצי שנה. בדרך כלל התחום נלמד כחלק מקבלת תעודה מקצועית (הנדסאי/טכנאי) למטרת היתר לעבודה בתחום. לימודי מהנדס ומתכנן מיזוג אויר נמשכים, בדרך כלל, עד 3 שנים.

ברוב המקומות המציעים קורס טכנאי קירור ומיזוג אויר ישנם מסלולים גמישים בשעות הערב או בימי שישי בבוקר, זאת על מנת להקל על אנשים עובדים שרוצים לרכוש מקצוע טכני נוסף.

תנאי קבלה לטכנאי קירור ומיזוג אויר

כדי ללמוד קירור ומיזוג אוויר אין כל צורך בציון פסיכומטרי. ישנם מוסדות הדורשים תעודת בגרות מלאה ויש הדורשים תעודה חלקית. למשל, מוסדות המלמדים קירור ומיזוג אוויר כחלק מלימודי הנדסאים, מבקשים תעודת בגרות מלאה או חלקית עם ציונים עוברים במקצועות: מתמטיקה, אנגלית ולשון. ברמה של 3 יח"ל לפחות. מנגד, ישנם קורסים אשר אינם מבקשים תעודה, וישנם מוסדות שמקיימים ראיונות אישיים ודורשים ידע מסוים בשפה האנגלית או יכולת טכנית מסוימת.

אם אתם מעוניינים ללמוד במוסד הדורש רמת אנגלית מסוימת ואינכם עומדים בדרישות, תמיד תוכלו לשפר את האנגלית שלכם. באתר שלנו תמצאו מידע אודות קורסים לשיפור האנגלית.

תעודת טכנאי קירור ומיזוג אוויר

קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר כולל מבחן ביניים ומבחן הסמכה עיוני ומעשי. המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (מה"ט) הינו הגוף המפקח על הכשרה והסמכה של טכנאים בישראל. סטודנטים שיעמדו בדרישות גוף זה יקבלו תעודת טכנאי מוסמך, שתאפשר להם לעבוד בתחום. 

בחלק מן המוסדות תינתן תעודה מטעם משרד הכלכלה (התמ"ת) – תעודת שירות והתקנה למתקני קירור ומיזוג אויר ביתיים ו/או ברישיון חשמלאי שירות קירור ומיזוג אוויר.
שימו לב מהו כיוונכם לתעסוקה והתאימו לכם את הקורס והתעודה הנדרשים. 

למי מתאים ללמוד קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר?

לימודי טכנאות קירור ומיזוג אוויר מיועדים לאנשים המחפשים לרכוש מקצוע נדרש, מעניין ומאתגר. הקורסים הבסיסיים מיועדים למתעניינים בתחום ולאלו שברצונם לרכוש כלים מקצועיים שיאפשרו להם לפתור מגוון תקלות, ולא להיות תלויים באנשי מקצוע אחרים. כמו כן, הלימודים מיועדים לטכנאים מתחומים שונים המבקשים לבצע הסבה מקצועית ולהשתלב בעבודה כטכנאי קירור ומיזוג אוויר.

אנשים בעלי רקע טכני שמאסו בעבודה כשכירים יכולים בקלות לזכות בהכשרה ובתעודה של מקצוע מבוקש ויוכלו בעתיד להקים עסק עצמאי. הביקוש לטכנאי קירור ומיזוג אויר הוא גבוה ביותר והתחום מגוון מאוד.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי טכנאי קירור ומיזוג אוויר

בתום ההכשרה בקורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר, תוענק לבוגרי הקורס תעודת סיום מטעם מוסד הלימודים הנבחר ובחלק מן המקרים גם ממשרד התמ"ת. על מנת לסיים את הקורס, הסטודנטים נדרשים, כמובן, להגיש את כל המטלות, ולהיות נוכח ביותר מ-80% מהשיעורים. בוגרי קורס טכנאי מיזוג וקירור אוויר יוכלו, לאחר קבלת התעודה, להשתלב בשוק העבודה כטכנאי שירות לתיקונים, טכנאי התקנות, מכירה והדרכת לקוחות, יועצים בתחום ועוד.

כמובן שמי שיחפוץ בכך יוכל לפנות לכיוון עצמאי ולהציע שירותי טכנאות באופן פרטי. לתחום זה דרישה גדולה, כך שבוגרי הקורס לטכנאות קירור ומיזוג אוויר יוכלו לעבוד במקצוע, לרוב, מיד לאחר שתוענק להם תעודת ההסמכה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד לימודי טכנאי קירור ומיזוג אוויר?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
חברתי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים לימודי טכנאי קירור ומיזוג אוויר?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור הדרום

פורום ייעוץ לימודים

ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23
עידן // בתאריך 01.06.2017 בשעה 12:35

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר